Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 100 - 101 - 102 ... 162 - 163 - 164

zbigniew PW
7 maja 2012, 13:58
Pamiętam że swego czasu też próbowałem zastosować tą metodę ustawień w blenderze. Problem w tym że ustawiając straight alpha nie możemy już ustawić np. cyjanowego backgroundu. No i te drobne ciemne pikselki o których mówiłeś. Próbowałem nawet taki plik dać do corela i tam nadać odpowiedni kolor backgroundu ale efekt był taki że obiekt znowu mieszał się z nowym backgroundem i krawędzie były rozmyte.

Trith PW
8 maja 2012, 13:16
Cytat:
nie możemy już ustawić np. cyjanowego backgroundu

Ja osobiście nie widzę w tym problemu. Tło przy takim renderowaniu ma wartości R:0 G:0 B:0 (A:0), a w DefToolu da się zmienić, które kolory mają być traktowane jako specjalne. W dodatku program sam często potrafi rozpoznać kolor tła, mi osobiście nigdy się jeszcze nie pomylił przy "wykrywaniu tła". Wystarczy w zakładce "Frames" raz kliknąć na kwadrat z kolorem cyjanowym obok "Transparent", Powinien się pojawić "dymek" o treści "Chosen automatically" (szara obwódka wokół kwadratu wtedy znika), a sama "treść" kwadratu powinna przedstawiać wykryty kolor tła.

Nawet w zakładce "General" jest opcja "Standard Special Colors". Gdy zostanie zaznaczona, to przy klatki w wykonanym pliku *.def automatycznie będą miały zmienione wybrane wcześniej tło na cyjanowe.

fishkebab PW
10 maja 2012, 17:17
Postanowiłem dzisiaj zrobić szkieleta w wersji trochę bardziej "magicznej" i jest. Z góry mówię, iż nadaje się to raczej na podmianę starego ulepszenia, a nie jako nowa jednostka, ale wy zdecydujcie. Wypadało by wspomnieć iż jeśli chcecie mieć portret to będziecie musięli go sami zrobić bo mi się już nie chciało.
plik Def

Edit: Z góry przepraszam, ale musiałbym coś poprawić bo źle się wyświetla ramka wokół jednostki :/.

Edit2: Hmm... cały def jest do naprawy ponieważ podczas niektórych akcji wyświetlane są złe animacje. Jak komuś by się chciało to może się pobawić z naprawianiem go. Wystarczy wypakować klatki, dokonać poprawek i złorzyć jeszcze raz Def. Ja niestety i bez tego będę miał już mało czasu.

Drwal PW
10 maja 2012, 17:56
Szczerze powiedziawszy marny ten szkielet. Widziałem dużo lepsze przekolorowanki tej jednostki. Kolor zbyt jaskrawy przez co jednostka jest mało wyraźna. W dodatku wspominasz że def jest źle zbudowany. Nie wiem wiec zatem po co to ściągać. Może następnym razem projekt będzie bardziej udany.:)

fishkebab PW
10 maja 2012, 18:24
Głównie robiłem go po to, aby ćwiczyć przekolorywanie sposobem BigJokera, który odczytałem na HC i po prostu postanowiłem, iż nic nie zaszkodzi go udostępnić.

The Doom PW
10 maja 2012, 18:36
Mi, jak na pierwszy rzut oka, jednostka nie wydaje się taka zła. Skoro jednak mówisz, że animacja jest... Eee... Niedoskonała, to nie sądzę, bym kiedykolwiek chociażby wgrał ją na swój komputer. Rozumiem jednak, że to tylko "mały pokaz" Twoich umiejętności, taka tam "radosna twórczość" ;)
Co do mnie, to mając dziś troszkę czasu, pokolorowałem swoje monstrum:
- http://imageshack.us/photo/my-images/526/wojowniknagkolorprzd.png/
- http://imageshack.us/photo/my-images/43/wojowniknagkolorbok.png/
Wiem, że nie ma zbyt wielu wyróżniających się detali, a oczy chyba delikatnie nie pasują, sądzę jednak, że wersja ta może pozostać. Nie chcę, by wybijała się na tle innych stworów z HoMMIII, jeżeli kiedykolwiek miałbym przerobić ją na DEF (A mam nadzieję, iż tak się stanie =D ). Po za tym byłaby wtedy także zbyt "pstrokata", a i detale, pewno, w pomniejszeniu, nie byłyby w całej swej krasie widoczne.

PS Proszę Cię, drogi Drwalu, rzuć (jeżeli masz pod ręką) jakieś linki z inną wersją szkieleta (szkieletu?) :P !

majaczek PW
18 maja 2012, 17:07
Jak zmienić format wypluwanych klatek w blender 2.49b ?
Czy istnieje niftools do nowszego Blendera?
Pod jakim kątem ustawić kamerę żeby render wyglądał Heroes-owo? (dokładnie z boku nie wygląda wystarczająco poprawnie)
Co zrobić gdy na zaimportowanej animacji pozycja jest "względem ziemi", a format DEF jednostek wymaga by "chodziła w miejscu"?

Z grafiką jestem bardzo początkujący, a nie wychodzi mi sprawnie nawet ripowanie jednostek... ale chciałbym się podszkolić w końcu nie samymi skryptami modder żyje...

witchking PW
18 maja 2012, 18:45
Nie ripowałem nigdy jednostek z innych gier ale spróbuje pomóc.

Jeśli wypluwane klatki to klatki zapisane na dysku po renderze to można zmienić ich format node editor. Kąt trudno określić sam się pytałem ludzi ale nikt nie umie podać konkretnej cyfry. Ja obracam o jakieś 30 stopni po "z" i z 5 po "x". Tak przynajmniej próbowałem ostatnio ale to chyba jeszcze nie to. Sporo też zależy od samego modelu, czasem warto nieco zmienić kąt by uwidocznić pewne elementy.

Edit: Co do chodzenia w miejscu to ja bym próbował armaturą ale to domysły a nie konkretna metoda.

edeksumo PW
7 lipca 2012, 13:12
Witam po długim czasie mam zamiar powrócić do moddingu h3. W między czasie się wiele wydarzyło (HoTa, ERA) i mam pytanie czy jest może gdzieś w internecie udostępniony def satyra bądź fauna? Jak tak to prosił bym o linki. Jak w złym miejscu napisałem przepraszam.

Masław PW
7 lipca 2012, 14:14
Jest ich kilka. Chodzi Ci o jakiś konkretny?

edeksumo PW
7 lipca 2012, 16:07
Tak pasujący do bastionu bo mam zamiar podmienić ich za krasnoludy.

AmiDaDeer PW
7 lipca 2012, 17:02
W modzie Hero of Light powinien się znajdować def Satyra... niestety - zrobiony na podstawie jednej krótkiej animacji z pierwszych wersji Hoty, więc raczej średniej jakości.

edeksumo PW
7 lipca 2012, 17:58
Dzięki. Teraz z innej beczki. Próbuję ogarnąć wtyczkę amethyst. Dodałem tą jednostkę dodaną przez tą wtyczkę do bastionu. Ale nie odnajduje plików def tej jednostki. Czy muszę je wrzucić do H3sprite.lod czy jak?
Dobra udało mi się.

TopFunny525 PW
26 lipca 2012, 11:49
Hej takie pytanie co do jednostek. Gdzie są przetrzymywanie wszystkie portrety? Te mniejsze i te większe? Mam zrobionych kilka portretów i teraz chciałbym je wsadzić do gry. Proszę o pomoc.

Masław PW
26 lipca 2012, 12:51
Większe - TwCrPort.def, mniejsze - CPRSMALL.def w H3sprite.lod

TopFunny525 PW
26 lipca 2012, 12:54
Dzięki. A takie jeszcze jedno pytanko jak wrzucić te portrety do tych pliczków? I czy podmieniamy je przeciągając na H3Sprite(czy jak mu tam było:P)?

gruziak97 PW
26 lipca 2012, 13:12
"Te pliczki" to zwykłe defy, więc starczy podmienić odpowiednie klatki. I tak, później h3sprite.

Masław PW
26 lipca 2012, 13:12
Najłatwiej wyeksportować pliki graficzne oraz def-listę do nowego folderu programem Def Preview, podmienić to co chcesz podmienić (pamiętając, że plik graficzny musi mieć 256 kolorów), potem wczytać wcześniej wypakowany plik def-listy (rozszerzenie *.H3L) do Def Editora i zapisać wszystko jako plik .def (nazwa musi być identyczna jak defa, którego chcemy podmienić). Na koniec wrzucasz to do H3sprite.lod. Wszystkie programy znajdziesz w folderze "Tools" Ery.

TopFunny525 PW
26 lipca 2012, 13:49
Ok. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam:).

TopFunny525 PW
23 sierpnia 2012, 22:46
Coś sknociłem...



Tylko nie wiem co^^'. Little help please:P.
strona: 1 - 2 - 3 ... 100 - 101 - 102 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel