Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Rozszerzenie profilu bohatera
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Ullialnor PW
15 maja 2012, 20:21
Witam!

Mam dosyć niecodzienny pomysł. Właściwie jest to drobiazg, który urozmaiciłby tylko grę. Chodzi mi o to, że po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na profil danego bohatera, a właściwie jego zdjęcie. Otrzymamy zamiast obecnego niewielkiego tekstu biograficznego, jego pełne zdjęcie oraz rozszerzoną wersję biografii + ewentualnie jakieś inne dodatki. Docelowo mogłoby to wyglądać tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/843/beztytuumsl.png/

Zdjęcie jest tylko szkicem. Chciałam pokazać wam o co mniej więcej mi chodzi :)

Kradziej PW
15 maja 2012, 20:57
Wiesz ten pomysł nie jest zły tylko nie wiem czy ktoś miałby czas i chęci na zrobienie czegoś takiego a po drugie nie wiem czy ktoś w czasie gry aż tak na to zwróci uwagę.

Altair PW
15 maja 2012, 21:25
Pomysł dobry i ciekawy. To samo można by zrobić dla miast.

witchking PW
15 maja 2012, 21:54
Powiększanie po przez kliknięcie na portret zostało zrealizowane w MoP. Niestety tam nie ma biografii a pomysł to bardzo ciekawy.

fishkebab PW
16 maja 2012, 15:25
Czyżbyś grał w Heroes 6? Bo tam właśnie coś takiego występuje także z jednostkami tyle, że z użyciem modeli 3D.

AmiDaDeer PW
16 maja 2012, 15:27
Koledze Koleżance chodziło o bohaterów, nie jednostki.

Kradziej PW
16 maja 2012, 15:44
Na pewno dobre było by to dla graczy którzy się interesują herosem a nie mają czasu by samemu poszukać takich informacji.

Ullialnor PW
16 maja 2012, 17:38
A czy Heroes III to gra tylko dla facetów? :P Wszyscy jak jeden mąż mówią mi kolega. Może jestem nowością, ale jestem koleżanką. ;) Zastanawiam się tylko, czy udałoby się zgromadzić, albo stworzyć portrety wszystkich bohaterów.

Znalazłam jeszcze:

Gelu:



Altair PW
16 maja 2012, 17:58
Cytat:
A czy Heroes III to gra tylko dla facetów? :P Wszyscy jak jeden mąż mówią mi kolega.
Cóż.. trudno za dużo wymagać od Hobbita. Chociaż z drugiej strony nick kończący się na "a" i jakiś ładny avatar z pewnością ułatwiłby nam identyfikacje. ;P

Dark Dragon PW
16 maja 2012, 18:01
Gdzie tam zaraz wszyscy, jedynie Hobb :) i fishkebab A i wiele os. płci pięknej się tu przewijało :) Pomysł ciekawy, niestety oryginalnych artów jak przedstawione jest mało. Trza by jakieś dorobić.

Polecam zapoznać się z tagami na forum :)

AmiDaDeer PW
16 maja 2012, 19:01
Ullialnor:
A czy Heroes III to gra tylko dla facetów? :P Wszyscy jak jeden mąż mówią mi kolega.
Wybacz, nie to miałem na myśli. Zasugerowałem się twoim nickiem oraz postem fishkebaba, a nie zwróciłem uwagi na użyty rodzaj żeński w pierwszym poście. Faktycznie mogłem użyć formy bezpłciowej, coby uniknąć ewentualnych problemów. Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.

ALE

Altair:
Cóż.. trudno za dużo wymagać od Hobbita.
Czy naprawdę tego typu komentarze są konieczne? Czy przypadkiem nie powinniśmy wymagać nieco więcej od Akolity, a przy okazji i byłego Strażnika? Prosiłbym o stosowne zachowanie w temacie albo znowu będę stosował cenzurę. Pozdro dla Alusia.

Dragonar PW
16 maja 2012, 19:10
Pomysł bardzo ciekawy, ale myślę, że wymaga skryptów ERM... Altair?

Poza tym - witaj! :)

Dziewczyna w Grocie...

...to jednak rzadkość, niestety. :P

Trith PW
16 maja 2012, 20:00
Cytat:
Pomysł bardzo ciekawy, ale myślę, że wymaga skryptów ERM... Altair?

O ERM nie mam zielonego pojęcia, ale jeśli dobrze mi się wydaje, to komenda obsługująca niestandardowe okna dialogowe byłaby w użyciu... Nie wiem jednak jak sprawa się ma przy wybieraniu frakcji i bohatera przed uruchomieniem scenariusza (skrypty ERM chyba były wczytywane dopiero przy uruchamianiu mapy).

Dodatkowym problemem z takimi rozszerzonymi oknami bohaterów jest grafika. Zdecydowanej większości bohaterów raczej nie uda się znaleźć portretów w lepszej rozdzielczości. (A jak w MoP rozwiązali ten problem, każdy widzi...)

Ogólnie sam koncept wzbogacania okien dialogowych o nowe treści jest, w rzeczy samej, ciekawy.

Swojego czasu wymyśliłem przearanżowanie ekranu dowódcy, by był np. nieco podobniejszy do ekranu bohatera (np. dodać dowódcom portrety i kilka innych głupstw), jednak wybiłem to sobie z głowy cytatem "To jest niemożliwe do zrealizowania... A nawet jak da się to zrealizować, to ja tego nie umiem i pewnie za dużo z tym roboty."

A teraz nieco offtopu...

Cytat:
ten strasznie przyprawiający o epilepsję obrazek Dragonara
To mi się skojarzeyło (szczególnie w tym kontekście) z cytatem: "Yaoi Time!"... Tak, można mnie zabić za to.

HobbitHobbitYaranai ka?

Altair PW
16 maja 2012, 20:38
Dragonar:
Pomysł bardzo ciekawy, ale myślę, że wymaga skryptów ERM... Altair?

Tak, tak, ale o szczegółach to może w innym temacie? :)

Ullialnor PW
16 maja 2012, 21:15
Kolejne jakie udało mi się znaleźć.

Yog (niestety nie widzę większego :()



HobbitHobbitJak napisano w temacie o tagach - stosujemy nawiasy kwadratowe.



Ullialnor PW
17 maja 2012, 11:23
Tiva



Szkoda, że niektózy nie są utrzymani w tym samym stylu. Fajnie byłoby gdyby wszystkie postaci były wykonane graficznie tak jak Slomyr.

Acid Dragon PW
17 maja 2012, 12:39
Bardzo fajna grafika - gdzie ją znalazłaś?

Cytat:
Szkoda, że niektózy nie są utrzymani w tym samym stylu. Fajnie byłoby gdyby wszystkie postaci były wykonane graficznie tak jak Slomyr.

Tak naprawdę to wydaje mi się, że w przypadku Solmyra było odwrotnie - najpierw narysowano postać dżina, która miała posłużyć jako tło do H3 Restoration of Erathia (podobnie jak wykonano ilustracje kilku innych jednostek - impa, meduzy, troglodyty...), a dopiero potem ktoś skojarzył tę grafikę z Solmyrem.

W każdym razie faktycznie zachowało się niewiele portretów bohaterów w większych rozdzielczościach. Są spore szanse, że one w ogóle powstały, ale nie były do niczego wykorzystane i przepadły na dyskach grafików NWC ;).

Oto jeden z tych, które ocalały - Tazar:




Ullialnor PW
17 maja 2012, 13:33
W tym temacie na HC:
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=26694&pagenumber=1

Acid Dragon PW
17 maja 2012, 14:01
Jakoś mi umknął przez te lata - pewnie dlatego, że do tamtejszej tawerny nie zaglądam.

Przeglądając go można znaleźć wspomniane przeze mnie zachowane portrety bohaterów z H3. Jak i wiele grafik prezentowanych w grotowych Kalendarzach Adwentowych ;).

AmiDaDeer PW
17 maja 2012, 14:09
Grafika Tivy wygląda niestety na fan-art, szczególnie że była umieszczona wśród innej twórczości fanowskiej. Oryginalny portret zaś to najprawdopodobniej fotomontaż z wykorzystaniem zdjęć hien, tak samo zresztą jak pozostałe gnolle.
strona: 1 - 2
temat: [H3/różne] Rozszerzenie profilu bohatera

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel