Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [różne] Pytania
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

Erui PW
29 lutego 2012, 16:06
Osobiście polecam: mod hd, Nowy interface, New Commanders 1.5 (czyli nie ten Hobbita) Nowe Ulepszenia i F.U. 2.0. Wszystko razem współpracuje ze sobą bez problemu (przynajmniej u mnie), tylko Gaj będziesz musiał mieć oddzielnie. No i wszystko znajdziesz w Kwasowej Grocie w skarbcu albo w tematach na forum. Nowego Interfeacu szukaj w temacie grafiki i dodatki do WOG.

Mitabrin PW
29 lutego 2012, 16:29
Mody do WoGa? Hmm...

O ile znasz język angielski i posiadasz bardzo dużo wolnego czasu, to polecam wielki projekt StarGate Atlantis. Do odpalenia moda jednak będziesz potrzebował oddzielnej kopii WoGa i po instalacji normalna gra staje się praktycznie nie grywalna (ale na pewno w absurdalny sposób ciekawa ;).

Tegoż samego autora polecieć mogę mod oparty na filmie "300". Jego poziom skomplikowania jest większy od Gwiezdnych Wrót, ale o ile ten pierwszy twór ci się spodoba, to spartanie też powinni przypaść ci do gustu.

Poza tym zaciekawić ciebie jeszcze może mocno już oldschoolowa, wogowa modyfikacja o tytule Halflings.

Jest jeszcze jeden ciekawy drobiazg New Heroes Sprites dzięki któremu bohaterowie zejdą z koni i na piechotę (lub na niedźwiedziu ;) będą przemierzać przez mapę... Niby nic, ale dodaje troszkę świeżości do gry (tym bardziej, że nie powinno kłócić się z żadnym innym modem).

Dobrymi modyfikacjami mogą też być "Terry Pratchet's mod", "Master Of Puppets" i kilka innych rosyjskich kolosów... Jednakże osobiście nigdy w życiu nie instalowałem owych dodatków... notabene nie jestem pewien, czy Master Of Puppets wyszedł już w wersji anglojęzycznej.

Warmonger PW
29 lutego 2012, 16:43
Najlepszym i najlepiej przemyślanym moim zdaniem modem (w przeciwieństwie do wielu pokręconych paczek skryptów udziwniających gameplay) jest Phoenix Mod. Gra niby bardzo podobna do oryginału, a znacznie ciekawsza i lepiej zbalansowana.

Matheo PW
29 lutego 2012, 16:50
Dzięki bardzo :)
A co z tym Egipskim Bastionem? Jest gdzieś ten mod?

avatar PW
29 lutego 2012, 16:56
Nie.

TopFunny525 PW
29 lutego 2012, 23:38
Matheo:
A co z tym Egipskim Bastionem? Jest gdzieś ten mod?
Avatar:
Nie
I najprawdopodobniej nie wyjdzie do czasu, aż komuś nie będzie się chciało reaktywować woga. A sądzę, że takiego cudu to na bank nie będzie. Chyba, że ktoś posiada tą wersję i jako oficjalne zakończenie pracy nad wogiem możliwe, że wpuści do internetu. Sam byłem fanem miasta. Ale od czasu gdy się dowiedziałem, że z wogiem koniec na rzecz HOTA to wątpię aby się pokazało. Co prawda, na HC są pokazane różne grafiki itp. Ale żeby reaktywować projekt potrzeba by było dużo czasu i chęci, chociaż z tym byłby problem. Anyway, sądzę iż sprawa z Bastionem jest równie zakończona co sprawa z WOG 3.59


Erui PW
1 marca 2012, 10:04
Skoro tak twierdzisz Warmonger, to może przybliżysz nam trochę Phoenix Mod co? Załóż najlepiej nowy temat na forum, opisz go dokładnie. Przekaż swoje wrażenia z gry itp. itd. Forum do jakiego podałeś link (zajrzałem tam) jest po angielsku a nie wszyscy znają ten język wystarczająco dobrze. A mod rzeczywiście wygląda ciekawie ale pewnie wykrzaczy się z NU i FU 2.0 co? Z NI chyba współpracuje dobrze ...

Warmonger PW
1 marca 2012, 12:24
Nie tym się zajmuję. Choć oczywiście mogę przetłumaczyć cały (długi!) manual z angielskiego, o ile masz półtora tysiąca na zbyciu :P

Temat składa się głównie z obrazków, a te raczej nie wymagają dodatkowych opisów. Jednak występujące w grze okna dialogowe, owszem, wymagają jako-takiej znajomości angielskiego. W ogóle życie w obecnym świecie wymaga znajomości tegoż języka, radzę czym prędzej uzupełnić braki.

Erui PW
1 marca 2012, 13:19
Nie chodziło mi o tłumaczenie manuala. Tylko z twojej opinii wywnioskowałem że grałeś w tego moda i chciałem żebyś podzielił się swoimi wrażeniami. No i czy tylko mnie wydaje się dziwne że w kwasowej Grocie nie ma tematu poświęconego temu modowi? A z angielskim radzę jakoś sobie.

Matheo PW
1 marca 2012, 17:16
A jak to jest z instalacją modów. Jest jakaś ogólna zasada? Czy każdy mod rządzi się swoimi prawami heh? Instrukcje instalacji są dołączone do modów?

Lyokoheros PW
2 marca 2012, 16:16
Każdy mod instaluje się przez uruchomienie pliku .wog, prze program Install.exe znajdujący się w folderze UPDATE(w katalogu z Heroesami), musisz tylko pamiętać o zmianie ustawień regionalnych(kraj USA, język Angielski), oczywiście wystarczy na czas instalacji.

Matheo PW
2 marca 2012, 20:11
Dzięki bardzo ;) Na pewno skorzystam z wskazówek.

EDIT:
Cholera nie moge tych ustawień zmienić. Myślę że zmieniłem wszystko, a nie moge zainstalować WoG`a. Te ustawienia trzeba zmienić w panelu sterowania. Prawda? Zmieniam i region i język, a tu nic. Mam ktoś Windows'a 7 Ultimate? Wiecie co dokładnie trzeba zmienić, i gdzie?

Warmonger PW
2 marca 2012, 20:27
To wszystko jest opisane tu. Nie wiem tylko, dlaczego nikt nie raczył przybić tego tematu.

Matheo PW
2 marca 2012, 21:19
Fajnie wszystko wyjaśnione. Tylko w WoG dalej mi gram. Mam inny system, inny wygląd ikonek, całego menu, panelu sterowania. No i chyba WoG'a mam innego niż w przykładzie. Bo mam najnowsza wersję. Zmieniam według mnie wszystko co trzeba. Wie ktoś jak zainstalować WoG na windows 7. Bo ja się poddaje.

mancias_sc PW
2 marca 2012, 21:49
Po pierwsze napisz skąd masz tę wersję WoGa. Po drugie napisz co niby robisz w tym Windowsie. Bo dziwnym trafem mam W7 Ultimate i instalator nie protestuje.

Matheo PW
2 marca 2012, 22:39
WoG ze Skarbca, wersja 3,58 ful instal. Wchodzę w panel sterowania. Potem wybieram,, Zmien klawiatury lub inne metody wprowadzania danych,, klikam zakładłe,, Formaty,, i zmieniam z Polska na USA. Później zakładka,, lokalizacja,, i też zmieniam z Polski na USA. Na końcu zakładła,, Klawiatury i języki,, i zmieniam język na,, English,,. Coś robię źle? Trzeba zrobić coś jeszcze?

mancias_sc PW
2 marca 2012, 22:54
No dobrze, wiem już co robisz. Jednak napisz jaki jest błąd instalatora w takim razie.

Matheo PW
3 marca 2012, 09:26
Wyskakuje komunikat, że mam nie zmieniony język i region. Oczywiście po angielsku. Uruchamia się instalator. Wybieram język angielski, klikam,, ,dalej,, i pojawia się ten komunikat.

mancias_sc PW
3 marca 2012, 12:34
To jeszcze jedną rzecz możesz spróbować. Wyłącz wszystko co masz uruchomione w tle (antywirus, GG, skype etc.), spróbuj ponownie uruchomić. Zrób zrzuty ekranu jak to wygląda, wrzuć na serwer jakiś i wyślij mi link na GG (nr w profilu), pomyślę co jest nie tak. Chociaż możliwe, że po prostu instalator Cię nie lubi.

Matheo PW
3 marca 2012, 13:55
Niestety nie pyknie w ten sposób heh. W weekend korzystam z neta przez telefon i nie moge raczej nic wrzucić do neta . A w ciągu tygodnia, przebywam w internacie. I nie będę miał dostępu do mojego kompa i problemu z WoG heh. A może problem leży gdzieś wcześniej. Ja zrobiłem tak. Miałem świeżo zainstalowane HIII. Skopiowałem to, wkleiłem do nowego folderu i do tego doinstalowałem WoG. W nowy folder, który zrobiłem wśród skopiowanych plików HIII. To się jakoś ma do tego problemu?
strona: 1 - 2 - 3
temat: [różne] Pytania

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel