Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 72 - 73 - 74 ... 81 - 82 - 83

gruziak97 PW
26 kwietnia 2012, 07:35
Mam kilka pytań:
1Czy ktoś może podać skrypt na zastąpienie jednostki przez inną? Np. żeby zamiast pikiniera w zamku był chłop.
2Co jeśli użyję takiego skrypt stanie się z siedliskami na mapie? Czy chłopów będzie można rekrutować w 2 różnych?
3Jeśli nawet nigdzie nie będzie można rekrutować pikinierów, to czy będą mogli pojawić się na mapie?

Następne 2 dotyczą skryptów z tematu ERM poziom impossible, ale pisze tu:
1Czy skryptem Altaira na dodawanie zdolność można dodać tylko te przez niego wypisane, czy inne też (np. nieograniczony kontratak)?
2Jeśli dodam zdolność trucia jednostce strzelającej, to czy jest możliwe, że zatruje ona strzelając?

Altair PW
26 kwietnia 2012, 18:17
BYŁO.

1. Zajrzyj tu: http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=5874 i tu http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=7240

2. Nic się nie stanie siedliska na mapie to zupełnie co innego.

3. Oczywiście, że tak. To, że zmienisz przynależności w miast i siedliska nie znaczy, że z mapy znikną pikinierzy

Na inne zdolności są inne skrypty (http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=5682). Nieograniczony kontratak oznacza odpowiednie użycie skryptu !!BMnr_slotu:R1; na początku każdej bitwy i przypisanie go wszystkim slotom z danym typen stwora (http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=28782).

Co do trucia podczas strzelania to nie sprawdzałem, prawdopodobnie potrzeba odpowiednich modyfikacji (można też zawsze użyć systemu doświadczenia jednostek)

gruziak97 PW
26 kwietnia 2012, 20:22
Miszcz Altair:
BYłO
Więc na wstępie dzięki za cierpliwość i że nie kazałeś szukać po tych 72 stronach. ;)

1Tu (chyba) wszystko jasne. :)
2Czy można więc sprawić, żeby i w siedliskach na mapie jednostki się zamieniły?
3Aha

1 pierwszy link - rozumiem, że w ten sposób można przypisać nie wszystkie zdolności np. strzelanie, bo poco by wtedy był ten skrypt z tematu ERM impossible
drugi link - rozumiem
2jeśli byś napisał o jakich modyfikacjach mówisz byłoby super nie rozumiem też części o doświadczeniu jednostek.


Więc dzięki i czekam na dalsze odpowiedzi ;)

PS Pewnie później muszę przejrzeć cały temat, bo jest tu sporo ciekawych rzeczy.

Lyokoheros PW
26 kwietnia 2012, 21:34
Chodzi tu o nadanie jakiejś zdolności na 0 poziomie doświadczenia, ale trzeba wtedy grać z włączoną opcją "doświadczenie jednostek".
A i czy mógłbym otrzymać odpowiedź na moje poprzednie pytania(nawet jeśli miałoby to być tylko stwierdzenie, że to niemożliwe).
Edit
@Altair i właśnie o choćby taką odpowiedź mi chodziło, teraz już wiem na czym stoję.

Altair PW
26 kwietnia 2012, 23:25
@gruziak97

2. Tak da się. O siedliskach jest tu http://www.erm.acidcave.net/arty.php?id=15. Modyfikowanie stworów na mapie !!OBx/y/z:Unr_stwora;

Co do zdolności strzelania to bez skryptu z tematu ERM impossible przy użyciu na niestrzelające jednostki wystąpi crash gry. :)

Strzelanie zatrutymi strzałami najszybciej można osiągnąć korzystając z systemu doświadczenia jednostek http://www.wog.acidcave.net/experience.php. Dodając zdolność rzucania zaklęcia trucizna po ataku. Alternatywna wersja skryptowa jest znacznie dłuższa.

@Maciej: Skrypty o które prosiłeś (w styczniu) są jak najbardziej realizowalne. Problem w tym, że każdy z nich osobno miałby długość ponad 50 linijek kodu, a ja niestety nie mam wolnego czasu by je napisać (a raczej nikt inny tego za mnie nie zrobi). Więcej czasu będę miał w czerwcu wtedy też możesz spróbować mi się z nimi przypomnieć.


gruziak97 PW
27 kwietnia 2012, 09:04
Miszczu Altairze dzięki za ten skrypt na siedliska, lecz czy można nim też sprawić, że w tym siedlisku strzelców już nie będzie można rekrutować, a samych chłopów? Poza tym czy można ustawić cenę chłopów?

Czy dałoby się zrobić skrypt, który po wpakowaniu do data/s zmieniałby jednostki we wszystkich siedliskach na wszystkich mapach? Bo akurat nie jestem mapmakerem i chodzi mi o zmianę całej gry, a nie jednej mapy.



Z podziękowaniami za wcześniejszą i przyszłą pomoc pomoc
gruziak97

PS Jeżeli to z pierwszej części jest możliwe, ale nie dla tego z drugiej części, to mnie nie interesuje. ;)

Irhak PW
27 kwietnia 2012, 09:42
Cytat:
Czy dałoby się zrobić skrypt, który po wpakowaniu do data/s zmieniałby jednostki we wszystkich siedliskach na wszystkich mapach?
IIRC jeśli damy skrypt, który można umieścić na pojedynczej mapie, w katalogu ze skryptami to będzie on uruchamiany przy każdej wogifikacji.

Cytat:
Poza tym czy można ustawić cenę chłopów?
Uhm... można :P

gruziak97 PW
28 kwietnia 2012, 16:14
Irhak:
IIRC jeśli damy skrypt, który można umieścić na pojedynczej mapie, w katalogu ze skryptami to będzie on uruchamiany przy każdej wogifikacji.
Tak, ale skrypt podany przez Mistrza Altaira jak rozumiem działałby na siedlisko o konkretnych współrzędnych. Chodzi o to czy można zrobić taki, który zmieni wszystkie siedliska danego typu.
Cytat:
Uhm... można :P
Proszę o rozwinięcie tematu (czyt. opisanie jak to zrobić). ;)

EDIT: Czyżby w 2 przypadku chodziło o pliki CRTRAIT0.TXT, CRTRAITS.TXT i ZCRTRAIT.TXT?
BTW Czy Kreator to twój stary nick, skoro tyle osób się tak do ciebie zwraca?

EDIT2 Post oczywiście nie jest skierowany wyłącznie do Irhaka, więc jeśli ktoś inny zna odpowiedzi to proszę o pomoc. ;)

Irhak PW
29 kwietnia 2012, 10:29
Cytat:
Czyżby w 2 przypadku chodziło o pliki CRTRAIT0.TXT, CRTRAITS.TXT i ZCRTRAIT.TXT?
Też.

Cytat:
BTW Czy Kreator to twój stary nick, skoro tyle osób się tak do ciebie zwraca?
LINK

gruziak97 PW
1 maja 2012, 23:34
Ponawiam swoje prośby dotyczące skryptu zmieniającego jednostki we wszystkich siedliskach na mapie.
Mam też inne pytania:
1 Jak można dodać (i odjąć) jednostce taką zdolność, jak np. likantropia, czy przyzywanie demonów z ciał poległych? I jeśli chodzi o tę drugą, czy można sprawić, że będą to nie demony na np. szkielety?
2 Jak można dać jednostce zdolność, że jednorazowo podczas bitwy przyzywa ona odział innych jednostek w liczebności np. 25% oddziału przyzywającego?
Bardzo proszę o pomoc. :)

Lyokoheros PW
2 maja 2012, 12:46
1.Co do likantropi to się nie orientuję, ale wzywanie demonów jest zgodnie z moją wiedzą umiejętnością tkwiącą na tyle głęboko w kodzie gry, że nie można jej edytować, ani dodać żadnej jednostce(dlatego np ulepszenie czarciego lorda w modzie Four Upradges nie posiada tej zdolności).
2.To drugie to przez doświadczenie jednostek, ale konkretnego skryptu niestety nie znam. Jednak bardzo podobny był podawany w tym temacie w ostatnim poście i o ile się nie mylę wartość 50 odpowiada za konkretną umiejętność(nadawaną na wszystkich poziomach doświadczenia).

Altair PW
2 maja 2012, 13:13
Cytat:
Ponawiam swoje prośby dotyczące skryptu zmieniającego jednostki we wszystkich siedliskach na mapie.

Odpowiedź znajdziesz tu:
http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=21265

Cytat:
Jak można dodać (i odjąć) jednostce taką zdolność, jak np. likantropia, czy przyzywanie demonów z ciał poległych? I jeśli chodzi o tę drugą, czy można sprawić, że będą to nie demony na np. szkielety

Z demonami to nie wiem (odjąć pewnie by się dało z dodawaniem trudniej). Jeśli chodzi o likantropię to kiedyś pisałem podobny skrypt zmieniający atakowane jednostki w zombie (co więcej skrypt był wielokrotnie kradziony i umieszczany pod własnym nickiem kradnącego na innych forach ;) ).

http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=10711

Cytat:
Jak można dać jednostce zdolność, że jednorazowo podczas bitwy przyzywa ona odział innych jednostek w liczebności np. 25% oddziału przyzywającego?

Najprościej przez system doświadczenia jednostek:

coś w stylu:
!!EAnr_stworzenia:Bnr_wolnego_slotu_umiejetnosci/1/117/37/25/25/25/25/25/25/25/25/25/25/25;



Dragon Lord PW
2 maja 2012, 13:23
Altairze, mam problem dotyczący twojego pakietu skryptów 6.0. Zawarte w nim skrypty są naprawdę doskonałe i bardzo wzbogacają rozgrywkę. Niestety jednak, po zapisaniu mapy granej z użyciem Wieloskryptu i jej wczytaniu, skrypty przestają działać. Czy da się coś z tym zrobić?

gruziak97 PW
2 maja 2012, 14:57
@Altair

Jestem strasznie zielony w ERM, więc mam jeszcze kilka dodatkowych pytań:
Co do siedlisk to nie wiem, która część skryptu mnie interesuje, bo nie chodzi mi o nowe siedlisko, tylko o edycję istniejącego. Mógłbyś dla przykładu podać skrypt zmieniający siedlisko piekielnych ogarów? I czy mógłbyś zaznaczyć (np. pogrubić) to, co odpowiada za zmianę konkretnego siedliska oraz określa, które jednostki można rekrutować?

Prosiłbym też o zaznaczenie w drugim skrypcie miejsce, gdzie trzeba wstawić numer jednostki, która zamienia i zostaje zamieniana, bo tu też sobie nie radzę.

Cytat:
!!EAnr_stworzenia:Bnr_wolnego_slotu_umiejetnosci/1/117/37/25/25/25/25/25/25/25/25/25/25/25;
Jeśli chodzi o ten skrypt to za co odpowiadają liczby 1 117 37? Domyślam się, że któraś to numer przyzywanej jednostki. Która? A co robią inne?

A czy nie dałoby się uzyskać tego efektu bez doświadczenia jednostek skoro i tak wartość 25 jest ciągle taka sama?

Altair PW
2 maja 2012, 15:06
@Dragon Lord:

To ktoś jeszcze używa moich skryptów? ;)

A tak na poważnie to być może używasz jakiś dodatkowych skryptów (Wogifikacji, itp. ) które są w konflikcie. Jeśli nie ma żadnego komunikatu o błędzie to jedyne co przychodzi mi do głowy to typ mapy. Zapewne grasz w mapę w formacie SoD. Wogifikacja automatycznie ją konwertuje (tak nawet jeśli z niej zrezygnujesz). Po wczytaniu mapy niestety to już nie działa (gdy korzystasz tylko z zewnętrznych skryptów) więc mapa staje się SoDowa. Rozwiązaniem problemu jest zapisanie mapy w edytorze WoG (dzięki czemu będzie zawsze w formacie wogowym) i problem gubionych skryptów już nie wystąpi.

Dragon Lord PW
2 maja 2012, 15:43
@Altair

Wielkie dzięki! Po wczytaniu misji zapisanej w formacie WoG, wszystko nadal działa tak jak należy.

Shin0bi PW
4 maja 2012, 10:31
@Altair

Salamandre z Heroes Community skorzystał ze skryptu napisanego przez Oxefa na zmienianie jednostek ożywianych przez Czarcich Lordów (przez UN:C) więc podejrzewam że dodać też by jakoś dało radę.

Altair PW
4 maja 2012, 11:16
Zmienianie, a dodawanie to dwie różne rzeczy. Skrypt na zmianę stworzeń przyzwanych przez czarciego lorda także widziałem:

!!UN:C5928811/1/nr_przyzwanego_stworzenia;

Usunąć zdolność też można dość łatwo komendą MA/BM (ustawiając liczbę rzucanych zaklęć na 0), ale dodawania przyzwania (tego w stylu czarciego lorda) jako takiego nigdzie nie widziałem. Kiedyś mnie poproszono o napisanie takiego skryptu od zera, ale z tego co pamiętam wtedy mi się nie udało.

gruziak97 PW
5 maja 2012, 08:21
@Altair
Wypróbowałem skrypty, które mi dałeś. Ten zmieniający jednostkę przyzywaną przez czarciego lorda działa bez zarzutu.
Z kolei ten na przyzywanie innych jednostek nie do końca działa. Wypróbowałem to na impie. Napisałem !!EA42:B9/1/117/37/25/25/25/25/25/25/25/25/25/25/25; Co prawda umiejętność pojawiła się w okienku impów o doświadczeniu oddziału, ale w czasie bitwy nic się nie wydarzyło. :(
Natomiast skrypt na zamianę w zombie też chyba nie działa. :( Nie wyskakują żadne błędy, a mimo to zombie nigdy nie zamieniły wrogów, a dużo razy próbowałem. Jaka jest szansa na zamianę? Może jednak po prostu jeszcze się mi nie udało?
Proszę o pomoc.

majaczek PW
5 maja 2012, 09:36
mam parę spraw
1) kiedyś interesowało mnie wykorzystanie bugów w WoG dla własnych celów - np. wyłączenie za pomocą UN:P commanderów tuż przed ich spawnem na polu bitwy, i włączenie spowrotem powoduje że toczymy bitwę bez commandera, a po bitwie Commander awansuje jakby był w bitwie (przetestowane)

Zauważyłem że polecenia do ustawiania Combo Atifacts według ERM Help mają podwójnie zapisaną informację na ten temat (Combo ma przypisane składniki, a składniki Combo) - próbował ktoś skryptu który to ustawi niesymetrycznie (tak że obie informacje nie będą się ze sobą zgadzać?) ? jaki będzie efekt? (ze zgadywanych to byćmoże zniknięcie/pojawienie/podmiana artefaktu przy de/asemblacji, nie zajmowanie kłódek, niestabilność gry) a może coś ciekawszego?

2) znowu Combo Artifacts - ERM Help podaje że Combo Artifact sam w sobie nie jest częścią zestawu... czy możliwe jest nakazanie grze by kilka Combo składało się w jeden większy Combo? (tj. czy to będzie wogóle działać i jakie są ograniczenia?)

3) słyszałem że też zajmujecie się w tym temaci wyciąganiem kawałków skryptu z większych skryptów... Mógłby ktoś mi wyodrębnić ze skryptu moda Phoenix Mod. oddzielnie: Ulepszony zwiad (ten co daje zapasowe sloty na jednostki i pozwala trenować Stack Experience), 4) Ulepszone Szczęście (ten co spawnuje w pobliżu boha ze szczęściem losowo tzw. luck chesta który jest odpowiednikiem Creature Bank i znika po pokonaniu) 5) mixed Neutrals (ten co rozdziela stworki na mapie na grupy różnych jednostek i daje nam ładny dialog PPM o zawartości takiej grupy) 6) Rekrutacja (okienko które pozwala kupić niewielką ilość stworzeń dowolnego poziomu z zamku pasującego do bohatera podczas dnia 1)?

Byłbym wdzięczny i są to chyba wszystkie na których mi zależy z Phoenix Mod.
strona: 1 - 2 - 3 ... 72 - 73 - 74 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel