Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 95 - 96 - 97

TopFunny525 PW
18 lutego 2012, 14:00
@Hobbit
Any ideas how to fix that?

AmiDaDeer PW
18 lutego 2012, 15:00
Wymienić kartę graficzną bądź monitor. :P W moim przypadku przynajmniej to powinno zadziałać.

A jeżeli to rzeczywiście są crashe związane tylko z Hotą, to chyba po prostu trzeba poczekać na wersję angielską.

TopFunny525 PW
18 lutego 2012, 15:11
Hobbicina Pisze:
Wymienić kartę graficzną bądź monitor
W moim przypadku to niewykonalne. Bo widzisz. Ja mam laptoka:D. A nie komputer stacjonarny jak w twoim przypadku. Wątpię też żeby to była wina karty graficznej ponieważ mam jedną z najnowszych(Gforce 330) Coś koło tego. Anyway myślę, że w moim przypadku do wina HotA. W dodatku. Mam Windowsa 7 Profesional. Więc z tymi starszymi grami w moim przypadku jest ciężko.

AmiDaDeer PW
18 lutego 2012, 15:14
Si, Windows 7 może być problemem nawet dla zwykłego HoMM3. Jeśli w ogóle chce odpalić, to już jest nieźle.

Irhak PW
18 lutego 2012, 15:25
Że co? To ja mam chyba iście doskonałą wersję systemu/egzemplarz gry. Jedynie po instalacji (a i tak potrzebnej tylko do pracy nad AR) WoGa jedynym problem jest co jakiś czas pojawiające się 'String not found' :P

TopFunny525 PW
18 lutego 2012, 15:29
Hobbit pisze:
Si, Windows 7 może być problemem nawet dla zwykłego HoMM3.
Mnie to mówisz! Po kilku turach w grze gra automatycznie mnie wywala do windowsa:(. Na szczęście z tego co wiem. Ubisoft podobno wydał bądź wydaje Patch do Heroesa III. Który najprawdopodobniej wspomoże działanie na wyższych Windowsach niż XP. Więc sądzę iż moje kłopoty się niedługo skończą;).

Masław PW
18 lutego 2012, 15:50
Ja też mam starą kartę graficzną (podejrzewam, że najsłabszą na forum) w Horn of the Abyss już dość sporo, a jedyny crash zdarzył mi się podczas kliknięcia prawym przyciskiem myszy na jakiś artefakt podczas spotkania dwóch bohaterów. Myślę, że przyczyną waszych crash-ów jest to, że używacie Windows 7. Może ustawcie Hotę w trybie zgodności z WinXP.

TopFunny525 PW
18 lutego 2012, 15:58
Masło:
Myślę, że przyczyną waszych crash-ów jest to, że używacie Windows 7. Może ustawcie Hotę w trybie zgodności z WinXP.
A czy możesz łaskawie spojrzeć na post powyżej. Przecież napisałem coś o niezgodności z Windowsem 7. Zresztą. Po co się wykłucać. Najważniejsze jest to że jakoś działa. Co do następnych wersji się zobaczy. Mam nadzieję, że chłopaki z HotA Teamu postarają się aby bez problemowo chodziło na nowszych systemach.

AmiDaDeer PW
18 lutego 2012, 16:16
Cytat:
Myślę, że przyczyną waszych crash-ów jest to, że używacie Windows 7.
Nie używam Windows 7.

Przeczytaj mojego posta jeszcze raz. W moim przypadku to nie kwestia samej karty graficznej. Akurat na naprawdę tego błędu będę musiał poczekać na więcej kasy.


W każdym razie: tego typu crashe (tj. zawieszające całkowicie całego kompa) prawdopodobnie nie pochodzą od samej Hoty.

TopFunny525 PW
18 lutego 2012, 16:38
@Mr.Hobbit
Any more great ideas?

HobbitHobbitPo prostu coś z trybem zgodności należy pokombinować pewnie.

majaczek PW
19 lutego 2012, 20:03
Hota Hotą, ale jak ktoś ma problemy z WoGiem i Windows7 to proponuję zamiast zwykłego WoGa zainstalować ERĘ. W changelogu ERY przeczytałem że wprowadzono (na stałe - obowiązkową) łatkę która ma rozwiązać problem przy Windowsach nowszych niż XP. Prócz tego jest łatka (zewnętrzna - w formacie BIN ładowana przy odpaleniu ERY gdy znajduje się w folderze EraPlugins\AfterWoG) która rozwiązuje problem znany jeszcze z oryginalnego Heroes3 że jak ktoś ma kilkaset gigabajtów wolnego miejsca to gra pisze że tego miejsca brakuje i nie pozwala np. zapisać stanu gry (łatka po prostu wyłącza sprawdzanie wolnego miejsca na dysku gdyż kod za to odpowiadający po prostu działa źle - oczywiście jak ktoś ma mniej miejsca na dysku niż na jeden zapis to gra się jakoś inaczej wykrzaczy)

Przepraszam za kontynuowanie Offtopu.

PS: z tego co widziałem to twórcy Hoty dodali tą łatkę ("no hdd and memory check") na stałe do swojej binarki. swoją drogą binarka Hoty ma też zdjęte zabezpieczenie przed modyfikacją więc opcjonalne łatki z ERY powinno dać się dodać exebuilderem (lub łatka którą próbowałem wgrać już była umieszczona w exeku w identycznej formie, tak czy siak załatany przeze mnie EXEk się odpalił), choć niektóre mogą być niezgodne.

PPS: Z tego co słyszałem nowe wersje Hoty mają zawierać Commanderów i doświadczenie jednostek (elementy znane z WoGa). Doszły mnie też więsci z niepewnego źródła że być może któraś z kolejnych wersji hoty będzie działać jako dodate do ERY. Daje to nadzieje że kiedy Hype na HOTĘ się skończy (lub znajdzie się wystarczająco sprytny programista który wyjmie te zmiany z HOTY) będzie wtyczka do ERY pozwalająca dodawać inne nowe miasta zwykłym już modderom. Swoją drogą już istnieje wtyczka do ERY pozwalająca dodać nowe jednostki, chociaż bierząca wersja nie jest doskonała (tak mówię o Amethyst.dll)

Matheo PW
23 lutego 2012, 21:43
Jakie jeszcze frakcje mają dojść w kolejnych wersjach HotA? Wiem że mają być trzy i widziałem screeny jednostek. Wiecie coś o nazwach tych frakcji i ich specjalizacji? Będą dodane? Czy będą zastępować inne frakcje?

Jest HotA po polsku? Jeśli tak to gdzie można to dostać? Musi być do tego WoG, czy działa na podstawce?

witchking PW
23 lutego 2012, 21:50
http://heroes3towns.com/? to chyba najlepsze źródło wiedzy. Niestety po rosyjsku ale jak użyjesz translatora to można się trochę dowiedzieć. Jest tam trochę animacji i rysunków.

Pierwotnie nowymi miastami miała być katedra i kronverk. Katedra to mroczne miasto ludzi a Kronverk krasnoludów, to tak w skrócie.

Z tego co wiem obecnie nie wiadomo jakie miasta się pojawią.

Dark Dragon PW
23 lutego 2012, 22:19
Metheo przede wszystkim polecam rozejrzeć się po naszej grotowej komnacie HotA.

Matheo PW
24 lutego 2012, 09:23
Oni są genialni ;) Normalnie ich kocham bo zrobili wilkołaki. HotA rządzi!

Same pomysły na jednostki to po prostu mistrzostwo. Najciekawiej zapowiada się Podniebne Miasto. (Czyli inaczej zwane Katedrą?) Jednostki krasnoludów też są świetne.

vinius PW
24 lutego 2012, 12:29
Primo, to autorzy chyba zrezygnowali, przynajmniej na razie, z implementacji innych miast.
Secundo, trzecią frakcją była Katedra, ale skąd określenie "Podniebne Miasto"?

AmiDaDeer PW
24 lutego 2012, 15:30
Matheo:
Najciekawiej zapowiada się Podniebne Miasto. (Czyli inaczej zwane Katedrą?)
vinius:
trzecią frakcją była Katedra, ale skąd określenie "Podniebne Miasto"?
Nie, Katedra nie jest Podniebnym Miastem. Podniebne Miasto to w rzeczywistości Твердыня - "Twierdynia". Angielska propozycja nazwy to "Stanford", osobiście jednak ta nazwa niewielu cokolwiek może mówić, stąd moje określenie Podniebnego Miasta. Nad tłumaczeniem pomyśli się, gdy coś bardziej konkretnego pojawi - na razie mamy ledwo co wypuszczone szkice i parę przestarzałych grafik.

Sama Katedra (tak samo jak krasnoludzkie Kronverk) na chwilę obecną została wycofana z projektu HotA po sprzeczce z Picolanem i Alex-andrem, podczas gdy "Twierdynia" będąca pomysłem hippocamusa i zbierająca wokół siebie sporo osób z HotA Crew była zapowiadana jako "prawdopodobnie" kolejne miasto w grze.

Więcej informacji o Podniebnym Mieście znaleźć można tutaj - o ile rzecz jasna ktoś zna rosyjski lub nie boi się korzystać z translatorów.

vinius:
autorzy chyba zrezygnowali, przynajmniej na razie, z implementacji innych miast.
Po prostu na chwilę obecną mają inne priorytety. HotA nie ma się składać tylko i wyłącznie z nowych miast, ale też z nowych kampanii, obiektów, artefaktów, jednostek, bohaterów itd. - niczym AB.

Wyjątkiem jest wersja beta będąca kompromisem między graczami a zespołem.

Matheo PW
24 lutego 2012, 18:07
Miejmy nadzieję że wszelkie pracę zostaną wznowione;) Małe pytanko. Jeśli mam Złota Edycję Heroes III to HotA będzie działać, tak?

AmiDaDeer PW
24 lutego 2012, 18:14
Tak, u mnie nie ma problemów.

Liabaen PW
25 lutego 2012, 18:19
Pomimo, że aż mnie świerzbi, żeby sobie pograć, to jednak wolę poczekać na niezbugowaną wersję + może polonizację.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel