Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)temat: Might and Magic: Clash of Heroes
komnata: Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)
strona: 1 - 2

Dark Dragon PW
25 czerwca 2011, 13:02

Aż dziwne (a może i nie), iż nie ma jeszcze takiego tematu. Jako, że niedawno dorwałem się do konsolki NDS oraz do wyżej wymienionej gry, chciałbym się podzielić moimi wrażeniami.
Powiem wprost, że wszyscy recenzenci nie pomylili się co do tego tytułu i jest prawdopodobnie najlepsza gra na ową konsolę. Rozgrywka jest banalna i co najważniejsze w MM nieludzko wciągająca. Potrafiłem siedzieć przy tej gierce do 4. na ranem i z niedokrwioną ręką‼
Cały system gry jest podobny trochę jak w Puzzle Queście chodzi o to by nasze jednostki składać w odpowiednie figury o jednakowych kolorach (są 3 kolory). Jednostek mamy dla każdej frakcji 7 (czyli podobnie jak w HoMMach). Zawsze 3 jednostki podstawowe, oraz po 2/3 jednostki elitarne/chempion. Pierwsze są nieskończone i odnawialne, te cenniejsze należy nabyć w siedliskach. Możemy mieć ich ograniczoną ilość oraz mogą zginąć w walce. W grze mamy 3 surowce, za które rzeczone jednostki kupujemy - złoto, ruda, kryształy.

W trybie kampanii oprócz walk standardowych są także:
- Puzzle (logiczne zadanie, w którym podczas naszej jednej tury przy ograniczonej liczbie ruchów musimy wykończyć wszystkie stwory przeciwnika)
- Walki z bossami (potężne jednostki o dużej liczbie PŻ, atakują nas w różnoraki sposób)
- Trafianie do celu (po stronie przeciwnika są cele oznaczone czerwonymi strzałkami, które należy trafić, cele te mogą być ruchome, a nawet czasowo znikające)
- Inne wyzwania (możemy się też spotkać z walkami standardowymi z pewnymi utrudnieniami - np. mur po stronie przeciwnika na starcie)

W grze mamy 5 frakcji, a każda z nich ma osobną kampanię:
Przystań (Święte Imperium Gryfów - ludzie)
Nekropolis
Sylwan (Irollan - elfy)
Akademia (Srebrne Miasta - czarodzieje)
Inferno (Sheogh - demony)
Oprócz kilku jednostek znanych z HoMM5 jest kilka nowych jak np. Jeleń!

Gra jest naprawdę długa i zapewni nam frajdę na wiele długich godzin. Serdecznie polecam ją wszystkim maniakom MM, czy też zwykłym casualowym graczom.

EDIT:
Mangowa grafika może odstraszyć poniektórych, ale jak dla mnie to żadna wada ;)

mateusz_ubisoft PW
29 sierpnia 2011, 11:40
Witaj,

Teraz będziesz mógł pograć w M&M: Clash of Heroes także na pececie, bo po wersjach na XBOXA i Playstation wchodzi i taka wersja :) Jak oceniasz tę grę z perspektywy czasu?

Pozdrawiam,
Mateusz Ubisoft

Dark Dragon PW
29 sierpnia 2011, 12:32
Zapraszam do recenzji ;)
Oczywiście wersję na PC od razu zakupię i przetestuję razem z najnowszym DLC ;)

Alamar PW
29 sierpnia 2011, 12:40
Mnie bardziej interesuje czy:

- Gra wyjdzie w Polsce w wersji pudełkowej, czy też będzie dostępna tylko elektronicznie, jak to było wspomniane w zapowiedzi Ubisoftu?

- Gra będzie przetłumaczona na język polski, a jeśli tak, to czy takie tłumaczenie nie będzie kolidować z tłumaczeniami HoMM-a V i HoMM-a VI? Wszak bohaterowie i artefakty występujące w Clash of Heroes pojawiają się również w HV i HVI, o czarach, jednostkach, ich podziałach na poziomy (core, elite, champion) nie wspominając.

- Gra była zapowiedziana na 22 września, jeśli dobrze pamiętam, nadal ta data jest aktualna?

Z tego co słyszałem o tej grze (z opinii samych graczy), jest ona warta zakupu, ale jak dotychczas była ona dostępna tylko na NDS-a, co skutecznie zawężało pole nabywców.

Dark Dragon PW
29 sierpnia 2011, 12:51
Właśnie - o wersję pudełkową kilka razy pytałem Ubisoft i za każdym razem moje pytanie zostało zignorowane...

mateusz_ubisoft PW
31 sierpnia 2011, 10:48
@Alamar

- Gra będzie dostępna w polskiej dystrybucji w wersji pudełkowej. W Ubishopie będzie wersja elektroniczna.

- Tłumaczenia będą spójne z pozostałymi częściami HoMM

- Data premiery gry, którą podałeś jest cały czas aktualna :)

Btw. Gra była dostepna na NDSa na samym początku, potem doszły jeszcze wersje na platformy XBOX i Playstation

Dark Dragon PW
31 sierpnia 2011, 11:36
mateusz_ubisoft:
Btw. Gra była dostepna na NDSa na samym początku, potem doszły jeszcze wersje na platformy XBOX i Playstation

Jest to informacja od dawien dawna nam znana ;)


mateusz_ubisoft:
Gra będzie dostępna w polskiej dystrybucji w wersji pudełkowej.

W jakich sklepach gra będzie dostępna?

mateusz_ubisoft:
Data premiery gry, którą podałeś jest cały czas aktualna :)

Tyczy się to również wersji po polsku?

mateusz_ubisoft PW
6 września 2011, 11:46
Tak, gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej we wszystkich dobrych sklepach i sieciach sprzedaży :)

mateusz_ubisoft PW
23 września 2011, 12:07
Hej, mała informacja.

Premiera gry została przesunięta na 14. października, niestety.
Za to już teraz możecie sprawdzić jak rozgrywka wygląda w praktyce, bo na Steamie jest do ściągnięcia, całkowicie za darmo, demo gry. :)

pozdrv.

AlamarAlamarLink do dema na Steamie.

Alamar PW
23 września 2011, 16:34
Czemu mnie to nie dziwi?

__________________________

24 września 2011, 11:58


Demo ściągnięte i ukończone. Stanowczo za krótkie!

To co wszyscy, którzy w nią grali mówili jest prawdą. Gra wciąga jak odkurzacz. Wprawdzie do Puzzle Questa jej daleko, ale nie dziwie się, dlaczego zdobyła tyle uznania i kilka nagród.

Demo jasno wyjaśnia podstawowe zasady gry i oprócz prologu, dostajemy do rozegrania dwa pierwsze zadania z rozdziału Anwen i elfów. Właściwie jest to bardziej rozbudowany samouczek niż demo. Kilka walk, ustawianie formacji ofensywnych i defensywnych, wykorzystywanie zdolności specjalnych elit (które w przeciwieństwie do jednostek podstawowych zużywają się podczas bitwy i trzeba je dokupywać), czarów i dwa artefakty - to wszystko co oferuje te ponad 1 GB plików. Stanowczo za dużo ściągania jak na 30-40 minut zabawy. :(
Gra za to jest bardzo intuicyjna, ale jak każda "układanka" wymaga myślenia.

Demo jest w języku polskim i raczej dobrze przetłumaczone, ale mam od razu dwie uwagi: jeśli dobrze przeczytałem, to w poradach wspomniano, że ekran bohatera otwiera się prawym przyciskiem myszy - otóż otwiera się go spacją. Druga uwaga dotyczy nazw królestw - Irollan czy Sheogh wszędzie są w mianowniku.
Razi jeszcze brak przetłumaczenia angielskich skrótów w grafikach (Lvl, HP, XP), ale to mogę zrozumieć.


Jedyna wada dema (oprócz stosunku rozmiaru do jego długości) to to, że do pobrania jest jedynie ze Steama.
Aha, od razu widać, że jest to port z konsol, ale o dziwo, wcale to w zabawie na pececie nie przeszkadza.

mateusz_ubisoft PW
4 października 2011, 12:20
Hej, dodatkowa informacja - do gry będzie od razu dodane pierwsze DLC "Jestem Legendą", w którym będzie można się wcielić w każdego z pierwotnie niegrywalnych 4-ech bossów. :)

Dark Dragon PW
12 października 2011, 00:53
Cytat:
DLC "Jestem Legendą"
Kto to k()Ÿ#@ tłumaczył?!

Pytanie - czy gra będzie dostępna w edycji premierowej czy tylko ubisoft exlusive?

mateusz_ubisoft PW
17 października 2011, 15:24
Przykro mi, osobiście też bym to inaczej przetłumaczył, no ale "Wirujący Seks" to to nie jest jeszcze :P

A jeśli twoje pytanie odnosi się do DLC, to owszem, w edycji premierowej to DLC będzie już dodawane w standardzie.

Acid Dragon PW
17 października 2011, 16:31
A co z tą premierą? Odbyła się, czy jest jakieś niejawne kolejne przesunięcie?

Bo w empikach i tym podobnych medialnych marketach gry nie widać za bardzo.

mateusz_ubisoft PW
18 października 2011, 10:25
Odbyła się zgodnie z planem, o ile mi wiadomo.

Dark Dragon PW
20 października 2011, 00:52
Czemu w żadnym sklepie jej nie ma? Ani internetowym, ani żadnym innym. W internetowych sklepach jest brak towaru, ewentualnie
http://www.3kropki.pl:
Termin wysyłki: premiera: 28-10-2011

mateusz_ubisoft PW
21 października 2011, 10:07
Z tego co ja widzę, to gra w pecetowej wersji jest dostępna w paru sklepach. Plus wiem, że miała premierę bo za mną leży pudełko z wersjami recenzenckimi :)

Nerevar PW
13 grudnia 2012, 14:31
W najbliższym CD Action jako jeden z pełniaków pojawi się właśnie Clash of Heroes.

Acid Dragon PW
13 grudnia 2012, 15:19
A ja głupi kupiłem za 35zł i jeszcze nie zainstalowałem ;P.

Irhak PW
13 grudnia 2012, 16:14
Jakoś na ich stronie tego nie widzę. Ciekaw jestem skąd to info :P
strona: 1 - 2
temat: Might and Magic: Clash of Heroes

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel