Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H4/różne] Modowanie gry
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Hiro PW
2 kwietnia 2009, 17:35
Witam.

Jestem tu nowy - jak widać jest to mój pierwszy post.

Więc - czy ktoś się orientuje, czy są jakieś programy do mod-owania Heroes IV?
Generalnie wiem, że są - ResEdit 2, ale chodzi mi konkretnie o aplikacje, dzięki którym można edytować animacje zawarte w grze - czyli o edytor rozszerzeń *.h4U.

Czy ktoś się orientuje w tych sprawach?

Dragonar PW
11 kwietnia 2009, 01:42
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=24397

Znalazłem taki oto samouczek modyfikowania Heroes IV. :) Niestety, po angielsku. Translator tłumaczy niedokładnie, więc ciężko z takim samouczkiem zrobić jakikolwiek mod. ;/
Gdyby ktoś to przetłumaczył, byłbym bardzo wdzięczny.

PS.: Dołączam się do przedmówcy. Są jakieś inne programy do otwierania plików H4? Gdy mamy nową wersję H4, ResEdit2 nie wyciąga plików. :/

Hiro PW
14 kwietnia 2009, 10:11
@ Władca Smoków:

Ależ ResEdit2 wyciąga pliki, jednak ma jedną wadę - działa tylko na wersji podstawowej gry.

A co do tego samouczka - to nie modding, lecz wręcz cracking - to grzebanie w głównym pliku gry *.EXE, a mnie interesują bardziej... hmm... jakby to powiedzieć... legalne rozwiązania...

Dragonar PW
18 kwietnia 2009, 20:30
Wie ktoś, gdzie można pobrać ten program, 'hiew32', o którym jest mowa w samouczku? Pobrałem wersję demo, ale ona nie otwiera pliku *.exe Heroesów IV. ;/

Hiro:
A co do tego samouczka - to nie modding, lecz wręcz cracking - to grzebanie w głównym pliku gry *.EXE, a mnie interesują bardziej... hmm... jakby to powiedzieć... legalne rozwiązania...
WoG też zmienia plik *.exe gry, tzn. dodaje swój, który jest modyfikacją oryginalnego. Plik *.exe się modyfikuje, więc to również jest modyfikowanie/modding.

Alamar PW
19 kwietnia 2009, 01:20
Może byście na temat crackingu/moddingu gadali na jednym forum, a nie na dwóch pisali to samo? :P

Dragonar PW
19 kwietnia 2009, 02:02
Niektórzy fani serii MM odwiedzają tylko Kwasową Grotę, albo tylko Jaskinię Behemota. Jeżeli zadam pytanie na obu forach, jest większa szansa, że uzyskam odpowiedź. ;)

G0mbka PW
5 lipca 2012, 18:35
Czy jest możliwe zmienianie statystyk jednostek. Np żeby min & max dmg bandyty zwiększyć z 1 - 3 do 2 - 4. To tylko przykład. Znalazłem pliki które wypisują staty jednostek i ich koszty ale zmieniając go a potem włączając grę zupełnie żadnych zmian w jednostkach. Potem próbowałem dramatycznie :D zmieniać dmg jednostek, hp ale też bez różnic.

Zmieniałem plik o nazwie Text wywalając go do folderu data - tak chciał resedit2 pozatym. Doszedłem tylko do wniosku że to ten plik nie zmienia ani tekstu wyświetlanego ani dmg w rzeczywistośći. Pozostaje dla mnie pytanie, po co plik o nazwie text -> creatures istnieje ?!?!

Byłbym szczęśliwy :) jakby ktoś był w stanie mi powiedzieć gdzie jest plik odpowiedzialny w rzeczywistości za dmg, hp, res cost itp... Używam HOMA 4 z dodatkiem WoW jeśli to ma znaczenie

Z góry dzięki

Dark Dragon PW
5 lipca 2012, 18:52
Zmieniając coś w plikach txt zmieniłeś prawdopodobnie jedynie wyświetlany text (tak bynajmniej powinno to działać), a nie faktyczne statystyki. Cóż nigdy nie bawiłem się w modowanie H4, ale przy odrobinie wolnego czasu zerknę co i jak ;)

Chcesz zmiany w balansie (+kilka nowych czarów, artefaktów)? Proponuję zapoznać się z Equilibris

G0mbka PW
5 lipca 2012, 18:58
Dzięki.

Ten mod który mi podałeś, jakby to powiedzieć, fail, nie działa !!!. Próbowałem zainstalować go z 12x i nic. zawsze błąd. Czytałem wiele instrukcji, każda bardziej idiotyczna od poprzedniej. Według mnie, czytając modyfikacje Equalibrius - ten mod nic w sumie nie wnosi nowego. No omg co w tym trudnego zmienić 20 czy 30 jednostek, dodać kilka artefaktów gdy się wie gdzie i jaki skrypt wmontować.

Ale dziękuje tym bardziej za to że może zerkniesz :).
Plik text nie zmienia nic, ani fizycznie statów ani tekstowo. FAIL na całej linii

Dark Dragon PW
5 lipca 2012, 19:04
A pobrałeś heroes4.exe - uruchamialny plik H4 'Winds of War'. Ten plik jest kompatybilny z każdą wersją WoW, w każdym języku? Bez tego ani rusz i gra uruchamia się z osobnego skrótu czyli nic nie tracisz. A dodawanie nowych rzeczy to jednak coś trudnego, bo do tej pory nikt nie powtórzył tego wyczynu ;)

G0mbka PW
5 lipca 2012, 19:07
Tak pobrałem i nic. Błąd wskakuje tym razem przy odpalaniu, nieprawidłowa wersja systemu win32 :P

Dark Dragon PW
5 lipca 2012, 19:13
Można próbować odpalić to z trybem zgodności... chwilowo nic innego nie przychodzi mi do głowy...

G0mbka PW
5 lipca 2012, 19:15
Dzięki Dragon za wszystko, odezwij się jeśli coś odnajdziesz związanego ze skryptami które "coś" zmieniają :P.
Ten mod nie działa, kompatybilność nie działa

Dzięki jeszcze raz

Irhak PW
5 lipca 2012, 20:51
Cytat:
Zmieniając coś w plikach txt zmieniłeś prawdopodobnie jedynie wyświetlany text (tak bynajmniej powinno to działać), a nie faktyczne statystyki. Cóż nigdy nie bawiłem się w modowanie H4, ale przy odrobinie wolnego czasu zerknę co i jak ;)
H4 nie modowałem, ale biorąc pod uwagę, że silnik H4 jest bliźniaczym do H3 mogę nieśmiało powiedzieć, że w H3 zmieniając pliki w lodach zmienia się statystyki, a nie jedynie wyświetlany tekst. Chyba, że w H4 jest inaczej...

EDIT - Mosqua z Jaskini Behemota przypomniała mi o tym temacie.

G0mbka PW
6 lipca 2012, 16:09
Dzięki ale to i tak nie pomaga.
Nie mam programu do edycji tekstu "Textedit" - link nie działa strona megaupload została zamknięta, przydałby się ten sam.
Po drugie nie wiem o jakie wstawki chodzi w punkcie "c" tej że instrukcji.

Wszystko inne robię za porządkiem instrukcji i nic nie działa. Mogę sobie zmieniać 100x wartości u np bandyty ale to nic nie daje, wciąż to samo. Nawiasem mod do H4 mi nie działa ale plik związany ze statystykami jednostek posiadam

Mosqua PW
6 lipca 2012, 17:02
Jak chcesz zmienić, skoro nie ma tego elementarnego programu? Jest wiele wersji textedit, ale tylko jedna nadawała się do H4. Możesz spróbować jakimś lepszym edytorem tekstowym, metodą prób i błędów zorientować się co, gdzie, czym jest. Ja bym zaczęła od próbowania Notepad++. Ja aktualnie nie mogę zrewizjonować, bo nie mam płytki.

Punkt c - używając programu mh4 do rozpakowania, zachowana zostaje pełen adres (np. table.creatures). Jak przejrzysz zawartość zapakowanego reseditem2 to wszystko, co jest przed kropkami to katalog (w przykładzie - w katalogu table plik creatures). Dlatego, jeżeli chcesz wpakować plik z powrotem do zapakowanego pliku, musisz skasować cały adres katalogowy, zachowując tylko nazwę pliku.

No cóż - jak nie znajdziesz jakiegoś lepszego edytora, który nie psuje kodu oraz rozkminisz pełną kolejność cyfr to będziesz mógł przerobić statystyki. Inaczej - nie da rady. Jedyne textedity co znalazłam to wersje starsze, względem tego co linkowałam w tamtym temacie.

G0mbka PW
6 lipca 2012, 17:49
Dobra nie działa. FAIL

Gomez PW
19 sierpnia 2012, 07:49
Witam. Otóż potrzebuję się dowiedzieć, a jak odpowiedź będzie "tak", to jak zrobić żeby: określony gracz nie mógł w mieście kupować jednostek, podczas gdy inni gracze po zajęciu zamku będę mieli jak normalnie.
Mowa tu cały czas o edytorze map Heroes 4.

MCaleb PW
19 sierpnia 2012, 18:09

Wiem, podwójny wykrzyknik, ale na cytat nic nie poradzę.
Po wzmożonej pracy nad zdekodowaniem pierwszego postu, która zajęła niezliczone ilości godzin oraz pochłonęła olbrzymie ilości trunków wszelkiej maści, stwierdzono:
To było po polsku?

Natomiast starając się odpowiedzieć na zadane pytanie, wysnuto odpowiedź:
Nic mi o tym nie wiadomo.

Nie siedziałem już od dłuższego czasu w edytorze H4, ale z tego co mi wiadomo nie ma takiej opcji. Jeżeli siedlisko jest, każdy gracz może z niego skorzystać. Natomiast wydaje mi się, że można odblokować możliwość zakupu siedliska poprzez eventy/skrypty. Jednakże niewiele w tej materii jest mi wiadome.
Nie mam nawet jak tego sprawdzić w chwili obecnej.

Gomez PW
19 sierpnia 2012, 20:33
Witam otóż zanoszę się do was z pytaniem:
jak (bo prawdopodobnie Resedit 2 da sobie rade) ale w jaki sposób zmienić nazwy specjalnych zdolności, np: po połączeniu Magii Chaosu i Walki bohater zostaje Strażnikiem Ognia. Więc w jaki sposób wyjąć ten plik tekstowy i podmienić Strażnik Ognia na np: korale koloru koralowego :D

z góry dzięki za odpowiedź.
strona: 1 - 2
temat: [H4/różne] Modowanie gry

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel