Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Vori - moja mapa
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2

Alamar PW
26 stycznia 2006, 16:16
>>>Po pierwsze - jeśli byś mógł, to przytocz dokładny cytat co do tej odległości od Misty Islands.

Cytat jest w MM6 (może nie o Misty Islands ale o Enroth). Akurat nie mam miejsca na zainstalowanie gry, więc sam poszukaj - choć właśnie na Misty Islands można się na niego natknąć (we Free Havan też). Na 100% jest tam o 200 milach do Regny. Tak samo jak o 3 tygodniach podróży Enroth - Erathia (to w innym cytacie).


>>>Po drugie - co innego flota wojenna, a co innego prywatny żaglowiec.

Różnica jest - tyle tylko, ze to właśnie flota płynęła by jakieś 3-4 dni (no może tydzień). Przy prękości 5 mil węzłów (a to bardzo mało jak na statek) w jeden dzień można przebyć ponad 100 mil - czyli połowę trasy.
A przy okazji to podróż z Zamku Ironfist na Hermit's Isle trwała 3 tygodnie, b. szybkim jachtem. Coś to mówi o samym rozmiarze Enroth.


>>>nie rozumiem, co to miałoby mieć do rzeczy - żadna z wysp w owej kampanii nie była Regną i nie wiem, czy cokolwiek skazuje na jej obecność

Samej Regny nie, ale chodzi o jej położenie i wygląd świata. Christian wybrał się na małą wycieczkę niedaleko Enroth, a zaplątał się w końcu do garnizonu Erathii, skąd go Kaśka zabrała. Czyli pomiędzy Antagarichem a Enroth jest szereg wysp.


>>>Ale skoro żadne źródło tego nie podaje, to śmiem twierdzić, że nie należy tego brać pod uwagę. Ardon to nie oddzielny kontynent, ale północna część Enroth.

A masz coś na poparcie tego zdania?
I nie zapominaj, że wg. autorów H3 i MM6-8 gdzieś jeszcze musi leżeć Karigor, który miał być wyspą.


>>>i przy okazji - co do potwierdzenia kwestii Przodków-Starożytnych, to dla mnie potwierdzeń jest dosyć, a koronny argument w HC :).

Możesz go przytoczyć? :)
Tylko nie mów o portretach Przodków w HC i w WoMM, bo to była polityka 3DO - jak najmniej pieniędzy na nowy tytuł, jak najszybciej go sprzedać (tak samo jak wydanie QotDS - odświeżenie KB tylko dodanie grafiki z H3).


@Erdamon
Może pamiętasz dokładnie kampanię Christiana z AB i masz gdzieś na kompie mapki z jego kampanii?

Erdamon PW
26 stycznia 2006, 17:07
Nie stety nie mam nigdzie obrazkó z kampani sir Christiana (archipelag na którym rozgrywała sie jego kampania był kiedyś zaznaczony na jednej z mam Erathi w bibliotece Jaskini Behemota)

Z teo co pamientam o z tej kampani to pierwsza z wysp na której wyladował christian z pewnoscia był wyspa znajdujaca sie na drodze niendzy Erathia i Antagarichem. Dowodzi temu nais jaki Christian znajduje na jednym z kaieni na tej wyspie: "Tu spała Królowa Katarzyna" był tez inny ciekawy napis "Tu byłó Kilgor" (Co moze sugerowac że byo to nie daleko Krenwoldu lub barbazyncy z wysp sa spokrewnieni z Barbarzyncami z Krenwold lub też że Kilgor odwedził Enroth). Na kamieniu był tez chumorystyczny nais: "Najkrutsz droga do serca męzczyzny wiedzie przez jego rozpłataną pierś "

Acid Dragon PW
26 stycznia 2006, 17:24
>>Samej Regny nie, ale chodzi o jej położenie i wygląd świata. Christian wybrał się na małą wycieczkę niedaleko Enroth, a zaplątał się w końcu do garnizonu Erathii, skąd go Kaśka zabrała. Czyli pomiędzy Antagarichem a Enroth jest szereg wysp.

A to prawda, oczywiście.


>>>Ale skoro żadne źródło tego nie podaje, to śmiem twierdzić, że nie należy tego brać pod uwagę. Ardon to nie oddzielny kontynent, ale północna część Enroth.
>>A masz coś na poparcie tego zdania?

Oczywiście - w WoMM niejednokrotnie mowa jest o Enroth - już w intro na samym początku mowa jest jedynie o 'land of Ardon' (czyli krainie Ardon, nie mylić z 'lądem') oraz człowieku, który wypełni przepowiednię Enroth. Również w outro Saylo mówi, że Alleron musi teraz objąć tron Ardonu, na co ten odpowiada, że nie ma takiego zamiaru - chce znaleźć sobie tylko małą leśną chatkę i uciec od całego szaleństwa Enroth. Co konkretnego położenia (północny Enroth) to wnioskuję to po obecności sporych terenów śnieżnych, łącznie z Lodowcami, które przemierzał Drake w CoMM, ubogiej roślinności - a jeśli wogle obecnej, to zdecydowanie umiarkowanej, tudzież kontynentalnej. Za to znacznie więcej tam grzybów :P.

>>I nie zapominaj, że wg. autorów H3 i MM6-8 gdzieś jeszcze musi leżeć Karigor, który miał być wyspą.

Ten Karigor ma leżeć gdzieś w pobliżu Jadame, a jeden z textów w MM7 w rezydencji Markhama lekko sugeruje, jakoby Markham miał mieć tam jakieś interesy, a więc być może Karigor znajduje się gdzieś pomiędzy Jadame i Antagarichem.


>>>i przy okazji - co do potwierdzenia kwestii Przodków-Starożytnych, to dla mnie potwierdzeń jest dosyć, a koronny argument w HC :).
>>Możesz go przytoczyć? :)

Chodzi mi o cytat w HC1, który jednoznacznie mówi, że Tarnum stojąc przed Przodkami stoi przed zgromadzeniem Starożytnych.

>>Tylko nie mów o portretach Przodków w HC i w WoMM, bo to była polityka 3DO - jak najmniej pieniędzy na nowy tytuł, jak najszybciej go sprzedać (tak samo jak wydanie QotDS - odświeżenie KB tylko dodanie grafiki z H3).

Wogle to były modele 3D i te z WoMM z pewnością nie pojawiały się wcześniej. Zostały stworzone od zera i z pewnością po stworzeniu HC. Raczej nie miało to nic wspólnego z polityką 3DO. Poza tym, nawet jeśli by tak było, to jakoś byłby to dziwny przypadek umieszczać Przodków akurat gdy mowa jest o Starożytnych - a jeśli to nie Starożytni, to niby po co mieliby się pokazywać akurat w tym momencie? Jestem całkowicie przekonany, że autorzy mieli w tym swój cel.

Oczywiście można twierdzić, że do postaci Starożytnych z WoMM użyto po prostu modeli Przodków nie kojarząc jednego z drugim, ale przy innych aluzjach i bezpośrednim dowodzie z HC, takie twierdzenie wg mnie byłoby równie małoprawdopodobne i bezpodstawne jak np takie, że podróżnicy z MM3 i MM7 to te same osoby - jest to po prostu oczywiste, choć też nigdzie nie ma jednoznacznego stwierdzenia, jakoby te postacie z MM7 pochodziły z Terry - a przecież można było po prostu użyć te same imiona i te same rasy, prawda?

witchking PW
20 października 2011, 15:10
Witam wszystkich. Ostatnio zainteresowałem się tematem wyspy Vori. W kółko czytam tylko

"Vori – lodowa wyspa, leżąca na północny zachód od Erathii i na południe od wyspy Regna. Niewiele o niej wiadomo. Wiemy, że jest zamieszkana przez elfy oraz lodowe olbrzymy. Sama Vori leży w strefie zwrotnikowej. W 150 r. przed Ciszą Starożytni ukryli na niej Miecz Mrozu. Najprawdopodobniej ten potężny relikt sprawia, że cała wyspa jest zamarznięta. Na wyspie czas płynie inaczej niż na Antagarichu. Jedna z bohaterek gry Heroes III spędziła tam 20 lat, podczas gdy na kontynencie czas prawie "nie ruszył się". Na Vori toczy się akcja 8. części gry Heroes Chronicles: Miecz Mrozu."

Albo teksty o podobnej wartości merytorycznej. Do tych informacji dochodzi jeszcze, że stolica Vori jest Volee a królem Vol.

Czy wiemy coś więcej? Czy czegoś możemy się domyślać?:)

Prosił bym o pomoc w znalezieniu jakiś źródeł. Za informacje i przemyślenia także będę wdzięczny.

Mam nadzieje że temat jest we właściwym miejscu;)
Pozdrawiam

Dark Dragon PW
21 października 2011, 01:01
Poszukaj tematów o Two Island.

witchking PW
15 listopada 2011, 13:07
Wedle rady tematu poszukałem. Poczytałem lecz wiele w nim nie odkryłem.
Za to zacząłem szukać w homm i mm. Oto efekty moich poszukiwań.
W M&M 8 znalazłem coś takiego:

"Terminus

Lars Eilief jeszcze jako dziecko, zanim stworzył swoje barbarzyńskie królestwo w Vori, znalazł ten miecz głęboko w lodowej jaskini. Kiedy umarł, miecz pozostawiono wraz z ciałem na pogrzebowej łodzi. Nie wiadomo w jaki sposób broń znalazła się w Jadame."

Wiemy coś więcej o owym Larsie Eiliefie? O jakim barbarzyńskim królestwie mowa? Czy to królestwo śnieżnych elfów czy na Vori istniało jeszcze inne królestwo?

Inny przedmiot z M%M 8 nawiązujący do Vori to:

"Hełm Drogga

W historii barbarzyńskich plemion Vori trudno znaleźć herszta, który żył długo. Jeszcze rzadziej słyszy się o takich, którzy utrzymywali swšą pozycję dzięki magii, a nie sile oręża. Drogg był jednym z nich - magiem wojownikiem, który przetrwał wiele lat rywalizacji. Mówi się, że nosił ten hełm nawet podczas snu. Teraz gdy go posiadasz, zrozumiesz dlaczego."

Wiemy coś o owym Droggu ponad to co mówi nam opis artefaktu?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi. Będę szukał dalej wzmianek o Vori
strona: 1 - 2
temat: Vori - moja mapa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel