Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 95 - 96 - 97

mancias_sc PW
7 stycznia 2012, 16:19
Sam przypadkowo zainstalowałem ten dodatek na WoGa i jakiś specjalnych problemów nie zauważyłem. Dlatego podzielam zdanie Hobbita, że problem może leżeć gdzie indziej. Chociaż zaznaczam, że zarówno w Hote jak i w WoGa grałem kilkanaście minut.

satyr64 PW
7 stycznia 2012, 16:47
Ja mam pytanie. Który plik HotA odpowiada za statystyki jednostek?

AmiDaDeer PW
7 stycznia 2012, 17:36
Prawdopodobnie HotA.dat albo h3hota.exe. :D

dragon99919 PW
7 stycznia 2012, 18:31
Błąd. Za takie podstawowe statystyki (atak, obrona, koszta) odpowiada plik znajdujący się w lodzie... Pytanie, po co chcesz go edytować? Oo

AmiDaDeer PW
7 stycznia 2012, 19:12
Cytat:
Za takie podstawowe statystyki (atak, obrona, koszta) odpowiada plik znajdujący się w lodzie...
Mógłbyś podać który? Znalazłem jedynie plik tekstowy z WoGa, z którego gra chyba nie korzysta (w przeciwnym razie mielibyśmy rosyjskie nazwy WSZYSTKICH jednostek).

Warmonger PW
7 stycznia 2012, 20:59
Toczyła się już na ten temat zażarta dyskusja. O ile dobrze pamiętam, team HoTA dołożył starań, aby sposób dodania nowego miasta (i innych składników moda) pozostał nieznany dla obcych.
Wrogów i szpiegów, wszak mamy wojnę, a każdy moder może okazać się zdrajcą :P

dragon99919 PW
8 stycznia 2012, 00:06
Czyli... Coś na zasadzie: zróbmy coś, żeby się podniecali ale tak, żeby nikt inny nie mógł tego powielić, bo wtedy ktoś może docenić ich pracę? :P

Trochę to śmieszne, ale lekko rozumiem ich podejście. ^^
Takie coś to nie lada wyczyn. Nie jest to kolejny addon do WoGa po prostu. To jest kolejny dodatek, a takie już zapewne nie wyjdą (będą tylko prace tworzone w VCMI, które I TAK będą na nim bazować). Mogą być z siebie dumni i postarają się, żeby nikt nie mógł być dymny z kogo innego. :> Szprytnie.

Dru PW
8 stycznia 2012, 11:08
Hobbit:
Mógłbyś podać który? Znalazłem jedynie plik tekstowy z WoGa, z którego gra chyba nie korzysta (w przeciwnym razie mielibyśmy rosyjskie nazwy WSZYSTKICH jednostek).

http://img402.imageshack.us/img402/746/20120108105902.jpg
http://img97.imageshack.us/img97/9681/20120108110058.jpg

Statystyki zawarte są prawdopodobnie w pliku ZCRTRAIT. Trochę dziwne, że jest tyle pozycji, gdyż jednostek chyba tyle nie ma dodanych.

Kuririn PW
8 stycznia 2012, 11:52
Dru a możne to są jednostki z innych zamków ;)

AmiDaDeer PW
8 stycznia 2012, 13:51
Cytat:
Statystyki zawarte są prawdopodobnie w pliku ZCRTRAIT.
Mea culpa, nie przejrzałem dokładnie pliku. Faktycznie - znajdują się tam linijki dotyczące Przystani. Przepraszam, przepraszam i jeszcze raz przepraszam.

Winę mogę poniekąd zwalić na dziwaczne programowanie Sava, Entusera i reszty.

Szybki EDIT: Linijki dotyczące Cove znajdują się, z tego co widzę, pod Gromowładnym... natomiast doublegrade 3 levelu jest w miejscu Diamentowego Smoka. Nie widzę zaś nigdzie armaty.

EDIT2: Zmiana nazw i tak nic nie daje. :P

Dru PW
8 stycznia 2012, 19:14
Tzn. jak zmiana nazw nic nie daje? Próbowałeś zmienić nazwę jednostki i wprowadzić ponownie do pliku .txt? Czy po zmianie nazwy w grze nadal występuje stara nazwa, czy WoGle wychodzą jakieś efekty niepożądane?

Jakiego programu używałeś do tego?

AmiDaDeer PW
9 stycznia 2012, 16:39
Resedit, notatnik, SimpleLod. Plik tekstowy z polskimi nazwami w grze jest, gra pokazuje stare nazwy, bez jakichkolwiek zmian.

Czyli jest tak, jak mówiłem.

Masław PW
9 stycznia 2012, 17:13
Widzieliście? http://i067.radikal.ru/1201/25/708e2d5fe6c5.jpg


Swoją drogą dostepna już jest wersja moda HD w pełni kompatybilna z HoTA (HoMM3 HD 3.0 beta 6):

http://sites.google.com/site/heroes3hd/rus/download


Kuririn PW
9 stycznia 2012, 17:28
Masław ... wszystko masz tutaj

Na pewno wszystko przeczytałeś dokładnie :P bo widzę ze nie:P

AmiDaDeer PW
9 stycznia 2012, 18:00
...a co ma ten screen wspólnego z Hotą?

Serio, linka wstawić nie łaska? -_- Inna sprawa, że to na razie wygląda na projekt, który co prawda zyskał poparcie Picolana, ale oficjalnie elementem Hoty (jeszcze) nie jest.

(jeżeli ktoś nie rozumie, co to właściwie jest - ogólnie ma to być "Dolina", tj. nowy teren rasowy dla Conflux)

Masław PW
9 stycznia 2012, 18:08
Raczej dużo skoro pojawił się na forum HoTy.

HobbitHobbitCo nie zmienia faktu, że wprowadzasz tylko zamieszanie, rzucając takie grafiki ni stąd ni zowąd.

Dru PW
9 stycznia 2012, 18:41
Hobbit:
Resedit, notatnik, SimpleLod. Plik tekstowy z polskimi nazwami w grze jest, gra pokazuje stare nazwy, bez jakichkolwiek zmian.

Jak plik z tekstami ma być podmieniony, skoro SimpleLod dodaje jedynie pliki do oryginalnego loda. Teksty o których mówimy znajdują się w oddzielnym nowym pliku Hota.lod, które program nie widzi.

Chyba, że zmieniasz nazwę na Hota.lod i program podmienia w samej strukturze pliku nowe teksty.

AmiDaDeer PW
9 stycznia 2012, 18:50
Tak właśnie robię.

Skazo PW
9 stycznia 2012, 19:29
Panowie, mam mały problem z Hota, nie mogę zrobić mapy losowej. Tzn gdy już ma tworzyć mapę losową, ładuje sie kilka kresek i gra się wyłącza. Plik random map mam odznaczony " tylko do odczytu"

DOWN : A to sorry.

Edit : A próbował już ktoś kto ma zainstalowane Hota na Woga, jak to jest z dowódcą ? Dawno już w Woga nie grałem, ale chyba dowódca był zależny od tego z jakiego zamku był bohater. To w takim razie co się dzieje, jeśli mamy bohatera z Przystani ?

Kuririn PW
9 stycznia 2012, 19:32
Już było o tym na forum...

HobbitHobbitTak, mapa losowa nie działa, jest to bug, który zostanie naprawiony w przyszłości. Dziękuję.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel