Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: WoG -pojedyncze scenariusze
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Kathrin PW
1 stycznia 2005, 12:08
Chciałabym zapytać, jaki może być powód pojawiania się dziwnych napisów podczas gry w pojedyncze scenariusze WoGa - ściągnięte ze strony , podanej przez Acida ?
Zaraz po ich pojawieniu się gra "wyskakuje". Uniemożliwia to często wykanie kluczowych questów. Przykładowo grając w polecony przez Haregara "Peasant leader" , chciałabym odkryć obeliski i wtedy pojawia się coś takiego -" The last executed ERM recciver: Registen Contex: potem mnóstwo takich oto zapisów EAX = 0x0000000 i na końcu Send this dump or file "WOG crashlog. txt."(zipped) to H3nl@narod. ru. " Już w którymś ze scenariuszy mam podobny problem, dlatego pytam. Zniechęca mnie to bardzo i frustruje:) Pozdrawiam wszystkich forumowiczów noworocznie. K.

Acid Dragon PW
1 stycznia 2005, 12:55
Nie jestem pewien, ale niektóre skrypty mogły być po prostu nieaktualizowane od czasu ich stworzenia.
Składnia ERM zmienia się z wersji, na wersję i pewne polecenia, które były poprawne w wersji 3.56 w wersji 3.58 traktowane są jako błąd.

Jeszcze innych map możesz poszukać na www.celestialheavens.com (kliknij na search i wpisz 'wog map'). Następnie, spróbuj także w krypcie map jaskini behemota (http://kryptamap.heroes.net.pl/mapyh3.html), a także poodwiedzaj linki w komnatach WoG Kwasowej Groty. Jeszcze jedną stronką wartą zwiedzenia jest bractwo kartografów (http://www.bractwo.kartografow.prv.pl).


Kathrin PW
1 stycznia 2005, 15:50
Dzięki, a więc to nie wina mojego komputera? Poszukam tam gdzie mnie odsyłasz, zwłaszcza chciałabym ukończyć tego "Przywódcę chłopów" - świetny scenariusz, polecam. Może jeszcze odezwie się Haregar i coś podpowie. Dzięki również za wskazówki co do HC - mam już tą 6 i 7 na tapecie:)

Acid Dragon PW
1 stycznia 2005, 16:20
Well.... teoretycznie to może być wina twojego kompa lub też źle zainstalowanej wersji WoG. Może to też być kwestia uszkodzenia plików gry, wirusa, pobrania uszkodzonej wersji mapki oraz wpływu promieniowania księżyca, ale NAJPRAWDOPODOBNIEJ to wina nieaktualizowanych skryptów w mapie :)

Kathrin PW
1 stycznia 2005, 22:46
Tiaaaa, nieaktualizowane skrypty , wszystko jasne:) może to i lepiej bo czas wracać do realu. Chyba muszę się zapisać na podyplomową informatykę, żeby jakoś sobie radzić w dalszej walce o swoje krainy:)
Wszystko co ściągnęłam ze Skarbca działa natomiast bez zarzutu. Widać Smoki są perfekcyjne.

Haregar PW
2 stycznia 2005, 00:18
;)
Chcesz to jestem, mogę sprawdzić dla ciebie ten obelisk, tylko powiedz gdzie on jest (peasant leader mnie nie pociąga tylko do pogrania) . Nie wykluczone, że zagram i sam się dowiem, ale powiedz mi.

Kathrin PW
2 stycznia 2005, 11:20
Jak dobrze Cię widzieć Haregar:))) Mój problem opisałam w skrócie tam gdzie przeniosłeś posty dotyczące scenariuszy i kampanii.(może zerknij) Ale powtórzę w skrócie.
Mam już opanowaną powierzchnię(wybite wszystko co się rusza:)) i część podziemia- dostępną. Powinnam jeszcze pokonać Sandro, ale do podziemia zamieszkiwanego przez tegoż nie wejdę, bo tuż za wejściem - lawa.
Co podejrzewam - w jednym z obiektów kazali przynieść 3 artefakty, brakuje mi naszyjnika. Sądzę, że wykopałabym go we wskazanym miejscu, po odsłonięciu obelisków stojących przy teleportach (teleporty do poszczególnych krain) . Jednak po odkryciu któregokolwiek obelisku wyrzuca mnie z gry (zawsze) i pokazuje komunikat , który zacytowałam powyżej. Myślę , że te trzy artefakty spowodowałyby chęć aniołów do pomocy (jest taki komunikat, że bez pomocy aniołów misji nie ukończę, a stoi w pewnym miejscu grupa tychże).
Ufff, za dużo tego gadania... zwłaszcza z nieco przytępionym umysłem:)
Będę czekać na Twe rady i pomoc. K.

Kathrin PW
2 stycznia 2005, 11:26
Cd. Pytałeś gdzie te obeliski - jak zaczynasz grę to niedaleko w prawo, na północy mapy, przy zielonym teleporcie (grupa 6 obelisków, takich jak się odkrywa wykopując Graala), przenoszącym z Kazreal do Sol Cloud lub Craheven.
Po drugiej stronie teleportu też są takie same obeliski. To już chyba wszystko.

Haregar PW
2 stycznia 2005, 11:39
Hmm, są tam koło tej nagi? Jak tak to będę musiał znaleść 10 crusaderów :-)
Postaram się niedługo powiedzieć ci oco biega.

Dodane o wiele później :D
Well... Piekielne stwory zaatakowały Crosshaven. Spróbuję jeszcze próbować coś wykrzesać. Dla ciebie spróbuję przejść całą misję, ale ta mapka należy do jednej z najtrudniejszych, gdyż tam trzeba używać taktyki i mózgu (przy misjach).

Kathrin PW
2 stycznia 2005, 19:04
Będą do Ciebie dołączać impy nie lekceważ tego, mam ich w chwili obecnej 34 tysiące i to one właściwie załatwiły Xerona. Po pokonaniu go masz zamek E..(jakoś tam:) , a potem całe mnóstwo lodowych i jeszcze jeden anielski. Problem w zejściu do podziemi...
Dzięki za trud:))) Myślałam po prawdzie, że nie będzie potrzeby odgrywania wszystkiego , ale , że określisz mi np. gdzie kopać by znaleźć ten cholerny naszyjnik (myślę, że można to zrobić jak się umie wejść do mapy, czego ja z moimi brakami informatycznymi nie uczynię:(
No to do następnego. K.

Kathrin PW
2 stycznia 2005, 19:14
Acha i jeszcze coś jak sama próbowałam wejść w mapę tego scenariusza to pojawia mi się napis "Zła wersja mapy wersja pliku=51 wersja mapy=28 ". Może zatem mógłbyś mi przesłać swoją - właściwą. Podaję adres annalina@vp.pl

Acid Dragon PW
2 stycznia 2005, 20:52
Z tego co wiem maxymalna wersja mapy to 7 :).

Ta mapa prawdopodobnie jest zabezpieczona przed edytowaniem. To jedna z funkcji WoGa i najprawdpopodobniej tak ma być.

Kathrin PW
2 stycznia 2005, 21:14
Racja, pomyliłam się pisze : "wersja pliku" (nie mapy:))
No to już tylko ratunek w dobrej woli Haregara i jego cierpliwości , bo to duża mapa .Trzeba czasu i determinacji.

Haregar PW
3 stycznia 2005, 15:02
Uf puf :D
Postaram sięw najbliższym czasie to zrobić. Gdyby nie szkoła, to bym już ją przeszedł. Powiedz mi tylko, jaką armię miałaś kiedy poszłaś do Crosshaven. Byłbym wdzięczny, gdyż ataki na Crossa są silne, a ja chcę w miarę wiedzieć. Chciałem ci to sprawdzić, ale myślałem, że mała armijka wystarczy :]

Kathrin PW
3 stycznia 2005, 17:46
W Kazraal wykupiłam ok 38 rycerzy i ponad 170 chłopów (wcześniej zdobyłam kopalnię złota), potem (już na Cros... coś-tam) dokupowałam sobie łuczników (tych ulepszonych) strzelających magów i rycerzy, a potem dołączały do mnie impy. Dla mnie też zaczęła się szkoła:)))) Rozumiem więc brak czasu , będę cierpliwie czekać, uważaj na siebie:)

Kathrin PW
6 stycznia 2005, 13:43
Jeśli nie chciałoby Ci się tego odgrywać, to może skontaktuj się ze mną , a ja podesłałabym swój ostatni save (Wilburn ma przy sobie wszystkie zapisane w papirusie artefakty, ma Archanioła, pokonał demony w Eldarze, a te zadania nadal tkwią w dzienniku. I na dodatek nie chcą w katedrze tych artefaktów odebrać!?) Już nic nie rozumiem. Nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić, żeby przedostać się do podziemi.K.

Kathrin PW
8 stycznia 2005, 16:52
Haregarze ukończyłam tę przygodę ,może niezupełnie czysto, ale jednak. Po prostu komputer "nie odbierał" ode mnie artefaktów, ani nie wykreślał zaliczonych questów, więc posłużyłam się magiczną różdżką, "wyczarowałam" skrzydła anielskie (zamiast innego badziewia w 5 slocie), przefrunęłam przez lawę i dotarłam do Sandro. Bitwa nie była zbyt trudna, gdyż prowadziłam ze sobą jakiś tysiąc ulepszonych tytanów (to był już 33 miesiąc:), a Wilburn osiągnął parametry 99, 89, 86, 75 (takiego rycerza jeszcze nie dane mi było wcześniej spotkać:)))
Piszę to nie żeby się chwalić, ale żebyś się nie trudził w przypadku gdyby brakowało Ci czasu czy ochoty. Napisz mi proszę skąd ściągnąłeś scenariusz pt. "day of werevolf" ? Na podanej przez Acida stronie (strategyplanet) go nie znalazłam ( tylko "day of hurricane" - też fajny tylko czasochłonny)
Pozdrawiam . K.

Haregar PW
14 stycznia 2005, 20:00
Ups...
Dawno tutaj nie zaglądałem.
wyślij na haregar@op.pl save. Nie miałem czasu, za dużo klasówek itp.
Ale przynajmniej są tego plusy. Zaliczyłaś mapkę bez niczyjej pomocy, ale save by się przydał (za pare dni może przejdę to) . Gdyby co to sorry, że mnie nie było...

Kathrin PW
15 stycznia 2005, 21:59
Haregar dzięki, że się odezwałeś. Wysłałam tego save'a. Też mam teraz mniej czasu, ale pomału odgrywam polecone przez Ciebie scenariusze. Są świetne. WoG ciągle mnie zaskakuje. In plus oczywiście.

Haregar PW
16 stycznia 2005, 13:52
Uff, puff postaram się zagrać w ten save i ukończyć grę, ale jak na razie są ferie i trzeba odpocząć :D
A wiesz, jak chcesz to ci mogę wysłać kampanie np. z Armageddons Blade albo z SoD i będziesz mogła je sobie utrudnić do twojego poziomu (jak chcesz abym ja to zrobił, to wystarczy, że powiesz) .
strona: 1 - 2
temat: WoG -pojedyncze scenariusze

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel