Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H4] Muzyka
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2

TOLBERTI PW
11 maja 2008, 14:14
Nie wiem na ile ta strona jest legalna(jeśli nie jest post usunę) http://gh.ffshrine.org/Znajdziecie tu muzykę z prawie każdej gry w dziale mp3 (jeśli pobieranie mp3 zakończy się a pobrany plik będzie miał około paru kb trzeba pobrać jeszcze raz.)

Mitabrin PW
22 listopada 2009, 19:04
Z uwagi na nazwę tematu zamieszczam mego posta w tym temacie.

Otóż po ok. 3 latach zwlekania kupiłem sobie H4 (poprzednią wersję zgubiłem ok. 6 lat temu :P) i grając odczułem jedną rzecz, muzyka jest w niej troszkę dziwna (mówię tu głównie o jednym kawałku, który jest z Warlords Battlecry 2 (grałem w to kiedyś dość dużo i słuchanie tego kawałka w heroesach to troszkę tak, jakby oglądać wejściówkę do Gwiezdynch Wojen z muzyką z Władcy Pierścieni)), więc szybko podjąłem pewną decyzją "ok, zmieniamy tą muzykę", lecz dlatego, że z H4 od strony technicznej nigdy nie miałem styczności to mam do was prośby i pytania:

1. Które pliki zawierają muzykę z H4?
2. Jak się nazywają poszczególne pliki muzyczne w H4?
3. Za pomocą jakich programów mogę wyciągać pliki z H4 i za pomocą jakich dodawać?
4. Jeśli pliki muzyczne mają jakiś niespotykany format to jak mógłbym go zmienić u siebie?

To chyba tyle.

Vatras PW
22 listopada 2009, 22:15
1. Jak sama nazwa wskazuje pliki z muzyką znajdziesz w pliku music.h4r w katalogu Data.
2. Jak już otworzysz sobie ten plik to powinieneś sobie poradzić, jako że pliki mają nazwy raczej niepozostawiające wątpliwości.
3. Wyeksportować powinno się dać za pomocą Resedit2 (dostępny w skarbcu groty) czym zaimportować niestety nie wiem

O samej muzyce z H4 i jej podobieństwie do innych soundtracków było głośno całkiem niedawno. Na Celestial Heavens wypowiadał się nawet sam Rob King (twórca muzyki do MM). Jak poszukasz dobrze to pewnie znajdziesz.

Mitabrin PW
22 listopada 2009, 22:57
Z pewnością poszukam (ale nie dziś... :P).

W każdym bądź razie dzięki za szybką odpowiedź, jednak wystąpił u mnie pewien błąd:
Mianowicie ściągnąłem Resedita2 ze skarbca i zacząłem za jego pomocą szperać w "organach" H4, znalazłem pliki muzyczne, które mnie obchodziły (czyli w zasadzie wszystkie, gdyż taką ilość muzyk chciałem zmodyfikować) i gdy chciałem je wypakować nastąpił o tym, że program nie może otworzyć pliku z muzyką.

Error uwieczniony na screenie.

Dru PW
22 listopada 2009, 23:23
Ja spróbowałem wyeksportować muzykę i poszło bez problemu, plik zapisał mi się w formacie mp3. Możliwe, że wina jest tutaj po stronie wersji gry (Złota edycja) lub Vista ma jakieś kaprysy. Trudno powiedzieć w czym może być problem...

Mitabrin PW
22 listopada 2009, 23:30
Akurat ja mam XP, więc kaprysy Visty chyba odpadają (chyba, że od 3 lat żyję złudzeniem... :P).

Dragonar PW
23 listopada 2009, 00:19
Miałem ten sam problem. Nic nie wypakujesz, jeżeli masz Złotą Edycję. Żeby wypakowywać pliki z H4 potrzeba starej wersji gry... :/

Mitabrin PW
23 listopada 2009, 16:21
Aha... ale czy to znaczy, że podmieniać plików też nie mogę?

Assassin PW
23 listopada 2009, 19:13
Mógłbyś spróbować "załatwić" sobie plik music.h4r ze starszej wersji gry, podmienić pliki i wkleić przerobiony plik music.h4r do katalogu data (czy tam coś innego ;]). Nie wiem czy to by zadziałało ale spróbować zawsze można.

Mitabrin PW
23 listopada 2009, 19:32
Tylko jest problem z tym, że nie wiem jak podmienić.

Assassin PW
23 listopada 2009, 19:35
To może reseditem2 stwórz nowy plik h4r i dodaj do niego pliki z muzyką, chyba że program tego nie umie. ;P

Masław PW
10 kwietnia 2012, 13:39
Utwór, który znalazł się na oficjalnym soundtracku, a nie został użyty w grze:

http://www.youtube.com/watch?v=vyckwhnqCkg

TopFunny525 PW
17 kwietnia 2012, 17:50
Pytanie. Jak można podmieniać muzykę w HIV?

Mitabrin PW
17 kwietnia 2012, 19:05
O ile twoja wersja HIV, to CD Projektowa "Złota Edycja" (nie jestem pewien, ale chyba tyczy się to wszystkich, polskich wersji H4), to niestety taka podmiana nie jest możliwa...

W przeciwnym razie taka podmiana powinna być możliwa za pomocą najnowszej wersji resedita (do pobrania w skarbcu).

TopFunny525 PW
18 kwietnia 2012, 22:22
Dzięki. Z tego co patrzyłem to mam akurat CDPROJEKTOWĄ wersję HIV:).Więc możliwe, że mi się uda. PS. To samo tyczy się wyciągania muzyki z gry? Czy tak nie za bardzo?

Irhak PW
18 kwietnia 2012, 22:46
Wyciągać jest zawsze łatwiej niż dodawać :P W końcu resedit wyciąga z lodów (i odpowiadajacych im 'plików' zbiorczych) każdy plik.

TopFunny525 PW
20 kwietnia 2012, 19:50
OK. Czyli RESEDIT nie tylko do Heroesa III ale też do Heroesa IV? Dobra. Postaram się coś zrobić. Zrobię Backup gry i postaram się zamieścić moje wyniki na YT.
Pozdro.

Alchemik PW
8 lipca 2012, 22:02
Jako ciekawostkę powiem że powstała oryginalna ścieżka dźwiękowa, sprzedawana jako płyta audio. Był też na niej nieopublikowany w grze utwór "Wandering". Lecz była ona dostępna chyba tylko w USA, naturalnie nie jest już sprzedawana (1 sztuka jest na amazonie, ale za około 200 dolarów).
strona: 1 - 2
temat: [H4] Muzyka

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel