Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA/projekt] Nowe Jednostki (prośba o udostępnienie DEFów)
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

majaczek PW
17 maja 2012, 15:53
Widzę że sporo stworków będzie przekolorowankami lub sklejankami. Z ripów też będziemy korzystać ale nie na siłę (tylko tam gdzie pasują). Przekonałem się że poprawnie zripować jednostkę z gotowego modelu i animacji jest sporo trudniej niż arystycznie przekolorować jednostkę. Niektóre przekolorowanki mogą nawet być mojej produkcji, postaram się spróbować zripować najbardziej pasujące do projektu potwory, o ile jeszcze nie są zripowane.

Z powodów technicznych może się okazać że pierwsza wersja próbna moda (Conflux Creature Pack) może wymagać Amethysta mimo że będzie tylko podmieniać jednostki (ponieważ niektóre skrypty edytujące pamięć nie działają z bierzącym Amethystem z wiadomych powodów).

Co do projektu - podzielenie go na oddzielny Modders Resource i na to co będzie częścią moda jest trochę technicznie trudne - w związku z tym wersja typu MOD będzie zawierała sporo dodatkowych funkcjonalności (nie zdradzę jakich, głównie drobnych) oprócz samych stworków i "koniecznych" dla tych stworków zasobów, wersja RES będzie zawierała niewiele więcej ponad konieczne minimum (nawet niektóre skrypty powiązane z potworkami będą niedostępne). Przyjmijcie więc że Monsterrrr Pack jest częścią większego projektu jako MOD i niektóre z features mogą powstać wcześniej niż kompletny zestaw potworków. Potworki zamierzam dodawać po jednym mieście a potem dodać neutrale. W związku z bliską sesją i zaległościami na uczelni pierwsza paczka może się opóźnić jednak na pewno nie rezygnuję z projektu.

witchking PW
18 maja 2012, 13:15
Wspominałeś o wprowadzeniu nowych artefaktów. Ostatnio wyprodukowałem coś takiego:


i takiego:


Kąt mogę zmienić jeśli pojawią się jakieś konkretne sugestie co do niego ale w grze tarcze mają kąty bardzo różne. Dodać jeszcze mogę, że gdybyś potrzebował więcej tarczy to obecnie na dysku mam jeszcze koło 5 okrągłych i zaczynam prace nad trójkątnymi.

Można także wykorzystać przedmioty z M&M 7 i 8.

majaczek PW
18 maja 2012, 16:25
dzięki witchking.
Artefakty treasure i minor się przydadzą, ale moją główną ideą było dodanie artefaktów major i relic, tak aby zbieranie smoczych utopii nie kończyło się na dostaniu duplikatów. Jeśli chodzi o dostawanie Combo Artów ze smoczych utopii mam już gotowe rozwiązanie - przypisać je do tej samej klasy co graal.

Cieszę się że są pierwsze rysunki do artów, tylko że obie tarcze wyglądają trochę słabiej niż ta krasnoludzka - a ta krasnoludzka to tylko +2 def. Jeśli chodzi o artefakty to jest mały problem z bierzącym Emeraldem - składniki Combo Arta muszą mieć numery <= 160, więc jedyne nowe Combo może składać się z bierzących artefaktów. Za to same Combo Arty mogą mieć dowolny numer. Zamierzam wprowadzić nowe Combo arty z bierzących artów i sporo nowych artów, zwłaszcza tej wysokiej klasy. Ze względów praktycznych nie powinniśmy przekroczyć indeksu 999 (gra wewnętrznie używa indeksów 1000+ dla zwojów co może powodować błędy) - jednak to wciąż kilkaset miejsc na artefakty. Wiem też chciałem wykorzystać grafiki z M&M, jednak większym problemem będzie oskryptowanie tych artów (będą to blanki a same +stat artefakty są i tak nieciekawe). Ze skryptów do wielokrotnego wykorzystania myślałem między innymi by niektóre nowe artefakty działały trochę jak żywe zwoje. Mam też parę pomysłów prostych w realizacji ale potężnych w rozgrywce jak na przykład przenośny "fort na wzgórzu" (użycie artefaktu otwiera menu fortu na wzgórzu - z pewnością jest to art klasy Relic), czy też "Hammer of Ancient's Froge" który będzie pełnił podobną funkcje co Artificer + Będzie potrafił zwiększać poziom machin wojennych, myślałem również o artefaktach które same w sobie nic nie robią ale pozostawione na mapie przygód zamieniają się w obiekty mapy przygód itp.

witchking PW
18 maja 2012, 18:35
Jeśli masz konkretne pomysły na artefakty to mogę spróbować zrobić do nich ikonę. Jeśli chodzi o łączone to wyróżniają je przede wszystkim gwiazdki. Gdyby dodać takowe do niektórych artefaktów z M&M7 to myślę, że by się nadały. Ciekawe mogły by być eliksiry ale to może być trudne od strony skryptów.

Z pomysłów na artefakty mogę podrzucić takie:

Artefakt przyzywa na początku walki sojusznika
Właściwość taką mogła by mieć np lampa dżina(tu przyzywany był by dżin) ale dobrym artefaktem były by też takie które wzywają żywiołaki.

Artefakt pozwala na przekształcenie jednostki w jakąś inną.
Tu przychodzi mi na myśl święty kielich i awansowanie rycerzy w jakąś specjalną jednostkę(choć to mocno arturiańskie). Ale możliwości jest sporo.

Ciekawym urozmaiceniem mogły by być artefakty wspomagające tylko określony rodzaj stworzeń (albo określony poziom).

Nie znam się niestety na skryptach ale wydaje mi się, że powyższe artefakty dało by się zrobić.

Na koniec ostatnia propozycja która może być już trudniejsza do zrealizowania. Kamienie które można by wkładać w artefakty by zwiększyć premie które dają. Przy czym nie wiem czy to da się zrealizować.



Dorzucam zmniejszoną grafikę z M&M8:

mógłbym coś podobnego wymodelować

majaczek PW
25 maja 2012, 00:20
@Przyzywacz
Dość łatwe do zrobienia. Dla pojedyńczych potworów (np. dla lampy dżina tylko master genies) można zrobić wspólną funkcję lub nawet zrobić to bezfunkcyjnie dla zdarzenia początku walki (no dobrze będzie jedna funkcja pod !!DO) jeśli za pomocą !!SN:W zrobi się przypisanie do numeru artefaktu rodzaj stworów, ilość i może pole odpowiadające za warunki specjalne (np. za każdy poziom bohatera przyzwij dodatkowe n stworów gdzie n to liczba bazowa). Tablice asocjacyjne SN:W mają taką ciekawą cechę że jeśli odczytasz nieutworzoną zmienną dostaniesz zero - jako test czy artefakt przywołuje stworzenia wystarczy sprawdzić czy dla artefaktu ten numer dla liczby stworzeń jest niezerowy (funkcja jest generyczna - przywołanie można przypisać do dowolnego artefaktu przez utworzenie zmiennych a artefakty nieposiadające przywołanego stwora nie zwiększają pamięci potrzebnej dla skryptu). Losowe przywołanie stwora z listy (jak dla dragon heart) może być trochę trudniejsze, choć właściwie wystarczy ta sama implementacja plus funkcja która dla danego typu artefaktu losuje stwora (receiver !?FU może występować wielokrotnie dla tego samego numeru funkcji - po prostu kawałki wykonają się po kolei - wystarczą kawałki "jeśli otrzymany przez x1 numer to n zrób to i to i opuść funkcję inaczej nic nie rób" pod tym samym numerem funkcji) - oczywiście funkcja musi być wołana przed spawnem stwora z typem artefaktu jako x1 (najlepiej tylko dla założonych artefaktów jako x1)

@ulepszacz
potrzebny jest skrypt na ctrl-click jednostkę w oknie bohatera który sprawdzi czy mamy potrzebny artefakt i jeśli tak wyświetli okno ulepszenia. Niestety nie bardzo da się wywołać zwykłe okno ulepszenia - musimy zdefiniować własny dialog !!IF lub !!DL - co niesie ciekawe możliwości jak np. możliwość ulepszenia każdyczh 250 szkieletów w jednego drakolicza. Ze względu że wywołanie rozpoczyna się od ctrl-click na jednostkę - należałoby przypisać nr artefaktu numerowi jednostki plus oczywiście nową jednostkę i zmienne pomocnicze (jak na przykład mnożnik) również numerowi jednostki

@kamienie
Łatwo się robi "na lenia" - ctrl-click na kamień wywołuje dialog wyboru (!!IF) który artefakt chcemy ulepszyć, jeśli nie wybrano "nie, dziękuję" klejnot jest usuwany a artefakt jest zamieniany an ulepszony tzn. wersję z klejnotem. problem rozwiązania "na lenia" jest to że artefakt z klejnotem jest dla gry innym artefaktem niż ten bez klejnotu (zawiera inny numer artefaktu - może mieć własną grafikę i cechy - ale np. nie będzie można go użyć do składania tego samego combo artefaktu co podstawkę)
Jest także rozwiązanie PRO które przypisuje bohaterowi listę ulepszeń do artefaktu (artefakt zachowuje numer i wygląd - opis można zastąpić dialogiem skryptowym zależnym od tej listy) i sprawdzić czy artefakt został upuszczony/przekazany (upuszczony - informację przekazujemy polu o współrzędnych upuszczenia, przekazany - przekazujemy informację nowemu bohaterowi) - tylko co zrobić jeśli bohater ma kilka artefaktów tego samego typu lub obaj bohaterzy mają artefakt tego typu?

@grafika
niezła - możesz zripować inne z M&M. Nie musisz robić nowego modelu - choć jeśli uważasz że twoja wersja będzie lepsza niż rip - masz wolną rękę.

EDIT: link dotyczący projektów - po angielsku (HC)

Dark Dragon PW
8 sierpnia 2012, 01:04
Po stosunkowo krótkim szukaniu w necie:

packa.ucoz.ru
creaturearchive
wogjednostki.dbv.pl

majaczek PW
26 lutego 2013, 18:05
Zdecydowalem sie obnizyc profil moda. Staranie sie aby wszystkie jednostki byly odjazdowe nie sluzy predkosci wydawania moda. Przepraszam za opoznienia.

Markham98 PW
27 czerwca 2013, 15:15
Niech Moc i Magia będą z Wami!
Jestem tutaj nowym userem,zwracam się z prośbą do tutejszej społeczności. Sprawa brzmi jak nazwa w temacie,ale nie nawiązuje tylko do Ery. Znacie jakieś duże strony z animacjami jednostek? Oprócz trzech wyżej wymienionych. Zależy mi bardzo na tych z Might and Magic VII i VIII,ponieważ wymienione gry mi nie działają na Windows 7 .Wiecie może czy w internecie są gdzieś defy egipskiego Bastionu? Oczywiście obowiązkowo zgłosiłem się do @Witchking-a.

Acid Dragon PW
27 czerwca 2013, 16:40
Drwal przygotował nowy, ogromny zbiór defów w Kwasowej Grocie.

Z mojej osobistej winy jeszcze nie został upubliczniony. Postaram się jednak zrobić to jak najszybciej i poinformować o nim na stronie głównej. Wydaje mi się, że defy jednostek z egipskiego bastionu nie zostały nigdy upublicznione.

Markham98 PW
28 czerwca 2013, 07:07
Kurcze nawet nie wiedziałem. Gdzie bym mógł ewentualnie znaleźć te z gier Might and Magic?

Drwal PW
28 czerwca 2013, 16:12
W tym zbiorze o którym mówi Acid są chyba 2 jednostki, które udało mi się znaleźć z egipskiego Bastionu. Poza nimi jest jeszcze parę(naście?), który spokojnie pasują do tego miasta.
Szkoda, że autorzy nie opublikowali swoich grafik, dzięki VCMI już dawno moglibyśmy mieć kolejne miasto w grze. :)

Markham98 PW
28 czerwca 2013, 17:45
Jak miło. Jeśli mogę wiedzieć jakie to jednostki? Która modyfikacja zawiera najwięcej stworków? HeroLight? Była taka jedna fajna rosyjska strona z nimi,ale już nie pamiętam nazwy.
strona: 1 - 2
temat: [ERA/projekt] Nowe Jednostki (prośba o udostępnienie DEFów)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel