Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Historia starego uniwersum
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

Trang Oul PW
3 lipca 2005, 21:21
Zauważyliście, że niektóre obrazki wykorzystano w Heroes IV.

Acid Dragon PW
3 lipca 2005, 21:27
Niekoniecznie :P. Które?

Trang Oul PW
3 lipca 2005, 22:13
Np. czar Divine Intervention (Magia Światła), Control Undead (Magia Ciemności), Raise Dead i Turn Undead (Magia Ducha - jako symbol pozwolenia na ucieczkę wroga), Water Resistance i Ice Bolt (Magia Wody), Air Resistance i Wizard Eye (Magia Powietrza - jako symbol nieumarłego) i Stone to Flesh (Magia Ziemi).

Alamar PW
6 lipca 2005, 10:34
Znalazłem stronę, gdzie autor przedstawił CAŁĄ historię świata MM (od MM1 do H4WoW). Niestety jest ona w obcym dla mnie języku, ale niektórzy może coś zrozumieją (poza tym są tam mapy do wszystkich części MM).

http://demilich.250x.com/mm/mm_01.htm

Acid Dragon PW
6 lipca 2005, 14:30
Owszem, jest mi to znane (choć z powodów językowych tylko bardzo ogólnie), lecz śmiem twierdzić, że autor trochę chyba przesadził :P. Fabuła w MM1 jest bowiem na tyle ograniczona, że nawet gdyby zebrać wszystkie teksty z gry, to ich objętość i tak byłaby mniejsza niż ten opis...

Naruto-kun PW
19 sierpnia 2005, 01:43
Mam sugestię Acid. Skoro doszliście tutaj do wielu ciekawych wniosków, to czy nie warto byłoby umieścić tego w Gildii mrocznych tajemnic uzupełniając historię? Przy okazji mógłbys wspomnieć trochę też na temat King's Bounty. Wiem, wiem... powiesz pewnie, że tam nie ma w zasadzie na tyle rozbudowanej fabuły, jednak zanalazłem stronkę na której jest sporo informacji odnośnie KB. Wartoby się temu bliżej przyjrzeć i morze umieścić to w historii świata...

To adres tej strony: www.zone.ee/kingsbounty

Acid Dragon PW
19 sierpnia 2005, 08:35
Prawdopodobnie tak. Kiedy - nie wiem :).

Kathrin PW
19 sierpnia 2005, 13:30
Alamar jesteś wielki:) Bardzo dziękuję za podanie tej strony, wszak to język mi bliski:) Nie wiem kiedy, ale z pewnością sobie poczytam. Nie przypuszczałam, ze coś takiego istnieje.

Alamar PW
19 sierpnia 2005, 16:36
PILNIE POTRZEBNA POMOC ŁASICY!!!!

W którymś z moich postów (widać w którym) zapomniałem dodać cudzysłowia na końcu linka i wyszło to co widać.


Tysiąckrotne (milionowe) przeprosiny!!!
Coś się wiesza z moim Windowsem, już znikam zanim znów coś zepsuję (a smok mnie przed tym ostrzegał, na przyszłość sprawdzę stukrotnie nim coś wyślę).

Acid: Spokojnie, bez paniki. to rzeczywiście kwestia tylko cudzysłowa jednego była - w pośnie o historii ze starej strony MM7 konkretnie.


Erdamon PW
19 sierpnia 2005, 22:04
A tak wogóle to w jakim języku jest ta strona ? Bo poszukałbym translatora i też poczytał.

Dru PW
20 sierpnia 2005, 01:55
Najprawdopodobniej jest to język słowiański, a dokładniej mówiąc Rosyjski ;)

Erdamon PW
20 sierpnia 2005, 09:51
Nie wiem co to za język, ale napewno nie Rosyjski.

Kathrin PW
20 sierpnia 2005, 18:20
Eto russkij jazyk nawierno. Mnie on nrawitsja:) potomu szto ja jewo znaju.

Acid Dragon PW
20 sierpnia 2005, 18:36
zdaję sobie sprawę, że przetłumaczenie tego textu to wielce mało realna rzecz, ale jeśli Katarzyno jakiś fragment uznasz za bardzo interesujący, to może w wolnej chwili mogłabyś go dla nas, ułomnych i nieznających tegoż języka streścić?

Trang Oul PW
20 sierpnia 2005, 20:03
Możnaby użyć jakiegoś programu do tłumaczenia. Wiem, że wyjdą bzdury, ale chociaż moglibyśmy czegoś się dowiedzieć.

Acid Dragon PW
20 sierpnia 2005, 20:58
próbowałem, ale nic stosownego nie znalazłem :)

vinius PW
11 lutego 2006, 22:33
czas odkurzyc temat.

@Naruto-kun
fakt, fabuła KB nie jest bardzo rozbudowana, lecz pracuję nad opisaniem całej sagi :) (składają sie na nią: Theft of the spectre, kb1, kb2, homm: qftdbs). jedyne informacje o HoMM: qftdbs posiadam z zeskanowanej okladki gry, ale i zniej można się wiele dowiedzieć. poza tym powinno się zwracać szczegóły na rózne znaki (gdyż innych informacji, np w rozmowach nie ma :( ). co do historii kb2: to jest ma pięta achillesowa. ciężko znaleźć cokolwiek o fabule znając tylko znaczenie liter alfabetu ;P no, ale gdyby królowa Katarzyna (którą miałem ozłocić) coś by zrozumiała i rozpracowała, to bym wyniósł Ją na piedestał ;)
jeszcze jedno: czy w owym tekście sa jakieś ciekawe wzmianki, o których nic nie ma w Gildii?

Taurus PW
4 października 2006, 14:19
Przeczytałem i przemyślałem to co pisał Rabican. Nie zgodzę się jednak z tym, że Strażnicy są
sztuczni i bezduszni a smoczy faraon z Xeen??

Anduran PW
21 października 2006, 18:47
Odnośnie tekstu o historii świata M&M, wg. mnie będzie to język węgierski albo rumuński.

Anduran PW
22 października 2006, 11:34
Mam 80% pewności że będzie to język ...Wietnamski!!!, a już napewno któryś z obszaru Indochin, wkażdym bądź razie tekst ten ma takiesame znaki jakie występują w języku wietnamskim np. d z kreską.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: Historia starego uniwersum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel