Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Geografia krain
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3

Alamar PW
3 listopada 2009, 07:51
A gdzie Steelhaven, fort Riverstride, Democles, Kolonia Zod, Celeste, Welnin, Cloudfire, że wspomnę tylko te najważniejsze?

I naucz się odmieniać przymiotniki powstałe z obcojęzycznych nazw. Dwa (a właściwie trzy) błędy w jednym wyrazie - gratulacje. :P

Gryphonheart PW
3 listopada 2009, 13:31
Alamar:
I naucz się odmieniać przymiotniki powstałe z obcojęzycznych nazw. Dwa (a właściwie trzy) błędy w jednym wyrazie - gratulacje. :P
Gdzie?
A poza tym mógłbyś mi podzielić się lokacjami tych miast to je z chęcią dodam.

Alamar PW
3 listopada 2009, 14:43
Przymiotnik powstały od nazwy "Might and Magic" - całkowicie błędnie napisany.

I sam poszukaj. Wystarczy zagrać w H3 i MM7.

Gryphonheart PW
3 listopada 2009, 15:39
A myślisz, że jak znalazłem całą resztę?

Alamar PW
3 listopada 2009, 16:34
Korzystając z tej mapki? :P

EDIT:
- Steadwick leżało nad jeziorem - wszak w MM7 też możemy nad takim akwenem pochodzić/polatać. Nawet statek jest tam zakotwiczony (który rzeką dopłynie do morza i dalszych krain).

- Kamienne Miasto zaś w rozwidleniu rzek.

- Tidewater u ujścia rzeki.

- Moulder i Czeluść niedaleko jeziora.

- Spyward - niżej (porównaj mapę terenu z MM7 z mapą Antagarichu, a dostrzeżesz znajomą linię brzegową).

Ogólnie umiejscowienie miast masz niedokładne - patrz na mapy w grach i na mapę ogólną Antagarichu, a powinieneś je dopasować.

Aha - a gdzie miasto Volee? :P

Gryphonheart PW
4 listopada 2009, 00:03
A więc, nie korzystałem map zrobionych przez fanów, które nawet zawierają nieistniejące już państwa jak Phynaxia. Niektóre z nich nawet pokazują, że Wpływy Deyji sięgają nawet na tereny lasu Tulareańskiego co jest bardzo rażącym błędem. Mapkę więc stworzyłem korzystając z własnego doświadczenia i oryginalnych map.

Steadwick- na tych mapach nie ma żadnej rzeki która wpływa do morza(co jest
przynajmniej nienaturalne). Więc umieściłem miasto mniej więcej.

Kamienne miasto- Powiedz mi czy widzisz gdziekolwiek na tej mapie rozwidlenie jakiejkolwiek rzeki w okolicy kamiennego miasta? Po raz kolejny umieściłem miasto mniej więcej.

Tidewater- Miasto leży na ludzkim terytorium Tatalii Tam nie ma żadnych rzek zaznaczonych na mapie. Więc miasto znowu jest umiejscowione mniej więcej.

Moulder- Tutaj to masz rację i wielkie dzięki, niedługo poprawię.

Spaward- Faktycznie, linia brzegowa się pokrywa. Dzięki, poprawię.

Z tymi dwiema wiochami to wielkie dzięki za pomoc ale proszę nie przykładaj zbytniej uwagi do szczegółów których nie można zaznaczyć jak w przypadku kamiennego miasta czy Steadwick (którą rzekę wybrać?).

Poza tym czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakie miasta umieścić w państwach gdzie liczba miast jest niska w porównaniu do innych królestw?

Alamar PW
4 listopada 2009, 00:26



Te bagna na dole, to właśnie delta rozlewiska.

Gryphonheart PW
4 listopada 2009, 18:19
Chodziło mi o mapę Antagarichu, a nie poszczególnych lokacji z MM7. Tam naprawdę ciężko dostrzec szczegóły.

Alamar PW
4 listopada 2009, 18:22
Masz rzeki, masz jeziora, masz linie brzegowe - da się, tylko trzeba chcieć. :P

Gryphonheart PW
4 listopada 2009, 18:28
To przyczepię się do Kamiennego Miasta. Wiemy, że Kamienne miasto jest na południe od Harmondale, a na tej mapie nie ma żadnego rozwidlenia rzeki na południe od Harmondale.

Alamar PW
4 listopada 2009, 18:39
Ehhh... chyba nie sądzisz, że na tej mapie widać WSZYSTKIE rzeki i jeziora kontynentu?
Samo Kamienne Miasto było wspomniane w kampanii w RoE - tam go poszukaj.

Field PW
4 listopada 2009, 18:44
To teraz weź pod uwagę fakt, jaka to jest skala i jak duży był Antagarich. PRZYPOMINAM, że to, co widać w grze, to tylko drobny wycinek - np. Steadwick to nie 10 domków na krzyż i zamek. Nie wiem, czy ktoś próbował składać mapę Erathii (nie pamiętam), ale chyba tylko w M&M VI te lądy przystawały do siebie. Zatem (mam nadzieję, że mi formatowanie nie zeżre tych "kropków", jeśli za x przyjmiemy teren w grze, a | i _ będą granicami faktycznymi państwa, to pewnie otrzymamy coś takiego:

_________ _________
|][][][][]|][][][][]|
|][][][][]|][][][][]|
|][]x[][][|][]]x[][]|
|][][][][]|][][][][]|
|][][][][]|][][][][]| etc.

(chodzi ogólnie o kwadraty, gdzie x stanowi ich 1/9 - orientacyjnie, bo skali nie wyliczałem, więc nie czepiaj się, Alamar :P)


Do czego zmierzam: przy takiej skali jasne jest, że to, co widzimy na mapie, to rzeki pokroju naszego Renu, w najgorszym wypadku Wisły, w najlepszym Amura czy Nilu. Taka rzeczułka jak ta przy Kamiennym Mieście po prostu nie miałaby prawa bytu na mapie.

Alamar PW
4 listopada 2009, 18:51


I tak uważam, że pokazany na tej mapie obszar z gier jest stanowczo za duży.
A Steadwick to metropolia może trochę mniejsza od Free Haven czy Ravenshore, ale na pewno więcej niż te kilka chat - trzeba tylko użyć wyobraźni (i na przykład "dodać sobie" targowisko na placu przed ratuszem, a te domki "poszerzyć" do rozmiarów dzielnic i slumsów).

Gryphonheart PW
4 listopada 2009, 19:00
Nie, nie sądziłem, że na mapie są wszystkie rzeki itd. Ale stwierdzam że tych "strumyków" jakie są w lokacji z MM7 w dolinie kurhanów nie ma na mapie więc nie mogłem umieścić samego miasta w miarę dobrze jak na przykład Spyre.

Gryphonheart PW
22 maja 2012, 11:04
Ostatnio dorwałem mapę w większej rozdzielczości. Na razie nakreśliłem granice, które teraz wyglądają nieco lepiej. Pozostała sprawa z miastami, fajnie by było jakbyście mogli zgłaszać miasta z podaniem ich lokacji.

Mapa: http://i49.tinypic.com/kbxi6b.png
strona: 1 - 2 - 3
temat: Geografia krain

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel