Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Czasopismo Might and Magic
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Warmonger PW
25 lipca 2012, 09:44
A jest taki pomysł? W otwierającym poście tematu należałoby napisać coś bardziej konkretnego. Cokolwiek.

Dark Dragon PW
25 lipca 2012, 10:07
Co to do cholery robi w Bibliotece Legend? Pomysły o pomyśle? Sam temat uważam za bezsensowny, po co pisać o czasopiśmie, które nigdy się nie ukarze? Marzenia ściętej głowy...

TopFunny525 PW
25 lipca 2012, 11:13
Sam pomysł mnie nie zainteresował a jeśli miałaby to być jakaś gazetka(jak np. komiks Mitabrina to ok), ale nie wiem czy ci się uda ją zrobić. Temat raczej niepotrzebny więc raczej można go zamknąć. Pozdrawiam

Alchemik PW
25 lipca 2012, 11:14
Gasparze z Tawerny, otóż uważam że pomysł gazetki to beznadziejny pomysł. Takie gazetki co najwyżej podobają się małym dzieciom a tu należy odnotować że większość prawdziwych fanów (czyt. takich którzy się interesują fabułą i kosmologią) serii jest co najmniej w wieku gimnazjalnym i wyższym, a więc takim że przeważnie nie interesuje Ich takie coś.

Dark Dragon PW
28 lipca 2012, 00:40
Wystarczy stosowny mail z prośbą do władz i zmianę nicka da się załatwić... Mam nadzieję, że jak wróci Vatras to skasuje ten wątek :P

Tarnoob PW
11 sierpnia 2012, 23:05
Gazetka o Might and Magic już istnieje.

Nazywa się ona „Czas Imperium” i wychodzi nieregularnie w Jaskini Behemota.

Alamar PW
12 sierpnia 2012, 08:30
Taa, jasne...
Znajdziesz tam wszystko inne, tylko nic o Mocy i Magii czy Heroesach. :P

Tarnoob PW
12 sierpnia 2012, 10:16
W takim razie jest jeszcze WoH Monthly News, które tematu HoMM trzyma się ściślej, ale które od dłuższego czasu nie jest wydawane.

Alamar PW
12 sierpnia 2012, 10:35
1. Jak wspomniałeś, nie jest wydawane.
2. Zajmuje się bardziej sprawami "ligowymi" (grą multiplayer), a nie tematyką ogólną.

Irhak PW
14 sierpnia 2012, 15:07
Z ilością wiadomości to raczej rocznik lub aperiodyk prędzej :P

Antares PW
14 sierpnia 2012, 16:58
Ważne by wiedzieć o czym pisać, mieć wizje takiego pisma. By było ciekawe i "złapać" czytelników. W tedy są szanse na to że to wypali. Ale marzenia powinno się starać realizować.

Antares PW
14 sierpnia 2012, 22:04
Jeśli ma to wogule wypalić to np pomysły do pierwszego numeru. Władze muszą coś mieć by ocenić pomysł czy to ogóle warte miejsca i czy ma sens.

Xelacient PW
22 sierpnia 2012, 02:24
Jak stwierdzili moi przedmówcy, żeby robić jakąś gazetkę to najpierw musi być o czym pisać.
Ba! Nawet powinno dziać się tyle, że ogarnięcie tego wszystkiego przekracza możliwości jednej duszy, bo celem takiej gazety powinno być przede wszystkim bycie "kroniką wydarzeń z pewnego okresu", a fandom M&M raczej nie ma takich "problemów" :P.

Więc zamiast trwonić czas i siły na wymyślanie mało sensownych tematów nie lepiej coś zrobić pożytecznego z punktu widzenia fandomu? Nie mówię tu od razu o robienia moda, ale może jakiegoś fanfika napiszesz... chociaż nie to zły pomysł, bo tylko ja będę gotów go przeczytać :P, lepiej coś narysuj. Fandom spojrzy na to nieco łaskawszym okiem, a ty będziesz miał o czym robić gazetkę... "Fandomowe arty, sezon letni 2012". ;D

Acid Dragon PW
22 sierpnia 2012, 21:58
A dla mnie idea jest bardzo fajna.

Z chęcią poczytałbym sobie jakiegoś aperiodycznego PDFa w postaci "Magazynu Mocy i Magii". Niegdyś "Czas Imperium" wyglądał nieco inaczej i zawierał mniej recenzji książek, muzyki, felietonów, czy innych poligonów dla humanistycznego lania wody, a więcej materiałów dotyczących Jaskini i HoMM. M.in. linki do najciekawszych materiałów z Forum z danego czasu, rozrywkowe spojrzenie na wydarzenia społeczne, czy skrót najważniejszych wiadomości o HoMM ze strony głównej.
Obecnie jednak to chyba głównie worek na teksty humanistyczne już nijak niezwiązane z HoMM, czy stroną - aczkolwiek zdarzają się wyjątki.

Moim zdaniem pomysł na wydawanie "czasopisma" o M&M nie jest wcale głupi i dałoby się to zrobić w sensowny sposób.
Np. działy:
- Wiadomości z podsumowaniem najważniejszych kilku niusów miesiąca, taka "Angora" z M&M
- Recenzja numeru w postaci recenzji dowolnej gry z uniwersum M&M
- "Czy wiesz, że...." - krótkie ciekawostki, np. z kalendarzy adwentowych ;), ale też chociażby o grach mało znanych, jak HoMM na Gameboy Color.
- Co w Grocie piszczy - czyli odnośniki do najciekawszych dyskusji forumowych z krótkimi opisami
- Wywiad - np. z moderem opowiadającym o swoich pracach (Dragonar, Hobbit, Trith), czy autorem działu lub osobą kompletnie z zewnątrz, np. przedstawicielem Ubisoftu, Jaskini Behemota, czy Tawerny.
- Ogłoszenia - gdzie można by zamieścić reklamę swojego bloga, strony, czy zachęcić kogoś do udziału w projekcie. Się śmiejcie, ale Kwasowa Grota po raz pierwszy zaistniała jako ogłoszenie-reklama w Czasie Imperium właśnie ;).

A także można by zrobić miejsce na jakiś felieton (np. o przyszłości sagi M&M, o rezygnacji ze starego uniwersum, czy o powiązaniach z innymi grami), na relację (z Konwentu, z M&M Day czy jakiejś innej okazji), czy na jakąś sekcję z humorem.

To nie musiałoby być nie wiadomo jak długie. Pierwsze "Czasy Imperium" Miały ledwie po ok. 3 strony. A przyjemnie się czytało.

Fandor PW
22 sierpnia 2012, 22:07
Co do kalendarzy adwentowych to mialem stycznosc tylko z ostatnim, a wiec ciekawi mnie czy mozna jakos zajrzec do starszych?
A odnosnie gazetki to mialbym kilka pomyslow na dzialy jezeli moglbym cos wtracic, ale najpierw powinnismy juz cos rozpoczac - zalozyc komnate gazetki nad ktora mial by zwierzchnictwo ktos z groty, a potem dopowiadac pomysly na mniejsze dzialy w tejze komnacie, uwazam ze nie powinno to byc tak ze musi sie pojawiac cala internetowa gazetka tylko mniejsze artykoly w kazdym pomniejszym dziale (np. wywiady: 1.13.3450r. Erwan mowi o przyszlosci 135 000 czesci heroes).
PS: Chociaz w tym tempie to w takim roku wyjdzie 8 czesc dopiero.

Masław PW
22 sierpnia 2012, 23:00
Ja od siebie zaproponowałbym jeszcze przegląd informacji ze sceny moderskiej, czy też stały dział z recenzjami modów (jak to ma miejsce w rosyjskich zinach). Jeżeli miałby być to kwartalnik, to myślę, że z dużym prawdopodobieństwem pomiędzy kolejnymi numerami pojawiałyby się jakieś nowe modyfikacje do zrecenzowania (nie tylko do Trójki).

Dark Dragon PW
22 sierpnia 2012, 23:19
fandor:
Co do kalendarzy adwentowych to mialem stycznosc tylko z ostatnim, a wiec ciekawi mnie czy mozna jakos zajrzec do starszych?
Klik

TopFunny525 PW
23 sierpnia 2012, 00:05
Czyli Idea będzie rozwijana:). Tego się spodziewałem. Co do programów do robienia gazetki, polecam Worda. Szybko zwięźle i posiada dużo opcji(jestem posiadaczem 2010:P). A co do tych rzeczy które powiedział AC, to mogę dorzucić jeszcze kilka moich pomysłów :

O ile wywiady z moderami mogą być git, o tyle można napisać jakieś dodatki o modach wzbudzających duże zainteresowanie np. HoTA, albo VCMI. Pod koniec gazety można również dać nagłówek :

Polecane przez redakcje strony:

I tu polecić jakieś słynne strony o Heroesach czy Might and Magic. Np. HC czy Jaskinia Behemota. Poza tym, takie pytanie. Czy gazeta będzie tylko o Heroesach czy może też o serii Might and Magic?

Życzę udanej nocy

Dark Dragon PW
23 sierpnia 2012, 00:09
Od początku miała być o uniwersum Might & Magic. Nikt nie mówił, że będzie się ograniczać jedynie do Heroesów :P

Lord Pawello PW
23 sierpnia 2012, 09:09
Cytat:
Co do programów do robienia gazetki, polecam Worda.

Nie mogę się z tym zgodzić. Jeśli już ktoś bardzo chce się bawić w tworzenie jakiegoś czasopisma to mogę polecić chociażby Scribusa. Zapoznanie się z dokumentacją zamie pewnie trochę czasu, ale efekty jakie można tam osiągnąć są tego warte.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: Czasopismo Might and Magic

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel