Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [różne] Pytania natury technicznej
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Jeddite PW
18 lipca 2012, 12:19
Dzięki, to wiem, ale chodzi mi skąd gra wie, że statystyki wilkołaka należą do jego defa?

Acid Dragon PW
18 lipca 2012, 12:31
Wilkołak ma przypisany w kodzie gry swój unikalny identyfikator liczbowy. W tym przypadku - 194. Do tego identyfikatora w kodzie gry jest również przypisany jego plik def. I posługując się tym identyfikatorem gra może znaleźć chociażby jego parametry we wspomnianym pliku konfiguracyjnym - będzie to po prostu 194-ta linia z parametrami jednostek. Skrypty ERM również posługują się tym identyfikatorem liczbowym.

Jeddite PW
18 lipca 2012, 14:03
A jak (i gdzie) można zmienić ten identyfikator?

Masław PW
18 lipca 2012, 14:50
Dziś na pewnym portalu o grach przeczytałem, że AI w HoMM III nie ponosi nigdy strat w walce z neutralnymi jednostkami. To prawda?

Bluearga PW
18 lipca 2012, 16:04
To ja też zadam pewne pytanie - gdzie mogę przeczytać(najlepiej po polsku) fabułę WoGa? Chyba jakaś ma, nie? Szukałam tutaj, ale jakoś nie mogłam jej znaleźć, zwłaszcza, że tylko jedna mapa kampanii Wogowej jest opisana tutaj w grocie.

Irhak PW
18 lipca 2012, 16:55
WoG to kilka kampanii nie związanych ze sobą. Nawet nie można w pełni stwierdzić, ze wszystkie dzieją się w tym samym świecie.

Acid Dragon PW
18 lipca 2012, 17:22
Cytat:
A jak (i gdzie) można zmienić ten identyfikator?

Nie można. Jak mówiłem - ten identyfikator jest w kodzie gry. To po prostu kolejne miejsce w tablicy jednostek. Nie można z ciągu liczb "1, 2, 3" zrobić np. "1, 8, 3".

Aby efektywnie sprawić, że wilkołak posługuje się innym identyfikatorem trzeba by do innego numeru przypisać wszystkie właściwości wilkołaka, a więc np. plik def w kodzie gry, statystyki w plikach .txt, skrypty w plikach .erm, czy stwory na mapie w plikach map.
Efektywnie trzeba by więc stworzyć wilkołaka na nowo, a właściwie "odbudować go" na innym identyfikatorze. Same identyfikatory są "nienaruszalne".

Cytat:
To ja też zadam pewne pytanie - gdzie mogę przeczytać(najlepiej po polsku) fabułę WoGa? Chyba jakaś ma, nie? Szukałam tutaj, ale jakoś nie mogłam jej znaleźć, zwłaszcza, że tylko jedna mapa kampanii Wogowej jest opisana tutaj w grocie.

Irhak ma rację. Jedyna fabuła, która ma jakikolwiek związek z Heroes III to tytułowa kampania "In the Wake of Gods". Nawet jednak z niej nie za bardzo dowiadujemy się o co tu w ogóle chodzi.

Odpowiadając jednak na Twoje pytanie - nie znam miejsca ze spisaną fabułą WoGa.

Jeddite PW
18 lipca 2012, 19:09
Acid Dragon:
...trzeba by do innego numeru przypisać wszystkie właściwości wilkołaka, a więc np. plik def w kodzie gry...
Dzięki, ale chodziło mi o to jak zrobić to, co w cytacie (przepraszam za moją elokwencję [ a raczej jej brak]). Próbowałem hexeditorem znaleźć przypis defa do numeru, ale nie znalazłem.

Acid Dragon PW
18 lipca 2012, 19:32
Gdyż tego przypisania faktycznie z poziomu kodu maszynowego nie zobaczysz.

Jednak istnieje miejsce w kodzie, w którym są wymieniane kolejne pliki .def jednostek wraz z ich podstawowymi właściwościami. Zachowana jest tam kolejność jednostek, a więc wilkołak będzie 194-ty z kolei. Teoretycznie zamieniając te dane dla wilkołaka i np. drakolicza sprawisz, że gra w miejsce dotychczasowego drakolicza zacznie wyświetlać def wilkołaka (i pewnie się scrashuje w wyniku jakiegoś problemu z animacją lub parametrami :P).

W przypadku wilkołaka jednak - oraz każdego innego stwora z bardziej skomplikowanymi właściwościami - dalej pozostanie kwestia chociażby likantropii, która będzie cały czas działać na stwora nr 194. A co do tego gdzie w kodzie jest fragment dla likantropii nie mam pojęcia :P.

Jeddite PW
18 lipca 2012, 19:47
Dzięki!

Altair PW
19 lipca 2012, 18:10
Cytat:
A co do tego gdzie w kodzie jest fragment dla likantropii nie mam pojęcia :P.

Jest na to skrypt ERM więc można poszukać też w kodzie (powinno, ale wcale nie musi wyglądać podobnie). W każdym razie wartości powinny być takie same.

!UN:C7762908/4/9999; ** Transformacja off
!!UN:C7763122/4/9999; ** Berserk off


Irhak PW
19 lipca 2012, 18:42
Cytat:
Jedyna fabuła, która ma jakikolwiek związek z Heroes III to tytułowa kampania "In the Wake of Gods". Nawet jednak z niej nie za bardzo dowiadujemy się o co tu w ogóle chodzi.
Eee... a ja myślałem, ze tylko w samouczku jest jako takie nawiązanie do chociaż świata H3.

Acid Dragon PW
19 lipca 2012, 19:01
Jednak nie - pewne nawiązania są. Na pierwszej mapie jest nawet wspominany Gelu ;). Pod koniec zaś pada (niezbyt wspaniała) sugestia co do faktycznego powodu zniszczenia świata.

Nerevar PW
19 lipca 2012, 19:47
Jaka? Nie mam natchnienia na kampanie WoG ;)

AmiDaDeer PW
19 lipca 2012, 22:35
Bogowie? :P

Szczerze mówiąc dawno nie grałem w kampanie WoG-a, ale chyba o to tam w końcu chodziło.

Bluearga PW
20 lipca 2012, 11:05
A to lipa, spodziewałam się jakiegoś rozwiniętego wątku nawiązującego do skrótu "WoG"(w którym mowa właśnie o bogach) a tymczasem nikt o niczym nie wie xD

A tak w ogóle to jest możliwe tworzenie własnych kampanii z pomocą tego edytora kampanii? Odpalam go i... No i właśnie nie wiem co dalej bo nawet nie wiem jak w nim wpisać już istniejącą kampanię.

Irhak PW
20 lipca 2012, 11:29
Cytat:
A tak w ogóle to jest możliwe tworzenie własnych kampanii z pomocą tego edytora kampanii? Odpalam go i... No i właśnie nie wiem co dalej bo nawet nie wiem jak w nim wpisać już istniejącą kampanię.
Edytor kampanii WoGa jest właściwie taki sam jak SoDa. Wybierasz 'tło', wstawiasz scenariusze, dopisujesz prologi (i ew. epilogi) i dodajesz jeszcze krótki opis całej kampanii. Tylko tyle ;)

Używaj opcji kampanii i scenariusza do tego ;)

AmiDaDeer PW
20 lipca 2012, 12:46
Bluearga:
A to lipa, spodziewałam się jakiegoś rozwiniętego wątku nawiązującego do skrótu "WoG"(w którym mowa właśnie o bogach) a tymczasem nikt o niczym nie wie xD
Z tego co wiem "fabuła" WoGa jest tylko pretekstem do pokazania nowości, więc w sumie spodziewanie się od niej jakiegokolwiek rozwiniętego wątku wręcz mija się z celem. :P

maciugan PW
10 września 2012, 12:12
Witam. Mam takie pytanie, otóż chce wgrać Woga do swoich herosów i powiedzcie mi, czy jest taka możliwość, by wgrać tylko jego niektóre elementy. To znaczy chciał bym tylko nowe jednostki, artefakty i ew. lokacje, a takie rzeczy jak dowódcy, doświadczenie jednostek, burzenie miast etc. zostawić za drzwiami. Czy wystarczy wgrać Woga i w jego opcjach odznaczyć te elementy, czy jest inna metoda?

Irhak PW
10 września 2012, 12:34
Tak, wystarczy tylko tylko wgrać i odznaczyć PO zainstalowaniu część opcji :P

Ew. skorzystaj z ERA, z której ja osobiście nie korzystam :P
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [różne] Pytania natury technicznej

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel