Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: Budowanie decka i strategia
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Dark Dragon PW
18 lipca 2012, 13:22
Witam, w tym temacie chciałbym poznać wasze strategie rozgrywki. Jak budować db talię? Jakich kart używać, a jakich się wystrzegać? Ile egzemplarzy kart, w co inwestować bohaterem? Których kart bohaterów używacie i dlaczego? Zapraszam do dyskusji (mój post na ten temat wkrótce).

Dark Dragon PW
23 lipca 2012, 23:51
Ilość kart w talii

Podstawa to im mniej kart tym lepiej. Oczywiście trzeba zachować minimum (oraz czasem zdarzają się wyjątki). Dlaczego?
Ano dlatego, żeby zminimalizować czynnik losowy przy dociąganiu kart. Chodzi o sytuacje kiedy karty na ręce nie dają praktycznie żadnych korzystnych możliwości. Szansa na dociągnięcie tej właściwej jest większa jeśli mamy mniejszy deck. W profesjonalnym światku zwało się to chyba "top decking".

Wielu graczy trafia w boosterach epickie oraz rzadkie karty i wkłada je do talii na zasadzie, bo się trafiło coś rzadkiego - znaczy trza to włożyć. Takie zachowanie jest błędne, gdyż nasz deck powinien opierać się na jakimś schemacie, który jest wspomagany przez potężne karty. Nie każda karta nadaje się do każdej talii!

Podstawy budowania talii

Możemy albo rozwijać/ulepszać nasz startowy deck lub (jeśli mamy odpowiednio dużo kart) zacząć budować całkowicie nowy.

1 karta bohatera i 5 kart zdarzeń to konieczność, co dalej?
Każda talia bazuje na ataku jednostek, głównie to one ładują dmg w przeciwnika. Jednostki są konieczne i zazwyczaj jest to baza naszej talii.
Czary i łut szczęścia to zazwyczaj wspomagacze jednostek. Jakie są podstawowe różnice między tymi dwoma typami? W używaniu żadne, w efektach ogromne. Które z nich są więc lepsze?
Na to pytanie odpowiedzi nie ma, są one po prostu różne. Teraz b. ważna rzecz.

Używanie kart czarów i kart fortun wysokiego poziomu jest nieefektywne, należy więc określić się, których będziemy używać. Jeśli wybierzesz czary, nie wyklucza to używania fortun, lecz punkty musimy inwestować i w jedno i drugie. Dlatego stanowczo radzę skoncentrować się na jednym.

W przeciwnym razie nastąpi tzw. „dead draw” czyli w ręce mamy karty, których i tak nie możemy użyć, bo brakuje nam punktów na wyższym poziomie.

CDN...

Fandor PW
24 lipca 2012, 00:59
Bardzo ciekawie napisane, informacje na pewno mi się przydadzą. Jak rozpocznę grę, jednak u mnie wciąż DoC nie odpala. Może jak kupię nowego kompa którego zakup planuję przyspieszyć, to odpali.

Dark DragonDark DragonPost poprawiony. Na przyszłość proszę o używanie polskich znaków ;)

TopFunny525 PW
28 lipca 2012, 15:24
Takie pytanie. Uzyskałem już dużą kwotę na Nowy Deck. Pragnąłbym wiedzieć który. Przeciwko Heaven i Inferno miałem problemy a orki są troszkę słabe. Mógłbyś pomóc przy wyborze. Nekropolię mam i pytam o wasze zdanie:). Pozdrawiam.

Edit: Orki dostałem wraz z Savage sea:). Są całkiem całkiem. Czyli teraz zdecydować się muszę nad Heaven i Inferno. Co polecicie bardziej?

Bezimienny111 PW
28 lipca 2012, 17:54
Moim zdaniem kupowanie podstawowego decku nie ma sensu. Sam mam w sumie trzy talie, Necro ( początkowe), Inferno i Przystań, ale z kupna kart i kart+boh. Takie rozwiązanie jest lepszy opcją. Szczególne jak kupi za sealsy tą dużo paczkę :D

Dark Dragon PW
28 lipca 2012, 21:03
Również nie polecam początkowych decków, sam złożyłem Inferno z tego co wypadało ;)

TopFunny525 PW
28 lipca 2012, 22:28
Cytat:
CDN...

Skoro Dark Dragon powiedział, że ma być ciąg dalszy. To z przyjemnością kontynuuję jego naukę składania decków :). A oto co musi być w całym Decku :

1 Karta Heroesa
5 Kart Fortun
Chyba 5 kart zaklęć
A reszta jak się ułoży. Pragnę wspomnieć iż aby można było zagrać Deckiem potrzeba minimum 50 kart inaczej sobie nie pogramy. Kolejna ważna informacja to czary jak i jednostki muszą pasować do danej frakcji(bohatera) tutaj podam przykład:



W tym przypadku Garant, bohater inferna może użyć wyłącznie czarów neutralnych i ognia. Inne nie wchodzą w grę:). Zatem nie można korzystać ze wszystkich domen zaklęć i stworzeń:P. Nie wiem co jeszcze dodać. Większość Dark napisał:). Myślę, że to by było zwieńczenie poradnika zamieszczonego tutaj kilka dni temu. Pozdrawiam i mam nadzieję, że początkującym którzy dopiero co dostali klucze i zaczynają zabawę z Docem się to przyda;P. Pozdrawiam.

Edit: To może jeszcze dopowiem coś jeszcze:-). O korzystaniu z jednostek na polu bitwy. Dam może jakiś prosty przykład abyście zrozumieli:]Na zdjęciu widać, że do skorzystania z karty Tainted Orka potrzeba 4 punktów siły i czterech punktów surowców. Surowce odpowiadają za korzystanie ze wszystkim kart i umiejętności bohatera(nie licząc dodawanie statystyk). Co każdy nasz ruch otrzymujemy jeden punkt surowców i jeden punkt do wybranej zdolności( Siła, magia i chyba fortuna:)). Każda z nich odpowiada za coś innego:
Siła - za jednostki
Magia - za czary
Fortuna - za fortuny i inne karty wspomagające. Pragnę dopowiedzieć iż niektóre stworzenia(jak majarze orków) potrzebują np. 3 punktów siły i jednego magii. i to prawdopodobnie będzie zwieńczenie poradnika. Gdyby coś mi umknęło to dopowiedzą to moi następcy^^. Pozdrawiam i życzę dobrej nocy

Dark Dragon PW
28 lipca 2012, 22:46
Karty jednostek, ich ilość i poziom

Na tym etapie przestajemy mówić o zasadach budowania, a raczej mówimy o możliwościach. Niestety każda frakcja ma inny bazowy system walki, inne karty, inne taktyki. Postaram się omówić ogół, nie każdą frakcję z kolei

Podstawy:
Każda jednostka ma: przynależność do frakcji, koszt (ilość punktów surowców oraz wymagany poziom Magii/Mocy/Przeznaczenia), atak, kontratak, punkty życia, typ (latający, w zwarciu lub strzelający) oraz czasem umiejętności i/lub efekty dodatkowe.

Każdy z tych atrybutów jest bardzo ważny przy wyborze odpowiednich jednostek do naszej talii. O czym należy pamiętać przy ich wyborze:

■ Aby zminimalizować problem z brakiem możliwości przyzwania potworów w pierwszych turach warto dodać kilka/kilkanaście stworów z kosztem 1 i 2.
Aby dobrać odpowiednie jednostki początkowe patrzymy przede wszystkim na atak i obronę oraz efekt. Potwory powinny przetrzymać przynajmniej jeden atak lub mieć efekt przydatny również w późniejszym czasie gry (np. infekcja w Nekro).

■ W zależności od frakcji którą wybraliśmy, ilość stworów w niej może być różna.
Przykład poziomu potworów przykładowej talii:
[6] poziom 1
[5] poziom 2
[7] poziom 3
[3] poziom 4
[2] poziom 6
[1] poziom 7
Sporo graczy prawie nigdy nie dodaje więcej punktów w siłę niż 4. Do wezwania potworów 6 i 7 niektórzy używają discardu ze swojej ręki i przywołania z cmentarza. W ten sposób osiąga się pewnie plusy: prawie zawsze jest co wyrzucić z ręki, jesteśmy w stanie wezwać mocne stwory bez inwestowania w siłę. Talia bazująca na czarach obszarowych jest w stanie łatwo czyścić pole, a szybka inwestycja w czary daje bonus do szybkości talii.

To tylko przykład na to, że przemyślenie strategii jest kluczowe przy tworzeniu talii. Czary i fortuny muszą współgrać z potworami. Ale… No właśnie, czekajcie na kolejny "odcinek" ;)


TopFunny525 PW
5 sierpnia 2012, 22:36
Kolejny odcinek z serii moda na karty:D.

Dark dopowiedział co nieco o strategii na polu bitwy. Powiedział o współpracy kart fortuny ze stworzeniami i współpracę zaklęć ze stworzeniami. Dzisiaj do tego przejdziemy.

Kart magii, są trzy rodzaje:):

Wspomagająca: zwiększająca siłę, obronę czy też wytrzymałość
Zadająca obrażenia : Nie muszę tłumaczyć:P
I Klątwy: Np. Agonia, które zadają obrażenia z czasem na polu bitwy, albo zmniejszają skuteczność ataku jednostek.

Jeśli się połączy w odpowiedni sposób karty(np. zwiększenia atrybutów jednostek) i wykorzystamy w bardzo dobrej okazji to możemy siać niesamowite spustoszenie:). Warto dodać, że niektóre zaklęcia. Mogą wpłynąć na losy całej bitwy! Macie bowiem sytuacje:

Wróg chce już zaatakować bohatera jakimiś silnymi jednostkami. Twój bohater nie jest chroniony, lecz posiada kartę, która może odesłać jednostki do ręki bohaterów. Używa jej i w ten sposób wrogie jednostki zostają odesłane do ręki właściciela^^'

Takich sytuacji może się zdarzyć sporo. Dlatego radzę najpotężniejsze karty zostawiać na krytyczne sytuacje(takie jak ta o której wspomniałem). Pozostaje jeszcze wspomnieć słówko(bądź dwa:]) O kartach fortuny. Karty fortuny są zazwyczaj dwie. I występują praktycznie w tzw. centralnym dole bitwy(wiem brzmi bardzo dziwnie^^'). Co one robią? Zazwyczaj działają podobnie jak karty zaklęć, tyle że są znacznie potężniejsze. Karty fortuny mogą np.:

Dać do rąk graczy kilka dodatkowych kart,
Zwiększyć siłę następnego stworzenia,
Czy też dodać za kilka punktów surowców, punkty magii czy siły.

Niestety, minusem z korzystania z tych kart jest to, że kosztują sporo surowców(zazwyczaj od około 3 w górę). Radzę korzystać w późniejszych fazach gry. Tak jak karty zaklęć, mogą całkowicie odmienić losy batalii, tylko trzeba je porządnie wykorzystać:).

To chyba tyle, ciąg dalszy prawdopodobnie nastąpi. Co będzie nowego w kolejnym odcinku? A to zobaczycie:)

Życzę udanego snu, wszystkim mieszkańcom Groty:).

Dark Dragon PW
13 sierpnia 2012, 23:26
Zaklęcia czy Łuty Szczęścia (Fortuny) oraz ich dodawanie do talii

Jeśli chodzi o łuty szczęścia sprawa jest prosta... zaklęcia, niestety, musimy dostosować do szkoły bohatera którego mamy. To jednocześnie ogranicza i daje możliwości tworzenia różnych rodzajów talii. Na tą chwilę każda ze szkół magii ma kilka mocnych czarów obszarowych zadających obrażenia. Wystarczy ich poszukać i warto takowe mieć, pod warunkiem, że opieramy talie na zaklęciach. Ważne jest by nie przesadzić. Zaklęcia typu Kula Ognia czy Słowo Światła to 4 punkty many, do ok. 8 rundy jest to b. duży wydatek. Warto więc inwestować w zaklęcia zadające obrażenia małym kosztem (Promień dla Światła, czy Ognisty Pocisk dla Ognia). Tanie zaklęcia wspomagające (np. premią do ataku) również mogą być db wyborem przy agresywnych taliach nastawionych głównie na jednostki. W taliach, które opierają się na sianiu spustoszenia przede wszystkim zaklęciami i atakujemy bezpośrednio, nie polecam brać wysokopoziomowych łutów szczęścia. Zamiast tego warto wziąć 5/6 łutów typu „pociągnij kartę lub…” albo inne łuty do 2 poziomu (max 3), które przyspieszają, a nie zwalniają talię. Jeśli natomiast kierunkujemy się w strone talii opartej na fortunach (w Interno jest to szczególnie db opcja), pamiętamy żeby wziąć kilka zaklęć do max 2 poziomu (jest to jeszcze zależne od bohatera).

Pamiętajcie by nigdy nie spowalniać waszej talii! Talia powinna być zbudowana tak by zawsze można było coś (użytecznego) wypuścić na pole bitwy.

Alistair PW
17 marca 2013, 14:55
Cholera, jak w to grać??? Pomocy! Jestem w obozie treningowym, ostatnia misja, gram Inferno. Muszę pokonać również armię Inferno, a nie mam najmniejszych szans. Wróg wystawia chmarę stworzeń, zabija mi moje, robi kilkanaście ruchów w jednej turze, a ja ledwo mogę wystawić z dwie jednostki, które dostają po łbie. Akurat jestem na etapie posiadania jednej jednostki na polu bitwy, a wróg już ma 6. Gram talią, którą dostałem na początku. Jeszcze nigdy tak źle mi się nie grało. Czuję się jak ostatnia fujara, ale nie wiem co mam robić. Mam dwa razy więcej HP, ale nic nie mogę zrobić. Masakra.

EDIT:
Jak zwiększyć szanse na wyciąganie kart stworzeń? Wróg przywołuje wiele stworzeń w jednej turze, a ja nie mogę więcej niż dwa. A najczęściej tylko jedno.

I kolejne pytanie - chciałem zmodyfikować talię usuwając zaklęcia, łuty szcześcia itp. Oczywiście nie wszystkie. Wyskoczył mi komunikat, że musi być w talii ogółem od 50 do 200 kart stworzeń, zaklęć i łutu szczęścia. Po usunięciu kilku łutów szczęścia mam w talii 52 karty. Więc co tu, do kroćset, jeszcze nie pasuje? To jak mam sprawić, żeby było w ręce więcej stworzeń niż 1, góra 2? Reszta kart w ręce jest mi kompletnie zbędna.

Dark Dragon PW
17 marca 2013, 16:17
By zwiększyć szansę wyciągnięcia kart stworzeń z biblioteki należy dołożyć więcej takich kart do decka. Jeśli chcesz wystawiać jednostki szybciej musisz zwiększyć liczbę surowców, można to zrobić za pomocą łutów szczęścia tj. Obozowisko, Sterta Złota czy Dziedzictwo...

Czy zapoznałeś się z poniższym poradnikiem?

Alistair PW
17 marca 2013, 16:19
Zapoznałem i nic mi to nie daje. Nie mam w ręce kart dających surowce, więcej stworzeń nie wytrzasnę, bo nie zamierzam ich kupować. Początkowy deck powinien wystarczyć.

Dark Dragon PW
17 marca 2013, 16:23
Do podstawowego decka powinieneś dostać też 3 packi, które powinny wspomóc Twą talię. Jednak prawdą jest, że podstawowa talia powinna bez problemu wystarczyć. Możesz opisać sytuację w turach - co się dzieje, co wystawiasz itp?

Alistair PW
17 marca 2013, 17:18
A tu w ogóle jest jakaś kampania? Bo same walki to mnie średnio interesują.

Alamar PW
18 marca 2013, 08:10
Tak i nie. Masz trzy mini-kampanie (najnowsza bez jakichkolwiek testów) odblokowywane po sobie i to wszystko.

Hayven PW
18 marca 2013, 11:39
Nie możesz mieć 52 kart ogółem, bo masz mieć w talii 1 bohater + 8 kart wydarzeń + min. 50 kart Stworzeń, Czarów i Łutów Szczęścia, czyli ogółem co najmniej 59 kart :P

Hades30PL PW
22 marca 2013, 23:17
Tak to prawda nie da się przejść kampanii z podstawową talią.Osobiście gram Nekropolis i las szeptów jest nie do przejścia z podstawową talią.Wrogi bohater ma opcję dodatkowe zdrowie stwora +1 przy każdym jego wyłożeniu na stałe.Ma same Pokutujące duchy koszt produkcji 1.W jego tali jakimś dziwnym trafem ma same duchy i udręczone gule które również są za koszt 1.Zanim zdążę uzbierać na jednego woja on już ma 5 potworków na planszy.

Kadmos PW
23 marca 2013, 08:29
Mi jakoś się udało wygrać ( po 10 próbach ? :P) talią podstawową Przystani.

vidmo76 PW
5 maja 2013, 14:36
71 kart w tali, znów zabrakło. Doszedłem do poziomu 26 zasobów. Zniknęły wszystkie moje ze stołu i...
Nie nastąpiło żadne przetasowanie. Mogłem tylko co najwyżej sam siebie wykończyć, a i to został mi jeden punkt.

Więc? Trzeba chyba poradnik poprawić by nie wprowadzać ludzi w błąd.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Budowanie decka i strategia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel