Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/mod] Projekt Rekvizit - raz jeszcze...
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

avatar PW
26 listopada 2007, 19:24
Nie wiem, czy dużo tu osób słyszało o tym projekcie. Swego czasu, wywoływał sporo emocji tym, że... był płatny. Mimo tej niedogodności wydawał sie oferować wiele możliwości i spore zmiany w stosunku do starutkich Heroes. Strona domowa znajdowała się na (---). Właściwie to znajduje się tam dalej, można zobaczyć na screenach co oferuje/oferowała.

Ponieważ projekt nie wypłynął na szersze - czytaj międzynarodowe wody - myślałem, że umarł śmiercią naturalna. Chyba się pomyliłem.
(---)

Tak więc projekt Rekvizit nie umarł i chyba ma się całkiem dobrze, gdyż ostatnia aktualizacja była we wrześniu tego roku.
(---)

Na dzień dzisiejszy dostępna jest do ściągnięcia wersja beta 1.44, która waży 40 mb, czyli więcej niż sam WoG, który jest niezbędny i to w wersji 3.58f.

Są dwie główne wady:
- całość jest po rosyjsku, chyba nikt nie planuje przynajmniej angielskiej. W dodatku wydaje mi się, że to jest trudne do tłumaczenia, gdyż wiele tekstu jest wprowadzonych w obrazki, a obrazki się nie tłumaczy!
- za hasło do wypakowania rara trzeba zapłacić... 3.85 euro, czyli ok. 17 zł. Twórcy tłumaczą się tym, że do stworzenia dodatku używali bibliotek, które sa komercyjnie i nie mogą być bezpłatnie rozpowszechniane.

To co? Zrzuta na jedno hasło dla całej Polski? :P

Ginden PW
26 listopada 2007, 19:31
Gdzie wpłacać pieniądze?
Trang OulTrang OulNa moje konto.

tymolord PW
26 listopada 2007, 19:52
Interesujące... Wygląda dziwnie, i jest chyba (za)wiele nowości i zmian. Wiadomo coś o fabule? Chyba są z tego co wiem nowe 3 kampanie.

MCaleb PW
26 listopada 2007, 19:56
Tarnum, witamy w archiwum. :P

avatar PW
26 listopada 2007, 20:26
Forma płatności jest chyba przez niejakie Web Money, czyli chyba coś w rodzaju Pay Pala, a to znaczy że bez karty kredytowej się nie obędzie :(
Szukałem tego hasła na necie, ale życzę powodzenia temu, kto coś wygrzebie na ruskich stronach, zresztą nie wierzę, że ktoś gdzieś je umieścił, gdyż to jest skierowane zapewne do garstki ludzi.

(---)

Acid Dragon PW
26 listopada 2007, 20:39
Pobieranie jakichkolwiek opłat za dodatek do komercyjnego produktu, wykorzystywanie pracy NWC i WoG Teamu do celów zarobkowych, jak i samo modyfikowanie prac innych autorów bez ich pozwolenia jest nielegalne i w oczach WoG Teamu co najmniej nie w porządku wobec ich i wobec fanów.

Dlatego nigdy z mojej strony, jak i zapewne ze strony Teamu wsparcia dla tego projektu nie będzie. Odcięły się od niego też dwie największe międzynarodowe strony o HoMM i w mojej opinii słusznie. O sprawie został poinformowany także Ubisoft.

Najchętniej zamknąłbym ten temat, aczkolwiek ma on charakter informacyjny.
Jednakże wyciąłem linki prowadzące do strony jako prowadzące do materiałów o charakterze nielegalnym, a więc sprzecznym z Konstytucją.

Ginden PW
26 listopada 2007, 20:54
Acidzie, Ty masz zawsze rację! Czy można plugawić komnatę WoG czymś takim? Jeśli jest to nielegalne to ja się odcinam od tego pomysłu. Niech zginą twórcy tego moda! (Chór! Powtórzyć, tylko z pasją!)
EDIT: Trang, o co ty mnie oskarżasz?! Ja mam 44 jaźnie.
Trang OulTrang OulPrzed godziną sam chciałeś kupić ten crap. Rozdwojenie jaźni? To jest uleczalne, proponuję piąchopirynę.

tymolord PW
26 listopada 2007, 21:01
Jak nielegalne, to nielegalne. Dołączam się do przeciwników tego moda.

Irhak PW
15 października 2011, 01:29
Odgrzebywanie starych tematów. Niestety zainteresowałem się zawartością tego moda, a pliki, o które mi chodzi są właśnie w 1.44, a nie w AntiRekvizit czy innych takich. Nie potrafię ich wyciągnąć. Nawet wpisanie hasła (rzekomo poprawnego) nic nie daje. Ma ktoś może defy z tej paczki? I skrypty najlepiej też. Bardzo bym prosił o podesłanie :)

fishkebab PW
15 października 2011, 18:51
Moim zdaniem Ubisoft powinien coś z tym zrobić. To tak, jak bym zrobił jakiegoś moda do np. Crisis'a i sprzedawał po 30 zł na Allegro. Przecież to jest niezgodne z prawem.

AmiDaDeer PW
15 października 2011, 18:58
To chyba robili Rosjanie? Jeżeli tak - tamtejsze prawa autorskie z tego co wiem są nieco inne niż u nas i w krajach zachodnich. Co nie zmienia faktu, że uczciwe toto nie jest...

Acid Dragon PW
16 października 2011, 11:20
Autorzy twierdzą, że wg rosyjskiego prawa jest to legalne. Jeśli jednak nawet byłaby to prawda (w co wątpię), to jeśli ktoś spoza Rosji miałby to kupić, to byłoby to łamaniem prawa w jego kraju.

Dodatkowo - ich działania są ewidentnym złamaniem zasad umowy licencyjnej, więc tak czy inaczej ta aktywność jest nielegalna.

Mod został wyklęty z największych for HoMM-MM i w Grocie także nie mamy zamiaru go wspierać, więc proszę o NIEPODAWANIE żadnych linków prowadzących do strony tego czegoś.

Irhak PW
16 października 2011, 15:40
Cytat:
Mod został wyklęty z największych for HoMM-MM i w Grocie także nie mamy zamiaru go wspierać, więc proszę o NIEPODAWANIE żadnych linków prowadzących do strony tego czegoś.

Ja nie proszę o mod tylko o defy z niego -.-'

Acid DragonAcid DragonMoja wypowiedź nie była adresowana personalnie do Ciebie.

majaczek PW
17 lutego 2012, 13:32
Ruskie Archiwum WoG
(To nie jest link do tego cusia, a nawet jak podam link do Ruskiego Archiwum WoG to i tak jest to link do strony ogólnotematycznej posiadającej rózne zasoby między innymi ERĘ i Phoenix Mod, więc jak najbardziej się w konstytucji groty mieszczę)
zawiera Rekvizit Mod w wersji AntiRekvizit, jednak jeśli próbuję go pobrać to się Antyvirus buntuje (twierdzi że ma jakiegoś virusa ta paczka), jak myślicie jest to false alarm, czy nie uchowała się już żadna czysta wersja tego moda (od razu mówię że nie proszę o linki, żebym nie dostał warna za nic :P)?

I pytanie techniczne: Skoro mod Rekvizit jest nielegalny z powodu konieczności opłaty, i według naszego prawa nie uznajemy twórcom moda majątkowych praw autorskich, czy to znaczy że jeśli się pojawi wersja bezpłatna, niezahasłowana, lub z hasłem/kluczem w paczce, to czy będzie według forum.acidcave.net zawartością legalną czy nie? a jeśli nie, to podanie defów/lodów/grafik/muszyki/dźwięków/skryptów z tego projektu (czyli wszystkiego poza tym co czyni go nielegalnym, czyli chyba z wyjątkiem exeka?) będzie na grocie legalne?

I jeśli tak to chciałbym dostać te materiały, chociażby po to by bezczelnie wykorzystać grafiki w moim modzie :P (który będzie się opierał na skryptach i ERze)

I swoją drogą chętnie znalazłbym czystą wersję tego moda chociażby tylko po to żeby zobaczyć czemu się tyle szumu zrobiło wokół tego moda. (Samo robienie szumu wokół czegokolwiek jest formą reklamy dlatego antyreklama jest nieskuteczna, a jak ktoś spróbuje coś wyplenić z internetu to zwykle skutkuje to tym że są setki mirrorów zawierających daną zawartość.) Choćby po to by stwierdzić ze spokojem że nie warto było się o to męczyć. A jeśli warto to możnaby wyjąć to co warte uwagi i rozpowszechnić (bez całej reszty która jest niewarta uwagi), chociażby po to bym miał na czym testować Ametysta (tak wiem jest mnóstwo innych defów jednostek w sieci), albo spróbować wyeksportować z nowego exe funkcje które możnaby wykorzystać jako wtyczki do ERY. (programem binmagic można oddzielić tylko te kawałki exeka które się różnią, potem wystarczy pofiltrować które funkcje się przydadzą, a które się nieprzydadzą/są_niezgodne_z_ERĄ)

Oczywiście wszystko ku Chwale Heroes3, WoGa, ERY i Starożytnych i Królowej Katarzyny, bez przyłożenia ani trochę chwały dla (Anti)Rekvizita.

PS: Jak ja zrobię własną grę zapewnię w licencji możliwość robienia płatnych modów... po kupieniu licencji Enterprise na edytor modów :P (Ja zarobię i dam innym zarobić.)

Liabaen PW
1 maja 2012, 18:23
Cytat:
Jak ja zrobię własną grę...

Powodzenia...

Fandor PW
1 maja 2012, 18:38
Tak zgadzam się ze wszystkimi powyżej krytykującymi tego moda jednak sam także chciałbym zobaczyć defy albo chociaż listę rzeczy które wprowadza ten mod.
A także w niego zagrać.

TopFunny525 PW
2 maja 2012, 19:42
@UP
Nie zyskasz tych defów dopóki nie zapłacisz. Możesz porozmawiać z tymi, którzy go zyskali, ale wątpię aby ci się udało. Poszukaj, ale wątpię gdyż wszystkie serwisy o HOMM jak wspomniał Acid...
Cytat:
WYKLĘŁY GO!
ze swoich stron. Tak więc powodzenia. Pozostaje jeszcze kupno, ale komu się chce wydawać w błoto prawie 20zł na niewiadomo jaki mod. Już wolę przeznaczyć te pieniądze na coś innego. Pozdrawiam.

avatar PW
2 maja 2012, 20:10
Bzdury. Trochę szukania w google i można znaleźć Anty-rekvizit czyli pliki Rekvizitu ze złamanym hasłem.

Irhak PW
2 maja 2012, 20:14
Cytat:
Nie zyskasz tych defów dopóki nie zapłacisz.
Wybacz, ale bullshit. Dorwałem się niby do nich i jakoś nic szczególnie ciekawego nie zauważyłem (nawet defów jednostek o.O).

majaczek PW
2 maja 2012, 20:22
Irhak właśnie o tym linku mówiłem że go namierzyłem. Mój antywirus od razu zaczął na to krzyczeć, poza tym według moich informacji AntiRekvizit choć niby scrackowany to zaledwie maleńka część Rekvizita. Nie można się dorwać do DEFów? HoTA ma manię szyfrowania, ale przynajmniej DEFów nie zaszyfrowali.
strona: 1 - 2
temat: [H3/mod] Projekt Rekvizit - raz jeszcze...

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel