Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Problem z układanką w ukrytej komnacie
komnata: Przeklęta Machina

Alistair PW
7 stycznia 2012, 14:31
Witam!

Mam problem z uruchomieniem układanki znajdującej się w ukrytej komnacie, pilnowanej przez Rdzawego Smoka. Raz, że program Comodo wykrywa mi w tym trojana, a dwa - wyskakuje komunikat, że plik jest uszkodzony i nie można go rozpakować. Przy próbie odpalenia go w Winrarze i 7-zip, wyskakuje komunikat, że nie można tego pliku otworzyć jako archiwum.

OGARexs PW
7 stycznia 2012, 15:58
Jeśli dobrze pamięta to nie jest archiwum.

Acid Dragon PW
7 stycznia 2012, 18:55
Plik został przeskanowany skanerem online avast i nie wykryto żadnego szkodliwego oprogramowania. Plik powinien ważyć dokładnie 773 243 bajtów i mieć rozszerzenie .exe. Jakiekolwiek odstępstwa od tego faktu mogą świadczyć, że wirus, owszem, został dodany ale po Twojej stronie.
Nie jest plikiem archiwum, ale samodzielną aplikacją. Na pewno działa poprawnie pod systemami Windows XP / 2003. Nie testowałem pod Vistą i Win 7, ale może wymagać włączenia trybu zgodności.

Irhak PW
7 stycznia 2012, 19:07
Dodam od siebie dwie rzeczy:
- Avira nic nie wykazuje,
- mam Win7 Profi x32 i uruchamia się bez problemu.

Alistair PW
7 stycznia 2012, 20:24
Dobra, działa. Zaufałem Wam, że plik u Was jest czysty (u mnie ilość bajtów jest dokładnie taka jak podana przez Acid Dragona), dodałem do zaufanych plików i zadziałało. Poprzednie wybranie opcji Ignoruj nic nie dało. Żeby nie było, że zlałem sprawę trojana - sprawdziłem plik avast! Online scannerem i wg niego plik jest czysty. Niemniej jest również możliwe, że to Comodo ma rację z tym trojanem. W każdym razie przeskanuję kompa i sprawdzę czy ten trojan zostanie wykryty.

Acid Dragon PW
7 stycznia 2012, 20:37
Na przestrzeni lat korzystałem m.in. z Antywirusów Kaspersky'ego i Nortona i żaden z nich nigdy nie wykrył tu żadnego zagrożenia, więc śmiem twierdzić, że to po prostu fałszywy alarm.

vinius PW
7 stycznia 2012, 20:49
A plik stawał się uszkodzony właśnie przez skaner. Niektóre mają taką cechę, że "niepożądane" elementy aplikacji usuwają jeszcze przed etapem zatwierdzania, czy wsadzać ją do kwarantanny, czy zostawić jak jest.
temat: Problem z układanką w ukrytej komnacie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel