Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: [Archiwum] Konserwatyzm forum i nieprzyjazność moderatorów.
komnata: Podziemna Tawerna

majaczek PW
5 maja 2012, 03:07
Zauważyłem że podforum o WoGu jest bardzo konserwatywne, a ponadto każdy ciekawy (niekonserwatywny) post na tym forum jest zagrożony wyszydzeniem lub skasowaniem przez Hobbita. Rozumiem że czasami jestem gadatliwy a także zbaczam bardziej z tematu niż inni, ale to co Hobbit odstawia to moim zdaniem okropna przesada. Każdy ciekawy lub odważny post który tam postawię Hobbit uważa za czcze przechwałki, a samą próbę wytłumaczenia dlaczego potrzebuję DEFów z danego projektu i dlaczego proszę o pozwolenie na ponowne wykorzystanie (po prostu bardziej szczegółowe wytłumaczenie dlaczego DEFy raczej nie zmarnują się w moich rękach) uważa za offtopic. Wydaję mi się że Hobbit preferuje zamiast wesprzeć w odważnych dążeniach po prostu osobę wykpić. Poza tym konserwatyzm i zaściankowość sięgają szczytu - powtarza się od dawna nieprawdziwą informację że ERA jest niestabilna (najnowsza oficjalna wersja jest bardziej stabilna niż WoG 3.58f), wprowadza się w błąd odnośnie tego co niby jest niemożliwe, a próbę przekonania osoby do podjęcia choćby średniego wezwania pod argumentem "skoro ja się odważe to ty też mógłbyś" znowu są degradowane do roli czczych przechwałek. Wydaje mi się że Kwasowa Grota nie ma już tej świetności co kilka lat temu - przynajmniej w komantach forum WoG.

Swoją drogą nagroda za długi staż na forum (niedokońca zasłużona bo przez znaczny okres opuściłem forum) wyświetlana w moim profilu znikła - wiecie dlaczego? (nagroda była srebrnej kategorii więc cieszyłem się nią jak głupi a po kilku zwykłych akcjach na forum znikła).

PS: Jak ktoś mi spróbuje wmówić że robię offtopic W TAWERNIE to chyba nie wytrzymam nerwowo... (Hobbit chcesz opłacić moją Rehabilitację :P ?)

EDIT:
@ Hubertus
Niedokońca się z twoim zdaniem zgadzam, ale co do mojego komfortu psychicznego to jestem przyzwyczajony do bycia wielokrotnie niezrozumiałym (mimo że to nie jest miłe). Ja również nie przypominam sobie znajomości z tobą ale twoja postawa sprawia że już cię szanuję jako że potrafisz i wykazujesz swój sprzeciw w sposób Delikatny i Inteligentny, co [nie], [zawsze] - (słowa umieścić w losowej kolejności); udaje się Hobbitowi
HubertusHubertus Muszę Cię zmartwić, ale dziś wieczorem ten temat poleci, bo jest niezgodny z klimatem podforum, tego typu prywatne zażalenia proszę kierować do Sądu Kwasowej Groty lub bezpośrednio do Acid Dragona, a nie odstawiać szopki w miejscu do tego nie przeznaczonym. Tymczasem dbając o twój dobrostan psychiczny daję Ci czas byś oswoił się z moją sugestią....

Nie znam Cię, ale między wierszami czuję intencję typu, "Hej, jestem szemranym kolesiem, no ale mam do tego prawo, a przy okazji Hobbit jest głupi bo nie pozwala mi się wyszaleć" to trochę żałosne...

Poza tym, aby domagać się poważnego traktowania od innych, najpierw samemu trzeba chociaż starać się być w porządku, a ty robisz z siebie błazna i ofiarę losu. Dobrze by było byś przyswoił sobie tą podstawową zasadę współżycia społecznego...
W dziale WoGa są też inni poza Hobbitem, chociażby Altair który zna się na skryptach, pobieżnie przejrzałem tam tematy i nie widzę podstaw do przedstawionych przez Ciebie zarzutów.




Shin0bi PW
5 maja 2012, 08:44
Jestem 'stałym podglądaczem' od paru lat i niestety muszę się zgodzić, że od pewnego czasu z winny Hobbita na forum niekiedy panuje ...ehmm... "niemiła" atmosfera :P

Dark Dragon PW
5 maja 2012, 10:16
Cytat:
Swoją drogą nagroda za długi staż na forum (niedokońca zasłużona bo przez znaczny okres opuściłem forum) wyświetlana w moim profilu znikła - wiecie dlaczego? (nagroda była srebrnej kategorii więc cieszyłem się nią jak głupi a po kilku zwykłych akcjach na forum znikła).

Odznaczenie czerwonego smoka nadal się u Ciebie wyświetla ;)

Acid Dragon PW
5 maja 2012, 11:22
Zacznijmy od tego, że temat "Heroines" jest tematem o tym właśnie modzie. Nie od ogłaszania planów na własny, nie od proszenia o pomoc, nie od wyjaśniania.

Dlatego też działania moderacyjne Hobbita polegające na usunięciu tych postów uważam za słuszne. Mam nadzieję, że pozostałe również znikną lub zostaną przeniesione, w tym ten z cytatami, gdyż nijak nie odnoszą się do tematu.

To nie jest konserwatyzm, majaczku - to podstawowa zasada funkcjonowania forum: Każdy post powinien odnosić się do tematu.

Jeśli już koniecznie chcesz ogłaszać swoje plany i szukać pomocy, to należało założyć oddzielny temat, dokładnie nakreślić istotę projektu i tam właśnie dyskutować o tym, czy jesteś, czy nie jesteś w stanie go zrealizować.

Zastanów się jednak zanim tak zrobisz. Nie przypominam sobie bowiem KIEDYKOLWIEK W HISTORII, aby po ogłoszeniu samych planów na mod oraz poproszeniu o pomoc, ktokolwiek się znalazł. Gracze WoG są już przyzwyczajeni do pojawiających się pomysłów, za którymi nie idzie żadna realizacja. Zawsze było ich od groma, szczególnie na Heroes Community. Natomiast sytuacja się zmienia, gdy autor pokaże już coś gotowego i przynajmniej w części grywalnego - wtedy jest szansa, że ktoś w projekt uwierzy i poświęci swój czas i energię na jego realizację.

Pisałeś w jednym z teraz już usuniętych postów, że studiujesz w sektorze IT - no więc ja z kolei uczę studentów z sektora IT i zapewniam Cię, że jeszcze nie za dużo wiesz o tworzeniu gier. Czasy, w których jedna osoba mogła zrobić dobrą, grywalną grę strategiczną minęły bezpowrotnie jakieś 20 lat temu. Po prostu jeszcze nie widzisz jaki ogrom prac wymaga stworzenie gry, czy choćby wielkiego moda, o jakim piszesz. Jeśli sądzisz, że wstawienie takiej nowej jednostki do Heroes III kończy się na wpakowaniu grafik i ustaleniu parametrów, to się zwyczajnie mylisz.

Dość już może o ogłaszaniu swoich planów i czas się wziąć do roboty ;). Bo postów, gdzie coś ogłaszasz/planujesz faktycznie było trochę za dużo. Nawet jeśli nazwiesz to "odważnym" postem, a nie przechwałkami, to i tak nie odwagi nam trzeba.

Wracając jednak do "nieprzyjazności" forum, to proponuję taki kompromis:
Ty założysz temat o swoim własnym modzie (ewentualnie poproś o zmianę nazwy dla założonego przez siebie niedawno), ale przestaniesz rozpisywać się w innych tematach o kwestiach tylko ogólnie związane z modowaniem lub własnych planach, a nie z konkretnym projektem.

Hobbita zaś proszę o trochę więcej kultury osobistej i nieużywanie słów takich jak "bełkot", tudzież ogólnie wypowiedzi, które zamiast coś spokojnie wytłumaczyć mogą jedynie zdenerwować.

Cytat:
Swoją drogą nagroda za długi staż na forum (niedokońca zasłużona bo przez znaczny okres opuściłem forum) wyświetlana w moim profilu znikła - wiecie dlaczego? (nagroda była srebrnej kategorii więc cieszyłem się nią jak głupi a po kilku zwykłych akcjach na forum znikła).

Coś Ci się chyba pomyliło - w Grocie za staż mamy odznaki "smoków" i Twoja jest ciągle wyświetlana w profilu.

Irhak PW
5 maja 2012, 11:25
Cytat:
Każdy ciekawy lub odważny post który tam postawię Hobbit uważa za czcze przechwałki, a samą próbę wytłumaczenia dlaczego potrzebuję DEFów z danego projektu i dlaczego proszę o pozwolenie na ponowne wykorzystanie (po prostu bardziej szczegółowe wytłumaczenie dlaczego DEFy raczej nie zmarnują się w moich rękach) uważa za offtopic.
Wybacz, że się spytam, ale... co ile TWOICH postów w dziale WoGa się o to pytasz i wspominasz o swoim modzie? I przede wszystkim - masz coś więcej niż zarys koncepcyjny?

Cytat:
Poza tym konserwatyzm i zaściankowość sięgają szczytu - powtarza się od dawna nieprawdziwą informację że ERA jest niestabilna (najnowsza oficjalna wersja jest bardziej stabilna niż WoG 3.58f), wprowadza się w błąd odnośnie tego co niby jest niemożliwe,
Uhm... serio? Stabilniejsza niż WoG 3.58f, który u mnie wykrzacza się praktycznie jedynie przez skrypty lub brak animacji strzelania u 'nowostrzelców'? To rzeczywiście musi być lepsza :)

Cytat:
a próbę przekonania osoby do podjęcia choćby średniego wezwania pod argumentem "skoro ja się odważe to ty też mógłbyś" znowu są degradowane do roli czczych przechwałek.
Uhm... przykłady?

Cytat:
Po prostu jeszcze nie widzisz jaki ogrom prac wymaga stworzenie gry, czy choćby wielkiego moda, o jakim piszesz.
Nawet ja, idąc po najmniejszej drodze oporu (czyt. wykorzystywanie tylko i wyłącznie zaczątków cudzej pracy i doszlifowanie ich, jak AR, czy podmiana kilku defów, jak 8LR) wiem, że to sporo roboty. A teraz połącz oba i wyjdzie ci praca w stylu np. Grove - jeszcze więcej pracy. Wiem o tym i część planów idzie w odstawkę "na później", "gdy będę miał siły i czas".

Cytat:
Cytat:
Swoją drogą nagroda za długi staż na forum (niedokońca zasłużona bo przez znaczny okres opuściłem forum) wyświetlana w moim profilu znikła - wiecie dlaczego? (nagroda była srebrnej kategorii więc cieszyłem się nią jak głupi a po kilku zwykłych akcjach na forum znikła).
Coś Ci się chyba pomyliło - w Grocie za staż mamy odznaki "smoków" i Twoja jest ciągle wyświetlana w profilu.
A może chodziło o tą od postów? ;)

majaczek PW
5 maja 2012, 11:36
@Hubertus
to gdzie by pasował? możesz go przenieść?

myślałem że z tawerny to już nie poleci ;/

niestety Hubertus nie zrozumiałeś co miałem na myśli, ale przynajmniej wyraziłeś swoje wątpliwości w sposób kulturalny (nie tak jak pewien Hobbit). Wiem że są pewne reguły i zamierzam je przestrzegać, ale co mam począć jak sam moderator (mam na myśli Hobbita) mnie prowokuje? Owszem zrobił się niezły bałagan i trzeba to posprzątać, ale gdyby mnie Hobbit nie zaczepiał to by się tak źle nie skończyło (skończyłoby się na tym że mój przegadany post z prośbą o pozwolenie na użycie grafik w nowym projekcie i wytłumaczeniu mniej więcej jakim, grzecznie by poczekał na odpowiedź autora moda z grafikami - na co jedyną odpowiedzią byłoby "dziękuje" lub zmiana kanału rozmowy na prywatny).

Przepraszam że narzekam w grocie, ale wydaje mi się że można bardziej narzekać na Hobbita niż na nastrój w tej tawernie (Hobbit postawić ci Bigos z Traszki? Tylko nie przerywaj Archaniołom gry w kości pod żadnym pozorem). Może po prostu przejęcie przez Hobbita moderacji nad moim ulubionym podforum (tym o WoGu i moddingu H3) spowodowało mój pesymizm. Chyba faktycznie będę musiał się odwołać do Acid Dragona w sprawie tego jak Hobbit sobie pogrywa. W końcu wydaje mi się że dzięki Hobbitowi jest w komnatach jeszcze więcej bałaganu (zbyt rozzuchwalił się po dostaniu komnat - na HC Hobbit tak bardzo nie rozrabia). Wydaje mi się że obecna moderacja Hobbita jest szkodliwa - złośliwie cenzuruje posty wnoszące powiew nowości, znęca się nad mieszkańcami groty, prowokuje do nieciekawych zachowań - ponadto promuje je w stosunku do osób za którymi nie przepada. Bałagan porządkuje w sposób który pozostawia stronnicze i jednoznaczne posty, a te z drugiej strony czyści całkowicie.

Może temat należy przenieść do administracyjnego podforum? (jako zażalenie na Hobbita) Pozwólmy się wypowiedzieć innym na temat Hobbita i budowania przez niego wizerunku groty. (jak się rejestrowałem to pamiętam grota była najlepszym polskim forum o Heroes3)

================================================

Ummm dostało mi się i nie wygląda bym był po dobrej stronie (Hobbit nieźle zadbał o mój wizerunek).

Tak temat Heroiness był i jest o tym modzie. Ja napisałem posta na pół ekranu że Nowe grafiki mi się (bardzo) podobają i prosiłbym o pozwolenie na użycie w moim przyszłym modzie. Tu by się skończyło gdyby nie to że Hobbit usunął najbardziej wartościową część posta i zaczął mi wmawiać jakieś przechwałki (co nie tylko nie ma racji bytu ale jest kompletnie nie na temat). Ja broniąc swoich racji dałem się sprowokować do utworzenia offtopicu i po kolejnej "pomocy" Hobbita zrobił się z tematu zadek behemota. Tak narozrabiałem, ale dlatego że Hobbit mnie do tego sprowokował (Zastosował "taktykę trolla", a ja nie jestem w stanie się wystarczająco powstrzymać przed odpowiedzią jakiekolwiek pytanie bezpośrednio do mojej osoby. Prawda zbaczałem nieco z tematów bez Hobbita ale starałem mówić wyraźnie na temat (W temacie o Heroines pochwaliłem autora i odniosłem się że mi to też może się przydać, w temacie fandora na temat moda z ulepszaniem jednostek próbowałem rozgrać jego motywację do nieograniczania się do skryptów i podmianek i skorzystania choćby z Amethysta - i tym podbnie w 2-3 tematach). Wszystko się zepsuło kiedy przyszedł Hobbit a ja dałem się haniebnie sprowokować.

=========================================================

@Irhak
cóż mam zwyczaj jak "A ponadto kartagina ...", ale mimo to wspomnienie o "tym" to była wisienka na torcie moich postów a posty w całości odnosiły się do tematu (póki Hobbit nie zaczął przepychanek) - jeśli forum ma historię moderacji (nie wiem czy posiada) to powinno dać się zauważyć że moje posty przed pojawieniem się Hobbita wcale nie były takie złe. Wiem że mam zwyczaj zbytnio rozwlekać temat i zbaczać od sedna sprawy, ale 70% każdego takiego posta była całkowicie bezpośrednio związana z tematem. Hobbit jak widać zamiast robić mody woli jeździć buldożerem. Tak wiem ile jest roboty nawet jak się wykorzysta gotowe DEFy - miałem nawet problem zdobyć pasujące DEFy czterech żywiołaków (nie wiedziałem że to aż takie trudne). Pozostałe "przechwałki" były raczej promocją pracy innych i nowego narzędzia ERA (wciąż zbyt mało osób ją wykorzystuje - a można mieć wiele korzyści nie będąc Reverse Engineerem).

Tak ERA jest stabilniejsza od WoGa 3.58f - po pierwsze poprawiono mnóstwo błędów w skryptach (Bersy bazował na 3.58f i nieoficjalnych poprawkach bo SU uważa za "bardzo niestabilne"), poprawiono pliki danych (nie tylko ten plik od animacji strzelania, ale także np. dodano animację ataku wręcz do katapulty której brak powodował crashowanie skryptów Enchanced War Machines), poprawiono ważne bugi w Interpreterze ERM (jeden z naprawionych powodował regularne psucie się zapisów na dużych mapach), a także udostępniono parę nowych feature które upraszczają pisanie skryptów jak należy. Oczywiście nie można zapomnieć że Bersy wreszcie prawidłowo rozwiązał problem wolnego Interpretera ERM - dużo stabilniej i bardziej rzeczowo niż Berseker CPU Patch z HD moda. Ogólnie zostało naprawione mnóstwo drobnych bugów z których niektóre są starsze od 3.58f. Udostępnia też wspólną bazę do modyfikacji która umożliwia stosowanie więcej niż jednej wtyczki na raz (oczywiście młode wtyczki są niestabilne ale nawet Amethyst już dorósł - to główny powód dlaczego w oficjalnej paczce ERY zamieszczone są tylko wtyczki i łaty stabilne na perfekt - aby nikt nie miał prawa mówić że ERA jest niestabilna).

EDIT: czyżbym znowu zaczynał robić offtop? a może w tawernie jest to (bardziej) w porządku?

Irhak PW
5 maja 2012, 11:56
Cytat:
Ja napisałem posta na pół ekranu że Nowe grafiki mi się (bardzo) podobają i prosiłbym o pozwolenie na użycie w moim przyszłym modzie.
No dobra... masz rację, że odezwałeś się na temat. A może odpowiesz na moje pytania? Z jaką częstotliwością per post pisałeś o swoim modzie? Masz jakieś cytaty/przykłady na to, co mówiłeś o te degradacji? Nawet bym się chętnie dowiedział czegoś o tej najnowszej wersji ERA (pytania były zadane).

Aha! I jeszcze jedno:
Cytat:
Hobbit postawić ci Bigos z Traszki?
Uhm... nie wiem czemu Acid miałby się zgodzić na zrobienie z niego bigosu ;) (jakoś tak utarło się, że niektórzy go nazywają Traszką w niektórych sytuacjach)

majaczek PW
5 maja 2012, 12:25
Ups.. miałem na myśli traszkę przez małe t. (Broń boże nie smoczego władcę!) Odnosiłem się do komentarza na temat żarcia w tawernie (Archaniołki nie zdążą wskrzesić bo grają w kości). Widać próba bycia zabawnym może skończyć się nieoczekiwanym rezultatem.

Tak prawie w każdym poście którym się da o tym wspomniałem (kilka postów), bo już od ponad miesiąca jestem napalony na wydanie takiego moda, nawet jeśli skończyłoby się na niewiele więcej niż demie Amethysta. (przyszła wtyczka na temat budynków blanków była poruszona raz przy okazji, o pozostałych projektach prawie nie wspomniałem).

To nie ja jestem "taki wspaniały", to ERA i jej społeczność jest "taka wspaniała". Informacje publikowane na jej temat na Grocie są mocno przestarzałe - obecnie stabilnością rdzenia wyraźnie przekroczyła 3.58f i powstało co najmniej kilka ciekawych wtyczek z czego większość jest już "wystarczająco stabilna" choć wciąż nie na tyle by Bersy uznał je za oficjalne (ma bardzo wysokie wymagania co do jakości oficjalnej części ERY). ERA to platforma społecznościowa na której PRO moderzy mogą udostępnić narzędzia które mogą potem być użyte przez niedzielnych modderów by zrobić coś co niedawno zapytanie się o dawało odpowiedź "z tym proszę do Slaavy". Największy potencjał ERZE daje nacisk na charakter społecznościowy i zgodność (oprócz samego Bersy'ego) - pozwala na wykorzystanie jednocześnie pomysłów które bez ERY nikt nawet nie próbowałby łączyć. Dzięki ERZE "wielkie rzeczy" spowszedniały - nikt nie musi się przechwalać - cała społeczność współpracuje, a to dopiero dobry początek. Społecznościowość pozwoliła podzielić zadania tak by wykonali je ci którzy czują się z tym najlepiej.

PS: chyba znowu się zbyt rozpisałem - mała pauza.

EDIT: oryginały postów mam w plikach tekstowych (swoją drogą spore archiwum) ale to chyba raczej na kanał prywatny (jakbym tu palnął 4stronicowego quotea to wyraźnie zepsułbym swój status jeszcze bardziej). Chodziło o to że próbowałem zebrać pracę innych i zrobić coś co będzie działać razem (jeśli kogoś chwalić to czemu akurat mnie), próbowałem dodać otuchy fandorowi gdyż pomysł na realizację swoich dążęń był moim zdaniem zbyt konserwatywny (pokazał pomysł na projekt z potencjałem ale zabierał się do tego jak do jeża) i parę innych sytuacji - nigdy nie żądałem chwalenia mojej osoby - po prostu chciałem się podzielić optymistycznym śmiałym podejściem. Może raz wyobraźnia poniosła, ale same duże plany to nie przechwałki - chwalić się można tym co się ma - a moją jedyną przewagą była odwaga którą chętnie się chciałem podzielić (tak aby inni również skorzystali z potencjału współcześnie dostępnych narzędzi do moddingu H3) - a co do roboty to wyraźnie podkreśliłem że polegam przede wszystkim na pomocy innych (więc nie pragnę całej sławy dla siebie gdyż byłoby to nieuczciwe).

Pauza... nie ma wciąż odpoweidzi? poprzednie pytania chyba wyczerpałem (jeśli nie proszęprzypomnieć co pominąłem)

Acid Dragon PW
5 maja 2012, 12:28
Cytat:
PS: chyba znowu się zbyt rozpisałem - mała pauza.

A w dodatku znów nie na temat.
Skoro ERA jest taka wspaniała, a informacje w Grocie nieaktualne, to sugeruję w odpowiednim temacie przybliżyć Grotowiczom jej obecne możliwości i pokazać jakieś efekty, w szczególności - gotowe mody.

majaczek PW
5 maja 2012, 12:50
Ach przepraszam znowu się zrobił Sajgon - mam problem z podziałem na teamaty gdy zadane pytania są zbyt ogólne.

Co do gier - wiem mniej więcej ile to zachodu - i wiem że jak przejdę te studia to będę jeszcze lepiej wiedział na ten temat. Niemniej tak ochoczo cytowany frazes "jak zrobię własną grę" był wyrwany z kontekstu - nie było żadnego terminu więc jeszcze pozostały mi lata by naprawdę zacząć, a wieżę że naprawdę kiedyś będę pracował w segmencie gier, może nawet założę startup. Kontekst był w temacie tego że Rekvizit jest/był płatny i nie posłużyła ta forma płatności jego twórcom - podałem dwa rozwiązania 1) można sprzedać usługę wykonania projektu pozostawiając kopie bezpłatne a nawet Open-Source 2) Zadbanie wydawcy by licencja uwzględniła tworzenie płatnych modów tak by wydawca zyskał na tym jeszcze więcej. Wspomniałem że jak co do czego dojdzie to o (2) nie zapomnę.

Przepraszam że zrobiłem zadek behemota (no prawie) i to z własnego tematu, ale pod gradem pytań nie jestem w stanie stwierdzić czy wciąż jestem w temacie czy jeszcze nie. Pytanie pomocnicze: czy wyraźne zbaczanie z tematu jest dozwolone W TAWERNIE?

PS: jak ktoś chce mnie zapytaćewidentnie na temat poboczny to proszę założyć nowy temat i tu podkleić linka bo sam nie ogarniam (nie wspominając że to moja 24 godzina na chodzie).

EDIT: właśnie przypomniałem sobie jaki był pierwotny temat - uuuuups.
Co do ERY - ERA jest raczej dla modderów niż graczy - stąd masa półgotowych rozwiązań a modów niewiele. Phoenix MoD ma własną instalkę ale bazuje na starej ERZE, Terry Prachets Mod jest dość odważny ale dopiero powstaje i autor bardziej chyba skupia się na mapach/kampanii niż na jako takim działaniu na mapach losowych. Master of Puppets opiera się na ostro zmodyfikowanym silniku ERY i chyba tylko potencjalna zgodność wtyczek pozwala mówić że to wciąż ERA (potencjalna bo z największymi wtyczkami nie jest zgodny bo feature są z integrowane z EXE w innej wersji). To trochę jak z tym że był WoG, był ERM ale trzeba było Fnorda żeby jakieś skrypty powstały (wciąż niewiele modów dodaje nowe skrypty WoGifikacji). Prawda mnóstwo modów jest zgodnych z ERA ale nie wykorzystują w znaczący sposób jej potencjału (większość tego można było zrobić w 3.58f). Problem jest taki że ci którzy zajmują się np. pisaniem wtyczek nie są zainteresowani zbytnio wydaniem końcowych modów - to nie ich dziedzina - za to wszystkie udostępnione narzędzia (w tym conajmniej kilkanaście nowych poleceń ERM) pozwalają "zwykłemu modderówi" osiągnąć prawdiwe cuda. "Zwykły modder" nie jest tu bynajmniej użyte w celu przechwałki - chodzi tu o osobę która naprodukuje od groma grafik i parenaście skryptów i raczej się skupia na tym żeby w moda się miło grało a te wszsytkie feature są tylko drogą do Celu. Właśnie dlatego społeczność jest taka ważna bo umożliwia że każdy zajmuje się tym aspektem nad którym najlepiej się zna (pomijając "szaleńcow" tak jak ja się pcham do udziału w tworzeniu wtyczki na budynki-Blanki do istniejących miast). Oczywiście jest jeszcze taka miła cecha że moda do ERY można po prostu wyłączyć w dowolnej chwili (i w dowolnej do niego wrócić) nawet jeśli mod zawiera grafiki ....

Jakie było właściwię pytanie? (powinienem chyba odpocząć).

EDIT: jak przestało być Hobbita za dużo to problem sam się rozwiązał (nie ma już na kogo marudzić), natomiast problem przybył bo ta dyskusja powinna chyba wrócić do komanat WoG i skupić się na promocji i przede wszystkim zapoznaniu się z ERĄ (te przestarzałe wieści roznosi między innymi Hobbit a inni powtarzają - jak dowiedzą się czym naprawdę ERA jest to nie będzie trzeba wogóle nachalnej reklamy - jakość sama się obroni.)

BanBreaker PW
5 maja 2012, 13:33
Ja tylko chciałem coś sprostować (zginę)

Cytat:
Nie przypominam sobie bowiem KIEDYKOLWIEK W HISTORII, aby po ogłoszeniu samych planów na mod oraz poproszeniu o pomoc, ktokolwiek się znalazł. Gracze WoG są już przyzwyczajeni do pojawiających się pomysłów, za którymi nie idzie żadna realizacja. Zawsze było ich od groma, szczególnie na Heroes Community. Natomiast sytuacja się zmienia, gdy autor pokaże już coś gotowego i przynajmniej w części grywalnego - wtedy jest szansa, że ktoś w projekt uwierzy i poświęci swój czas i energię na jego realizację.

Istnieje taki wyjątek, na stronie Waszego sojusznika, Jaskini Behemota.
http://imperium.heroes.net.pl/post/32952#p32952

O ile można się nieco pośmiać z zawartości tamtego tematu, to do czysto nierealnego planu Artariona przyłączyło się parę osób i GKH trwa do dziś. Pomijając już perypetie związane z tą grupą modderską niestety ze mną w roli głównej, mogę z dumą stwierdzić, że z czystego pomysłu jednej osoby i głupoty kilku innych powstało coś grywalnego (nie ważne jak bardzo grywalnego), ale powstało, prawda?

Poza tym Majaczek ma dużo racji, nie tylko na kwestię zawartą w tym temacie. Grota jest nieco zacofana jeżeli chodzi o wschodnie wynalazki. Seriously... ;P

Acid Dragon PW
5 maja 2012, 13:49
Cytat:
Poza tym Majaczek ma dużo racji, nie tylko na kwestię zawartą w tym temacie. Grota jest nieco zacofana jeżeli chodzi o wschodnie wynalazki. Seriously... ;P

Nie twierdzę, że nie. Bardzo by się przydało jakieś opracowanie na temat ERY, czy nawet niusy odnośnie pojawiających się nowości. ALE, NA LITOŚĆ STAROŻYTNYCH, W ODPOWIEDNIM MIEJSCU.

Co do GKH - popraw mnie, jeśli się mylę, ale w przytoczonym przez Ciebie temacie nie widzę ani jednego linka do czegoś w jakimkolwiek stopniu skończonego. Owszem coś z tego wyewoluowało potem, ale pierwotne plany skończyły się na gadaniu.

BanBreaker PW
5 maja 2012, 13:59
Pierwotne plany skończyły się na Modern Forge, kiedy nas wygwizdali na Jaskini to przenieśliśmy się głównie na wewnętrzne forum i tam pracowaliśmy. Tutaj inny śmieszny temat (zaspamowaliśmy JB niczym Majaczek Grotę, to prawda... ;p):
http://imperium.heroes.net.pl/post/46230#p46230
No i temat z rezultatem =) :
http://imperium.heroes.net.pl/post/64100#p64100

A pierwotne plany... są w powolnym trakcie realizacji przez odświeżony squad, skoro już musimy o tym mówić... :)

AmiDaDeer PW
5 maja 2012, 14:36
Na bogów...

majaczek, człowieku, o co Ci chodzi? Ja się cieszę, że coś robisz, ale chwalenie się w pierwszych lepszych tematach przy byle okazji swoimi osiągnięciami łamie Konstytucję Groty - a konkretnie punkt 1a Zasad. Wierz mi, że wielokrotne łamanie zasad (na które zwracałem Ci uwagę niejednokrotnie) wcale nie sprawi, że będę nagle patrzył na Ciebie lepszym okiem i że przestanę kasować twój offtop.

Nie wiedzieć czemu od razu mówisz o wykpieniu i zamiast dostosować się do ostrzeżeń oraz wyjaśnień moich działań (których parę było) dalej odwalasz swoje i jeszcze tworzysz oddzielne tematy tylko po to, by mnie pojechać (sam nie wiem ile razy użyłeś mojego nicka w swoich postach) i wszystkim się wyżalić. Czy myślisz, że naprawdę ludzie się tym przejmą? To jest forum internetowe, tu się sprawy załatwia albo poprzez sprawy sądowe (jeśli uważasz, że działam niezgodnie z tutejszym prawem), albo też informując bezpośrednio moderatora lub administratora o problemie ze mną i z moim "konserwatyzmem". Taka forma ekshibicjonizmu, jak słusznie zauważył Hubertus, jest niezgodna z klimatem tegoż podforum.

Nie zamierzam się odnieść do postawionych mi zarzutów, bo to nie moja rola. Tak samo wydaje mi się, że nie twoją rolą jest ustalenie, co z twoich postów jest zgodne z tematem i "ciekawe" - od tego jest moderator. Jedyne, co mogę zrobić, to przeprosić za swój język, jeśli Ciebie uraził. Znany jestem z dobitnego słownictwa w takich sytuacjach.

Na koniec zacytuję Konstytucję, bo to się bardzo przyda:

Konstytucja Kwasowej Groty:
Założenie konta na Forum Kwasowej Groty jest jednoznaczne z akceptacją zasad tu zawartych. Jeśli się z nimi nie zgadzasz, masz prawo zaproponować ich zmianę, ale do czasu jej uwzględnienia nie masz prawa ich naruszać.

Liabaen PW
5 maja 2012, 15:06
Ja osobiście nigdy nie byłem ofiarą "konserwatyzmu forum i nieprzyjazności moderatorów", więc nie chcę nic oceniać. Niemniej, uważam majaczku, że czasem w temacie danego moda, przybijasz ścianę tekstu, o tym, co będzie w twoim modzie. O ile samo to, że wspominasz do czego chcesz wykorzystać defy nie jest złe, to to, że używasz do tego ściany tekstu, jest cóż... Troszkę nie w porządku.

Kradziej PW
5 maja 2012, 18:09
Majaczek jakaś mała część mnie mówi mi że masz częściowo rację ale serio tak jak już parę osób ci doradziło załóż własny temat na temat ERY i swojego moda a wtedy powinieneś niemieć już problemów że ktoś ci coś zarzuca usuwa czy inne problemy z Hobbitem.

Altair PW
5 maja 2012, 18:57
@majaczek: Nie wiem czy zaważyłeś, ale twoje wypowiedzi coraz bardziej przypominają sumę opinii/postów z tego i innych for poświęconych Wogowi/Erze po prostu przepisanych (być może przerzuconych przez jakiegoś autotłumacza) w jakimś grafomańskim transie. Przez co stwierdzam, że opinie z twoich dwóch różnych postów często bywają sprzeczne ze sobą.
Stąd kilka moich uwag:
- Nie wszystko o czym przeczytasz w sieci jest prawdą
- Jeśli czegoś osobiście nie przetestowałeś, to nie pisz, że jest stabilne lub też nie.
- Jeśli chciałbyś by wszyscy przesiedli się na Erę, zrób spolszczenie, napisz pełna dokumentacje z opisem nowych funkcji i w wypadku ewentualnych problemów błędów (one na pewno wystąpią) pomagaj graczom
- Nie rzucaj ogólnikami tylko przez chwile skup się na jednym, JEDNYM temacie (tak wiem to trudne)
- Napisz jak należy używać pluginów do ERY (dokładną instrukcje)

majaczek PW
5 maja 2012, 20:08
Ostatnio ERA jest podstawą mojej kopii WoGa więc to nie ja powtarzam rzeczy z netu tylko raczej Hobbit i to przestarzałe. Bersy pomógł mi w łataniu po trochę Commanderów - więc umiem docenić bieżącą budowę ERY. Co do wtyczek - Amethyst i Emerald mają poradnik po angielsku, a Dwellings.dll to tylko jeden plik tekstowy do edycji. Pozostałe wtyczki w większości będą działać bez konfiguracji (te mniejsze). Bersy przestrzega stabilności oficjalnej ERY (czyli rdzenia, OFICJALNYCH wtyczek oficjalnych skryptów plus poprawek na pliki danych) jak świętości - uważa nawet zestaw skryptów o nazwie Script Update za zbyt mało stabilny. Nie przeszkadza to w tworzeniu nieoficjalnych wtyczek/łatek/modów do ERY które w fazie narodzin nierzadko będą się krzaczyć. Co do ścian tekstu - jeśli z tematem jestem związany emocjonalnie - nie potrafię się wyrażać zwięźle (co nie oznacza jednak zę poł posta to będzie offtopic). Co do powtarzania nicka Hobbita - tak strasznie mnie wnerwiał - i tak inni moderatorzy trzymają fason zdecydowanie lepiej. Więc wcześniejsze narzekanie na "niedobitki groty" raczej zamieniam na narzekanie na HoBBiTa - jako że prawie wszyscy pozostali zachowują się sensownie. Tak powstał tu offtopic bo wstępnie zamierzałem inaczej poprowadzić dyskusję, ale mi przeszło trochę jak Hobbit przestał rozrabiać (a tak wogóle to kto wpadł na pomysł dania mu komnat WoGa? Nie będzie potrafił się zachowywać porządnie przy tak wysokiej pozycji - na HC jest dużo grzeczniejszy). Można przenieść topic spowrotem do komnat WoG pod nowym tematem "ERA - dyskusje ogólne"? (prosiłbym kogoś sensownego o zajęcie się tym - niekoniecznie aż smoczy władca ale z pewnością nie Hobbit) poza tym przydałby się ktoś kto popilnowałby Hobbita w komantach WoG - ja jestem kiepski w zbieraniu dowodów "spaczenia". Może nie do końca postępuje w duchu groty - ale Hobbit działa zdecydowanie na niekorzyść komnat WoG (zbieram tylko własne cytaty, więc jak nie macie backupu starych postów na forum to niewiele pomogę - ale jak ktoś będzie go dobrze pilnował - grzeszki same wyjdą na wierzch.


[s]Ponawiam prośbę o przeniesienie tego tematu do komnat WoG pod nowym tytułem "ERA - dyskusje ogólne".[/s] EDIT: zepsułem temat i już nie pasuje do żadnej z komnat - wycofuję prośbę o przeniesienie tematu, a w zamian proszę o instrukcje który temat do której komnaty powinienem przenieść jako NOWY temat (bierzący jest chyba nie do uratowania).
===========================================================================

Ja zotawiony samopas zachowouję się dużo lepiej od Hobbita - choć wciąż nieidealnie. Miałem parę występków ale były one celowo sprowokowane przez Hobbita a więc bardziej przylegające do niego. Ja staram się w znacznej mierze trzymać tematu (co najmniej 50% tyczy się bezpośrednio tematu, a conajmniej połowa reszty jest pośrednio związana z tematem) - wyjątkiem jest ten temat w tawernie i efekty sprowokowane przez Hobbita. Hobbit celowo rozpoczyna offtopic w sposób nieprzyjazny i właściwie niezwiązany z tematem - w celu dalszego ośmieszenia mieszkańca i pretekstu do działań moderatorskich - przy których pozostawia najgorsze posty o ile są tylko zgodne z jego opinią. Hobbit nie tylko nie przestrzega reguł strażnika ale wielokrotnie nieprzypadkowo łamie reguły przeznaczone dla "tylko" mieszkańców. Hobbit nagina prawo groty do swoich celów i dokonuje akcji moderatorskich nie wynikających jasno z konstytucji groty. Moim zdaniem Hobbit za całokształt psucia komnat WoG zasługuje na chociażby jedną naganę co mam nadzieję że uwolni komnatę WoG spod jego terroru (nie jest jasno sprecyzowane co się dzieje ze strażnikiem po otrzymaniu nagany, chociaż teoretycznie strażnik powinien być osobą niekaraną - tyle że przed wyborem - cóż przynajmniej po otrzymaniu nagany jęsli zostanie zawieszony w roli strażnika to nie wróci). Nie uważam się za osobę wystarczająco elokwentną do bycia bezpośrednią stroną w sądzie grotowym, więc wstrzymuje formalnie moje pretensje do Hobbita aż otrzymam przedstawiciela któremu gotów będę powierzyć pełnomocnictwo w sprawie sądu grotowego. Niniejsze wątpliwości dotyczą wyłącznie Hobbita - nie mam żadnych zastrzeżeń co do pozostałych strażników i innych wyżej rangą. Mam drobne zastrzeżenia do pojedyńczych członków groty (the doom i ....?) jednak nie uważam tych zastrzeżeń za wystarczająco groźne by domagać się obecnie jakichkolwiek akcji włącznie z oskarżeniem przed sądem grotowym. Jednocześnie przepraszam za pojedyńcze moje posty uwłaczające mojej godności, ale usprawiedliwiam to jako bezpośredni efekt prowokacji ze strony Hobbita i pośredni jego popleczników od których nie wymaga stosowania prawa groty a także zachęca ich do jego łamania. (Doomowi wybaczę, ale to co Hobbit robi uwłacza tytułowi strażnika komnat w Grocie).

Sawyer PW
5 maja 2012, 20:57
Hobbit ci tylko majaczku tłumaczy (kiedy to zauważysz?) że piszesz nie na temat, rozpisujesz się tak że niektórzy nas zaczynają się gubić w twoich postach i dodatkowo ciągle piszesz czego ty nie zrobisz za pomocą fanów i ERY... To zacznij to robić i nie pisz tyle! Dwa, Hobbit ma być bezwzględny w takich sprawach a to że czasami przesadza to wszyscy wiemy. (ta, przesadzasz :P)

PS: Może dlatego wszyscy Ciebie tak "atakują" bo ty uważasz że nic takiego nie robisz? :P Trochę pokory, przeglądnij swoje posty z takiej "trzeciej strony", to jest widza i zobacz co ty wypisujesz, nie nudzi się nam bo nie mamy kogo psychicznie dręczyć tylko póki co zachowujesz się sam dosyć prowokująco. (Nie chodzi o robienie na złość ale chwalenie swojej osoby w dość "ukryty" sposób w prawie każdym temacie)

EDIT: No a jak już to załóż ten swój temat i tam pisz swoje pomysły, ale TYLKO tam!

majaczek PW
5 maja 2012, 21:38
Nie "wszyscy mnie atakują" - większość osób potrafi wyrazić sprzeciw w sposób kulturalny, co nie tyczy się Hobbita (chyba że tuż pod nosem smoczego władcy).

Rozumiem zaniepokojenie moją zbioeżnością z tematem, jako że ten temat jest bardzo złym przykładem tego. Obawiam się że będę potrzebował kilku (czterech?) tematów na rozłożenie akcentów wokół ERY. Mój pierwszy post w temacie Heroines w około 66% wychwalał twórców za "Śliczne Grafiki" - a reszta to była prośba o zgodę na reusage grafik i wspomnienie "po kiego mi to?" (bo rzeczywiście było potrzebne). Ten post został edytowany w sposób tak złośliwy przez Hobbita że tego co zostało nie potrafiłbym sam tak źle napisać nawet gdybym się starał - ponadto wyzywał moje dobre chęci od przechwałek (całkowicie niesłusznie gdyż zaznaczam że będę niewiele więcej niż wydawcą a łączna ilość autorów idzie w dziesiątki i więcej) ponadto szydząc ze mnie osobiście, co sprowokowało mnie do niemiłej polemiki z Hobitem co przy jego wyznawcy Doomie, charakterku Hobbita i mojej nieumiejętności wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie faktycznie zamieniło temat w zadek behemota, czego po namyśle żałuję.

O ile zwraca się do mnie kulturalnie i nie nakręca do kontynuowania offtopu - jestem w stanie zachować prawie całkowitą kulturę na forum. Mam porblemy ze zwięzłością wypowiedzi i trochę zbyt często zbaczam z tematu - ale bez nakręcania mnie umiem zachować bezpieczny umiar. Proszę o wyznaczenie obserwatorów do mojego ulubionego kiedyś działu Groty (komnat WoG) aby zauważyli na własne oczy co się wyprawia - co jednak wymaga zobaczenia akcji przed i po rozrabianiu Hobita. Kamień mi z serca spadł że tylko Hobbit się zachowuje jak nie wypada nawet na prowokatorskim forum themodders.com - a nie że grota zchodzi na psy - bo nie schodzi. Mimo nie posiadania dawnej świetności grota się całkiem trzyma i gdyby nie Hobbit trzymałaby się lepiej.

Wiem że tego tematu nie da się uratować bo w każdej komnacie bywa offtopiciem, ale proszę o wyznaczenie miejsc na poszczególne wątki by dało się uratować cokolwiek jest tu wartościowego. Założyłem już tematy o gromadzeniu sił do mojego moda i o Erze ogólnie, ale jak ktoś nie wpadnie że trzeba założyć nowy temat to nikt nie wpadnie - a potem wszyscy złoszczą się o offtopic mimo że sami nie umieli wydzielić tematu. Polegam tutaj na waszej pomocy bo czasem rzeczy oczywiste bywają najtrudniejsze... jakie tematy jeszcze utworzyć? (W komnatach władców, o Hobbicie? coś jeszcze?)

@Hubertus słusznie już chyba wszystko zostało powiedziane bo zaczynam sie powtarzać - pozdrowienie dla moderatora :P
HubertusHubertus Dobrze, that's enough... kończymy ten flejm, temat zamykam bo spełnił już swoją rolę, ale zostanie dla potomności w archiwum.
temat: [Archiwum] Konserwatyzm forum i nieprzyjazność moderatorów.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel