Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Dodawanie nowych rzeczy
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Magik PW
15 czerwca 2012, 14:50
Witam.
Jest to mój drugi post więc nie wiem do końca czy piszę we właściwym dziale.
Do rzeczy.
Nie wiem jak dodawać rzeczy do HOMM III w rozszerzeniu .def
Za porady serdecznie dziękuję.

OGARexs PW
15 czerwca 2012, 15:18
To nie ten dział. Do CZYSTEGO HoMM III nie da się NICZEGO dodać. WoG, VCMI, HotA to co innego. Nie wiem przeczytaj sobie kilka podstawowych tematów z kuźni. Temat do zamknięcia.

Magik PW
15 czerwca 2012, 15:59
Przepraszam za pomyłkę.
Chodziło mi o WoG'a

BanBreaker PW
15 czerwca 2012, 16:00
Dlaczego większość osób tak uważa? A właśnie, że się da i niepotrzebnie są rozpowszechniane takie mylne informacje =.=
Można dodać 4 jednostki w wolne sloty (z dźwiękami, umiejętnościami i BEZ crashy), można dodawać i zmieniać pewne umiejętności...

A pisząc do tematu: Żeby włożyć pliki .def do HoMM3 musisz skorzystać z narzędzia zwanego simplelod-em (Skarbiec Groty go chyba nie zawiera... O.O[?]).
Tutaj znajdziesz krótki poradnik Dragonara:
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=881&page=1#30044

Magik PW
15 czerwca 2012, 16:13
Dzięki.
A gdy już dodam jakąś jednostkę to gdzie ona będzie dostępna?

BanBreaker PW
15 czerwca 2012, 16:25
To nie takie proste =D
Nie można dodać jednostki tak po prostu, trzeba namęczyć się nieco bardziej niż tylko skleić defa =)
Są chyba 2 sposoby na dodawanie jednostek, pierwszy to hexedycja (który działa na każdej wersji H3), drugi to skorzystanie z wtyczki do ERA pod nazwą Amethyst. Skorzystanie ze wtyczki jest bardzo proste, ale wymaga zainstalowania ERA (i na pewno Majaczek, albo ktoś kto się na tym zna wytłumaczy Ci bardzo dokładnie jak to zrobić, ewentualnie odeśle Cię do tematu na Heroes Community o ile znasz nieco angielski).
Jeżeli jednak chcesz dodać jednostkę do SoDa (lub WoGa bez ERA) to musisz się bawić w hexedycję. Najwygodniej to wytłumaczyć jednak przez gg albo jakiś inny komunikator =O

Magik PW
15 czerwca 2012, 16:30
To chyba sobie odpuszczę.
Myślałem że tylko dodaję plik .def i jednostka będzie już w grze. :o

BanBreaker PW
15 czerwca 2012, 16:37
Nie... =D

W ten sposób możesz najwyżej podmienić wygląd już będących w grze jednostek =) Aby to zrobić zmieniasz jedynie nazwę defa na ten od jednostki, którą chcesz podmienić i używasz simplelod-a ;)
Jak posiada wszystkie animacje i zajmuje tyle hexów, co jednostka podmieniana to powinna się sprawdzać bezbłędnie ^^

Warmonger PW
15 czerwca 2012, 16:45
Ogólny stan rzeczy jest taki, że gra Heroes III NIE została zaprojektowana z myślą o modyfikacjach. W ostatnich latach stan ten powoli się zmienia a sprawą fanowskich inicjatyw, które wymienił OGARexs. Ale nadal nie jest to takie hop-siup ;)

Magik PW
15 czerwca 2012, 19:48
Dzięki za wyjaśnienia.

Jeddite PW
16 lipca 2012, 10:38
Gdzie jest zapisana animacja wody z H3? Jest mi potrzebna, a nie wiem, gdzie ją znaleźć.

Masław PW
16 lipca 2012, 11:35
Watrtl.def w H3Sprite.lod

Jeddite PW
16 lipca 2012, 12:35
Dzięki!
temat: [H3/różne] Dodawanie nowych rzeczy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel