Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: [mod] Conflux town
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)

Dru PW
26 stycznia 2012, 21:38
Modyfikacja mająca za cel podmianę miasta Akademia na dobrze nam znane z Heroes 3 nowe miasto Wrota Żywiołów. Wraz z miastem dostajemy do dyspozycji jednostki wraz z ulepszeniami. Mod wymaga do uruchomienia ostatniego dodatku Dzikie Hordy i jest całkowicie po Polsku z racji tego, że stworzył go nasz rodak.

Poniżej zamieszczam oficjalne zrzuty ekranowe by bardziej zobrazować zmiany:







Wersja Angielska
Wersja Polska
Temat na Heroes Community

Osobiście modyfikacja naprawdę dobra, ale jej nie używam tylko z tego względu, że podmienia dobrą Akademie. Lepszym pomysłem była by podmiana monotonnej Kuźni na Wrota Żywiołów ;)

W każdym razie polecam i zapraszam do dyskusji nad modem.



Dark Dragon PW
26 stycznia 2012, 22:49
Od początku byłem entuzjastą tego moda (jak samego H5 oraz pokrewnego moda z jaszuroludźmi). O ile z samego moda nie korzystam z podobnego powodu (podmiana Akademii), to dodatek sobie cenię. Jak na fanowską modyfikację jest wykonany dość porządnie i myślę, że w swej roli jako alternatywy sprawdza się doskonale ;)

Jeddite PW
2 lutego 2012, 18:41
Szczerze mówiąc ja też nie korzystam (grałem confluxem przej jeden pojedynczy scenariusz) z tego moda ze względu na to, że akademia jest bardzo ładna i szkoda jej. Poczekam na Heroes 5.5 Eternal Essence - podobno w nim będzie można dodawać miasta - wtedy pewnie dałoby się też dodać cytadelę. co łącznie daje... 10 miast! Na razie jednak można sobie o tym tylko pomarzyć nad czym ubolewam :(

A co do jednostek:
Bardzo mi się spodobał żywiołak gazu. WoGóle wszystkie ulepszenia są świetnie wykonane.
Brawa dla twórców!

Dru PW
8 lutego 2012, 22:48
Może ma ktoś kontakt do twórcy tego miasta i mógłby nakłonić go do zrobienia także nakładki na Fortecę ? :P Najlepiej jakby zarejestrował się w Kwasowej Grocie i sam się wypowiedział, ale nie wiem czy to realne :P

Irhak PW
8 lutego 2012, 23:00
Cytat:
Może ma ktoś kontakt do twórcy tego miasta i mógłby nakłonić go do zrobienia także nakładki na Fortecę ? :P
Wiadomość wysłana wraz z linkiem do Twojego postu ;)

Matheo PW
9 lutego 2012, 22:48
Zamiast zamieniać Akademię na Wrota żywiołów można te zamki ze sobą połączyć. Tak powstała by Akdemia Żywiołów. Mam nawet pomysły na wszystkie siedem poziomów jednostek. Ale to chyba nie odpowiedni temat by je wymieniać.

Consus PW
10 lutego 2012, 00:53
Witam wszystkich

Niestety, przerobienie moda w obecnym kształcie tak, aby podmieniał fortecę, byłoby raczej trudne.
Jedną z możliwości jest stworzenie nowego ekranu miasta na bazie fortecy. Jednak wymagałoby to mnóstwa pracy, poza tym latająca akademia pasuje moim zdaniem o wiele lepiej.

Lepszą opcją byłoby użycie obecnego ekranu miasta wrót żywiołów, ale i tutaj pojawiłyby się problemy. Wszytkie budynki specjalne musiałyby mieć działanie tych z fortecy, czyli mielibyśmy np. budynek zwiększający przyrost żywiołaków ognia czy placówkę strażniczą z ognikami. Ciężko byłoby "zgrać" te efekty z budynkami akademii/wrót (pewnie nawet sama ilość budynków się nie zgadza).
Do tego dochodzą jeszcze pomniejsze rzeczy, np. żywiołak światła nie mógłby rzucać losowych czarów światła, gdyż jest to zmodyfikowana zdolność królewskiego dżina.

Pewnie Was rozczaruję, ale nie będę się za to zabierał, przynajmniej nie w tej chwili.

Cytat:
A co do jednostek:
Bardzo mi się spodobał żywiołak gazu. WoGóle wszystkie ulepszenia są świetnie wykonane.
Brawa dla twórców!
Akurat ulepszone żywiołaki oraz ogniki to NCF-y dwóch osób z HC, chociaż niektóre zmodyfikowałem w mniejszym lub większym stopniu. Tylko żywiołak umysłu i jego ulepszenia oraz ptak gromu są mojej roboty.

Matheo PW
10 lutego 2012, 14:38
Więc zamiast zastępować jedną frakcje drógą połącz je. To rozwiąże problem z budynkami i zdolnościami jednostek. Stwórz frakcje czarodzijów którzy opanowali wszystki cztery żywioły. Mam wiele pomysłów dotyczących tej fuzii. Gdybyś był tym zainteresowany to napisz na mojego e-maila.

TopFunny525 PW
29 lutego 2012, 23:51
Matheo:
Więc zamiast zastępować jedną frakcje drógą połącz je. To rozwiąże problem z budynkami i zdolnościami jednostek. Stwórz frakcje czarodzijów którzy opanowali wszystki cztery żywioły. Mam wiele pomysłów dotyczących tej fuzii.
Czaaarno to widzę:D. A tak na serio. To wątpię aby ci się udało, z budynkami w HV jest jeszcze więcej roboty niż tymi w WOGU czy HOTA.
Tutaj budynki muszą być w pełni 3D z kolei w WOGU czy innej wersji HIII budynki są bardziej przystosowane na 2D z kilkoma elementami 3D. Twój pomysł z czterema żywiołami jest dobry, ale też bardzo trudny do wykonania. Może i masz pomysły, ale też chodzi tutaj m.in.: o zaklęcia,jednostki,wygląd miasta itp. Połączenie obydwu frakcji byłoby niezłe, gdyby nie fakt, że bardzo trudne. Dlatego lepiej jeszcze nad tym trochę pomyśl bo pomysł. To każdy może mieć:D.

Matheo PW
28 marca 2012, 20:17
"Żywiołak gazu"... Porażka. Ciekaw jestem co by wymyślili, gdyby w HV istniało pięć ulepszeń jednostek.. Miasto nawet ładnie wgląda, ale jednostki na mnie wrażenia nie robią. Jak dla mnie nie warte śćiągnięcia.

Nerevar PW
28 marca 2012, 20:40
A w czym gaz jest gorszy od plazmy? Tudzież burzy, magii, energii czy umysłu (to to już w ogóle kuriozum)...

Matheo PW
28 marca 2012, 21:22
Są inne sposoby na nazwanie tych jednostek, niż wymyślanie kolejnych rodzajów "żywiołaków". Nie wiem czemu tak się tego uczepili..

TopFunny525 PW
31 marca 2012, 15:32
Cytat:
"Żywiołak gazu"... Porażka. Ciekaw jestem co by wymyślili, gdyby w HV istniało pięć ulepszeń jednostek.. Miasto nawet ładnie wgląda, ale jednostki na mnie wrażenia nie robią. Jak dla mnie nie warte śćiągnięcia.
A jakiego żywiołaka chciałbyś widzieć w heroesach hę? Może Żywiołaka Milkowo-Szejkowego:D? Albo Żywiołaka Kartki i papieru? Co masz do żywiołaka gazu? Faktem jest to, że nazwa jest średnia, ale takie pytanie do ciebie. Jaką byś inną wymyślił drogi arcymagu:P?

Irhak PW
31 marca 2012, 15:46
Chodzi tu raczej o sam człon "żywiołak". W np. AQWorlds jest zarówno Fire Elemental (żywiołak ognia), jak również Fire spirit (duch ognia) czy Living Fire (żywy/żyjący ogień). Może właśnie o to chodzi w tym wszystkim? :P

Matheo PW
31 marca 2012, 20:24
Na szczęście ktoś tu myśli ;)

Drogi TopFunny525, właśnie o to chodzi. Bez sensu jest ciągłe trzymanie się członu, ,żywiołak,,. Gdybym w HV istniało 5 poziomów ulepszeń jednostek, to pewnie powstały by nazwy takie jak wymieniłeś w swoim poście., ,Żywiołak,, to nazwa pospolita, można tak nazwać wszystko co wychodzi z płaszczyzn żywiołów. Zamiast tego można użyć określenia np. duch, strażnik, istota itp. Lub np, magmowiec zamiast, ,żywiołak magmy,,.

TopFunny525 PW
17 kwietnia 2012, 18:10
EEEEE? Magmowiec? -_-. Dziwna nazwa naprawdę. Magmowce,Lodowce takie nazwy to na góry wiesz:). Istnieje sporo Lodowców Ziemowców i dużo więcej:D. BTW. Radzę wam w YT wpisać Bestiopedia - rozdział 2 - żywiołaki. Tak możecie zaczerpnąć wenę twórczą nad nazwą:).

Matheo PW
17 kwietnia 2012, 19:20
Dla kogo dziwna, dla tego dziwna.

EDIT: Jeśli już to 4 rozdział. Ja mam inne poglądy niż ten kolo. Ale są budowane na innych źródłach.

szymek226 PW
18 kwietnia 2013, 19:33
Lepiej by było gdyby mod nie usuwał Akademii tylko dodawał Żywiołaki jako osobne miasto, ponieważ wiele osób nie korzysta z moda z powodu braku Akademii.
Podmiana kuźni też byłaby dobrym pomysłem.

Nerevar PW
18 kwietnia 2013, 21:16
Cytat:
Lepiej by było gdyby mod nie usuwał Akademii tylko dodawał Żywiołaki jako osobne miasto, ponieważ wiele osób nie korzysta z moda z powodu braku Akademii.
A jakby tak jeszcze łatał wszystkie błędy w grze i parzył kawę... Znasz pojęcie takie jak "ograniczenie techniczne"? Czego by nie podmienić, ktoś będzie narzekał.
temat: [mod] Conflux town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel