Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Burza stulecia osiągnięcie?
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)

dorias PW
23 lutego 2012, 19:28
Mam takie pytanie otóż problem z dokonaniem osiągnięcia burza stulecia w którym w tygodniu Burzy Many mam wydać 100many jedną umiejętnością. próbowałem już kilka razy to zrobić ale nie wychodzi mi to.

Czy moglibyście mi pomóc z tym?


Alamar PW
23 lutego 2012, 20:28
Trzeba skorzystać z umiejętności ostatecznej bohatera magii, która kosztuje ponad 70 punktów many. Ważne też, by bohater nie dzierżył w ręku broni rodowej, która zmniejsza koszt rzucania czarów danej szkoły magii o 10%.

dorias PW
23 lutego 2012, 20:40
Dziękuje za pomoc:)

jedno pytanie i ostatnie w sumie co to jest ostateczna magia bohatera?

Alamar PW
23 lutego 2012, 20:50
Umiejętność ostateczna. Zdoność/czar, który bohater uzyskuje po zebraniu 1000 punktów Łez lub Krwi, jak np. Armagedon u bohatera Inferna.

dorias PW
23 lutego 2012, 21:04
no to chyba mam jakiś bug ponieważ Irina z przystani którą gram ma 1000łez i krwi a nie mam żadnej takiej umiejętności.

Alamar PW
23 lutego 2012, 21:12
1. Czy Irina została awansowana na drugi poziom reputacji?
2. Tę zdolność masz w księdze czarów. W przypadku Mnicha jest to albo Tsunami (droga łez) albo Monsun (droga krwi) - do wykorzystania tylko raz podczas bitwy.

dorias PW
23 lutego 2012, 21:20
tak została awansowana a monsun pokazuje mi że zabiera 51many a gejzer 33many to i tak nie daje sie osiągnąć 100many.

Ja muszę tam użyć ten czar raz za 100 many czy kilka razy ?

Alamar PW
23 lutego 2012, 21:30
Ech, jeśli dobrze pamiętam, to z powodu Kostura Przypływów, który zmniejsza koszt rzucenia czarów magii wody o 10%.
Nie pamiętam już, czy to naprawiono, czy nie, ale tego typu bronie powodowały, że ta premia nie znikała po zdjęciu oręża i była stała (a nawet się kumulowała).
Jeśli więc chcesz zdobyć to osiągniecie, w panelu rodu w menu głównym, zabierz swojemu bohaterowi broń (albo daj taką, co nie obniża kosztów rzucania czarów) i rozpocznij dowolny scenariusz. Pamiętaj, by w żadnym wypadku nie dawać tego typu broni do ręki, bo inaczej ta premia może przypisać się na stałe, i czekać cierpliwie na tydzień, w którym koszt rzucania czarów będzie zwiększony, a potem podczas walki rzucić odpowiedni czar.

Musisz rzucić czar, który będzie kosztował 100 lub więcej punktów many (w tygodniu, gdy koszta rzucania są zwiększone), a taki jest możliwy do uzyskania tylko po osiągnięciu drugiego poziomu reputacji.

dorias PW
23 lutego 2012, 21:32
ok dziekuje bardzo będe próbować w razie czego odezwe się jeszcze:D

poly2406 PW
30 lipca 2012, 10:48
no i co z tym osiągnięciem będzie jest nie do wykonania? niestety do iryny przypisała mi się zniżka na zklęcia chyba z 10% w dół. przeinstalowałem gierke od nowa zaczynam grać od nowa a tu np monsum znowu ma tylko koszt rzucenia zaklęcia tylko 70pkt. co zrobić macie jakiś pomysł?

Alamar PW
30 lipca 2012, 12:30
Ogólnie:
1. W zakładce rodu upewnij się, że bohater nie ma przypisanej żadnej broni rodowej.
2. Rozpocznij nową grę (wyjść do menu i tam kliknąć przycisk nowej gry).
3. Nie zakładaj artefaktu zmniejszającego koszt rzucania czarów (inny jak najbardziej można).
4. Jak najszybciej zdobądź drugi poziom reputacji, by móc rzucić dany czar.
5. Przy odrobinie szczęścia dany tydzień nastąpi, gdy bohater będzie spełniał wymagane warunki. Przy pechu, lepiej zacząć grę od nowa.

Patch 1.5 i dalej:
6. Nie jestem pewien, ale chyba patch 1.5 sprawił, że właściwości broni rodowych zostają na stałe przypisane do bohatera, tak więc trzeba:
a) stworzyć nowego bohatera od podstaw i nie dawać mu broni zmniejszającej koszt rzucania carów,
b) jako, że to też nie działa po wykupieniu wszystkich bohaterów z tawern, to wybrać jednego z nich i też nie przypisywać mu broni w zakładce rodu, tak aby startował "goły".

poly2406 PW
30 lipca 2012, 13:15
co do broni rodowych to tak naprawde do żadnego bohatera nic nie zapisywałem tak na wszelki wypadek spróbuje stworzyć jeszcze raz całkiem nowego bohatera i zaczne odnowa kampanie sanktuarium może coś się zmieni męczy mnie to osiągniecie strasznie bo to ostatnie które mi zostało :)

poly2406 PW
30 lipca 2012, 14:15
no niestety lipa nowy bohater i dalej to samo bez broni rodowych bez żadnych dodatków. Nawet w opise rodu nowy bohater ma podane że koszt rzucenia czaru monsun to 70pkt. Chyba sobie odpuszcze. Mam wrażenie żę bardziej tu będzie chodziło o Week of Might & Magic - Tydzień Mocy i Magii kiedyś było że koszt rzucania jest podwójny a teraz jest tylko zwiększony o 25%.

Alamar PW
30 lipca 2012, 15:01
Spróbuj z Armagedonem z Inferno czy czarami bohatera z drogi krwi w Przystani czy w Nekropolii.

poly2406 PW
31 lipca 2012, 21:28
no w końcu się udało armagedonem :) dzięki Alamar a tak przy okazji to osiągnięcie można jeszcze tylko zdobyć bohaterem twierdzy (droga krwi drugi poziom gniew ojca nieba)
poprawiłem trochę rankingi rodowe :) szczególnie zdobyte punkty rodowe
temat: Burza stulecia osiągnięcie?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel