Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Gry na czacie
komnata: Podziemna Tawerna

Bychu PW
6 maja 2012, 13:21
Witam wczoraj (tj. 05. 05. 2012r) na czacie powstała nowa gra hazardowa.
Jest to pospolity orzeł i reszka nazwany przez MCaleba „Liszokratyczną Ruletką”.
Polega ona na wybraniu przez strony orła lub reszki/życia lub śmierci.
Gra toczy się bany rozdawane przez moderatorów, gracze umawiają się między sobą o ile minut grają. Przegrany dostaje „nagrodę”. Gracze sami wybierają osobę która będzie rzucać monetą oraz moderatora który będzie rozdawać prezenty. Gra musi odbyć się za zgodą obu graczy. W wypadku gdyby moneta stanęła na kancie rzut jest powtarzany a gdy zawiśnie moneta zawiśnie w powietrzu obaj gracze otrzymują upominki w wysokości połowy ustalonego czasu.

Drugą opracowaną przeze mnie grą są „Śmiertelne Kości” które polegają na rzuceniu przez graczy takimi samymi kośćmi 10k10. Ten którego kości pokażą najmniej oczek zgarnia wcześniej ustaloną przez wszystkich graczy ilość minut. Każdy z graczy ma prawo TYLKO do 1 rzutu kośćmi, nie ma powtarzania rzutów. Ban zostaje przyznany przez wcześniej wybranego moderatora.
W Śmiertelne Kości może grać od 2 do 4 osób.

Jeśli macie jakieś własne pomysły na gry wrzucajcie je do tego tematu.
Życzę powodzenia i dobrej zabawy przy grach :)

Liabaen PW
6 maja 2012, 13:34
Co byście powiedzieli na Kamień, Papier, Nożyce w wersji cmentarnej?

Rzuca się kostką 1k3.
1 = Kamień
2 = Papier
3 = Nożyce
Gra się do trzech rzutów. Przegrany dostaje palcem, sztyletem, pazurem, kociołkiem, bądź jeszcze czymś innym, na ustalony wcześniej okres czasu.

Bychu PW
6 maja 2012, 13:47
Pomysł jest dobry i można z niego korzystać. Mamy już 3 gry ma ktoś jeszcze jakiś pomysł aby zapewnić rozrywkę na cmentarzu ? :D

Acid Dragon PW
6 maja 2012, 14:50
Cytat:
Co byście powiedzieli na Kamień, Papier, Nożyce w wersji cmentarnej?

Nie wiem, czy ta gra ma sens w momencie, gdy się nie wybiera, a losuje, ale MCaleb mnie namówił, coby przekształcić kostkę 1k3.

Tylko jedna mała uwaga:
33% szans - kamień
33% szans - nożyce
33% szans - papier
1% szans - złamana ręka i przegrana ;P

Liabaen PW
6 maja 2012, 15:14
@Acid Dragon
Gdybyśmy mieli wybór, to osoba, która pierwsza by go dokonała, automatycznie by przegrała. Przy aktualnym systemie czatu, tylko gra losowa się sprawdzi (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Lord Pawello PW
6 maja 2012, 15:21
Dobrą opcją mogłoby być danie możliwości ukrycia wyników losowania i ujawnienia ich w odpowiednim momencie. To przydałoby się zarówno w grze w kości jak i przy ewentualnych czatowych sesjach (dla mistrza gry). No i wtedy można wyeliminować czynnik losowy z papier-kamień-nożyce.

Liabaen PW
6 maja 2012, 15:26
@up
Tak, ale trzeba najpierw coś takie wprowadzić do prostego sytemu czatu.

Bychu PW
6 maja 2012, 21:45
Przerobiłem szkolne "21" na cmentarną wersję z kośćmi, gra dla 2 graczy. Najlepszym wynikiem jest 21 oczek, lecz kto bliżej ten wygrywa. Gracze jak w wyżej wymienionych grach umawiają się co do sędziego i "nagrody".
Gracze rzucają kością 1k11, zapytacie dlaczego 11? Otóż po to aby móc przedobrzyć i przegrać losując liczbę większą niż 21 lub wylosować tak zwane perskie oko czyli 22 gracz losujący przy takim wyniku w dwóch rzutach automatycznie wygrywa, chyba że drugi gracz osiągnie taki sam wynik.
Gracz wykonuje serię rzutów nie mniej niż 2 lecz nie więcej 5 razy.
W wypadku zbyt wysokiego wyniku u obu graczy należy powtórzyć rzuty, nie patrząc na poprzednie wyniki. Czyli czasem lepiej zaprzestać na 18 niż iść cały czas w przód i wylosować 7 oraz automatycznie zaprzepaścić szanse na wygranie tej rozgrywki. Gra może i nie jest tak wciągająca jak Ruletka, ale pomyślałem że może się komuś spodobać gdyż gracz ma w niej większy udział własny niż w innych grach :)
temat: Gry na czacie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel