Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Portal H5 w Grocie
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)

MCaleb PW
16 października 2007, 22:57
Witam wszystkich. Chciałbym rozpocząć nabór do (współ)tworzenia stronki o Heroes 5 dla Groty.
Wymagania są następujące:
- posiadanie Heroes 5;
- wolny czas i chęci;
Przydatna będzie szczątkowa znajomość HTML, lub jakikolwiek program z interfacem graficznym do stron www.
W przypadku robienia screenów przyda się trochę artyzmu (ustawienie tła w edytorze map) i mocna maszyna, by gra chodziła na najwyższych (najlepiej) ustawieniach.
Zainteresowanych proszę o odpowiedzi w tym temacie i podanie (najlepiej ustawienie w profilu, jeżeli jeszcze nie ma) emaila/gg.

dambibi PW
17 października 2007, 15:45
Ja mam sporo wolnego czasu poza szkołą.

Micki PW
17 października 2007, 21:11
A na czym dokładnie ma to polegać?

MCaleb PW
17 października 2007, 21:22
1. Wstawianie odpowiedniego tekstu w odpowiednie pola:
Dostajesz "matrycę" w HTML, kopiujesz ją kilka razy i w zależności o co chodzi, wstawiasz odpowiednie wartości/teksty. Jak się dostać do tych wart./txt. podam po zgłoszeniu sie (wymagany WinRAR lub podobny oraz oczywiście sama gra).

2. Robienie zdjęć:
Masz dobrą maszynę, to odpalasz edytor map, tworzysz tło, ustawiasz model (np. obiekt, artefakt itp.) i robisz PrtScr. Następnie wklejasz to do jakiegoś programu graficznego, przycinasz obraz do wyznaczonej wielkości i zapisujesz jako +86% JPG. Następnie wysyłasz mi, a ja ustawiam to na stronie, po zaakceptowaniu.

Tarnoob PW
3 stycznia 2008, 16:03
Tak więc postanowiłem się zgłosić. Czasu (podejrzewam, że) mam wystarczająco wiele, Heroes V również, co do mocnej maszyny – można tak to ująć (jeżeli GeForce 8800 GT wystarczy). Bardzo mi zależy na uczestniczeniu w (roz)budowie Groty (widok pustych komnat nieco zasmuca, szczególnie jeśli trwa całe lata). Ponadto jako-tako znam HTML i podstawy CSS.

Jakie są szanse przyjęcia mojej skromnej osoby?
Jeżeli zostanę przyjęty, to kiedy mogę liczyć na otrzymanie szablonu?
Jeżeli nie będę przyjęty, to z jakiej przyczyny?
Jeżeli nie będę przyjęty, to co mam zrobić, aby następne podanie było przyjęte?

Szczerze przepraszam za odkopanie, ale nie oszukujmy się – dobro przedsięwzięcia jest chyba rzeczą ważną i nie sądzę, aby projekt umarł. Mam nadzieję na odpowiedź (nie chodzi mi tu o skargi na odkopywanie).

MCaleb PW
3 stycznia 2008, 16:40
Powiem krótko - jesteś przyjęty. Szablonu nie dostaniesz prędko, ale już teraz możesz tworzyć obrazki obiektów mapy przygód i artefaktów. Mają mieć 225x225px i mieć ładne tło (ot drzewka, trawka, świetliki - zależnie od terenu, który uznasz za odpowiedni). Obrazki polecam tworzyć w edytorze map. Zapisz je w formacie PNG lub JPG (ale wtedy minimum jakości wynosi 86%).
Odezwę się per gg dopiero w sobotę, najwcześniej.

Acid Dragon PW
3 stycznia 2008, 16:50
MC - a jeśli dodatkowy dostęp do czegokolwiek by się przydał dla Twej nowej kadry to z kolei mi prywatnie daj znać.

Trang Oul PW
16 maja 2008, 19:35
Jest już zrobiony.

PaoDak PW
12 września 2011, 16:36
Witam!

Chciałbym odświeżyć ten temat, ponieważ w poście wyżej jest napisane, że dział Heroes V jest już zrobiony, a teraz ten dział jest nieaktywny. Dlaczego tak jest?

Irhak PW
13 września 2011, 10:39
Jest zrobiony, ale to nie oznacza, że musi być podpięty do menu już, prawda? Najwyraźniej taka sytuacja jest w danej chwili.

Acid Dragon PW
13 września 2011, 12:34
Trang Oul nie mówił wówczas, że dział Heroes V jest zrobiony, ale najpewniej o dostępie dla redaktorów. Czytajcie trochę dalej niż jeden post wstecz ;).

Dział Heroes V wymaga jeszcze sporo pracy, lecz niestety od wielu miesięcy (żeby nie powiedzieć - lat) MCaleb - głównie z powodów prywatnych - nie znalazł czasu na jego skończenie.

Wydaje mi się, że na tym etapie można wziąć pod uwagę możliwość zrobienia go od nowa - tym razem na tym samym grotowym systemie, na którym zbudowany jest dział Heroes VI. Jednakże poczekajmy jeszcze, aż MC wyjaśni status swoich prac...

EDIT: jest tylko jeden mały problem - brak jest w Grocie redaktorów zainteresowanych H5 ;P
Alamar wszak jednocześnie dwóch działów tworzyć nie będzie.

Alamar PW
13 września 2011, 13:14
Właściwie to już tworzę i to więcej niż dwa. :P
I nie, na pewno nie będę tworzyć HV od nowa. Przynajmniej nie w tym roku.

PaoDak PW
18 września 2011, 19:56
Ja mógłbym podać jakieś informacje, ale nie będę projektował szablonu, bo się na tym nie znam.
temat: Portal H5 w Grocie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel