Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 95 - 96 - 97

avatar PW
4 stycznia 2012, 16:54
Cytat:
...a ja jeszcze dodam tak nawiasem, iż niektóre błędy mogą wynikać z tego, iż rosyjska wersja SoD ma bodajże nieco zmieniony kod źródłowy względem angielskiej czy też polskiej.

Zakładając, że twórcy Hota tworzyli i testowali dodatek na rosyjskich Herosach, to angielska wersja (jeśli będzie tylko tłumaczeniem plików tekstowych) może działać jeszcze gorzej, gdyż nie będzie optymalizowana pod inne kody źródłowe.

Kuririn PW
4 stycznia 2012, 16:56
Blade...

Miałem taki problem, przy instalacji SOD. nie mogłem po prostu zainstalować na win7 x64, ale jest taki program o nazwie virtualbox ;) na nim xp :) zainstalowałem całą Sage skopiowałem na dysk u mnie d:\ z grami zainstalowałem HOTe no i musiałem pierw uruchomić plik heroes3.exe później dopiero hota.exe no i gram ;)

AmiDaDeer PW
4 stycznia 2012, 19:54
Cytat:
angielska wersja (jeśli będzie tylko tłumaczeniem plików tekstowych)
Nie będzie. Przede wszystkim dlatego, że "najważniejsze" teksty znajdują się w samym execu (co zresztą uniemożliwia "fanowską" translację). Na poziomie plików tekstowych możemy co najwyżej sobie spolszczyć plotki w tawernie, nazwy kampanii w menu i elementy interfejsu.

EDIT: Raczej jednak znajdują się. :P

Sav:
most of the data, includind texts, is encrypted.

Po prostu nikt z nas nie może ich odczytać. Entuser użył jakiegoś paskudnego algorytmu.

BanBreaker PW
4 stycznia 2012, 20:51
Żadne ważne teksty nie znajdują się w execu z tego, co sobie przypominam ^^

Dru PW
4 stycznia 2012, 22:37
Jakie teksty uważasz za "najważniejsze" ? Z tego co patrzałem na strukturę pliku Hota.lod wiele tekstów tam się znajduję, które odpowiadają za nazwę kampanii, jednostek, budynków, obiektów, biografię bohaterów itp.

Także nie wiem co takiego "najważniejszego" jest zakodowane w pliku .exe

AmiDaDeer PW
4 stycznia 2012, 23:07
Cytat:
Z tego co patrzałem na strukturę pliku Hota.lod wiele tekstów tam się znajduję, które odpowiadają za nazwę kampanii, jednostek, budynków, obiektów, biografię bohaterów itp.
Źle patrzałeś.
Są tylko nazwy kampanii, plotki i interfejs. No i pliki z WoGa, które nie mam pojęcia czemu służą.

A jeśli chcecie się przekonać na własne oczy, to użyjcie jakiegoś narzędzia do zmiany kodowania tych wszystkich znaczków i przetłumaczcie sobie choćby i w jakimś translatorze.

BanBreaker PW
5 stycznia 2012, 00:12
Powiem więcej, tam nie może być żadnych ważnych tekstów, jedyne, co tam możesz znaleźć z takich rzeczy to nazwy defów ;p

avatar PW
5 stycznia 2012, 07:55
Nieważne, gdzie są nazwy do tłumaczenia - chodzi mi o to, że jeśli różnice pomiędzy rosyjską wersją Heroes a angielską są znaczące i powodują pewną niekompatybilność, to warto by angielska wersja Hota była robiona na podstawie angielskiej wersji a nie rosyjskiej, prawda?

AmiDaDeer PW
5 stycznia 2012, 14:29
BanBreaker:
Powiem więcej, tam nie może być żadnych ważnych tekstów
Więc powiedz mi, gdzie są. Bo na razie wszystko wskazuje na to, że muszą być one gdzieś w kodzie gry. Tak wynika z wypowiedzi Sava, tak wynika z wypowiedzi Entusera, wreszcie tak wynika z moich własnych poszukiwań i z prostej dedukcji - wszelkie teksty dotyczące Cove znajdują się w plikach *.exe bądź *.dat w zakodowanej, a przez to właściwie niemożliwej do przetłumaczenia bez znajomości kodu sprzed kompilacji, formie.

Gdyby to było takie proste, to już byśmy najpewniej otrzymali jakieś tłumaczenie - choćby i od graczy.

avatar:
warto by angielska wersja Hota była robiona na podstawie angielskiej wersji a nie rosyjskiej, prawda?
Tak też będzie. Nie sądzę, by ichni programiści zrobili takie głupstwo, by robić angielską wersję Hoty na rosyjskim SoD.

EDIT: Well, ma całkiem sporo wstawionych gdzieś w środku linijek mimo wszystko.

BanBreaker PW
5 stycznia 2012, 15:53
W pliku .dat i owszem mogą, sam .exe jednak nie zmienił się znacząco od podstawowego SoDa. Było tak w becie, jest i teraz. Jakiekolwiek nazwy pozostaną w nim w języku angielskim na wieki wieków. :)

Plik .dat z tego co wiem jest do odkodowania tylko przez jego twórcę...

edeksumo PW
5 stycznia 2012, 16:16
Nie mogę uruchomić Hoty jak włączam ją wywala od razu do pulpitu. Wiecie co może być?

Kuririn PW
5 stycznia 2012, 16:19
edeksumo...

Odpal heroes3.exe, wyjdź, odpal hota.exe graj...

edeksumo PW
5 stycznia 2012, 20:21
Dzięki działa

Blade PW
5 stycznia 2012, 22:23
Lipa, w HD działa mi jedynie oryginalne Heroes III. HotA włącza się tylko w standardowych ustawieniach ekranu. A niby wszystko jest elegancko skopiowane do folderu i te 3 wartości w pliku zmienione na 0. Hmm...

@Hobbit

No tak, patrzyłem na to. Ale ja jestem taki amator, że nie wiem, które dodatkowe wartości zmienić w takim wypadku. Strzelać na ślepo, to mogę z tydzień klikać i zapisywać.

AmiDaDeer PW
6 stycznia 2012, 14:33
Cytat:
te 3 wartości w pliku zmienione na 0
Pewnie trzeba w twoim przypadku zmienić więcej tych wartości... Patrz tu, tu i tu.

Choć - jak mówiłem - sam tego nie próbowałem.

edeksumo PW
6 stycznia 2012, 15:09
Mam pytanie czy można jakoś zrobić aby nie było tych dziwnych znaków tylko np. cyrylica? Wydawało mi się że na forum był gdzieś link do takiego czegoś ale nie mogę znaleźć.

AmiDaDeer PW
6 stycznia 2012, 15:13
To zapewne kwestia podmiany czcionki (pliki *.fnt znajdujące się bodajże w h3bitmap.lod)... Rozwiązaniem może być zainstalowanie rosyjskiej wersji WoGa bez polskich czcionek. Należy jednak wtedy pamiętać, że tym razem krzaczki pojawią się w miejscu polskich znaków.

Jeśli kogoś to interesuje - Alex-ander na Heroes Community stwierdził, że pomaga HotA Crew... i że właściwie można go nazwać członkiem teamu. To mogłoby oznaczać, że Kronverk i Cathedral wciąż mają szanse na przedostanie się do dodatku. Choć, jak słusznie zauważył Aleee, kolejne wersje powinny się skupić na innych rzeczach niż frakcje, wokół których może toczyć się "lobby war". :P

johnny1502 PW
6 stycznia 2012, 22:15
Zainstalowalem dodatek po polsku stąd http://www.wog.acidcave.net/download.php
i ta bete i po zainstalowaniu dodatkow zgodnie z instrukcja nie ma nic nowego a po zainstalowaniu bety nie dziala mi WoG i musze od nowa ja instalowac zeby zadzialala. Co musze zrobic zeby dzialaly mi te dodatki? prosze o pomoc :(

Dark Dragon PW
6 stycznia 2012, 22:22
Dodatek HotA należy instalować na Heroes III: Shadow of Death. Jest to napisane w opisie, trzeb tylko uważnie czytać.
Niepotrzebnie zakładasz nowy temat...

AmiDaDeer PW
7 stycznia 2012, 13:33
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czy dobrze zrozumiałem tamtego posta :P, ale jeżeli tak, to by znaczyło, że WoG i HotA się ze sobą gryzą...

...co by było dziwne, bo ich pliki wzajemnie się nie mieszają.

Albo jakiś błąd w trakcie instalacji, albo cholera wie co.
strona: 1 - 2 - 3 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel