Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [różne] Dodatkowe jednostki w miejsce nowych ulepszeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

TopFunny525 PW
25 kwietnia 2012, 15:55
Czyli krótko mówiąc. Chodzi ci o zrobienie czegoś podobnego co było w HOLU? Autorzy moda też podobnie zrobili. Mógłbyś się ich spytać na HC. Pewnie ci pomogą:).

majaczek PW
25 kwietnia 2012, 16:23
fandor - oczywiście, ale w końcu zabraknie ci jednostek do podmiany, a chyba nie chcesz zrezygnować z Commmanderów dla kolejnych kilkunastu jednostek?

ERA jest bardzo stabilna i poprawia sporo błędów z oryginalnego WoGa. To nieoficjalne wtyczki do ERY mogą być niestabilne. Amethyst ma póki co problemy jedynie ze skryptem uniwersalne ulepszenia (do rozwiązania za pomocą skryptów) i z grafiką w niektórych WoGowych dialogach (np dośw jednostek), poza tym wszystko właściwie już działa jak należy łącznie z ulepszaniem jednostek. Możliwe natomiast że gdy dodasz więcej niż 60 nowych jednostek odkryje się ukryte błędy.

Sama ERA z oficjalnymi elementami jest mniej więcej tak samo stabilna jak TE i ciut bardziej stabilna niż WoG 3.58f. ERA opiera się na TE więc nie ma problemów związanych z nowszymi wersjami alfa WoGa 3.59. Nie oznacza to że dodanie nowej nieoficjalnej wtyczki nie ma szans wykrzaczyć ERY - ale Amethyst już dojrzał na tyle że można z nim grać bez większych problemów. W sprawie Instrukcji należy zajrzeć na HeroesCommunity do tematu o Amethyst.

Fandor PW
25 kwietnia 2012, 16:29
Majaczek, z tego co mówisz wychodzi masło maślane, bo żeby dodać jednostkę trzeba jakąś podmienić inną a w tym modzie będą dodane do miast jednostki neutralne a co do miejsc to zwalnia się 9 miejsc za jednostki 8 poziomu (w końcu zamiast nich wejdą alternatywy). Na początku planowałem z Irhakiem połączyć to z 8th level rebirth ale to jeszcze kwestia dogadania się.
Dzięki wszystkim za rady i wsparcie, mam nadzieje że coś z tego wyjdzie i nie zostanie on (ten projekt) odłożony na nigdy.

majaczek PW
25 kwietnia 2012, 18:02
@fandor

::facepalm::

Amethyst pozwala dodać nowe jednostki BEZ PODMIENIANIA STARYCH, o tym była cała gadka. Jest to możliwe dzięki temu że zwiększa ilość dostępnych typów jednostek. Ponieważ jest to duża ingerencja w silnik gry na początku były z tym kłopoty ale je już wyeliminowano.

a poza tym przeczytaj sobie co to jest ERA i czemu Amethyst wymaga ERY

witchking PW
25 kwietnia 2012, 18:15
@majaczek
Fandor właśnie napisał, że nic nie planuje dodawać a tylko przyporządkować już istniejących jednostki do odpowiednich zamków. Stąd Amethyst raczej się nie przyda.

Myślę, że jeśli na prawdę chcesz promować Amerhyst to najlepszą metodą na to było by coś po prostu zrobić, albo zaproponować konkretną pomoc.

Oczywiście to co mówisz jest bardzo ciekawe bo przez długi czas dodanie nowego stwora było mekką moderów. Niestety na ludzi jednak lepiej działają przykłady niż słowa. Jak zobaczę jak to działa to może się przekonam. Bez tego nie mam ochoty przekopywać się przez instrukcje szczególnie, że na tą chwile nie widzę za wiele jednostek na prawdę wartych dodania.

Fandor PW
25 kwietnia 2012, 19:50
Dzięki witchking, już myślałem że nigdy nie zrozumie o co chodzi, majaczek bijesz mi facepalm chociaż w tej chwili to tobie można by przybić, to nie jest mod na ERA tylko WOG, i nic nie będziemy dorabiać, zostają te jednostki które są i tyle.

majaczek PW
25 kwietnia 2012, 21:43
Okay Fandor, facepalm był ponieważ wydawałeś się zupełnie nie rozumieć o co mi chodzi.

Czyli po prostu chcesz dać moda na czysty WoG i użyć istniejących stworków lub podmienić nielubiane. No cóż albo mamy za mało do podmianki albo zaminiamy coś co jest ważne dla WoGa (8 poziom, commanderzy). Cóż poczekam aż ci zabraknie stworków do podmiany wtedy możesz poprosić o pomoc jak to należałoby zrobić (ja tam widzę tylko 8 potworków do podmiany w zwykłym WoGu - messengerów i cztery nieużywane numery BAD1-BAD4, resztę byłoby mi szkoda wywalić). Zawsze dobór właściwych stworów do zamków jest przydatny (jest mnóstwo DEFów w sieci ale nie każdy pasuje do istniejących miast), a ćwiczenie skryptów ERM pomoże zrobić następne mody ćwiczącemu.

A teraz facepalm dla mnie: Jak mogłem pomylić Terry Prachets Mod z Master of Puppets mod ::facepalm:: ?! (amethyst jest wykorzystany w MoP)

EDIT: Nie mogę się powstrzymać od złośliwej uwagi że Fandor doganiasz HoTĘ w konserwatyźmie :P

EDIT: drugi facepalm dla mnie: MoP ma wiele podobieństw z ERA, ale patrząc po instalce to właściwie nie korzysta z ERA jako takiej... czyżby mój przyszły mod do ERY który doda masę stworów z gotowych defów byłby naprawdę pierwszym opublikowanym modem pod Amethyst? nie chce mi się wierzyć. Tak czy siak przed końcem wakacji spodziewam się zrobić moda do ERY wykorzystującego wiele aktualnie dostępnych możliwości (w tym już istniejące wtyczki grafiki i skrypty) oraz parę nowych w których ci co znają się na ERZE próbują mi pomóc (jak już napisałem z Reverse Engineering jestem zero - umiem co najwyżej cheatować grę uniwersalnym edytorem pamięci, co zupełnie nie przeszkadza mi użyć gotowych już rozwiązań jak Amethyst bądź Emerald - które umiałby obsłużyć nawet nie-skrypter).

Fandor PW
26 kwietnia 2012, 08:34
Okey Majaczek, ale ciągle nie rozumiesz, 8 poziom to w pod modzie NU ulepszenie 7 takie jak zostały dodane na innych poziomach, więc też ma być zmieniony, ale zostanie więc w forcie albo w opcji ulepsz poziom 7 na 8 następnego dnia, ale ja nie dodaje ani nie podmieniam. Mod DODAJE JEDNOSTKI KTÓRE SĄ JUŻ W GRZE DO MIAST.

Shin0bi PW
26 kwietnia 2012, 14:41
Nie rozumiem jaki jest sens robienia takiego moda. To będzie taka znacznie okrojona wersja Hero of Light mod, bez sensu jak dla mnie.

Kradziej PW
27 kwietnia 2012, 16:08
Według mnie to ma sens i jest całkiem dobrym pomysłem. Pewnie będzie z tym dużo pracy więc życzę powodzenia i czekam na wyjście tego moda.

majaczek PW
27 kwietnia 2012, 16:27
Okey fandor wreszcie rozumiem co chcesz otrzymać: Porozdawać jednostki z gołego WoGa między istniejące 9 miast. Jednak zupełnie nie rozumiem "Dlaczego?". Jeden goły skrypt który nie wnosi wiele nowego. Nie jest też zaskakujący pod względem sposobu skryptowania. Nie wróżę t akiemu modowi wysokiej popularności, ale jest jedna dobra cecha takiego rozwiązania - będzie zgodny z wieloma innymi modami (jako oddzielny skrypt wogifikacji) - o ile sam szału nie robi wykorzystanie 20 "wysoce zgodnych" modów do WoGa już może.

Gdyby nie zaległości na uczelni pewnie już teraz siedziałbym nad kilkoma modami które mają wywrócić WoGa do góry nogami - niestety to chyba będzie musiało poczekać do wakacji. Najmniej szałowy z tych modów będzie podmieniał Messengerów na Superżywiołaki (w końcu mają podobną funkcję, zmieni się nie tylko grafika ale też cechy tych stworów) i uzależni typ przywołanego stworzenia od poziomu szkoły magii (magia ziemi brak/podst: Żywiołaki ziemi, MZ zaawans: Żywiołaki Magmy, MZ Ekspert: Żywiołaki Minerałów) i od tej pory przyzwanie żywiołaków przestanie być słabym czarem (ilość stwórów nie zmieni się w stosunku do oryginału) potrzebuje jeszcze konceptu na superpowietrzołaki i superwodołaki. Każdy pozostały będzie raczej dodawał coś nowego niż podmieniał (no prawie: dodam także skrypty ulepszona dyplomacja, ulepszone szczęście, ulepszona nawigacja, a także zmienię od podstaw skrypt Enchanced Commanders) oraz popracuję nad wtyczką do ERY która pozwoli wykorzystać Pythona zamiast ERM (pozostawiając stare możliwości i być może o ile mi pomogą dodam Receiver !!PY do ERM który pozwoli wykorzystać możliwości Pythona w skryptach ERM - crossscripting z poziomu Pythona będzie dużo prostszy do osiągnięcia i prawie pewny dzięki istniejącemu API ERY które wtyczka wykorzysta) - Od dawna marzono o porządnym języku skryptowym do WoGa i nie wierzę by Werd (z MoP) był wiele lepszy od ERM, a Python jest jednym z bardziej znanych i lubianych języków skryptowych na świecie (Lua dotyczy wyłącznie gier i to niektórych) co może nawet przyciągnąć nowych moderów do skryptowania WoGa. Jest pewna szansa, że zdążę z tym wszystkim w całe wakacje o ile nie będę musiał powtarzać do kolejnego podejścia do egzaminu ze studiów (brrrr sesja we wrześniu - bynajmniej tego nie chcę).

Twój mały mod wygląda niezbyt wyraźnie przy tym prawda? No ale od czegoś trzeba zacząć więc jeśli nie liczysz na szybką możliwość wykorzystania Pythona do skryptowania w WoGu taki twój mod będzie niezłą okazją do nauki ERM który potem przyda ci się do bardziej szałowych modów. Kciuki w górę, ale vuvuzel nie będzie.

Mam nadzieję że to było wystarczająco ontopic?

HobbitHobbitJak dla mnie to zwykłe przechwałki pod przykrywką dobrej woli, ale jeszcze się mieści w temacie.

Fandor PW
27 kwietnia 2012, 17:16
@Kradziej dzięki za wsparcie i uznanie.
@Majaczek fajny ten twój pomysł ale może opisz go gdzie indziej?

Kradziej PW
28 kwietnia 2012, 22:40
Majaczek sorry że może to źle zabrzmieć ale chyba za bardzo się przechwalasz fajnie że potrafisz i robisz takie mody ale nie podcinaj skrzydeł innym.

Sawyer PW
29 kwietnia 2012, 08:59
Z tego co widze mamy nowego samozwańca, który twierdzi że wywróci WoGa do góry nogami. Szkoda tylko że nie wie że taka praca jest porówynwalna z tworzeniem nie jednej lepszej gry. (Już łatwiej by było stworzyć coś na wzór pierwszej Penumbry (tej z alpha-beta) niźli takiego moda, zresztą w temacie Top'a o tym mówiłem.)

Hobbit dobrze to ujął, same przechwałki, krytyka innych i nic z materiałów w ogóle. Może majaczku wstawisz próbke swojej przełomowości?

A teraz bardziej serio, zamiast się sprzeczać który pomysł jest lepszy/fajniejszy to zacznijcie coś robić. Bo jeżeli miałbym oceniać np: Twoje pomysły Majaczku, to żaden z nich nie jest ani ciut przełomowy. :] Przełomowe to są gry na słuch, w których kierujemy postacią komendami na głos. A nie dodanie paru skryptów i jednostek.

PS: Nie, nie chciałem cie najeżdzać. Ale jak najeżdzasz kogoś nie prezentując przy tym żadnej pracy w ogóle, jakiejkolwiek. To sorry, coś tu nie gra.

Fandor PW
29 kwietnia 2012, 09:26
Dobrze dobrze, ten wątek nie służy do kłótni, a majaczek mógłby przenieść swój post do innego wątku gdzie będzie się chwalił możliwościami Amethystu czy jakoś tak i swoimi umiejętnościami, też na Ciebie nie najeżdżam, i chciałbym zobaczyć twoją pracę i ją ściągnąć jak będzie gotowa.

majaczek PW
29 kwietnia 2012, 11:43
Przepraszam że ukradłem temat :P

@Hobbit
rozumiem że sprzątasz, ale chyba teraz trochę popsuł się kontekst?

HobbitHobbitUsunąłem co nieco.

Warmonger PW
29 kwietnia 2012, 12:37
Dobra rada: załóż bloga. Wypisywanie wszystkiego, co akurat przyjdzie Ci na myśl, w dowolnym temacie raczej nie prowadzi donikąd.
strona: 1 - 2
temat: [różne] Dodatkowe jednostki w miejsce nowych ulepszeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel