Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)temat: Crusaders of Might and Magic - problem
komnata: Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)

Gandalfica PW
29 września 2006, 20:57
Otóż gdy gram, postacie skaczą. Gdy Drake podchodzi do szkieleta nic się nie dzieje. Mam WinXP, z SP2. CoMM mam z MM antologia. pomocy...

Acid Dragon PW
29 września 2006, 22:15
Pojęcia nie mam, aczkolwiek z ciekawości i wobec faktu, że dziś toto nabyłem sam zaraz sprawdzę....

Alamar PW
29 września 2006, 22:29
Problem występuje masowo (sam także jeszcze CoMM nie instalowałem) - rozwiązana jak dotąd też nie widziałem.
Jak coś znajdę to dam znać.

Acid Dragon PW
29 września 2006, 22:32
A ja jedyne co mam do powiedzenia to to, że również mam Win XP SP2 i problemu absolutnie żadnego nie stwierdzam. Nawet trybu zgodności ustawiać nie musiałem. Pograłem sobie do momentu zdobycia przez Drake'a nowego poziomu i żadnych anomalii pod tym względem nie zauważyłem. Jedyny problem, na jaki natrafiłem to brak filmiku na początku. Przykro mi, ale nie wiem, o co może chodzić.

Alamar PW
29 września 2006, 22:37
A próbowałeś dalej - gdzieś czytałem, że te skakanie ujawnia się trochę później.
Zresztą WIN XP to WIN XP - u jednych gry działają dobrze (choćby żadnych kłopotów z dźwiękiem w MM7) u innych już nie.
Podejrzewam, że znów może to być coś z Directem lub sterownikami.

złoty smok PW
14 października 2006, 10:05
< Drake ginie >A ja nie mogę użyć napoju uzdrawiającego! Pomooooooooocy...ugh! < Drake ginie >

EDIT: To będzie chyba to pierwsze.Wciskam H i nic! Zmieniłam też na prawy Shift i też nic!

EDIT2:Jakby co, to CoMM mam z Antologii. A Miało się coś dziać przy szkieletach? Pytam bo zaczynam dopiero z tą grą ;)

Alamar PW
14 października 2006, 10:16
A dokładnie? Nie możesz użyć (nie działa) czy też nie znasz przycisku skrótu do uzycia napoju leczącego?
W tym drugim przypadku zajrzyj do instrukcji lub konfiguracji klawiatury (jeśli jest) w opcjach gry.

EDIT:
Głupie pytanie ale muszę zadać: Czy aby na pewno masz w ekwipunku napój leczniczy?
Jeśli masz (pewnie tak), to do głowy przychodza mi dwie sprawy:
1. reinstalacja gry i uruchomienie jej po resecie kompa,
2. coś skopanego w samej grze - wysłać maila do pomocy technicznej Cenegi (i opieprzyć ich zdrowo).
Sam jeszcze nie uruchomiałem Crusadersów z antologii, więc nie wiem czy i jakie ma ta wersja błędy (a jak ma to pożyczę (na wieczne nieoddanie ;) pierwszą edycję od kolegi).
Aha, przy szkieletach miało być "skakanie" ekranu/postaci.

Field PW
1 września 2007, 22:20
U mnie dźwięk żabkuje... Wszystkie inne gry z kolekcji są ok, Crusaders wybitnie się gryzie ze sterownikami i żadne ustawienia mu nie pasują :/

Kaazam PW
7 grudnia 2007, 18:53
Kurcze, ja też mam CoMM z antologii i nie napotkałem żadnego błędu. Jak widać SP1 góruje. Ogólnie zauważyłem, że przy SP2 w WinXP wystepuje większa ilośc błędów w większej ilości gier. Nom oczywiście w grę wchodzi jeszcze sprawa sterowników i własnych ustawień gry. Dlatego zostawiłem to ścierwo i przeszedłem na Ubuntu :P - sam ustawiasz, jaki system ma ci WINE imitować i nie ma problemu :P

Krecha PW
5 sierpnia 2009, 13:42
Tak mi na samym początku, gdzie Drake się dopiero odckął, sam podchodzi do szkieletów, a komp mnie nie słucha np. każę mu wyjąc miecz, a on nic lub odejść.

MAM XP I ANTOLOGIE!

MrCudny PW
2 listopada 2011, 11:15
A ja mam taki problem.
Po włączeniu gry kiedy gadają ze sobą te szkielety to powiedzmy że powinny powiedzieć "siema" a mówią "ssssiiiieeemmmmmmmaaaaaa" i tak laguje prawie wszystkie dźwięki! :< O co z tym chodzi? Zmieniałem już na wszystkie możliwe tryby odtwarzania dźwięku (coś takiego jak EAX) i nic!
Jest jakiś patch rozwiązujący ten problem? Jak tak poprosiłbym o link do pobrania
Z góry dzięki

Alamar PW
2 listopada 2011, 11:34
Z tego co wiem, to nie ma. Musisz się do tego przyzwyczaić.

MrCudny PW
2 listopada 2011, 11:52
Aha :<
Grałem kiedyś w ang. wersję CMMa i wszystko pięknie działało ^^ ale nie kapowałem co mam zrobić. :D Po_prostu gdzieś biegłem. A zainstalowałem polską wersję i właśnie ten problem. :< Dzięki za szybką odpowiedź.

AlamarAlamarPrzymiotniki piszemy z małej litery.

Alamar PW
2 listopada 2011, 12:15
Grałem kiedyś w polską wersję CoMM-a i wszystko pięknie działało... ale to było pod Windowsem 98. Nowy system, nowe problemy.

Acid Dragon PW
2 listopada 2011, 20:20
Crusaders faktycznie mają problemy ze wszelkimi "nowszymi" systemami, o ile tak można mówić o starym już Windows XP (i wyżej).

Jeśli to coś pomoże - zauważyłem, że sytuacja odrobinę się poprawia po zwolnieniu maksymalnie dużo pamięci RAM (restart kompa, wyłączenie aplikacji działających "w tle"). Po pewnym czasie jednak i tak głosy stają się nie do wytrzymania.

MrCudny PW
3 listopada 2011, 08:34
Mocno poszperałem po necie ale do przypadku M&M 7
Okazało się że to jest wina przyspieszenia kart dźwiękowych
Mały wyrywek z Jaskini behemota:
Może po prostu wkleje moje emaile z CD Projektem;]

Subject: Might and Magic VII - błąd dźwięku
Posiadam państwa produkt "Might and Magic VII" już wiele lat i
pamiętam, że nie miałem z nim żadnych problemów korzystając kilka
lat temu z niego na windowsie 98. w tej chwili mam win xp pro i mam
problem z dźwiękiem. Co ciekawe problem jest np. z odgłosami
postaci, a nie ma go z odgłosami kroków
bohaterów chociaż w grze jest to traktowane jako jeden rodzaj dźwięku.
Wszelkie strzały, odgłosy zamykania drzwi i jak juz wspomniałem odzywki
postaci itp włączają się jedna po sobie wiele razy w szybkim
czasie przez kilka sekund co wprowadza okropny zamęt i niemożliwość grania przy
włączonym dźwięku... zwracam się z prośbą o jakąś radę...



Proszę w takim wypadku w konfiguracji gry wyłączyć sprzętowy dźwięk 3D oraz jeżeli ma Pan taką możliwość spróbować zmienić sterownik dźwięku na Microsoft DirectSound3D Hardware Support.
Jeżeli to nie rozwiąże Pana problemu proszę zmienić poziom przyśpieszenia sprzętowego karty muzycznej. Może Pan tego dokonać
uruchamiając program dxdiag (Start -> Uruchom: dxdiag). Po
> uruchomieniu tego programu proszę przejść do zakładki dźwięk, a
> następnie przesunąć suwak z przyśpieszeniem sprzętowym maksymalnie w
> lewą stronę. (proszę wypróbować różne ustawienia przyśpieszenia).
>
> W przypadku innych pytań lub uwag prosimy o ponowny kontakt z naszą
> firmą.
>
> Pozdrawiam,

W moim przypadku pomogło ale zaczeła lagować gra?
Nie wiem, w każdym razie powinno to każdemu pomóc ;]
temat: Crusaders of Might and Magic - problem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel