Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA/różne] Taktyka Przystanią
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

majaczek PW
11 kwietnia 2012, 22:33
Gdyby miasto z HoTY miało commandera, powinien być on specjalistą od armat. Bohater specjalista od Balisty z Ogre Leaderem sieje spustoszenie, a gdyby to samo udało się z armatami, to moim wyborem z bohaterów Przystani byłby ten od armaty. Jeśli mi albo komuś kto ma więcej czasu uda się złamać limit ilości klas commanderów (co w najprostszym scenariuszu wymaga między innymi zmiany numerów wszystkich numerów stworzeń commanderów by starzy i nowi Commanderzy byli koło siebie, lub rezygnacji ze stworzeń po Commmanderach która i tak wnosiła by problem bo obrońcy byliby wymieszani z atakującymi) i HoTA ukaże się jako mod do ERY (nawet jeśli jedynym nowym miastem dostępnym za pomocą wtyczki może być Przystań) to takie rozwiązanie idealnie pasuje. Dodajmy do tego że skrypty od machin wojennych będą działać na armatę - "10 Armaty, Poziom 5" u bohatera będącego specjalistą armat to okropne spustoszenie. Jednak obecnie jest to niemożliwe, więc mecze WoG wydają się ciekawsze. Nie mamy też żadnej pewności że Commander od HoTY będzie "Armaciarzem" - mogą się uprzeć na cokolwiek innego. Gdyby jednak pojawiła się wtyczka pozwalająca dodać dowolne nowe miasta modem, zanim HoTA będzie zgodna z ERĄ, to można będzie "ukraść" pracę HoTA team i dać Przystani Commandera jakiego się żywnie podoba. (Podpowiedź: jeśli wyjdzie wtyczka dodająca możliwość dodania nowych miast w modach, która pewnie będzie się zwać "Diamond", nawiązując do Emeralda i Amethysta i nieukończonego Saphire, to HoTA team od razu skapituluje i wyda swoją pracę jako mod do ERY i żadne "HoTA to nie WoG!" nie będzie mieć znaczenia - albo oni skorzystają z ERY albo ERYści skorzystają z ich pracy bez jakiegokolwiek pytania gdyż HoTYści stracą największą przetargową kartę)

Lyokoheros PW
12 kwietnia 2012, 14:56
Cóż nie ty jeden marzysz o unifikacji Hoty z WoGiem... a dowództwa zapewne jako czar mógłby mieć błogosławieństwo, specjalizację zaś niewątpliwie dobrze odgadłeś.
Tyle tylko, że takie kradnięcie ich prac byłoby zdecydowanie nie w porządku(po za tym, jeśli się nie mylę jest niezgodne z Konstytucją Groty), co prawda taka unifikacja na własny użytek nie byłaby niczym złym, ale rozpowszechnianie takich prac... to już zupełnie inna bajka. A HotA team raczej nie zmieni zdania w sprawie połączenia się z WoGiem, a Hotyści, jak ich nazwałeś, będą nadal pierwszymi, którym udało się dodać nowe miasto, a ta sława raczej nie przeminie, nie mówiąc już o tym, że mają jeszcze jedną ważną kartę przetargową - jakość.
Ale coś mi się wydaje, że zaczynamy tu robić offtop, ta dyskusja powinna się raczej znaleźć w ogólnym temacie Hocie lub ewentualnie w teorii wielkiej unifikacji. Proszę więc strażników o przeniesienie postów w stosowne miejsce.

HobbitHobbitGrzecznie odmawiam.

Mroczny Łowca PW
14 lipca 2012, 22:19
Hmmm... Tak przeglądam już od kilku miesięcy to forum bez czynnego udziału w dyskusjach i ciekawi mnie, czy ktoś wypowie się bardziej szczegółowo na temat jednostek z Cove. Chodzi mi o ich taktyczne zastosowanie, znaczenie w strategii itd. Czyli o nic innego, jak ich opis (np. taki, jak ten na JB, obejmujący jednostki w niemodowanej wersji). ;)

Zająłbym się tym samemu, ale jestem świadomy tego, że żaden ze mnie ekspert i całkiem możliwy jest fakt, że czegoś w tym zabraknie, albo coś może nie miec pokrycia z grą i tak dalej.

Lekko zmieniając temat - ciekawi mnie też wasze zdanie na temat niks, a w szczególności ich ulepszonej formy. Co sądzicie o tych jednostkach? Jakie są według was ich wady i zalety? Nie uważacie, że w długich potyczkach mogą byc kluczowymi jednostkami Przystani?

AmiDaDeer PW
14 lipca 2012, 22:48
Opis takowy znajdzie się prawdopodobnie w komnatach Kwasowej Groty na temat Rogu Otchłani. O ile nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, o tyle jakieś teksty dotyczące samych jednostek powinny się tam znaleźć. ;)

Niksy zaś istotnie miały być najmocniejszą i jednocześnie najbardziej defensywną stroną nastawionej na atak Przystani. Ulepszone wersje startują do miana najlepszej jednostki 6 poziomu pomimo swej nie tak znowu wysokiej ceny. Przy dłuższych potyczkach jest niemalże pewnym, iż zostaną na polu bitwy najdłużej ze wszystkich jednostek piratów.

TopFunny525 PW
14 lipca 2012, 23:31
Gram przystanią od dłuższego czasu i muszę przyznać, że przyjemnie się nimi gra. Zazwyczaj wybieram planszę : Wojna!(Sojusz). Bohater. Często wybieram Astrę i Casmetrę a w ostateczności to Spinta.

Jednostki:

1 Lvl - Słaba obrona i wytrzymałość(nie wiem dlaczego ale zawsze komputer atakuje je zamiast inne silniejsze jednostki^^) Typowe mięso armatnie
2 lvl - Już lepiej, ulepszony lvl według mnie średni zazwyczaj rekrutuje w formie ochrony strzelców
3 lvl - Piraci są chyba jednymi z najlepszych jednostek w Cove. Fakt faktem, żeby mogli dużo strzelać trzeba wóz z amunicją gdyż mało mają strzałów.
4 lvl - Podobnie jak lvl 1. Typowe mięso armatnie. Komputer strasznie lubi w nie strzelać^^.
5 lvl - Czarodziejki są ekstra. Zaklęcie rzucane + walka na dynstans. No miodzio^^
6 lvl - Super jednostka silna i wytrzymała
7 lvl - Są nieźli. Jak ma się ich w troszkę większej kupie to sporo życia zabierają.
To chyba tyle. Pozdrawiam.

Bychu PW
15 lipca 2012, 11:36
Grasz zazwyczaj na tej samej mapie? Mi mapa nudzi się zaraz po tym jak ją przejdę, a co dopiero grac na niej kilka razy, umarłbym z nudów. :O A tak z ciekawości zapytam na jakim poziomie grasz?

TopFunny525 PW
15 lipca 2012, 12:03
Zazwyczaj medium. Wojna akurat jest moją ulubioną mapą. Potem chyba jest nadszedł czas. Ale nieważne.

Matheo PW
15 lipca 2012, 13:45
Jednostki przystani to naprawdę ciekawy zestaw. Każda z jednostek wnosi coś ciekawego do gry. Niksy (lv 6) są jedną z najlepszych jednostek w grze ;) Zazwyczaj to właśnie Niksy wytrzymują na polu walki najdłużej. Tak jak napisał Hobbit. Gdyby węże morskie (lv 7) miały jakąś inną, ciekawszą zdolność. To było by już idealnie. Jednak przyznać trzeba, że w Przystani dużo dają ulepszenia jednostek. Podstawowe wersje wszystkich stworzeń są o wiele słabsze od ulepszeń. Nie w każdym mieście jest taka różnica pomiędzy podstawowymi formami jednostek, a ich ulepszeniami. Jednak to naprawdę dobre, ciekawe miasto.
strona: 1 - 2
temat: [HotA/różne] Taktyka Przystanią

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel