Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Uśmiechnij się! (póki jeszcze możesz ;)
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 38 - 39 - 40 ... 120 - 121 - 122

AmiDaDeer PW
14 kwietnia 2012, 12:31
Quba Drake:
bity są zapisywane w kodzie dwójkowym zaś kod genetyczny w kodzie trójkowym
Kod genetyczny jest kodem trójkowym, ale tylko z biologicznego punktu widzenia, bo nie składa się z liczb 0, 1 i 2.

Quba Drake:
z wikpedii wyczytałem, że megabity są wykorzystywane w telekomunikacji do określenia szybkości transmisji
Megabit jest jednostką informacji, tak samo jak bit i bajt. Szybkość transmisji określa się w megabitach na sekundę.

Quba Drake:
"Jednostka wykorzystywana do określania pojemności pamięci różnych urządzeń: komputerów, stacji dysków, pendrive, a także nośników pamięci (dysków, płyt CD)." - chodzi o megabajty ;] No i właśnie zadaniem plemnika jest właśnie przeniesienie materiału genetycznego w którym zakodowane są praktycznie wszystkie reakcje zachodzące w naszym organizmie, czyli wspomniana już synteza białek, nasze cechy fenotypowe itp.
Fajnie.

W skrócie: jeżeli ktoś napisał "Mb", to chodzi mu o megabity, taki bowiem jest prawidłowy ich zapis. Jeżeli chodziło mu o megabajty, to jego problem.

Inna sprawa, że nie wydaje mi się, by gametom męskim było rzeczywiście potrzebne aż 37 megabajtów informacji. Już te 37 megabitów to jest bardzo dużo, o ile rzecz jasna patrzymy na to pod kątem biologicznym.

Przynajmniej można się pośmiać z tego offtopu.

Alistair PW
14 kwietnia 2012, 12:40
No właśnie nie wiadomo czy chodziło o MB czy Mb. Po wpisaniu tego zdania w google można znaleźć strony, gdzie zapisano to jako MB.

Quba Drake PW
14 kwietnia 2012, 12:40
Czemu pośmiać? Mnie tylko ciekawi jak oni to obliczyli, że na podstawie ilości materiału genetycznego określili jego wartość w Mb.

vinius PW
14 kwietnia 2012, 23:11
Cytat:
W skrócie: jeżeli ktoś napisał "Mb", to chodzi mu o megabity, taki bowiem jest prawidłowy ich zapis. Jeżeli chodziło mu o megabajty, to jego problem.
!!??
To, co to przedstawiasz, jest wbrew powszechnie przyjętym zasadom logiki i semantyki. Na przykładzie: jeśli zamiast "Mamo!" zawołasz "Tato!" (a miałeś zamiar/potrzebę/wolę wezwać Matkę), to znaczy, że chciałeś wezwać (czyli chodziło Ci o) Ojca?
Nie.
Bowiem wola i akt woli nie muszą być zgodne. A mogą być niezgodne z różnych przyczyn (zakłócenia komunikacji, błąd, pozorność, przykład, celowa niezgodność, nieznajomość pojęć etc).

AmiDaDeer PW
14 kwietnia 2012, 23:13
vinius:
jeśli zamiast "Mamo!" zawołasz "Tato!" (a chciałeś wezwać Matkę), to znaczy, że chciałeś wezwać (czyli chodziło Ci o) Ojca?
Taki scenariusz właśnie należy przyjmować, dopóki się nie poprawię.

vinius PW
14 kwietnia 2012, 23:19
Niekoniecznie, wszystko zależy od okoliczności.
Mogą występować bowiem błędy oczywiste: np chcąc wziąć kubek leżący na stole wskazujesz na niego i powiesz "podaj mi bubek/rubek/wiadro/oponę", człowiek zdrowo myślący przyjmie, że nastąpił błąd i w rzeczywistości domagasz się kubka.
Tak samo z megabitami/megabajtami wiadomo, że ludzie zwykle nie stosują się do prawidłowego zapisu skrótów, tak samo i ich rozwijana. A że ten fanpejdż na fejsbuku wygląda na mocno amatorski, wysuwałbym taką hipotezę.

I, jak nie trudno wyszukać, mam rację.

Azon PW
15 kwietnia 2012, 01:48
A mnie tak naprawdę ciekawi czy to jest w ogóle prawda. Jakoś nie mogę znaleźć wiarygodnego źródła potwierdzającego tą informację. Możliwe, że to częściowo zmyślona informacja kopiowana od strony do strony. Tak jak przykładowo to, że człowiek używa 10% mózgu - tak wiele osób to powtórzyło, że na chwilę obecną wielu ludzi nawet nie pomyśli, żeby to sprawdzić.

Irhak PW
20 kwietnia 2012, 19:23


Nie mogę no... zbyt śmieszne... zaraz pęknę ze śmiechu! *puff*

AmiDaDeer PW
20 kwietnia 2012, 19:25
Stare.

TopFunny525 PW
20 kwietnia 2012, 19:27
Pony:
Stare
Ale jare:D.

He he:D.

Alistair PW
20 kwietnia 2012, 22:21
Może i stare, ale ja tego nie znam (albo nie pamiętam). This is very good :)

Lord Pawello PW
21 kwietnia 2012, 10:56
@Irhak - That's Ghulk

Irhak PW
21 kwietnia 2012, 12:19
Cytat:
@Irhak - That's Ghulk
Hę? Ale, że o co chodzi Ci z Czaszką G.?

Dark Dragon PW
21 kwietnia 2012, 19:10
- Tato, a kto to taki - faszyści?
- No, synku, jak by ci to powiedzieć? Ogólnie to bardzo źli ludzie, męczą innych ludzi, znęcają się nad nimi.
- Jak moderatorzy na forum, tak tato?
- Chociaż, synku, z drugiej strony, nie tacy oni źli, ci faszyści.

Rabican PW
1 maja 2012, 22:21
Pamiętacie, drogie dzieci, kto ma rasę Vixen w profilu? :P

Alamar PW
1 maja 2012, 23:01
You are sooo wrong, so very wrong. :P

Rabican PW
1 maja 2012, 23:34
Wrong me, wrong me, wrong my brains out!

Alamar PW
2 maja 2012, 13:08
Dajcie mu Alcazelcer, nim się wykończy. :P

___________________________________


Dark Dragon PW
4 maja 2012, 23:45

Rabican PW
5 maja 2012, 13:26
O tempora, o mores. Obrazki pojawiają się na zagranicznych stronach, są tłumaczone i wstawiane na Mistrzów lub Demotywatory, stamtąd trafiają na JM lub Kwejka, a teraz niektórzy upierają się, by pokazywać je także w Grocie.

Niniejszym ogłaszam, że obrazki, filmy etc., których obecność w Internecie jest już i tak zbyt duża będą stąd usuwane, chyba że ewidentnie odnoszą się do klimatu lub tematyki Groty.
strona: 1 - 2 - 3 ... 38 - 39 - 40 ... 120 - 121 - 122
temat: Uśmiechnij się! (póki jeszcze możesz ;)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel