Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Konwersja Jednostek
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)

Mroczny Łowca PW
4 września 2011, 22:59
Jeśli pytanie już padło, a odpowiedź została podana - przepraszam, jednak na tą chwilę nie mam tyle wolnego czasu, żeby przejrzec forum w całości.

Chodzi mi natomiast o konwersję jednostek z HV do 2d. Jest to możliwe?

Acid Dragon PW
4 września 2011, 23:10
W teorii.
W praktyce sobie tego nie wyobrażam.

W teorii należałoby jakoś wyciągnąć model 3D z HV, nałożyć na niego tekstury znajdujące się w oddzielnych plikach i w jakimś programie 3D takiemu modelowi robić "zdjęcia" w różnych fazach animacji (tudzież ustawić robienie owych zdjęć automatycznie przy zaprogramowanej animacji).

Jednak fantazjuję nieco, gdyż nieco wątpię, aby modele 3D używane w H5 dało się przetłumaczyć na jakiś obsługiwany przez programy graficzne 3D format. Mogę się jednak mylić.

Mroczny Łowca PW
4 września 2011, 23:16
Dziękuję za odpowiedź. Co do wyciągania modeli, to nie zaszkodzi chyba spróbowac. Póki się o wszystkim nie przekonam, pozostanę optymistą. :)


EDIT: A czy program Heroes V Advanced GameMechanics Modifier byłby w stanie coś pomóc? (Pytam, bo nie mam dostępu do samej gry na chwilę obecną)

Acid Dragon PW
5 września 2011, 10:49
Sądzę, że nie. To program stworzony głównie z myślą o modyfikacji parametrów i tworzeniu modów, a nie o zabawie z grafikami 3D. Jednakże program znam tylko "z widzenia", a nie własnego doświadczenia.

AmiDaDeer PW
5 września 2011, 15:45
Acid Dragon:
Jednak fantazjuję nieco, gdyż nieco wątpię, aby modele 3D używane w H5 dało się przetłumaczyć na jakiś obsługiwany przez programy graficzne 3D format.


To chyba dowód na to, że coś takiego jest możliwe?

Jeddite PW
23 października 2011, 20:05
A czy można zmienić defy na format jednostek z HV???

AmiDaDeer PW
23 października 2011, 20:37
...

To tak jakbyś próbował zamienić rysunek w Paincie na trójwymiarowy model. :P

Acid Dragon PW
23 października 2011, 23:21
Nie, nie można.

Można jedynie stworzyć od zera coś, co będzie przypominało jednostkę z H3, ale pliki def niewiele tu pomogą.

temat: Konwersja Jednostek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel