Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA/projekt] Nowe Jednostki (prośba o udostępnienie DEFów)
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

majaczek PW
4 maja 2012, 21:40
O ilę argument że jestem samochwała jest całkowicie nietrafiony, można mnie oskarżyć o offtopic, dlatego zakładam nowy temat.

Istnieje wtyczka do ERY nazwana Amethyst pozwalająca dodać nowe jednostki - zamiast podmieniać stare zwiększa się limit i podmienia puste miejsca na jednostki które się tworzą przez konfigurachję wtyczki. Oczywiście tych stworzeń nigdy wcześniej nie było więc koniecznych jest parę plików konfiguracyjnych które ustalają domyślne parametry nowych jednostek. Sprawa jest prosta - ERA i Amethyst odwalają za nas sprawę od strony silnika, zostaje tylko dodać parę plików tekstowych i działa ... o ile będziemy mieli DEFy jednostek.

Właśnie własnoręczne wykonanie DEFów jednostek jest jedynym naprawdę trudnym zadaniem. Postanowiłem pójść na łatwiznę i po prostu poprosić autorów grafik DEF o podzielenie się nimi. Zostałem oskarżony o bycie samochwałą - ale czym ja się chwalę? Robotę odwala kto inny "a ja tu tylko sklejam i łączę". Pod warunkiem że ma się arsenał grafik DEF stworzenie moda dodającego nowe jednostki do gry bez podmianki jest naprawdę prostym zajęciem. Postanowiłem że to będzie wielki "Monsterrrr Pack!" dlatego że małe mody dodające jednostki nie byłyby ze sobą zgodne. Dlatego proszę artystów grafików (a także osoby RIPujące grafiki) o udostępnienie grafik by wydać mod o całkowicie wspólnym pochodzeniu, pod moim wydawnictwem, gdzie ja będę tylko autorem statystyk jednostek i ich cech specjalnych oraz to wszystko posklejam. Ja jestem tylko Wydawcą, Konceptorem i Skrypterem - Autorem jest wielka społeczność fanów i modderów Heroes3 z moim skromnym udziałem jako kolejny autor. Zamierzam przesiać odmęt internetu w poszukiwaniu najlepszych gotowych DEFów prosząc o pozwolenie na ich wykorzystanie - Łączna lista autorów osiągnie kilkadziesiąt, z tym że większość (Wtyczka Amethyst, Platforma ERA, masa DEFów jednostek) jest już gotowa - a ja tylko wtrące swoje trzy grosze by to razem działało.

Prośba o udostępnienie grafik dotyczy wszystkich moich przyszłych modów - zacznę od rzeczy najprostszej - jeszcze bez użycia Amethysta podmienię Messengerów na Uber-Żywiołaki i napiszę prosty skrypt nadający im nowe cechy oraz uzależniający ulepszenie przyzwanego żywiołaka od poziomu szkoły magii. Będzie to mod praktyczny - doda przydatną cechę do zaklęć Przywołania żywiołaków - a ja poćwiczę skryptowanie oraz trudności z dodawaniem/podmienianiem jednostek. Jest jeszcze kilka innych modów/pomysłów w moim planie jednak jedyny inny który potrzebuje grafik to projekt który być może się uda polegający na dodaniu nowych Budynków do miast, głównie ulepszaczy do rekrutatorów które oprócz grafik drugich ulepszeń będą potrzebować DEFów budynków. Nie jestem pewny czy dam radę utworzyć (nawet z dużą pomocą pozostałych) wtyczkę do ERY na to pozwalającą, ale DEFy jednostek naprawdę się nie zmarnują - jest parę planów awaryjnych na inne obsłużenie tych ulepszeń. Każdy DEF jednostki się przyda niezależnie czy jest kompletnie nowy, sklejanką czy tylko przekolorowaniem - zamierzam zebrać wielką liczbę DEFów od niezależnych ode mnie twórców by wybrać te które moim zdaniem najlepiej mi pasują.

Proszę więc o pomoc w tym temacie. Mogę spróbować udzielić pomocy jeśli ktoś chce użyć Amethysta niezależnie ode mnie. Mnie interesują DEFy jednostek - Amethyst i ERA już są gotowe a z całą resztą powinienem sobie poradzić (Oprócz wtyczki "More Town Structures" ale powalczyć o nią warto).

EDIT: Jeśli ktoś zgadza się na użycie DEFów w moim projekcie (jestem wydawcą - dlatego "moim" - łączna ilość autorów idzie w kilkadziesiat - ja dodaję tylko wisienkę na torcie) proszę o podesłanie linków tutaj - bo Hobbit rozpoczął krucjatę cenzurowania mnie w tematach projektów zawierających DEFy które mnie interesują pod pretekstem przechwałek i offtopicu. O ile argument o przechwałkach jest wogóle bez sensu - jestem tylko pomysłodawcą i koordynatorem prac plus trochę skrypterem - Lwią część roboty odwala kto inny - to o ile założę ten temat i będę się w nim wypowiadał nie będzie miał prawa posądzić mnie o offtopic.

EDIT2: jeśli ktoś chce się skontaktować prywatnie to na gmailu mam taki sam nick jak tutaj (nie cytuję adresu wprost bo unikam spambotów polujących na Emaile w sieci).

***

Cztery Uber-Żywiołaki.

Znalazłem już grafikę dla tego od wody - pasuje klimatycznie choć była przewidziana dla innego wodnego stwora - trzeba ją przerobić - ale chyba wystarczy skopiowanie animacji ataku do animacji zaklęć i strzału. Ten DEF ma wyznaczać styl graficzny dla wszystkich Uber-Żywiołaków. Tu link do defa który chcę wykorzystać http://mir.cr/1FLR3NSS - prawdopodobnie to RIP - w paczce nie było napisane kto jest autorem.
EDIT: może wybrałem zbyt Uber-DEF do żywiołaka wody i powinienem użyć czegoś bardziej zwykłego (sklejanki/przekolorowanki może odwołać się do żywiołaka wody z M&M) wtedy nie będzie problemu że pozostałe niepasują. Ma ktoś po prostu Dobry DEF dla żywiołaka Wody (docelowo żywiołaka Mgły)? Chyba ten Rip za mocno podniecił moje oczekiwania - jeśli nie będę mógł znaleźć ripów dla wszsytkich czterech jednostek to chyba będę musiał wymienić tego żywiołaka na coś bardziej przypominającego oryginał by nie odstawał od reszty.

Żywiołak od Ziemi i od Ognia. Póki nie znajdę naprawdę Uber-Grafik pozostanę przy wciąż bardzo dobrych grafikach od Acid Dragona - tą dla Żywiołaka Minerałów i Żywiołaka elektryczności, choć podobieństwo do niższych form żywiołaka jest może zbyt spore.

Żywiołak od powietrza - trudno mi znaleźć fajną grafikę. Przekolorowanki które znalazłem niezbyt tu pasują, a istoty związane z poweitrzem są troche zbyt mało żywiołakowe. Proszę o jakąś poradę.
EDIT: tamte DEFy widziałem i mi się niezbyt podobały - może jak zobaczę go na polu bitwy zmienię zdanie. To "Coś" wyraźnie mi się podobało ale jest trochę nieklimatyczne - musiałbym zastanowić się od której strony to ugryźć - coś między żywiołakiem ognia wody i powietrza - wolałbym coś co bardziej jasno się kojarzy.

EDIT: A może po prostu powinienem znaleźć Dobre RIPy w klimacie?

@Hobbit
wiem, ale słyszałem że jeśli jeden post nie mieści się na ekranie lepiej podzielić go na dwa nawet jeśli są jeden po drugim. poza tym na wielu forach twórca teamtu rezerwuje sobie kilka pierwszych postów du użycia później, bo o ile temat jest wystarczająco Gorący nie da się dopilnować by najnowsze wieści były na ostatniej stronie (na innym forum temat o Spolszczeniu do moda do innej gry któremu przewodzę ale większość roboty wykonują inni temat przekroczył 100 stron - jak takie cośogarnąć zwłaszcza że ktoś znowu się pyta o coś sprzed 10 stron)
HobbitHobbitEdytujemy posty.

Liabaen PW
4 maja 2012, 22:38
Widziałem gdzieś fajne żywiołaki powietrza... Chwila...

EDIT

http://www.mediafire.com/?t66umxp2pg37d4p


http://www.mediafire.com/?86k33rr9ni88q86

Nie są najwyższych lotów, ale ciekawie prezentują się W GRZE, znacznie jepiej niż zwykły.

EDIT 2
I jeszcze takie "coś":


http://www.mediafire.com/?89s3ujtp5kbnuvb

EDIT 3
A tak na marginesie, to ciekawie wygląda:

DOWNLOAD

I to:

DOWNLOAD

Fandor PW
4 maja 2012, 23:55
Ciekawie wygląda dużo jednostek, a jakby wszystkie dodac to było by ciekawie, czy Amethyst daje też możliwość wprowadzania nowych miast?
http://www.wogjednostki.dbv.pl/downloads.php?cat_id=1&rowstart=0
Tu jest chyba większość defów .

majaczek PW
5 maja 2012, 01:41
Cześć Fandor, cieszę się że tu zajrzałeś!
Amethyst tylko odblokowuje limit stworków i to częściowo (niektóre ograniczenia pozostają, nie wiem czy da się np. przekroczyć limit 255). Najnowsza wersja działa całkowice sprawnie - wyjątkiem są nieprawidłowe grafiki w niektórych WoGowych okienkach (np. Stack Experience wyświetla pusty portet zamiast właściwego) i mały szczegół niezgodności z pojedyńczymi poleceniami ERM (skrypt Universalne Ulepszenia psuje działanie wtyczki, ale jeśli ustawimy stworom ponownie z palca ERMem poziom, to działa nawet z tym skryptem).

Jeśli chodzi o miasta to wtyczka ekhem Diamond ekhem, nad którą prace oficjalnie się nie zaczęły, a nieoficjalnie pierwsza jeszcze bardzo niestabilna wersja powstanie jak ktoś ogarnie źródełka WoGa 3.59 i sportuje kawałek do formatu wtyczki ERY. (źródła zawierają ten feature ale bardzo niekompletny). Praca nad dopracowaniem takiej wtyczki to wyzwanie nawet dla Feanora (autora kilku wtyczek i łatek do ERY).

Z ciekawych wtyczek jest jeszcze taka na nowe siedliska na mapie przygód (dwellings.dll), taka na nowe artefakty będące Blankami (emerald), pozostałe raczej dodają małe choć ciekawe elementy lub po prostu nie są publicznie dostępne. Z przyszłych "dużych" wtyczek to jest Saphire (podobno ma dodawać nowe klasy bohaterów, niewiele więcej wiadomo, wersja testowa jest tajna), oraz dwie wtyczki w których tworzeniu zamierzam brać udział (tzn. na pewno nie będę jedynym autorem bo nie dam rady) - jedna na dodanie nowych budynków w istniejących miastach (wyzwanie ewidentnie dużo mniejsze niż rzeczony Diamond, może trochę mniejsze nawet niż Amethyst za to sporo większe niż Emerald) - próby zrobienia czegoś co działa można oczekiwać w wakacje i druga dotycząca commanderów a dokładnie tego czego nie da się do nich dodać skryptami - na kiedyś, nie zdziwiłbym się gdyby przez najbliższe dwa lata nie było nawet nic do przetestowania, ale kto wie. Jeszcze dochodzi średnia wtyczka która ma nazwę kodową Boa (wsparcie dla skryptów Pythona - prawie cała robota jest odwalona przez API ERY i biblioteki Pythona, jak i te pozwalające go łączyć z C - zostaje to zebrać do kupy) - nie wymaga ona ani trochę Reverse Engineering (Cały RE jest już zrobiony przez inne osoby), co jest idealnym zjęciem dla mnie - najwcześniej w wakacje. Boa to chyba jedyna sensowna wtyczka którą jestem w stanie zrobić z tym co już jest (tamte dwie wymagają oprócz pomocy przeszłej sporo poomocy przyszłej).

Jeśli naprawdę kogoś interesuje napisanie czegoś nowego do ERY, a nie wykorzystanie istniejących wtyczek - polecam pisanie wtyczek z zachowaniem limitu możliwości ERM (takich jak Yona mod, lub wtyczka testowa dostępna ze źródłami razem z ERĄ), lub zrobieniem łatki w formacie Binmagic (odpowiednik wielu użytych UN:C przy ładowaniu gry). Jeśli obie dziedziny zostaną opanowane w stopniu podstawowym można próbować wziąć się za coś większego (coś a'la Emerald), każdy może spróbować, ale to jest ciut trudniejsze niż zwykłe skrypty ERM, co nie znaczy że aż tak strasznie trudne jeśli pozna się reguły. Wtyczka Emerald to tylko dwie strony kodu, z czego najważniejsze to skopiowanie trzech tablic właściwości artefaktów w miejsce gdzie zmieszczą się tysiące wpisów - oczywiście przy tworzeniu Emeralda trzeba było te tablice znaleźć i upewnić się że po zmianie miejsca nie trzeba było w jeszcze jednym miejscu zmienić odwołania do takiej tablicy (funkcje z H3 muszą się odwoływać do nowej tablicy a nie starej inaczej prosimy się o Crash).

W skrócie: pozostańmy przy wykorzystaniu istniejących wtyczek jak np. Amethyst - jest to coś czym może zająć się "zwykłym" moderom WoG znającym skrypty ERM poza poleceniem UN:C. Nawet ja będę musiał się wiele nauczyć aby zrobić jakikolwiek kawałek wtyczki, a i tak pewnie nie dałbym rady bez pomocy starszych stażem znajomych od ERY. Nawet napisanie tak prostej wtyczki jak Boa wymaga ode mnie poznania więcej Pythona niż znam do tej pory, oraz bardzo bliskiego zapoznania się z masą bibliotek (jeszcze nigdy nie łączyłem Pythona z C/C++ więc pomimo że właściwie są już gotowe narzędzia to będę musiał się ich nauczyć).

Bynajmniej się nie chwalę - są to dążenie i niekoniecznie wszystkie się udadzą - jednak marzyć każdy może. Każdy może mieć odważne dążenia/marzenia ale nie każdemu się uda - naprawdę chwalić można się tym co już się ma i miało się duży udział. Ja dalej polegam w znacznej większości na pracy innych i to raczej ich chwalę niż siebie. Zwykła paczka nowych jednostek to w około 90% zasługa twórców ERY, Amethysta, wszystkich twórców tych ślicznych DEFów, a "ja tu tylko sprzątam" tzn. ja tu tylko sklejam to wszystko w spoistą całość - być może mój udział to znacznie mniej niż te 10% - to była zgrubsza miara (nie zdziwię się jeśl mój udział byłby zaledwie 0.5%).

Jedyne czym mogę się chwalić to odwaga - reszty jeszcze nie mam więc to są marzenia nie przechwałki - lub nie jestem autorem więc jest to chwalenie innych nie mnie. Niektóre z marzeń się spełnią, inne pewnie nie. Jednak naprawdę niewiele odwagi wystarczy by po prostu wykorzystać wtyczkę Amethyst i dodać parę stworków - Acid Dragon nie miałby z tym żadnego problemu gdyby spróbował - Fandor (nie przekręciłem nicka tego czerwonego smoka?) z nieiwelkim trudem będzie mógł to wszystko opanować. Od chwalenia się odwagą wolę się nią dzielić Fandor pokażesz tym konserwatystom że nawet ty możesz zrobić moda korzystającego z wtyczki Amethyst i że nie powinni podcinać skrzydeł z powodu "przechwałek" tym którzy mają odwagę użyć tego co jest? (Stanowczo za mało modderów korzysta dzisiaj z ERY, nie mówiąc już o pisaniu wtyczek - niektórym nawet nie chce się sprawdzić czym ERA jest i powtarzają wieści sprzed kilku lat co są dawno nieprawdą np. że ERA niby taka niestabilna. Oczywiście wtyczki które dopiero co powstają są niestabilne bo to wersje próbne ale nawet Amethyst wyrósł już z wieku niemowlęcego.)

=========================================
niechcący zrobił się z tego temat o możliwościach ERY wogóle więc jeśli ktoś chce mnie pociągnąć za język poza Amethystem, DEFami i projektami z ich użyciem zapodam linki - tam będzie można zobaczyć/zapytać się.
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=35577 - most used mods, plugins and patches for ERA
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=37208&pagenumber=1 - Official ERA thread
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=37495 - ERA 2 mods/maps
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=32927 - Terry Prachets Mod - odważny Mod do ERY dopiero początki tworzenia (jest to mod nie tylko wtyczka)
http://heroescommunity.com/forumdisplay.php3?FID=12&pagenumber=1 - forum od HC poświęcone WoGu, nie tylko ERZE

Jeśli ktoś chce się spytać o jakieś szczegóły dotyczące ERY to chyba jest już temat pod tytułem ERA2.1 - ewentualnie można założyć nowy. Chciałbym pozostawić ten temat raczej sprawom Amethystu, nowych jednostek, DEFom jednostek, oraz projektom bezpośrednio związanym z tymi jednostkami - pozostałe dociekliwe pytania dotyczące ERY chyba jednak pasują bardziej do tematu obok. Niemniej trudno mi się powstrzymać przed odpowiedziami na dociekliwe pytania (o ile mniej więcej znam odpowiedź) więc może się zdarzyć że popełnię zbrodnię offtopicu we własnym temacie przynajmnije po części.

==================================================

EDIT: zmarnowałem czas na przepychanki z Hobbitem - chciałem mieć już dziś wstępny szkic malusiego moda o żywiołakach - a nie mam kompletnego ani zestawu czterech jednostek ani pierwszeej wersji skryptu - znowu skupiłem się na gadaniu a nie na robocie. Całe szczęście wiem że istnieją kody na zmianę czterech przywołańców żywiołów i że już ktoś za mnie je znalazł (szukanie pojedyńczych adresów na własną rękę jest póki co dla mnie udręką - na HC Bersy, Salamandre i JimV pomagają jeśli tylko się zapytać i mają to pod ręką - na Grocie nawet próba wykorzystania Amethysta kończy się wykpieniem przez Hobbita który leczy swój konserwatyzm odnośnie moddingu H3 kosztem zdrowia innych)

Liabaen PW
5 maja 2012, 10:15

DOWNLOAD

majaczek PW
5 maja 2012, 11:00
Tak wiem Liabaen - na obrazku wygląda całkiem porządnie - problem w tym że jednostka jest źle zripowana (w animacji wogóle nie wygląda). Albo trzebaby się napracować aby DEFa naprawić, albo niestety się nie nadaje (z powodu źle działających animacji).

Zanim ktoś wrzuci jakiś link do DEFa to mógłby go zobaczyć w DEF-preview czy jest poprawny (ma płynną animacje i nie pojawiają się np. fragmenty innych jednostek tam gdzie nie trzeba - widziałem np. przekolorowankę której autor zapomniał o kilku klatkach).

Przepraszam że jestem taki marudny. Ten Żywiołakowaty jest naprawdę spoko, ale ktoś nie umiał rip-ować więc animacja nie nadaje się (brakuje połowy klatek niektórych animacji, brak płynności). Gdybyś miał go w poprawnej wersji to byłbym wdzięczny.


PS: jak się nie znajdzie to może żywiołaki nie muszą być aż takie takie Uber. Dziękuje tak czy siak za pomoc. Wydaje mi się że nawet na tyle niewielki projekt jak ten z żywiołakami zajmie odrobinę czasu więcej niż przypuszczałem. Co stawia pod znakiem zapytania czy jedne wakacje wystarczą na dopracowanie całej paczki potworów (tj. o ile sprawnie nie pójdzie to sama paczka kilkudziesięciu stworów ze statami i oskryptowaniem może mi zająć sporo ponad miesiąc). Cóż okazuje się że samo zebranie DEFów dla jednostek pełniących określoną funkcję nie jest tak trywialne (nawet jeśli DEFy są teoretycznie gotowe). Przypuszczam że pierwsza publiczna wersja monster packa będzie trochę bardziej uboga niż przypuszczałem (oczywiście dalej będzie korzystać z Amethyst ale w pierwszej będzie mniej potworków - pozostałe będą dodane w nowszej). Mam nadzieję że sam modzik o żywiołakach uwinie się w znośnym czasie (mam jeszcze parę rzeczy do roboty na studia a nie chciałbym rezygnować z an jednego ani drugiego).

Eeeeh -.-

Trith PW
5 maja 2012, 13:22
Na wstępie zaznaczę, iż nie życzę sobie, by ten post został potraktowany jako osobisty atak na kogokolwiek.


Osobiście cieszy mnie fakt, że ktoś postanowił wykonać jakiś mod pod Erę z użyciem wtyczek do niej.
Teraz część skierowana trochę bardziej w osobę niż w założenie.

@majaczek
Co do nastawienia przedstawicieli Groty, przyznam, Hobbit umie powodować ból głowy, jednak mówienie w kilku miejscach o tym samym z niezaprzeczalnym przerostem formy nad treścią też może być dla niektórych irytujące (dla mnie akurat nie). :P
Jeśli chodzi o same nastawienie lokalnej społeczności do Ery... Ludzie po prostu nie są przyzwyczajeni do zmian, wolą to, co już mają. w dodatku w Grocie po prostu nie mówiło się dużo o Erze, więc w tej społeczności dalej ta nazwa (tak przynajmniej mi się wydaje) ma dosyć egzotyczny wydźwięk. Jeśli dobrze pamiętam, to próbowałem czasami podjąć temat tej platformy, jednak brakowało mi wiedzy, żeby rozwinąć zagadnienie.

Wracając do samego tematu ERA+Amethyst+pliki *.def
Jedna rzecz w całej koncepcji mnie dosyć niepokoi. Chodzi o tendencję "ilość ponad jakość". Rozumiem, jednostki same w sobie będą selekcjonowane, by odrzucić te kiepsko wykonane oraz zawierające ewentualne błędy.
Jednak to, co może obniżyć jakość takiego projektu, jest niespójność "stylu" grafik. Mogą być ripy z innych gier, które same w sobie wyglądają dobrze, jednak na tle oryginalnych jednostek H3 wyraźnie się różnią (zwykle z powodu proporcji, perspektywy oraz szczegółowości modelu). Dodajmy do tego fakt, że ripy prawdopodobnie będą z wielu gier, dorzućmy do tego sklejanki, to otrzymamy... Naprawdę eklektyczną kompozycję.

Powstrzymam się od zboczenia z tematu, by dać upust moim osobistym rozważaniom "jak mod powinien wyglądać, a jak nie powinien" i przejdę pewnego pytania:
Czy ten cały "Monster Pack" ma być raczej skierowany dla graczy, którzy po prostu chcą sobie urozmaicić grę nowymi jednostkami, czy to ma być raczej "zasób modderski", z którego (np częściowo) mógłby skorzystać jakiś modder przy robieniu np. "moda-mapy"?


A żeby nieco osłodzić na koniec, to zamieszczę kilka moich starych, strasznie kiepsko wykonanych jednostek niezwiązanych z żadnym projektem. I tak już je raz upubliczniłem.
> Węże (najgorsze z całej gromadki)
> Klaunice ("ukradzione" z pewnego projektu miasta)
> Magiczna Książka
Oraz link do mojego tematu z porzuconym projektem miasta o nazwie Dwór.

Liabaen PW
5 maja 2012, 15:03
@up
Tirith, jeżeli chodzi o styl, to w pełni się z tobą zgadzam, ale patrząc np. na te które podrzuciłem w drugim poście tematu, wydaje mi się, że pasują do HoMM. Oczywiście, rozumiem, że chodzi ci nie tylko o te, ale także o inne które majaczek ma zamiar dodać do gry. Niemniej, uznałem że mogę o tym wspomnieć przy okazji.

@majaczek
Jeżeli chodzi o defy, to szczerzę mogę polecić te z HoTy, oraz te które wykonał Alex-ander, ale nie znalazły się w wersji Beta (i być może nigdy nie trafią do hoty). Myślę, że wiesz gdzie ich szukać, jeżeli nie, mogę ci podrzucić linki.

majaczek PW
5 maja 2012, 18:42
Ma to być "płaski" mod - tzn. grywalny mod z wszystkimi cechami jednostek (+prwdopodobnie siedliska, zachowujący jednak wysoką zgodność z innymi modami które nie wprowadzają nowych jednostek. Czyli w sumie trochę mod, trochę zasób modderski.

Oczywiście tak będzie wyglądała wersja podstawowa - może powstać mod który łączy podstawowy Monsterrrr Pack z innymi modami. (dostępne będą prawie na pewno conajmniej dwie wersje - płaska i zintegrowana z innym modem). Oznacza to że jeśli ktoś chce zachować wysoką zgodność moda - to instaluje/wykorzystuje wersję płaską - zawierającą wyłącznie nowe potwory (wraz z statystykami, flagami i doświadczeniem jednostek) oraz pasujące do nich siedliska na mapie przygód. Prawdopodobnie będzie zawierać kilka nowych opcji Wogifikacji (głównie podmianki stworzeń i siedlisk). Ta wersja będzie mogła być użyta z innymi modami, bądź jako komponent do tworzenia map. Wersja zintegrowana będzie bardziej ingerować w grę i będzie na podstawie tej płaskiej - planowane: siedliska ulepszające w mieście i siedziba dowódcy (jeśli wtyczka na większą ilość budynków w istniejących miastach powstanie - będzie użyta - w przeciwnym wypadku będzie nowy dialog WoG dla każdego typu miasta - podobnie jak w NU) + być może dodatkowe budynki w schemacie.

Siedziba dowódcy/kapitana to budynek który można wybudować jeśli posiada się zamek - dodaje za pomocą skryptu do oblężenia dwie grupy Castle Defenders (summon) - każde miasto ma innego Castle Defendera i ich ilość zależy od daty w grze (miesiące/tygodnie? nie zdecydowano). Castle Defender jest jednostką o mocy zbliżonej do Błękitnego Smoka i jest jednostką unikatową danej frakcji. W ten sposób zamek będzie bezpieczny z małą armią ale jeśli się przeliczymy i nasze miasto zostanie zdobyte to Castle Defender będzie walczył dla nowego właściciela - co może oznaczać poważne straty przy odbiciu miasta.

mogą powstać inne wersje, a wersja płaska jest do wielokrotnego ponownego użytku więc może być elementem przyszłych modów nie mojej produkcji.


Tak więc ogólny plan jest tworzyć moda warstwa po warstwie, a te najbardziej płaskie warstwy będą raczej Zasobem niż modem ale wciąż grywalne. Pierwsza wersja Monsterrr Pack oczywiście będzie zgodna z modem na żywiołaki (aczkolwiek ulepszenie do czarów przywołania będzie można wyłączyć opcją WoG). Póki co nie planuję wykorzystać czterech pustych slotów na jednostki (BAD1, BAD2, BAD3, BAD4) ale istnieje szansa że się przydadzą (np. po osiągnięciu limitu 255 stworów). Jako że Monsterrr Pack ma być podstawką pod moda z ulepszeniami znaczna ilość stworów tam użytych będzie w pewnym stopniu podobnych do istniejących (planowane jest około 63 nowe stwory dla ulepszeń i Castle Defenders łącznie - około bo istniejące będą również wykorzystane czasami). Planowane są także reskiny niektórych istniejących jednostek (głównie 8lv które zostaną zdegradowane do roli drugiego ulepszenia 7 poziomu - to Castle Defender będą unikalnymi jednostkami). Nie zamierzam usuwać super-smoków nawet jak limit da się we znaki (nie mam pojęcia czy Amethyst kończy się na 255 czy 65535 - jeśli to drugie to nie ma problemu, jeśli to pierwsze to pojedyńcze jednostki z woga może czekać podmiana poza Messengerami którzy i tak będą zmienieni). Oczywiście mądre wykorzystanie istniejących jednostek z WoGa jako ulepszenia pomoże otrzymać to w ryzach (jeśli jakaś istniejąca jednostka będzie użyta jako ulepszenie to nie jest konieczne miejsce na nową jednostkę do ulepszenia). O ile zmieści się istnieje możliwość że pojedyńcze (około 1-3) istoty na miasto będą miały trzecie ulepszenie/czwartą formę (DEFy z M&M w moim przekonaniu wystarczą na Np drugie i trzecie ulepszenie szkieletu). Idę raczej w ripy i nowe jednostki - ale klimatyczne i mające poszczególne cechy wspólne z nieulepszonymi wersjami. Jeśli skupiłbym się tylko na przekolorowankach - idea modu by spaliła bo by było mnóstwo zbyt podobnych stworzeń. Natomiast sklejanki mają duży potencjał o ile są zrobione dobrze.

Niezależnie od Monsterrr pack ma powstać Artifact Pack (nowe blank artefakty za pomocą Emerald - część będzie oskryptowana - ale potrzebuję dużo defów na arty by nie zabrakło ich pryszłym moderom - nie ma problemu z limitem - jest dostępnych kilka tysięcy slotów - gorsze jest to że tylko artefakty do 160 mogą być częściami składowymi zestawów - ale artefakty składane mogą mieć już dowolny numer).


Jeżeli Monsterrrr Pack (plus ewentualne wariacje "miejskie") będzie gotowy, a także artifact pack planuję całą masę Creature Banków które wykorzystają nowe potworki i nowe artefakty (artefaktów oskryptuję najwyżej kilkadziesiąt - pozostałe raczej pozostaną blankami na długo.

Po dodaniu do tego wszystkiego masy nowych/zmodyfikowanych skryptów Wogifikacji powinien powstać Spójny i bardzo rozbudowany mod dla wymagających końcowych graczy (cel jest dość odległy) - niemniej Monsterrr Pack w wersji płaskiej, Artifact Pack w wersji Blank I Basic, oraz o ile się uda ta wtyczka do ogarnięcia nowych budynków - będą dostępne na zasadach Modders' Resource tak więc można się bezie spodziewać paru wariacji innych twórców/wydawców.

Planuję tak obszerną ilość nowych stworzeń (ponad 50) i artefaktów (ponad 50 z czego część będzie oskryptowana + byćmoże sporo blanków) bo gdyby jednostki/artefakty wyszły w oddzielnych modach to byłaby kiepska nadzieja na zgodność (wszystkie sloty Amethysta zarezerwowane liczbą w configu z tego co pamiętam muszą być zajęte więc nie ma szans pozostawienia miejsca na nowe stworzenia z innego moda - chyba że użyje się chłopa jako placeholdera).


Nie gwarantuję że w te wakacje będzie chociaż połowa z tego ale w długim terminie jest to realne (czeka mnie też masa skryptów do dodania - więc mam nadzieję że część z nich będzie można przejąć z gotowych projektów). Póki co chciałbym się skupić na tym niewielkim modzie podmieniającym cztery jednostki na 2ul żywiołaków i wykorzystujący nowe stworki w skrypcie (mniej niż jedna strona). Ewentualnie mogę przygotować masę umiejętności skryptowych dla stworków które się przydadzą jeśli zabraknie arsenału Stack Experience (umiejętności jest tam sporo ale nie wszystkie działają razem - poza tym skryptowe umiejki będzie można dodać każdej istocie niezałeżnie od stack experience a więc aby działało bez niego - chociaż przypuszczam że mod i tak będzie wymagał włączenia SE).

mam nadzieję że uda się to osiągnać w znośnym czasie (wersja finalna moda szybciej niż 7 semestrów stąd) byćmoże uda się trochę szybciej (1 rok dla wersji finalnej to raczej optymistyczny wynik), jednak wersje podstawowe powinny być dostępne dużo szybciej niż finalna, tak więc jeśli nawet dalej zawiodę to pozostanie po mnie (po nas) w miarę kompletne dzieło które się nie zmarnuje.

Jeśli ktoś chce mnie wspomóc nie tylko DEFami to również zapraszam - prawdziwym autorem jest szeroka społeczność fanów HoMM3 - ja jestem przede wszystkim wydawcą (tym który to ogarnie) no i raczej jednym ze skrypterów.

majaczek PW
12 maja 2012, 14:55
Mała zmiana planu.
1) Zostaję jednak przy prostych DEFach gdyż znalezienie Uber-DEFów dla nawet kilku konkretnych jednostek jest zbyt trudne. Dla żywiołaków od ziemii i ognia użyję dokładnie tych samych co Acid Dragon. Żywiołak od powietrza będzie miał jeden z tych dwóch przekolorowanych DEFów. Nie użyję tamtego znalezionego przeze mnie DEFa dla żywiołaka od wody, za to chyba znalazłem coś bardziej podobnego do oryginału.
2) pierwsza wstępna łatka będzie oprócz czterech żywiołaków zawierać pozostałe drugie ulepszenia dla Conflux. Dla ulepszonej jednostki pierwszego poziomu chyba znalazłem ładnego przekolorowanego DEF-a, przydałoby się jeszcze grafika dla drugiego ulepszenia żywiołaka umysłu. Drugie ulepszenie feniksa to oczywiście 8lv z WoGa.
3) w paczce wstępnej będzie także Castle Defender dla Conflux. Mogę użyć DEFa wymienionego w pierwszym poście albo jakiegokolwiek DEFa nowej jednostki pasującej do Conflux, może być rip. Jestem gotowy na propozycje, jeśli ich nie będzie to użyję tego co mam (poprawiona wersja może zawierać nowego DEFa dla tej samej jednostki), oczywiście póki co Castle Defender będzie dodany jako zwykła jednostka - zwykły stwór 9/10 poziomu przynależący do Conflux jeszcze bez feature'ów właściwych dla Castle Defender.
4) nie zmieni się postanowienie że pierwsza "próbna" paczka nie będzie jeszcze zawierać Amethysta, za to oprócz czterech messengerów potrzebne są jeszcze 3 sloty do podmiany w związku z czym podmienie trzy stworki "unused", pozostawiając stworka 143 nieużytego w celu zgodności ze skryptem Enchanced War Machines II.
5) zauważyłem że nie za bardzo da się to zrobić "od razu" do czego byłem przyzwyczajony siedząc nawet cały dzień nad jakimś projektem byle był "na dziś", więc to będzie "niedługo" ale nie tak "od razu".

PS: przepraszam za marudzenie w tym temacie, nie byłem zbytnio zaznajomiony z szukaniem gotowych DEFów dla konkretnych stworzeń z projektu, stąd moje nienaturalnie wysokie wymagania - z których po prostu musiałem zrezygnować. Trzymałem się pomysłu że ten jeden znaleziony DEF może pasować do wodołaka i nie będzie trudno znaleźć pozostałe trzy w tym stylu co oczywiście było nieprawdą. Pierwsze koty za płoty - okazało się że nie wszystko jest aż tak proste jak się wydaje - mimo to nie zniechęcam się - pewne cięcia są jednak konieczne - pozostałe miasta zostaną wzięte pod lupę jak ukończę paczkę dla Confluxa - wtedy już z Amethystem.

EDIT: cytat z innego tematu odnoszący się nieco bardziej do tego
Cytat:
Przepraszam za kontynuowanie offtopu.
1 Tak wszystkie mody które planuję będą pod ERA - oczywiście za nowe sloty będzie odpowiadać wtyczka Amethyst która jest już dostępna i wystarczająco stabilna i bynajmniej nie jest moim dziełem. Wciąż mam nadzieję że nie będzie problemu z innymi limitami (nie sprawdziłem czy Amethyst pozwala na "tylko" 255 jednostek czy "aż" 65535), całe szczęście wiele jednostek neutralnych można wykorzystać jako drugie ulepsenia niektórych stworów co być może uda się upchać na 255 stworach.
2) Niestety póki co będę raczej skrypterem niż programistą - jedyna praca programisty która będzie potrzebna to wtyczka na dodatkowe budynki w istniejących miastach - mam nadzieję że nie przerośnie mnie to zadanie jeśli skorzystam z dużej pomocy życzliwych osób związanych z ERĄ, pozostałe elementy wykorzystają gotowe już mechanizmy z ERA. Jeśli wtyczka do budynków się nie uda zawsze mogę wykorzystać DL-dialogi.
3) Nie zamierzam "ukraść" pomysłu Acid Dragona, podobieństw będzie niewiele - głównie to że wogóle użyję trzecich drugich ulepszeń (mam zdolność do przejęzyczania się i myśląc np "trzecia forma" = "drugie ulepszenie" "przypadkiem" wklepuje mi się "trzecie ulepszenie) - zamierzam nie podmieniać prawie żadnych stworów z zwykłego WoGa i ustawić oddzielne kupowanie ulepszeń dla wyższych poziomów. Sprostuję że "czwartych ulepszeń" = "piątej formy" nie będzie a "trzecie ulepszenia" = "czwarta forma" będą wyjątkową sytuacją o ile będą (z pewnością brakuje stworów aby obsadzić wszystkie trzecie ulepszenia poprawnie co nie oznacza że nie można pododawać po około 1-3 trzecich ulepszeń na zamek zwłaszcza jeśli grafiki już są). Skrypty będą całkowicie nowe. Niemniej Acid Dragon zasługuje na wspomnienie w Creditsach nie tylko jako twórca przekolorowanych DEFów których prawdopodobnie użyję (Acid Dragon, dobrze pamiętam że dostałem już pozwolenie?) ale również pomysłodawca.
4) tak wiem muszę udowodnić że potrafię zrobić moda który nie będzie tylko pojedyńczym zwykłym skryptem by zdobyć zaufanie - stąd pomysł by najpierw na rozgrzewkę obsadzić Conflux jeszcze bez użycia Amethystu (kolejne miasto na pewno już będzie z niego korzystać - bo są potrzebne nowe sloty) - odnośnie tego mini-projektu a także dużego projektu ze stworami jest temat http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=1660 więc kolejne pytania odnośnie moich prac w związku z stworami, Amethystem itp. proszę kierować tam to nie będzie offtopicu tutaj. Niemniej wstępne sojusze można zawrzeć już teraz zwłaszcza że grafik ze mnie żaden (głównie potrzebuję sojuszów ze względu na grafiki - skrypty są przede wszystkim dla mnie, o prace z grzebaniem w EXE zgłoszę się do ludzi związanych z ERĄ). Projekt jest póki co niezbyt zależny od NU gdyż Acid Dragon nie zamierza jeszcze użyć Amethysta który będzie konieczny w tym projekcie - jeśli Acid Dragon będzie sobie życzył fuzji po tym gdy moje osiągnięcia będą już widoczne - nie widzę żadnego problemu z mojej strony - w końcu nawet jeśli nie narysuję ani jednego DEFa i wykorzystam gotowy Amethyst to i tak reszta pracy to sporo roboty dla jednej osoby. Nie uważam się za autora projektu lecz raczej Wydawcę/Nadzorcę, Skryptera i Pomysłodawcę - autorem będzie z grubsza społeczność fanów i modderów WoG/ERA gdyż prace wykorzystane w projekcie będą autorstwa wielu osób, które mają święte prawo być uwzględnieni jako autorzy projektu (postaram się zdobyć pozwolenia na użycie najpierw, bo nie chcę tworzyć zbędnych konfliktów).

Tak napisałem sporo tekstu ale mam nadzieję że to ostatni post związany z tym tematem pobocznym, bo reszta powinna trafić do http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=1660 a post napisałem chociażby dlatego żeby umieścić tego linka (w celu nierozproszenia się na wiele tematów i uniknięcia offtopicu).

Fandor PW
12 maja 2012, 20:01
Więc tak doczytałem drugi czy trzeci akapit twojej wypowiedzi majaczku (tej którą skierowałeś do mnie) i zaciekawiło mnie wprowadzenie nowych budynków do miast. Czy w takim razie możliwe jest wprowadzenie alternatywnych jednostek tak jak h4 tylko na 7 poziomów, oraz z ulepszeniami?
Może zorganizuj sobie pomoc majaczku? Sam na pewno nie dasz rady wszystkiego zrobić. Co do tych Dowódców miast ma się je werbować w grupach cy tylko po jednym? I czy trzeba go będzie rekrutować bo piszesz coś o budynku?
Tylko jedno pytanie dodatkowe do majaczka. Czy twój mail jest nadal aktualny? Jak tak to daj mi znać na mój.

majaczek PW
13 maja 2012, 09:49
mój mail jest aktualny - nick: majaczek serwer: gmail.com
oczywiście nie zrezygnuję z żadnych prób pomocy, ponadto poproszę o pomoc co znakomitsze osoby od ERY. Każda osoba chcąca mnie wesprzeć grafikami jest także cenna (bynajmniej nie jestem grafikiem, więc prawdopodobnie wszystkie grafiki będą nie moje)

Obrońca miasta będzie się pojawiał podczas oblężenia jako summon tzn. pojawia się na początku bitwy i znika na końcu bitwy. Ilość obrońców miasta zależeć będzie od daty w grze. Oznacza to że po podbiciu miasta przez wroga taka sama ilość obrońców będzie walczyć broniąc miasta które już zmieniło właściciela (chyba że po podbiciu nastąpiła data wzrostu obrońców - wtedy jest ich ciut więcej). Nie wykluczam możliwości rekrutacji obrońców miasta jako zwykłych jednostek np. w siedlisku na mapie przygód lub po pokonaniu skarbca. Planuję także bardzo trudny skarbiec broniony przez znaczną ilość Obrońców Miasta w którym będzie można zdobyć Graala. Obrońca Miasta jest po prostu unikalną jednostką skojarzoną z daną frakcją, legendarnie silną. Po ulepszeniu Zamku w mieście podczas niewielka ilość zostaje przywołana na pole bitwy by bronić miasta - co będzie najczęstszą i najłatwiejszą metodą na otrzymanie ich wsparcia. Planowanym obrońcą dla Castle jest Arka Przymierza (mam już DEFa) która będzie potrafiła wielokrotnie wskrzeszać podczas bitwy, losowo leczyć sojuszników, atakować wroga na odległość posiadać bardzo wysoką ilość punktów życia i będzie nieruchoma jak machina wojenna (nie wszyscy obrońcy miasta będą posiadać te cechy).

Co do nowych budynków w mieście: nie ma jeszcze wtyczki która na to pozwala, ale spróbuję z pomocą paru osób w wakacje taką złożyć. Dodanie nowych budynków w mieście jest diametralnie łatwiejsze niż wprowadzenie nowych miast, ponieważ jedynym limitem który zostanie złamany jest ilość budynków na miasto (dodanie nowego miasta wymagałoby złamania limitów każdego zasobu gry unikalnego dla frakcji). Uważam że będzie to czadowe jak się uda - jeśli się nie uda mogę dodać menu podobnie odpalane jak w NU do wyboru budynku i praca się nie zmarnuje - miejmy nadzieję że jednak mi/nam się powiedzie. Technicznie w każdym mieście są 44 budynki, a po paru sztuczkach zmieści się maksimum 64, co daje 20 nowych budynków do wykorzystania. Samo wyświetlenie nowego budynku w podglądzie miasta to najłatwiejsza część zadania. Podobnie jak w Amethyst trzeba skopiować tablicę w inne wolne miejsce tak aby się zmieściła nie psując innych danych, a także zapewnić by kod gry odwoływał się do tej nowej, nie do tej starej. Mając to będzie można zbudować taki budynek skryptem tak że pojawi się w mieście i będzie można go kliknąć aby wykonać skrypt. Natomiast niebardzo wiem jak dodać możliwość budowy do ratusza - to jedna z trudniejszych moim zdaniem części - a prawdopodobnie i tak będzie można w ratuszu kupić budynek wyłącznie jako ulepszenie istniejącego (ulepszenie Zamku, ulepszonego generatora potworów, magazynu zasobów itp.) jako że są małe możliwości zmiany menu ratusza.
Masa ciężkiej roboty - mam nadzieję że otrzymam wsparcie gdy będzie potrzebne. Macie jakieś ciekawe pomysły na nowe budynki?

witchking PW
13 maja 2012, 11:18
Przyznam, że teraz mnie zaciekawiłeś. Nowe budynki dawały by sporo nowych możliwości. Oczywiście najbanalniejszym pomysłem są wyższe poziomy jednostek. Ciekawe były by alternatywy ale jeśli dobrze rozumiem możliwe, że tego się nie da zrealizować w menu ratusza. Od siebie dodać mogę, że w nekro chętnie zobaczył bym laboratorium w którym z paru zombi robiło by się jakieś monstrum z pozszywanych zwłok. Mogło by to być kolejne ulepszenie cmentarza. Ze swojej strony mogę zaoferować pomoc z grafiką. Choć nie obiecuje cudów. Życzę powodzenia i czekam na pierwsze efekty.

Wydaje mi się, że MoP pojawia się możliwość dodatkowego ulepszenia szkieletorni. Pojawia się tam także wybór siedliska(oczywiście bez zmiany jego grafiki). Czy te rozwiązania nie były by pomocne?

Fandor PW
13 maja 2012, 12:57
No to myślę że moglibyśmy naprawdę połączyć nasze "mody" tylko u mnie trochę by się schemat zmienił. Wprowadzilibyśmy alternatywne jednostki wraz z ulepszeniami a Witchking pomógł by z grafikami. Można by też dodać do tego 8 poziom z budynkiem i także alternatywą (ten już mógłby być bez ulepszenia.

witchking PW
13 maja 2012, 13:53
Z ciekawych jednostek które mogę polecić do moda:


gdzieś mam defa.


http://www.mediafire.com/?1axtpbed1rr1ral

Wiele ciekawych defów można wyciągnąć z modu heroes of light

majaczek PW
13 maja 2012, 13:58
@fandor
jesteś pewien że chcesz te alternatywne jednostki? Z tym jest mnóstwo problemów - jak ma być jak w h4, to się chrzani cały system budowy budynków i nie chcaiłbym się za to zabierać... Zgodziłbyś się żeby jednak pozostać przy drugich ulepszeniach? Cóż przy fuzji są potrzebne kompromisy podobno ale alternatywy nie pasują do mojego pomysłu chociaż być może się przemogę. Jeśli jako alternatywy masz na myśli po prostu rotacyjne ulepszenia (tak jak w WoGu Sorcerer->Enchanter->Srocerer) to jest do zrobienia, chociaż daje nieuczciwe premie graczowi. Poza tym nie jestem pewien czy można przekroczyć limit 255 jednostek a same ulepszenia i obrońcy miast zajmą około 50 slotów jednostek biorąc pod uwagę że kilka stworów z bierzącego WoGa użyje się jako ulepszenia. Ja bym proponował zamiast tych alternatyw dodać trzecie ulepszenia dla pojedyńczych stworów (drugie miałyby być w zamyśle dla każdego stwora z miasta). Jeśli się nie dogadamy zawsze możemy zawiązać sojusz partnerski - tzn. będziemy dalej wymieniać się kawałkami pracy ale mielibyśmy alternatywne projekty. Nie miałbyś mi za złe gdybym się uparł żeby nie było alternatyw tylko po prostu ulepszenia?

Co do ratusza - prawdopodobnie dałoby się poprzestawiać ramkki z budynkami i dodać nowe ale to dodatkowa robota - a samo poprawienie ratusza jest już trudne gdyż prawdopodobnie nie wystarczy zmienić danych zawartych w pliku wykonywalnych a trzeba będzie załatać kod - a samo to już robi problemy. Jeśli znajdziemy informacje o tabelach danych dla ratusza to być może uda się coś więcej osiągnąć bez odwoływania się do HooKów (skopiowanie tablicy w inne miejsca gdzie zmieści się większa i zmiana pointerów na tablicę jest stosunkowo prosta - łatanie kodu jest dużo trudniejsze gdyż dużo trudniej sprawdzić co dany kawałek kodu naprawdę robi - m.in. stąd pochodzi lekka niestabilnośc WoGa - Slaava łatał "na czuja", bo sprawdzenie wszystkich przypadków jak należy zajęłoby lata lub dziesiątki lat).

PS: Wtyczka Batterry od MoP dodaje nowe polecenie ERM do edycji rekrutorów w mieście - mógłbym sprawdzić czy nadaje się do alternatywnych stworzeń, czy raczej do wyświetlenia wszystkich czterech form jednostki w oknie kupowania.

PPS: póki co skupiłbym się na obsadzeniu Conflux - ma ktoś propozycję na drugie ulepszenie dla żywiołaka umysłu i na Castle Defender Confluxa? (tych jeszcze nie rozpracowałem ani nawet nie mam defów). Jeśli jednak masz jakiś ciekawy pomysł, zwłaszcza na nowe budynki - to proszę mów śmiało.

@witchking
Ciekawe... smoka widziałem ale nie wiem jak będzie wyglądał w bitwie podczas prostowania i zwijania - jaka frakcja? Chyba neutralny... Cyber Zombie pasowałby do Forge ale wątpię czy do Necropolis pasuje - swoją drogą jednostka nieźle wykonana.
Parę linków http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=35781 http://www.wogjednostki.dbv.pl/downloads.php?cat_id=1 http://wogarchive.ru/category.php?id=11

witchking PW
13 maja 2012, 14:22
Dobre są kolorowanki Docent Picolana. Postaci wyciąganych z innych gier nie lubię. A co do drugich ulepszeń to problemem jest dopasowanie jednostki. Moim zdaniem sprawdzają się tu tylko i wyłącznie przekolorowanki albo sklejanki. Zastosować można metode wymodelowanie czegoś w 3d(np miecza) i doklejenia. To niestety ogrom pracy. Od strony grafiki na pewno dużo łatwiej stworzyć alternatywy.

majaczek PW
13 maja 2012, 14:36
Moim zdaniem ripy z innych gier pasują zwłaszcza jak jest to Might&Magic. Problemem może jednak być znalezienie ripa który nadaje się na upgrade jednostki. Jeśli widziałeś inne miejsce z dużą ilością DEFów wal śmiało.

Niektóre przekolorowanki/sklejanki są faktycznie naprawdę dobre, niemniej szczęśliwie dobrany rip byłby jeszcze lepszy. Nie musimy ograniczać się do jednego źródła - możemy wybrać najlepsze z tego co mamy.

Był tam też poradnik jak zripować jednostkę z modelu NIF - które można łatwo wyciągnąć z niektórych gier a nawet modów do nich. Gdybyś Witchking chciał poszukać dobrego modelu i zripować to byłoby przydatne. Jednak abyś nie napracował się na darmo proponuję najpierw pokazać screena jednostki.

Planuje użyć sporo ripów które się nadają na ulepszenia - zwłaszcza te same jednostki ale z M&M - dla szkieleta szykuje się drugie i trzecie ulepszenie jako rip z might&magic.

Trith PW
13 maja 2012, 15:22
Co do samego moda... Pomysł z nadaniem części jednostek alternatywy, a części kolejnych ulepszeń będzie najbardziej optymalny, szczególnie jeśli po drodze zrezygnuje się w ogóle z ruszania części jednostek. Lepiej, żeby modyfikacja zawierała mniej ulepszeń, za to bardziej logicznych, zamiast pójść na ilość, czego wynikiem będą jakieś absurdy. :P

Cytat:
zripować jednostkę z modelu NIF

Sam przyznam, że kiedy zaczynałem w modowaniu, dosyć często korzystałem z modeli, głównie z modyfikacji do gier, jednak nigdy nie wykonałem typowego ripa (zwykle dosyć znacząco modyfikowałem modele lub używałem tylko ich fragmentów). Najbardziej mnie irytuje w ripach z modeli 3D to, że ich wykonawcy... Dobra, może podejmują próby, ale nie widywałem zbyt dużo ripów, które by miały przynajmniej dobrą perspektywę, nie mówiąc o odpowiednim poziomie szczegółów, korektach animacji czy "anatomii" modelu tak, by wpasował się w styl H3.
Nie wspominając o tym, że takowy rip musiałby jeszcze pełnić funkcję ulepszenia jakiejś jednostki. Jak dla mnie w ewentualności naprawdę dobrze wykonane ripy nadawałyby się na alternatywy lub jednostki neutralne.

Cytat:
Moim zdaniem ripy z innych gier pasują zwłaszcza jak jest to Might&Magic.

Ripy z MM czasem pasują, a czasem jednak nie pasują. Mimo zastosowania czasami nawet tego samego modelu, animacje z Might&Magic czasami wypadają naprawdę kiepsko.

Jedyne co mi zostaje, to mieć nadzieję, że jak ten mod zostanie udostępniony, to nie będę musiał zakładać gogli, żeby chronić moje oczy przed trwałym uszkodzeniem. :P

A tak na osłodę...
Smoczy golem

Fandor PW
13 maja 2012, 16:54
Majczku nie miał bym nic przeciwko jakbyśmy to na PW omówili (GG albo mail). Odpisz mi gdzieś tam (mail - damian_ziomko@interia.pl, GG - 42649456, skype - fandor510/damian_ziomko).
strona: 1 - 2
temat: [ERA/projekt] Nowe Jednostki (prośba o udostępnienie DEFów)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel