Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [archiwum] ERA 2.1
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

cronaldosb PW
11 kwietnia 2012, 14:12
Witam jestem nowy tutaj i nie wiem czy w dobrym miejscu zakladam ten temat.
Szukam spolszczenia do ERY 2.1 i jakichs fajnych modow :) moze mi ktos cos pokazac? bylbym wdzieczny ;)

Warmonger PW
11 kwietnia 2012, 14:27
Cytat:
moze mi ktos cos pokazac?
Miły starszy pan za rogiem.

Byłbym wdzięczny za sprecyzowanie zapytania. Szczególnie, jeśli chodzi o "fajne" mody - w sumie powstało ich sporo, niektóre nawet są grywalne. Pytanie, czego szukasz.

Jeśli chodzi o listę modów na platformę ERA, to jest tutaj.

cronaldosb PW
11 kwietnia 2012, 14:35
no wlasnie z tej strony korzystalem http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=37495 i chcialem sie dowiedziec czy wiecej takich modow powstalo, jesli tak to z jakiej strony moge korzystac, poszukuje rowniez spolszczenia do ERY 2.1 i coz tu precyzowac? ogolnie chodzi mi o cos grywalnego;)

Warmonger PW
11 kwietnia 2012, 14:43
Era w wersji 2.1 została wydana niewiele ponad tydzień temu. Heroes Community zawiera najbardziej aktualne i obszerne informacje na ten temat w języku angielskim. Jeśli czegoś tam nie ma, to najpewniej nie zostało (jeszcze) upublicznione.
Lub po prostu nie istnieje - sorry.

Poza tym ERA to raczej silnik niż mod, nie ma tam wiele do spolszczania. Co najwyżej możesz spróbować wgrać archiwa .lod z polską wersją językową.

cronaldosb PW
11 kwietnia 2012, 14:49
hmm czyli nie moge spolszczyc tej wersji woga ktory jest w erze2.1? czy moge normalnie sciagnac latke spolszczajaca i update'owac ?

witchking PW
11 kwietnia 2012, 17:58
A mogę prosić o jakąś informacje dotyczącą odpalania tam modów?

majaczek PW
11 kwietnia 2012, 21:09
@cronal
Skrypty WoG w ERZE to zmodyfikowana wersja skryptów z 3.58f bez script update. Wystarczy że zamieścisz wszystkie pliki tekstowe ze spolszczenia do WoG 3.58f oprócz plików ERM w odpowiednim miejscu. Pliki ERT wymagają zmienienia nazwy by pasowała (Wszystkie pliki ERT i ERM zmieniły nazwę w ERZE). Plików ERM nie polecam podmieniać, jeśli jednak upierasz się żeby grać na spolszczonym Script Update, zainstaluj mod SU_merged (który zawiera poprawione skrypty ERY wzbogacone o nowości ze Script Update, jeszcze nie do końca stabilny) I dokonaj spolszczenia w ten sam sposób jednak korzystając z plików spolszczenia do Script Update.

@Warmonger
Nieprawda. Jest Sporo Modów dostępnych wyłącznie po rosyjsku - ich lepiej szukać na df2.ru
Poza tym jest wiele nieukończonych modów które mogą być pomocne. Jeszcze bardziej pomocne mogą być nieoficjalne wtyczki ERY - np. Amethyst pozwala modom dodawać nowe stworki do gry (nowe czyli bez podmianki) - mimo że upubliczniono wiele pomysłów na jednostki w tym takie mające gotowe defy trudno mi znaleźć choć jeden który by z niej korzystał - a umożliwia ona dodanie kilkudziesięciu nowych stworów bez zmieniania starych, a te można wziąć z miejsc gromadzących DEFy. Jako że pojedyńcza wtyczka nie jest pełnoprawnym modem ta lista nie zawiera informacji o wtyczkach - aby znaleźć wszystkie dostępne w necie trzeba się sporo naszukać.

@Witchking
Musisz nawiedzać każdy temat? Przeczytaj helpa do ERY to się dowiesz, ewentualnie potrzebujesz helpa od modu.
EDIT: należy najpierw przeczytać helpa - jest to w dobrym zwyczaju. Prawdopodobnie ktoś ci pomoże bo grota ma miłych mieszkańców - gdybym to ja był grotowym smokiem, chuchnąłbym ci w twarz, a pomoc ograniczyłaby się do wklejenia helpa. Nie regulamin nie zabrania wypowiedzieć się we wszystkich tematach. Jednak wykazujesz pewne cechy NooBa lub forumowego trolla co jest irytujące, choć te pierwsze mogą świadczyć że po prostu jesteś tu nowy, a te drugie to nie dowód że chcesz specjalnie narozrabiać. Jeśli nie chcesz nosić piętna NooBa lub forumowego trolla naucz się pewnych dobrych zwyczajów jak np. "najpierw przeczytam plik readme/help i pierwszy post tematu a dopiero potem zadam pytanie". Choć te zwyczaje to tylko wskazówki, ułatwiają jednak życie - osoba która jako 123-cia pyta o to samo co zostało wyjaśnione zazwyczaj nie jest lubiana - mimo że sama wprowadza niewiele zamieszania na forum to tłumek takich osób robi swoje.

PS: Mody i wtyczki do starszej ERY powinny działać w ERZE 2.1. Pisze powinny bo mogą istnieć wyjątki które działają gorzej lub wogóle nie działają w nowej ERZE. Mody z ERY 1.x raczej wymagają konwersji.

witchking PW
11 kwietnia 2012, 21:20
A jest jakieś ograniczenie co do ilości tematów w których można się wypowiadać? Do helpu zajrzałem pobieżnie i nie zauważyłem. Nie mówię, że tam tego nie ma ale myślę, że warto o takich rzeczach pisać jeśli Era ma się upowszechnić. Mogę liczyć na jakąś odpowiedź czy muszę się przekopywać przez helpa?

avatar PW
11 kwietnia 2012, 21:36
Przekopywanie się przez help ma ten wielki plus, że dostarczy Ci wiele odpowiedzi na te i następne, niezadane pytania.

witchking PW
11 kwietnia 2012, 21:41
Co nie zmienia faktu, ze każdy kolejny także będzie musiał się przez niego przekopać. Myślałem, że forum jest po to by się dopytać bardziej zorientowanych.

HobbitHobbitBo tak jest. :P

cronaldosb PW
12 kwietnia 2012, 10:06
chlopaki a powiedzcie mi czy wam ta ERA 2.1 tez tak dziwnie przycina podczas eksploracji terenu lub w czasie walki? tez tak macie?

Matheo PW
12 kwietnia 2012, 20:51
@ cronaldosb
Jeśli chodzi o różne mody rozejrzyj się tutaj, lub tutaj. Przejrzyj też sobie Niebiańską Kuźnię (Komnata) ;)

TopFunny525 PW
22 kwietnia 2012, 23:00
Cytat:
Witam jestem nowy tutaj i nie wiem czy w dobrym miejscu zakladam ten temat.
Szukam spolszczenia do ERY 2.1 i jakichs fajnych modow :) moze mi ktos cos pokazac? bylbym wdzieczny ;)
Jak narazie nie znalazłem spolszczenia do jakiejkolwiek ERY. A już na pewno nie do Ery 2.1, która ukazała się całkiem niedawno. Tak więc prawdopodobnie będziesz musiał troszkę poczekać do czasu. Aż ktoś. Komu się będzie chciało weźmie się za spolszczenie ERY. To tyle z mojej strony. Pozdrawiam

majaczek PW
29 kwietnia 2012, 13:59
@topfunny
no problemo. wystarczy podmienić pliki ert (lub utworzyć modfolder z zastępcami) a pliki ert w era 2 czy 2.1 są prawie takie same jak w WoG 3.58f bez Script Update (można skorzystać ze spolszczenia do zwykłego WoGa tylko trzeba tym plikom pozmieniać nazwę), choć przydałoby się też przetłumaczyć te kilkanaście nowych linijek tekstu (są w plikach erm a nie ert bo ERA chciała zachować zgodność z starą rusyfikacją - nie mylę się?). Gdyby mi się chciało to bym zrobił to, ale i tak wolę korzystać z wersji angielskiej - już lepiej zająć się usunięciem bugów z Merged_SU (próba połączenia skryptów z ERY z tymi z SU - ma jeszcze parę dziur ale testować można).

================================================

linki powiązane z ERĄ

http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=35577 - most used mods, plugins and patches for ERA
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=37208&pagenumber=1 - Official ERA thread
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=37495 - ERA 2 mods/maps
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=32927 - Terry Prachets Mod - odważny Mod do ERY dopiero początki tworzenia (jest to mod nie tylko wtyczka)
http://heroescommunity.com/forumdisplay.php3?FID=12&pagenumber=1 - forum od HC poświęcone WoGu, nie tylko ERZE

(dopiero zauważyłem że twórca tematu pytał się nie tylko o spolszczenie do ERY ale także o mody zgodne z ERĄ).

=================================================

EDIT: temat jest ogólnie o ERZE czy tylko o spolszczeniu do niej/downloadzie?
temat: [archiwum] ERA 2.1

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel