Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Sanktuarium
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3

Matheo PW
29 lutego 2012, 20:24
@TopFunny25
Chyba napisałem że wiem, więc po co to napisałeś? Może i przeczytałeś, ale nie ze zrozumieniem.

Ta frakcja mogłaby być bardzo ciekawa. Szkoda że ten dodatek nie wyszedł. Macie jakieś przypuszczenia co do zdolności tej frakcji?

Jeddite PW
29 lutego 2012, 20:38
TU masz info o tym modzie, który wychodzi!

TopFunny525 PW
29 lutego 2012, 20:55
Powiem krótko. WOW! Wiadomo kiedy wyjdzie mod?

Jeddite PW
29 lutego 2012, 21:25
Cytat:
Nie bądźmy pesymistami. Skylay na pewno dużo zrobi ferie i wakacje. Powiedzieć, że nie skończy do końca roku to przesada. Ja tam w niego wierzę. Na bank pobiorę tego moda.

TopFunny525 PW
29 lutego 2012, 21:31
Spodziewajmy się jednego, pewnie jak każdy inny mod(jak to było w przypadku TI bądź Gaju, z którym nie wiemy co się dzieje) to najprawdopodobniej będzie miał apokalipsę na HDD i tak mod(który był gotowy w 99%) pójdzie się kochać z innymi niedokończonymi modami. Jednakże mogę się mylić. Bo w końcu to HV. A nie WOG. Tak więc pożyjemy zobaczymy.

Belegor PW
29 lutego 2012, 21:44
Mody do H5 mają tą przewagę że łatwiej się je robi, mamy już wiele zrobionych, łącznie z tymi większymi jak: Uzurpator, czy jego druga (większa) część "Serce Ashan".

TopFunny525 PW
29 lutego 2012, 22:12
Smok na poważnie:
Mody do H5 mają tą przewagę że łatwiej się je robi, mamy już wiele zrobionych, łącznie z tymi większymi jak: Uzurpator, czy jego druga (większa) część "Serce Ashan".
No w sumie racja:D. Projekty takie jak Conflux czy inne do HV zostały w końcu ukończone. Miejmy tylko nadzieję, że szybko się z tym uporają, a z tego co widziałem na stronie podanej, chyba przez Jeddita to sądzę iż grafika zewnętrznego wyglądu miasta jest gotowa. Więc spodziewajmy się niedługo kolejnych newsów. Anyway, Syrious pomyślałem o tym w ten sposób ze względu na ilość modów które się nie pojawiły w wogu(np. TI, Gaj z którym nic nie wiadomo, Wog 3.59), Po prostu trochę rzeczy się nazbierało i to dlatego pomyślałem o tym w tak lekceważący sposób.

Matheo PW
1 marca 2012, 00:06
Tą stronę odwiedziłem już dawno.. ;) Ale to chyba nie projekt odtworzenia Świątyni, tylko wzorowania się na niej.

TopFunny525 PW
1 marca 2012, 17:23
Matheo:
Tą stronę odwiedziłem już dawno.. ;) Ale to chyba nie projekt odtworzenia Świątyni, tylko wzorowania się na niej.
Matheo, brawko! Akurat, że tak powiem coś nam to mówi:D. Przecież wiemy dokładnie, że projekt bazuje na wzorowaniu się na mieście z HVI. Anyway: Mam tylko nadzieję, że projekt nie upadnie i wszystko będzie w porządku(w porównaniu z projektami z WOGA.

Dark Dragon PW
13 maja 2012, 13:04
Filmik z modelem w grze

model jeszcze jednej jednostki

TopFunny525 PW
26 maja 2012, 12:40
Zbytnio to on nic nie pokazuje. Jedna jednostka i to dosyć niewyraźna. Spodziewałem się, że pokażą coś więcej.

Dru PW
9 lipca 2012, 19:00
Oglądałem jakiś czas temu bodajże wywiad z Fandaya i z tego co zrozumiałem, to Erwan na pytanie czemu w Heroes V zabrakło rasy Nag odpowiedział, że nacja była gotowa, ale przez awarię dysku dane przepadły bezpowrotnie i musieli na szybko upchnąć do gry coś innego. Czy to prawda czy coś mi się ubzdurało? A może ktoś z Was pytał autorów na miejscu o to?

Alamar PW
9 lipca 2012, 19:04
Tak, to właśnie odpowiedział Erwan, ALE... ale Dexter z Heroes Community, który ma powiązania z Nivalem (i z tego co zaobserwowałem, jest wiarygodny jeśli chodzi o informacje) podał następującą odpowiedź:

Cytat:
as far as Nival's stuff is concerned I do have first hand info, so I know what I'm saying. The Naga faction was never supposed to enter Heroes V. At first the Naga was to be an Academy unit, which later got turned into a neutral, but got reimagined as a separate faction yet before the release of the game. Unfortunately when deciding on the content for the expansion packs, the Nagas got scrapped in favor of Fortress and Stronghold, however it had happened yet before any work on them has started.

Powiem jedno, cała ta sytuacja jest po prostu śmieszna i obrazuje tylko, jak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - każdy będzie bronił swojego stanowiska. I komu tu wierzyć?

Acid Dragon PW
9 lipca 2012, 19:19
Um... Ja podczas warszawskiego spotkania trochę co innego zrozumiałem ze słów Erwana.

Rasa nag nie miała się pojawić w Heroes V, a przynajmniej taka była już decyzja w momencie, gdy fani dobrali się do śladów nag w kodzie gry/edytora.

Po prostu pierwotnie Heroes VI było tworzone przez Nival na tym samym silniku co Heroes V i rasa nag była właśnie dla Heroes VI planowana. Jednakże wskutek bliżej nieokreślonego zamieszania w jakimś patchu do H5 dostały się fragmenty kodu z już tworzonego H6. I stąd "legendy" o nagach w H5.

Osobiście jednak myślę, że nawet jeśli to prawda, to koncepcyjnie rasa nag była jednak rozważana dla H5 - wszak szkiców nag i Sanktuarium w materiałach H5 już się nie da wytłumaczyć "wyciekiem części H6".

Sylath PW
9 lipca 2012, 21:43
Skoro Alamar wywołał mnie do tablicy to pozwolę sobie rozwinąć temat. Przede wszystkim nie bardzo pamiętam, żeby na Fandayu Erwan wspominał o jakichś utraconych plikach, jednak oczywiście mogę się mylić, także jeśli ma ktoś jakiekolwiek nagranie z tej rozmowy to bardzo proszę o link.

Po drugie, jeśli chodzi o Heroes V to powstało ledwie kilka szkiców koncepcyjnych, które miały jakikolwiek związek z Nagami. Przede wszystkim był to jeden z już przytoczonych rysunków Leonida Kozienko, kiedy to Nagi miały się pojawić w Akademii, jednak ostatecznie, po tym jak Ubisoft zdecydował się utworzyć całą frakcję opartą na Nagach, zdecydowano się zamienić Nagi na Rakszase. Przez chwilę rozważano dodanie Świątyni Nag w dodatku (chodzi mi tutaj o budynek, a nie o całą frakcję, bo ten pomysł dość szybko zaginął w akcji), choć nie przypominam sobie by w samym budynku gracze mieli napotkać jakiekolwiek stworzenia tego typu.

W międzyczasie Gwendal Lemercier stworzył serię szarych szkiców do każdej frakcji, w tym także dla frakcji Sanktuarium, jednak szkice powstały w celu urzeczywistnienia istniejących elementów świata Ashan, nie zaś, jako konkretne jednostki do gry (pośród wspomnianych szkiców znajdziecie także trzy różne podgrupy Orków, a przecież do tej pory mieliśmy okazję poznać dopiero dwie z nich). Natomiast rysunki Oliviera Ledroit (geisha oraz samuraj) powstały już do Heroes VI.

Przechodząc do Nivalowskiego Heroes VI: gra oparta była o całkowicie nowy silnik, który powstał wyłącznie z myślą o Heroes VI i Nagi niestety nie miały pojawić się w grze (w każdym razie nie w podstawowej wersji). To co zostało pośród plików Heroes V to elementy specjalnego filmiku, który zwykle tworzy się na początku produkcji każdy gry z klasy AAA. Tego typu zwiastuny przedstawiają spodziewaną jakość finalnego produktu i zwykle powstają w jakimkolwiek silniku, który akurat ma się pod ręką, by potem „dopieścić” wszystko w stosownych programach graficznych.

Mam nadzieję, że to rozwieje Wasze wątpliwości.

Acid Dragon PW
9 lipca 2012, 23:30
W istocie. Dzięki. Myślę, że ma to sens i niekoniecznie trzeba było wrzucać wszelkie informacje, czy szkice na temat nag do jednego worka, bo faktycznie ich pochodzenie mogło być (i najwyraźniej było) różne.

Tak czy inaczej trochę szkoda, że ostatecznie nie było nag w H5 w żadnej postaci. Tylko ich brakowało, abyśmy w jednej grze mogli zobaczyć wszystkie frakcje Ashanu.

Fandor PW
10 lipca 2012, 10:54
W sumie brakowało by jeszcze Wolnych Miast i Wodnych elfów (chociaż oni nie tworzą aż takiego społeczeństwa). Można by było napisać do Ubi żeby zrobili DLC z sanktuarium i kampanią dla nich. Jak Ubi wyczuje że może na tym zarobić to jest szansa że dostaniemy jeszcze jeden zamek grywalny do Heroes 5 :).

Dark Dragon PW
10 lipca 2012, 11:26
Nie ma najmniejszych szans na dalsze rozszerzenia do H5 ;)

Nerevar PW
10 lipca 2012, 11:33
Cytat:
Jak Ubi wyczuje że może na tym zarobić to jest szansa że dostaniemy jeszcze jeden zamek grywalny do Heroes 5 :).
Gdyby tylko miał go kto zrobić ;)

Sylath PW
10 lipca 2012, 21:47
Szczerze powiedziawszy ja sam również bardzo żałuję, że Nagi nie pojawiły się w Heroes V. Głównie dlatego, że jak zdążyliście już pewnie zauważyć, frakcje oparte są zwykle na kilku (zazwyczaj) pokrewnych kulturach, dzięki czemu w każdej kolejnej grze serii można pozwolić sobie na to, żeby nie zmieniając frakcji całkowicie zmienić obraz gry. Dlatego np. Orkowie z Raanaru są wzorowani na Mongołach, Orkowie z wysp Pao nawiązują do Azteków, a na pustyni spotkamy Orków przypominających ludy afrykańskie.

Jeśli przyjrzycie się szarym modelom, to zauważycie, że kiedy Nival tworzył FGF Video postanowił nawiązać nie do japońskiego oblicza Nag, a do kambodżańskiego, że się tak wyrażę. Szary budynek wyraźnie nawiązuje do tamtejszej architektury, a chociaż być może nienajlepiej to widać, to sam model Nagi przedstawia ją ubraną w strój, który zdecydowanie bardziej nawiązuje do kambodżańskiej tradycji niż do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Ale przecież jeszcze wszystko przed nami!
strona: 1 - 2 - 3
temat: Sanktuarium

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel