Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3] Graal - Przydatny czy nie?
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2

dambibi PW
25 października 2009, 20:54
Czasami daje niezły Boost, ale trudno go znaleźć, co zniechęca do szukania .

Mitabrin PW
25 października 2009, 22:38
Szczerze powiedziawszy to gdy grałem w normalne Homm3 nigdy nie zawracałem sobie głowy gralem, jak go znajdywałem to często miałem już bardzo silnych bohaterów i masę surowców wszelkiego rodzaju, więc moim zdaniem graal przydaje się tylko w WoG (choć też obeliski w nim odwiedzam dla czarów czasem przydatnych na początku gry...).

Giovani PW
11 czerwca 2011, 16:34
Poszukiwania Graala są czasochłonne, ale jeżeli mamy problemy finansowe w naszym zamku może okazać się zbawienny. Graal daje nam dodatkowy przyrost populacji jednostek co pozwala zredukować ewentualne straty słabszych żołnierzy. Taki problem miałem z liszami, których więcej ginęło niż przybywało.

TopFunny525 PW
18 lutego 2012, 14:08
Ja tam czasem jak mam ochotę to szukam graala. O ile mi się chce:). Jednakże najczęściej robię w ten sposób. Modyfikuje podstawowe mapy heroesa III. 4 vs.4. I każdemu miastu daje po graala. Wtedy jest niesamowity burdel wszędzie.

Matheo PW
20 lutego 2012, 02:17
Graal to fajna sprawa, ale znalezienie go zajmuje dużo czasu. Zazwyczaj, gdy go odnajduję, to wszystkich wrogów mam już na widelcu. Inna sprawa, gdy znajdzie się go na początku gry, lub gdy wrogowie też posiadają ten artefakt. Jednak w większość scenariuszy Graal jest sprawą drugorzędną i tak jak pisałem wcześniej. Nie jest warty zachodu.

Matheo PW
25 lutego 2012, 13:09
Jak uważacie, który budynek Grala najbardziej opłaca się budować? Gdy macie kilka zamków, powiedzmy Bastion, Zamek, Cytadelę i Wrota Żywiołów, to gdzie byście go zbudowali? Dla mnie najlepszy jest Podniebny Galeon (Chyba tak się nazywa Gral w Fortecy). A z tych czterech wybrałbym Bastion.

Nerevar PW
25 lutego 2012, 14:37
Mając graala i Wrota Żywiołów oczywistą oczywistością jest, gdzie go umieścimy. Komplet zaklęć to o wiele lepszy bonus od premii do szczęścia, morale, a zwykle nawet odsłonięcia mapy (o ile nie mamy ogromnego farta, to w momencie zdobycia graala i tak odsłoniliśmy dużą jej część). Bazując na nekromancji można by się wahać, czy nie postawić go w nekropolii, ale w podanym przykładzie.

Matheo PW
25 lutego 2012, 15:29
Spodziewałem się takiej odpowiedzi. Jednak ja nie gram Wrotami Żywiołów. Wybudował bym Grala we Wrotach, gdybym brał udział w jakiejś ważnej i trudnej rozgrywce. Jeśli chodzi o zwykły scenariusz, (Chyba że bawił bym się w, ,absolutną dominację na mapie,, heh.) to wybrałbym jakiś inny zamek. Tęcza (Niestety nie mam możliwości sprawdzić, jak się ten budynek dokładnie nazywa.) jest zbyt silna i daje za dużą przewagę. Gdy się ją wybuduje, to praktycznie już jest po grze. Wolę zdobyć przewagę umiejętnościami, niż za silnym moim zdaniem, budynkiem specjanym.

A w takim układzie: Necropolis, Inferno, Forteca, Bastion? Co wybierzecie?

Ps. Przepraszam za jakość postów, ale obecnie używam telefonu ;)

Kradziej PW
15 maja 2012, 17:25
Po pierwsze odpowiedź na pytanie zadane w temacie

Graal jest to przydatny artefakt szczególnie jeżeli wojna trwa bardzo długo i siły są bardzo wyrównane to Graal może nam dać przewagę np.: moja najdłuższa wojna trwała 13 lat i gdyby nie to że znalazłem Graala to potrwała by drugie tyle
ponieważ siły były bardzo wyrównane.

A teraz pytanie Matheo

głównie zależy to od tego jakim bohaterem gramy bo nie wyobrażam sobie że grając Nekromantom nie wybuduje go w Nekro. Ale pomijając ten fakt to wybudował bym Graala w Bastionie ze względu na skarbnice kasy to bym miał tyle że przekupił bym wrogie wojska:). Może bym się zastanowił nad Infernem gdybym miał problemy z wojskiem bo jednak brak tygodnia zarazy może się przydać.
strona: 1 - 2
temat: [H3] Graal - Przydatny czy nie?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel