Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG/różne] Artefakty dowódcy
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Nuter1982 PW
30 marca 2012, 17:20
Nie dawno uruchomiłem moda w WOG 3.58f Shadow of death (artefakty dla dowódcy) w którym są artefakty dla dowódców, które również można założyć naszemu bohaterowi.

I zauważyłem, że nie które artefakty oprócz dodawania do + ataku +obrony +mocy +wiedzy, mają dodatkowo np + 1 do umiejętności na przykład łucznictwa czy nekromancji.

I pojawiło się pytanie:

Umiejętność ma podział w standardzie na (niech będzie nekromancja):
- podstawowy (jak by 1 poziom)
- zaawansowany (jak by 2 poziom)
- ekspert (jak by 3 poziom)

+ artefakty dodające % wzrost umiejętności

Założenie z gry

Nekromanta 10 lvl
UM. Nekromancji Ekspert


Pytanie

Co daje założenie takiego artefaktu dla dowódcy (np w mieczu) opis jest +5 do ataku oraz + 1 do umiejętności nekromancji (opis dla bohatera a nie dowódcy)

Czy to będzie tak jak by 4 poziom (jak tak, to co on daje), jak nie to rozumiem że max jest Ekspert i potem mimo że dokładam +1 do umiejętności to to nic nie daje.

I co jak dołożę następny taki artefakt (np w zbroi) + do obrony oraz + 1 do umiejętności nekromancji

To wtedy było by tak jak by +5 poziom (to co on daje)

Może trochę zakręciłem pytanie ale męczy mnie to i szukam od 6 godzin
odpowiedzi i mówiąc szczerze albo już nie widzę na oczy albo źle czytam He he proszę o jakieś info.

avatar PW
30 marca 2012, 17:43
Wyciąg z dokumentacji technicznej WOGa, którą to masz na dysku.

*** Ulepszone artefakty Dowódców

Bohaterowie mogą przywdziewać Artefakty dla Dowódców zyskując dwie losowe zdolności (artefakty dalej mogą nosić Dowódcy).

od +1 do +5 punktów do statystyk

(do jednej, dwu, lub wszystkich 4 statystyk w zależności od rodzaju artefaktu).

Dodają do losowo wybranej umiejętności następny poziom wtajemniczenia

(jeśli artefakt doda premię do umiejętności na poziomie mistrzowskim, bonus będzie trwały).


Nuter1982 PW
30 marca 2012, 17:50
+ do losowej umiejętności (to oczywiste)

Pytanie (o które mi chodziło i tak zawile to opisywałem) jest takie: jeżeli już mam poziom Ekspert i dołożę taki artefakt To co wtedy będę miał Ekspert i dodatkowo +1 (ale nie wiem co ono daje bo to nie jest nigdzie opisane)

Wybaczcie za zawiłość

avatar PW
30 marca 2012, 18:01
To może pogrubię to co napisałem
(jeśli artefakt doda premię do umiejętności na poziomie mistrzowskim, bonus będzie trwały).

Nuter1982 PW
30 marca 2012, 18:23
Dużo tego dzisiaj czytałem i trochę opóźnione rozumowanie mam chyba.

Czyli jeżeli założę mojemu herosowi, artefakt dla dowódcy (i trafi mi się) + 1 do umiejętności nekromancji, a już mam Nekromancję na poziomie Ekspert To bonus
+ od 1 do 5 do ataku będzie na stałe mimo że go zdejmę i założę inną broń.

A jeżeli chodzi o Umiejętność to Ekspert jest maks i już.

Dotarło chyba, hehe dziękuje

Nuter1982 PW
31 marca 2012, 14:32
Przetestowałem to wczoraj i niestety mimo że ekspert był to nie został bonus na stałe. :-(

Irhak PW
31 marca 2012, 15:50
Że się tak spytam... testy były prowadzone także w taki sposób, że artefakt był założony przez:
a) 1 zmianę dnia,
b) zmianę tygodnia,
c) zmianę miesiąca,
d) zdjęty tego samego dnia (czas gry)?

Nuter1982 PW
31 marca 2012, 18:08
W pierwszym tygodniu miałem eksperta w nekro, wtedy założyłem dwa tygodnie był założony + kilka dni. Miesiąc go trzymać założonego to trochę długo.

Irhak PW
31 marca 2012, 18:10
Nie, nie chodziło mi o trzymanie go miesiąc, ale o założenie go np. tydzień 4 dzień 7 i sprawdzenie następnego dnia ;)

Nuter1982 PW
31 marca 2012, 18:14
Miałem namyśli trzymać założonego. szczególnie że po miesiącu raczej każdy ma już coś o wiele lepszego :-)
temat: [WoG/różne] Artefakty dowódcy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel