Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/mod] Projekt Rekvizit - raz jeszcze...
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Irhak PW
2 maja 2012, 20:53
Cytat:
Nie można się dorwać do DEFów?
Uhm.. znaczy wypakować pliki i wrzucić gdzieś? Dzięki, nie trzeba... otworzyć normalnie te rary i można wypakować pliki (hasło jest w odpowiednim txt :P)

majaczek PW
2 maja 2012, 22:02
Nie rozumiem, wydaje mi się że twoje dwa ostatnie posty są sprzeczne - chyba że to tylko ja tak mam. (pytanie o "dostanie się" było względem twojego poprzedniego posta).

Irhak PW
2 maja 2012, 22:06
Pliki można przejrzeć. Hasła są w odpowiadających txt. Przejrzałem defy i nie znalazłem niczego satysfakcjonującego.

TopFunny525 PW
2 maja 2012, 23:05
W takim razie z moda "dawaj kasę albo nic z tego" jest teraz"free i <dość długa ta cenzura:D> plik" Poza tym. Ma on trojana. Na szczęście Avast mi wykrył.Czy przypadkiem Acid zakazał ujawniania linków do moda i jego defów itp.?

avatar PW
2 maja 2012, 23:34
O tym, że jest "free", wiedział każdy kto przeczytał więcej niż trzy pierwsze posty w tym wątku. To, że ma w sobie wirusa (bądź antywiry tak twierdzą) jest inną kwestią, do rozpatrzenia przez ściągającego czy warto. Mod jest "wyklęty" w Herosowej społeczności, jak zauważyłeś nikt tu teraz nie podaje linków ani defów, ale nawet Acid nie może ocenzurować Google.

TopFunny525 PW
2 maja 2012, 23:52
Chodziło IMO o linki, ale nieważne. Koniec końców nie radzę ściągać. Posiada z trzy trojany. Avastem przeszukałem. A nie chcę mieć potem re-installa systemu.
Mógłby ktoś wstawić jakieś jedno zdjątko aby zobaczyć jak to wygląda? Pozdrawiam.

Irhak PW
3 maja 2012, 16:12
Ja mam Avirę i też wyskakuje. Zapewne na plikach exe? ;) Pewnie dlatego, że po użyciu tych execów na 90% to co się włącza po wypakowaniu ingeruje w stan systemu (np. cos dodaje do rejestru czy takie tam).
Jeszcze raz: pliki Rekvizita można obejrzeć bez zabawy w wirusy. Zmieniasz rozszerzenie exe dwóm plikom na rar i wypakowujesz ręcznie (znaczy otwierasz to np. TotalCommanderem czy innym WinRarem i, mając skopiowany tekst z txt o nazwie odpowiadającej nazwie tej paczki bez 'part01', czy jak to brzmi, przeciągasz/kopiujesz/wypakowujesz pliki do osobnego folderu, a gdy zapyta cię o hasło - wklejasz to co przygotowałeś). Proste, nie? :P
Mam to jakoś w formie komiksu zrobić? ;)

The Doom PW
3 maja 2012, 17:10
Projekty typu Rekvizita nigdy się nie wybiją...

@Irhak
Proponuję napisać książkę, może wtedy kolega wyżej zrozumie ;) !

@Down
Tak, tak, już o tym słyszeliśmy -.-

Cytat:
Jak ja zrobię własną grę zapewnię w licencji możliwość robienia płatnych modów... po kupieniu licencji Enterprise na edytor modów :P (Ja zarobię i dam innym zarobić.)

majaczek PW
4 maja 2012, 16:07
Rozumiem. Po prostu nie odróżniłem stwierdzenia "Wszystkie DEFy są nieciekawe" od "nie można się dostać do niczego ciekawego nawet do DEFów". Irhak mnie wprowadził w błąd ale już wyjaśnił. Ja od wypakowania mam 7zip i tak mogę otworzyć exe SFX jako paczkę.

PS: na wirusy gdy trzeba plik uruchomić dobra jest maszyna wirtualna albo sandbox - nie ważne czy VIRa uruchomisz - ważne że nie dostanie się do systemu. Tak czy siak jestem leniwy i jak Avast przerywa pobieranie przez rzekomego wirusa to nie pobieram dalej. Nie jestem aż takim N00Bem jak niektórzy sugerują, bo bym nie dał rady jako programista (kiepski programista, ale zawsze). Każdemu nawet PRO może zdarzyć się wpadka - a ja mam zdolność do wpadek w każdym temacie. I nie, nie obraziłem się gdyż rozumiem dlaczego takie nieprawdziwe cechy mi się przypisuje, więc to nie do końca wina rozmówcy że mnie źle ocenił.

EDIT: Wybiją się ale muszą dostać błogosławieństwo NWC bądź jego spadkobiercy, za co należy się słona zapłata. Jak ja zrobię grę (wiem mnóstwo drogi przede mną, ale pomarzyć JUŻ można) to zagwarantuję w licencji system dla płatnych modów - jeśli sięze mną podzielą kasą za mody do mojej gry, to sobie mogą na modach zarabiać. Główny problem Rekvizita to brak systemu na płatne mody w licencjach do HoMM i wykorzystanie pracy osób trzecich (WoG) w sposób niezgodny z zaplanowaniem (WoG jest z Idei publicznie dostępny za darmo więc jakiekolwiek płatne pochodne są sprzeczne z wolą twórcy niezaleźnie od tego że WoG nie ma oficjalnej umowy licencyjnej). Współcześnie osobom planującym zarobić na modowaniu polecam bardziej współczesny model - zebrać fundusze na powstanie dzieła (np. Kickstarter) a samą publikację dzieła pozostawić bezpłatną (jak ktoś zarobi 7000$ na kickstarter to jest duży sukces, także finansowy i nie trzeba sępić tych 20$ od każdego następnego gracza). Według mnie HoTA jest bardziej groźna dla społeczności tak jak jest teraz niż gdyby po zebraniu 10000$ na kickstarter mieli udostępnić wszystkie mechanizmy do których się dokopali (pełne źródła i dokumentacja łatki którą zrobili). Mogliby nawet sobie zbierać po 3000$ od każdej widocznie nowej wersji i mieć ciągły przychód a zostawić wszystkie mechanizmy (dodawanie nowych miast, bohaterów, artefaktów etc.) publiczne i otwarte - i tak zapłaci kto chce a kto chce nie zapłaci.

Wniosek: przenieść się ze sprzedarzy kopii dzieła na sprzedaż usługi utworzenia dzieła (które będzie dostępne na regułach OSS). Wilk syty i owca cała.

TopFunny525 PW
26 maja 2012, 13:21
@The_Doom

Kolega zrozumiał. Nie jest aż takim idiotą aby tego nie zrozumieć:D. Ryzykować nie będę nawet twoją metodą Irhak gdyż mam pewne wątpliwości, ale to już mniej ważne.
strona: 1 - 2
temat: [H3/mod] Projekt Rekvizit - raz jeszcze...

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel