Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Różne pytania o różne grafiki (sic)
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Ginden PW
10 listopada 2007, 18:06
Cytat:
3. Jak działa instalator .wog, i gdzie są listy plikow do zainstalowania
Tu masz instrukcję.

hugo PW
14 grudnia 2007, 08:57
Jakim programem można podmienić już istniejące defy? Mógłby ktoś mi pomóc, próbowałem commanderem.

Ginden PW
14 grudnia 2007, 09:15
Cytat:
Programem Simple lod, który znajduję się na nowej oficjalnej stronie WoGa
-wypalone-

Ginden PW
22 grudnia 2007, 13:19
Część osób je zna... Chciałbym zaprezentować spolszczenie H3DefToola. Nie wszystko jest jeszcze przetłumaczone.

Bluearga PW
13 października 2011, 17:33
Czy można zmienić plik .wog na .def?

Pewnie zapytacie "po co, skoro .wog się banalnie instaluje". No właśnie nie. Po tym "banalnym" instalowaniu reskinów niestety gra mi się wykrzaczyła, zaś podmienianie samych .defów brzmi i jest o wiele prostsze(moim zdaniem), zwłaszcza, że w tych reskinach .wog są poukrywane inne zmiany(np. zmiana statystyk Sacred Feniksa) czego akurat nie chcę.

Irhak PW
13 października 2011, 17:45
Możesz użyć dowolnego programu do wrzucania defów do lodów (np. SimpleLod - link w temacie o jednostkach). Ale wtedy musisz mieć jedynie pliki def z łatki wog.

Bluearga PW
13 października 2011, 17:48
No wiem, ale właśnie mam tylko plik .wog i nie wiem jak z niego wyciągnąć te defy. Wiem jak je potem wrzucić do gry, gdyż czytałam poradnik i ten program mam... Niestety z rozszerzenie .wog to tak nie działa :<

Mitabrin PW
13 października 2011, 18:01
Po prostu zmień nazwę pliku z <nazwa>.wog na <nazwa>.rar i rozpakuj. :)

Bluearga PW
13 października 2011, 18:08
Aaaa, takie buty :P I wszystko jasne.

Jeszcze takie jedno pytanie - akurat widzę tutaj 3 pliki def, lecz tylko jeden z nich nosi nazwę jednostki w grze(zm154z.def - Blood Dragon). To teraz mam "wtopić" wszystkie 3 defy, czy tylko ten o nazwie jednostki?

Aha i czy wielkość liter ma znaczenie w nazwie?

AmiDaDeer PW
13 października 2011, 18:20
Bluearga:
To teraz mam "wtopić" wszystkie 3 defy, czy tylko ten o nazwie jednostki?
Zakładam że jeden z tych plików to animacja w czasie bitwy, drugi natomiast to animacja na mapie przygody... Czyżby trzeci się nazywał TWCRPORT (albo jakoś tak)?

Jeżeli tak - sądzę, że można spokojnie wszystkie wrzucić.

Bluearga:
czy wielkość liter ma znaczenie w nazwie?
Raczej nie.

Bluearga PW
13 października 2011, 19:01
Jeszcze jedno pytanie.

Jeśli zastapie def np. Serafina jakimś innym w którym nie widzę animacji rzucania czaru(Mam DefViewera) to dojdzie do crashu gry?

Analogicznie z jednostkami strzelającymi.

Trith PW
13 października 2011, 19:22
Przy braku animacji strzału dochodziło do crashy, tego jestem pewien. Nawet zdarza się, że gra się wysypie, kiedy *.def zawiera animację strzału, ale ze zbyt małą liczbą klatek.

Jednak jakoś nigdy nie sprawdzałem, jak się sprawa tyczy animacji rzucania czarów przez jednostki.

Bluearga PW
13 października 2011, 22:26
Jak się nazywa akcja odpowiadająca za rzucanie czarów i/oraz strzelanie?

Mam reskina Serafina z 6 skrzydłami. W jego defie są animacje "Shoot" co dosłownie znaczy strzał, ale nie wiem czy to za zaklęcia przypadkiem nie odpowiada(gdyż animacja nijak strzału nie przypomina, seraf podnosi miecz do góry, więc tak jakby czarował)

Irhak PW
14 października 2011, 00:51
Cytat:
Mam reskina Serafina z 6 skrzydłami.
Czyżby to był ten z 8LR? :P

Wg tego co widzę to on ma animacje strzału (i jest to właśnie to podniesienie). A defy $24 creatures mają i shoot i 2-hex/spell attack. Może się to zcrashować, ale to i tak trzeba poprawić (w tym całe 8LR :P)

Bluearga PW
14 października 2011, 11:04
Tak, to ten aniołek z tego mini-moda, tyle, że ja go nie instalowałam - serafina znalazłam na necie. Z podmianą piekielnej hydry, sacred feniksa, piekielnego barona i blood dragona nie miałam żadnych problemów gdyż one ani nie strzelają, ani nie czarują. Natomiast przy serafinie już sprawa się bardziej komplikuje, gdyż używa wskrzeszenia, dlatego właśnie się zawahałam.

Sytuacja wobec Władcy Piorunów pewnie jest podobna, bo ten zaś strzela. I tak nie znalazłam na razie reskina do niego.

Więc twierdzisz, że mogę go spokojnie zastąpić, czy jednak jest ryzyko crashu?

fishkebab PW
14 października 2011, 13:44
Ja powiem tak. Jeśli podmienisz jednostkę, strzelającą na jednostkę, walczącą w zwarciu i dasz rozkaz strzału, to gra się wyłączy, a jeśli jest na odwrót to nic się nie stanie(Jednostka będzie zawierać po prostu zbędną animację strzału).

Z zaklęciami zaś nie wiem jeszcze co się może stać. I taka rada, jeśli koniecznie chce się podmienić strzelającą jednostkę, na nie strzelającą(i na odwrót) to polecam skrypty ERM :) . I to by było na tyle.

Mitabrin PW
14 października 2011, 22:48
Ymmm... nie napisałeś w zasadzie niczego nowego (czyt. czego Trith, by nie pisał). :P

Cytat:
Sytuacja wobec Władcy Piorunów pewnie jest podobna, bo ten zaś strzela. I tak nie znalazłam na razie reskina do niego.

Tutaj znajdziesz bardzo dużo defów, które mogą ci się spodobać. Pozdrowienia dla packi z Rosji. Na pewno jest tam bardzo dużo defów zrobionych specjalnie po to, by podmienić dane jednostki ósmego poziomu, więc pewnie żaden tytan nie będzie się crashować przy strzale (ale na wszelki wypadek sprawdzaj)...

TopFunny525 PW
25 lutego 2012, 23:36
Ja mam pewien mały problem. Ponieważ, chciałem sobie z bastionu zrobić tzw. miasto krasnoludów z podmienionymi istotami itp. Jest jeden taki problem. Bo gdy podmieniam krasnoluda za elfa i gdy strzela następuję natychmiastowy crash! Chciałbym tak zrobić aby on nie strzelał. Wiem, że chodzi tu najprawdopodobniej o skrypty. Ale prosiłbym o wszelaką pomoc, ponieważ bardzo mi na tym zależy!

Mitabrin PW
25 lutego 2012, 23:42
Podmieniony def musi posiadać ilość klatek strzału, które są takiej samej ilości lub wyższej od ilości klatek strzelania defu jednostki pierwotnej. Sam kiedyś miałem ten błąd, kiedy robiłem mod z nowymi dowódcami.

TopFunny525 PW
25 lutego 2012, 23:51
Mitabrin:
Podmieniony def musi posiadać ilość klatek strzału, które są takiej samej ilości lub wyższej od ilości klatek strzelania defu jednostki pierwotnej. Sam kiedyś miałem ten błąd, kiedy robiłem mod z nowymi dowódcami.
Czyli, że co bo trochę się zagubiłem;).
Moim zdaniem trzeba coś zrobić w skryptach bo ci powiem szczerze, że nawet jak ściągnąłem DEF wikinga(Link poniżej) To i tak mnie wywalało do Windowsa! Więc ja już nie wiem.
Link do wikinga(Stworka mającego na celu podmienienie Elfa).
http://www.wogjednostki.dbv.pl/downloads.php?cat_id=1&rowstart=270
Poniżej jest też link do tzw. krasnoludzkiego piromanty. Alternatywnej jednostki którą chciałem mieć na początku:
http://www.wogjednostki.dbv.pl/downloads.php?cat_id=1&rowstart=240
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [H3/różne] Różne pytania o różne grafiki (sic)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel