Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Galeria na Krużganku (uważaj, co wrzucasz, mocium panku)
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 17 - 18 - 19

vinius PW
18 marca 2012, 22:54
Daj Pan spokój.

Quba Drake PW
20 marca 2012, 20:40
Viniek ;] Jak ty to ładnie zinterpretowałeś ;] Normalnie z wypracowania na maturze miałbyś 100 % :P

AmiDaDeer PW
5 kwietnia 2012, 21:51
Na lekcjach niemieckiego mieliśmy za zadanie ułożyć własne Elfchen, to jest niemiecki odpowiednik haiku składający się z 11 słów w 5 wersach. I jakimś cudem mi się udało coś takiego napisać, więc się pochwalę.

Hell
Folgender Abend
Die anstrengend Zeit
So kurz wie lang
Taktart


Po polsku zaś - tłumaczenie niedokładne ze względu na brzmienie:

Jasność
Kolejny wieczór
Ten męczący czas
Tak krótki jak długi
Rytm

Dark Dragon PW
3 lipca 2012, 12:51
Dla odmiany (narzekania na rymy częstochowskie :P):


Wiersz Biały II

Przez pusty wiatr wieczności
Zagrzmiała cisza nieskończona
Zabrała oddech
Patrzenia możliwości

I wspomnień rzeka wylała się
Z kącików ust samkuję łzy
Leci jedna, dwie i trzy
Nie słony, a gorzki mają smak

Patrzę z tęsknotą hen w tą dal,
Statek samotności odbija od brzegu,
Spoglądam w wody odmęty i postać smutną widzę,
Uśmiecham się próbując podnieść na duchu siebie ja...


AmiDaDeer PW
3 lipca 2012, 13:40
Dalej źle. Primo: to nie jest wiersz biały, już prędzej wolny - rymy bowiem posiada.

Pierwsza strofa brzmi jak grafomański bełkot, trudno tu nawet doszukać się jakiegoś głębszego sensu ("oddech patrzenia możliwości"?). Druga strofa kompletnie do bani, bez urazy, ale to już jest głupawa rymowanka. Trzecia za to wyszła Ci idealnie, jest doskonałym podsumowaniem dotychczasowych zwrotek - kiczowatą już nawet nie rymowanką, lecz tekstem do jakiejś emowatej ballady - z wykorzystaniem niby poważnego, ale wypadającego fatalnie w tym zestawieniu słownictwa. Co ciekawe, pomimo podobnego stylu ciągnącego się przez cały utwór poszczególne fragmenty wyglądają jak zlepki pierwszych lepszych kiepskiej jakości tekstów wypadających z myśli.

Osobiście lubię rozróżniać wiersze jako sztukę - traktowaną indywidualnie - oraz rzemiosło związane z samą techniką. Do bycia rzemieślnikiem na pewno jest Tobie daleko, sztuką zaś na pewno twojej twórczości nie mogę nazwać.

Rabican PW
3 lipca 2012, 14:00
Wstyd się przyznać, ale trudno mi coś dodać do wypowiedzi Hobbita. Nieadekwatny tytuł, strofki: bełkot, emo-rymowanka, emo-ballada. Dno.

O wierszu Hobbita nie będę się wypowiadał, bo nie ja jestem tutaj ekspertem od krótkich form (np. haiku) i już raz za to dostałem po głowie :P

Dark Dragon PW
3 lipca 2012, 14:04
Cytat:
Pierwsza strofa brzmi jak grafomański bełkot, trudno tu nawet doszukać się jakiegoś głębszego sensu ("oddech patrzenia możliwości"?).

Spieszę zatem z wytłumaczeniem co autor miał na myśli.
Cisza zabrała oddech - to takie uczucie gdy chcesz coś powiedzieć i nabierasz tlenu w płuca, ale nie możesz wydusić z siebie słowa
Patrzenia możliwość - z chwilą, gdy nie możesz wydobyć słowa, patrzenie na coś czego nie możesz opisać/skomentować traci sens - tak więc cisza powoduje niechęć na patrzenie :P

Tytuł wymyślałem na szybko i sam przyznam, że jest beznadziejny :P

I jeszcze jeden emo-wierszyk (jak to Rabi ujął) w starym stylu :D

Patrzę nade mną w to szare niebo,
Klimat nie odpowiada moim potrzebom,
Kropla co po szybie powoli spływa,
Mogło być inaczej, lecz i tak bywa,

Urwane myśli prosto z mej głowy,
A nie znasz przecież nawet połowy,
Oddaję Ci resztę uśmiechu z mej twarzy,
Bo i Twój uśmiech właśnie mi się marzy,

I tak ucichły kropel deszcze,
Choć te ostatnie nie spadły jeszcze,

_____________________________________________________________
I tu ekxperymentalny projekt, jestem ciekaw waszej opinii :)


Żyjesz życiem z dnia na dzień,
Nie czujesz jak wyślizguje Ci się z rąk,
To jak niebo, które nigdy Ci się nie znudzi,
Ty nic nie warta dziwko,

Chce mi się rzygać
Widząc
Czego Ci potrzeba
By oddychać
A świat nie zmieni się w ciągu dnia,

Masz tysiące ran do uleczenia,
Musisz przestać myśleć,
Gaśniesz kochana,
Nikniesz w oczach,

A świat nie zmieni się w ciągu dnia,
nie zmieni się...

AmiDaDeer PW
3 lipca 2012, 15:54
Dark Dragon:
Spieszę zatem z wytłumaczeniem co autor miał na myśli.
Nie, nie, nie! Tłumacząc własne wersje pozbawiasz je sensu, bo równie dobrze mógłbyś nam to przekazać wprost, zamiast się bawić w ładne formy. Taka jest moja rada - pozostaw tłumaczenia sobie, za to postaraj się przekaz bardziej zuniwersalizować.

Dark Dragon:
I jeszcze jeden emo-wierszyk (jak to Rabi ujął) w starym stylu :D
Trochę lepiej (ostatnia zwrotka nawet jest dla mnie ok), rytmika szczególnie została trochę poprawiona, jakkolwiek pierwsza strofa zgrzyta. Poćwicz trochę, a może wyjdzie coś sympatycznego.

Dark Dragon:
I tu ekxperymentalny projekt, jestem ciekaw waszej opinii :)
Chętnie bym ją tu zamieścił, ale jedynie mogę powiedzieć, że do mnie ta forma zupełnie nie trafia. :(

***

Poniższy wiersz wolny pisałem w drodze powrotnej z Katowic (notabene z Poetyckiej Nocy Świętojańskiej; może ta biesiadna impreza dobrze wpłynęła na mój umysł? :P), kiedy nie mogłem zasnąć na niewygodnej kuszetce i z nudów sprawdzałem, ile tekstu może się zmieścić w notatkach w telefonie. Chciałem zastosować akapity, niestety Grota ich nie łapie, toteż umówmy się, że tekst w nawiasach ma być umieszczony z prawej strony "kartki". Chętnie poznam opinie większego ludu.

!
(?)

pochylam się nad
kwiatem
to oczywiste
(lecz może to
kwiat
pochyla się w swej dobroci
nade mną)

zaglądam do
szuflady
nie może być inaczej
(z drugiej strony przecież to
szuflada
może zaglądać do
mych oczu)

rozpalam w kominku
ogień
i nie mów że to nieprawda
(choć czemu nie ma być
ognia
rozpalonego
we mnie)

nie chcę być jak
szklanka w mleku
bierna wobec życia
(a co jeśli to
szklanka
nie chce być jak
ja)

Dark Dragon PW
3 lipca 2012, 16:41
B. dziwna forma... średnio to do mnie trafia. Jako, że zajmuję się inną sferą poezji to też nie będę oceniał jakichś standardów wytycznych.
Wygląda to jak gdybanie osoby o innym spojrzeniu na świat od reszty społeczeństwa. Sama forma jest interesująca mimo gubienia rzeczywistości w paru m-cach to podoba mi się :)

Dark Dragon PW
13 lipca 2012, 15:48
Wiem, że artysta ze mnie marny, ale lubię czasem sobie porysować :)

Klik

AmiDaDeer PW
13 lipca 2012, 16:27
Najładniejszy jest podpis... Serio, mogłeś przynajmniej kontrast zwiększyć. :P

Dark Dragon PW
13 lipca 2012, 16:51

TopFunny525 PW
13 lipca 2012, 19:02
Fajny rysuneczek. A napis wygląda jakby był w 3D^_^. Przynajmniej dla mnie

Dark Dragon PW
18 lipca 2012, 12:55

AmiDaDeer PW
18 lipca 2012, 15:30
Kompletnie nieproporcjonalne nogi, nie utrzymałby się na takowych długo. Poza tym nie polepszysz efektu, dodając jakieś wypasione logo w prawym górnym rogu. :P

Mitabrin PW
23 sierpnia 2012, 15:20
Długo się zastanawiałem, czy to tutaj wrzucić, ale po dłuższym czasie Rabican mnie (zapewne niechcący) do tego zachęcił - enjoy

Rabican PW
23 sierpnia 2012, 15:50
Animacja wygląda jak nieślubne dziecko "Salad Fingers" i "Rejected", którego ojcem chrzestnym jest "Cyanide & Happiness", niemniej wyróżnia się in plus. Lubię dzieła tego typu, więc z miejsca przypadła mi do gustu. Nie spodobał mi się tylko fakt, iż zbyt gwałtownie się urywa: zaraz po punkcie kulminacyjnym, nawet bez dłuższego outro, jakby ktoś ją nieumiejętnie przyciął przy wrzucaniu na YT. Czekam na więcej :)


Pozdrawiam serdecznie.
Я.

The Doom PW
27 listopada 2012, 21:31
Pozwolę sobie ożywić temat =)

Przyszedł czas, bym i ja się co nieco pochwalił :P Ostatnimi czasy stworzyłem takie coś - http://imageshack.us/photo/my-images/831/80563026.png/ Jest to klaun Pennywise z powieści (horroru) Stephena Kinga pod tytułem 'To'. Przyznam, że dosyć mocno... Eee... 'Inspirowałem się' innym rysunkiem, aczkolwiek chyba w niczym to nie przeszkadza. Na żywo dużo lepiej widać cienie - mój skaner troszeczkę zmniejsza jakość obrazu :/ Mam nadzieję, że będzie się Wam podobać ;)

Xelacient PW
27 listopada 2012, 22:46
Tyle chłamu kucykowego komentuję co wrzucają gdzie popadnie, by zmotywować autorów, żeby rysowali dalej to w końcu może zrobią coś na co będzie warto spojrzeć to mam obok tego przejść obojętnie.

Czy się podoba? Nie ma szans, bo nie lubię klaunów, ale jestem w stanie docenić dobrze zrobione źrenice tudzież dobrze oddaną fakturę materiału, wiec pod względem technicznym stoisz całkiem wysoko (jak na moje standardy).

AmiDaDeer PW
15 grudnia 2012, 19:50
Napisałem coś na klawesyn. A że nie było złe, to dołożyłem do tego dźwięki ptaków i wstawiłem do HoMM3. I teraz zamieszczam to tutaj, bo może komuś się spodoba.

Click.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 17 - 18 - 19
temat: Galeria na Krużganku (uważaj, co wrzucasz, mocium panku)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel