Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Heroes III The Card Game
komnata: Podziemna Tawerna

The Doom PW
16 maja 2012, 21:21
Ostatnimi czasy (Był to środek kwietnia. Myślałem, że ktoś z Groty zainteresuje się chociaż troszkę i coś na ten temat rzuci... Cóż... Niczego odnośnie tego nie widać :/ ) na Heroes Community pojawił się dość nietypowy i oryginalny pomysł - kolega E-J ujawnił, że pracuje nad grą karcianą, osadzoną w świecie HoMMIII. Idea ta wydaje się być godna zainteresowania i realizacji, toteż od razu mi się spodobała. Postanowiłem więc zająć się spolszczeniem, delikatnym poprawieniem wszelkich niedociągnięć i mankamentów grafiki (jak na przykład czarne paski u wilczego rycerza, czy też królewskiego cyklopa) oraz troszeczkę zmodyfikować całą rozgrywkę (Moim zdaniem dobrze byłoby dodać bohaterom ich specjalizacje). Jak na razie E-J opublikował tylko jednostki Twierdzy, jednak sądzę, że w najbliższym czasie pojawią się też inne. Co sądzicie o tym pomyśle? Koncepcja jest całkiem dobra...

PS Jak na razie "spolszczone" zostały jednostki barbarzyńców, zrobiłem też trzy karty bohaterów (Crag Hack, Yog, Kilgor). Niektóre materiały mam zamiar tworzyć na własną rękę, opierając się o prace E-J'a. Wiem, iż będzie z tym kupa roboty, jednak, jak mniemam, doprawdy się opłaca ;) !

@Down
A i to, drogi Alamarze, już widziałem ;) !

@Edit
Ok,ok :)

Alamar PW
16 maja 2012, 21:32
Karcianka HIV dla porównania.

EDIT:
Ten link jest nie dla Ciebie, ale dla postronnych osób.

Acid Dragon PW
16 maja 2012, 23:16
Uważam, że to absolutnie nietrafiony pomysł. Wymagałby masowego drukowania setek kart, a w rezultacie... otrzymalibyśmy coś w rodzaju Heroes III, tylko w nudniejszej, papierowej wersji.

W dzisiejszym świecie przenośnych komputerów to po prostu nie ma racji bytu - jeśli chcę zagrać w Heroes III, to włączam Heroes III, a nie zaczynam rozkładać karty, zapisywać współczynniki i liczyć ile mam zasobów, złota, punktów ruchu, ataku, obrony, jednostek, itd.

Gra karciana musi być w miarę prosta, a nie odtwarzać wszelkie elementy gry strategicznej.

Irhak PW
16 maja 2012, 23:24
Cytat:
Był to środek kwietnia. Myślałem, że ktoś z Groty zainteresuje się chociaż troszkę i coś na ten temat rzuci... Cóż... Niczego odnośnie tego nie widać :/
Nie powiem, że śledzę, ale od czasu do czasu to zaglądam tam i wiem o tym, ale uważałem to za średnio rozwinięte, aby wspominać.
Cytat:
Uważam, że to absolutnie nietrafiony pomysł. Wymagałby masowego drukowania setek kart, a w rezultacie... otrzymalibyśmy coś w rodzaju Heroes III, tylko w nudniejszej, papierowej wersji.
Arcomage też niby karcianka (i MtG, i przegladarkowe Clash of Dragons) :P
Jeżeliby się postarali i zrobili to jako grę PC to kto wie - może wyjdzie z tego coś sensownego.

Acid Dragon PW
17 maja 2012, 00:07
Cytat:
Jeżeliby się postarali i zrobili to jako grę PC to kto wie - może wyjdzie z tego coś sensownego.

Ta gra na PC już istnieje. Nazywa się Heroes III, goddamnit.
Poza tym autor wyraźnie napisał:

Cytat:
I don't have any programming skills (except some gamemaker 6.0 skills from when i was young) and no ambition to make such a game. If you want to play this on the PC, go play the real heroes III because the card game will be a inferior version of it, if you want to play heroes without the PC, play this game.

PS. A we wspomniane Arcomage tez nie wyobrażam sobie raczej grać w wersji papierowej i co turę obliczać ile mam zasobów przy poziomach rzędu setek. Samo spisywanie tych zasobów trwałoby 10 razy dłużej niż zagranie kartą.

Lord Kilburn PW
17 maja 2012, 21:19
Hehe, odnośnie do prób grania w papierową wersję Arcomage, to podjęliśmy się jej z kumplami. Dwóch grało a trzeci spisywał. To było uciążliwe. Wymyśliliśmy, że żeby ułatwić sprawę można by stworzyć liczydła, od tamtej pory mi nic w tym kierunku nie zrobiliśmy, aczkolwiek karty w śmiesznej miniaturowej wersji są wydrukowane.

TopFunny525 PW
26 maja 2012, 13:15
Nie wiem zbytnio co powiedzieć o tym pomyśle. Średni a jeszcze dużo bardziej się napracujesz niżby przy modzie. Według mnie. Nijako to się opłaca. Ale to tylko moje zdanie...
temat: Heroes III The Card Game

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel