Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Rainbow
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Aaron PW
5 sierpnia 2011, 13:42
Mam pomysł na miasto zastępujące Bastion...
Rainbow czyli po polsku Tęcza
Grając Homm IV bardzo lubiłem to najbardziej baśniowe jednostki jak:
satyry, leperkauny. jednorożce z tęczą itp.
Niestety w Homm III ich nie ma.
Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o WoG'u miałem nadzieje, że te oto stworzenia się w nim pojawią.
Niestety się rozczarowałem... :(

Więc wpadłem pomysł na zastąpienie Bastionu takim oto zamkiem.

Jednostki:
Poziom 1: Niziołek - oryginalna jednostka neutralna.
Ul. Poziom 1: Hobbit - Niziołek z szarymi włosami i kijkiem
Poziom 2: Leśny Satyr - pół człowiek, pół kozioł
Ul. Poziom 2: Koziorożec - silniejszy Satyr
Poziom 3: Szkarłatny Kaptur - Wulkaniczny strzelec o zmienionych parametrach i nazwie
Ul. Poziom 3: Karmazynowy Kaptur - Strzelec z ciemniejszym kapturem, złotą zbroją i większym łukiem
Poziom 4: Skrzat - szczęśliwy stworek kojarzący się z Irlandią href=http://zapodaj.net/64ee2ecd3a41.bmp.html
Ul. Poziom 4: Leperkaun - Złoty skrzat
Poziom 5: brak pomysłu
Ul. Poziom 5: brak pomysłu
Poziom 6: Tęczowy jednorożec - Jednorożec z grzywom i Ogonem w kolorach tęczy
Ul. Poziom 6: Baśń - kolorowy jednorożec
Poziom 7: brak pomysłu
Ul. Poziom 7: brak pomysłu
Poziom 8: brak pomysłu

Dowódca: Znany z Alicji w Krainie Czarów: Kapelusznik

Czekam na opinię







AmiDaDeer PW
5 sierpnia 2011, 13:43
Cytat:
Hobbit - Niziołek z szarymi włosami i kijkiem
Chcesz się spotkać bezpośrednio z moim kijkiem?

Na poważnie: pomysłów nam tu nie potrzeba. Ale za to grafiki - o tak! To by się bardzo przydało...

Aaron PW
5 sierpnia 2011, 13:46
Hobbicie, wcale nie chciałem ci e obrażać, ale Hobbit to stworek Lord of the Rings
A jedna grafika jest ;)

AmiDaDeer PW
5 sierpnia 2011, 13:49
Cytat:
Hobbit to stworek Lord of the Rings
Naprawdę chcesz się spotkać bezpośrednio z moim kijkiem?

Żadnej grafiki nie widzę. :P


EDIT: A tak w ogóle to po cholerę dwa tematy, z czego jeden (i to akurat ten) bez nazwy?

Irhak PW
5 sierpnia 2011, 13:50
Dobra rada - uciekaj póki możesz! ;)

A na serio... jakoś takie miasto, bez kompletnego wykazu jednostek i choćby nich samych, nie przemawia do mnie. I czuję, że ten temat zniknie za jakiś czas lub umrze projekt śmiercią naturalną. I czemu zastąpić Rampart? A tak bardzo staram się go 'zjesiennić' :(

Zwłaszcza za Rampart - nie chcę tego miasta widzieć bez gotowych jednostek i choćby pomysłu na ekran!

(chyba ten i ten z pustym tematem, zwłaszcza ten drugi, pójdą do kasacji coś czuję ^^)

Sawyer PW
5 sierpnia 2011, 14:36
Aaronie skontaktuj się ze mną, chętnie ci pomogę.

*Zaczyna coś kreślić po swoim notatniku, po czym uśmiecha się znowu do Aarona*

Mówiłem serio.

*Wskazuje na swój profil, żeby Aaron tam zajrzał*

Mitabrin PW
5 sierpnia 2011, 14:55
Najśmieszniejsze jest to, że takie miasto jest już od dawna ZROBIONE...
obrazek
download

ps. "Jednorożec z grzywom" mnie rozwalił. :D

Acid Dragon PW
5 sierpnia 2011, 15:07
Mam nadzieję, że ktoś za to został powieszony...

au, moje oczy!

Altair PW
5 sierpnia 2011, 15:19
Niestety to jest właśnie słaba strona WoGa. Jest tam mnóstwo silnych stworzeń wysokopoziomowych, których tak jak np. 6-poziomowi posłańcy mają ograniczone zastosowanie. A to właśnie niskopoziomowe stwory budują klimat. A tak nam marginesie sam ubolewam nad brakiem satyrów i leprechaunów w WoGu. :)

Pewu PW
5 sierpnia 2011, 15:23
Zapłacisz mi za dentystę!

To jest takie cukierkowe, że aż zęby bolą... Tęcza? Baśń? O jejku. Lepiej daj sobie z tym spokój ;)

By the way, ciekawi mnie, jak wygląda Brak pomysłu - nazwa brzmi obiecująco =D

Sawyer PW
5 sierpnia 2011, 18:35
Mita@
To nie jest dokładnie to samo miasto, może podobne ale nie to samo, poza tym jest nie dokończone jak sam autor stwierdził.

Pewu@
Ładnie to tak brać od kogoś teksty? :D

Pomysł jest ciekawy, mógłbym spróbować pomóc ale autor też musi brać biernie i czynnie przy swoim mieście udział.

PS: Kto nadal twierdzi że to ja dobijam tutaj ludzi ostudzając zimną wodą zapał? (Na nikogo nie wskazuje, tylko mówię ;])

Dragonar PW
5 sierpnia 2011, 22:21
Pomysł nawet niezły, ciekawy, ale lepiej byłoby, gdybyś może przedstawił jakieś wstępne projekty graficzne...

Aaron:
Poziom 2: Satyr - pół człowiek, pół kozioł
Satyr - nawet z ulepszeniem - już jest w jednym z miast, drugiego nam nie potrzeba. :P

Altair:
A tak nam marginesie sam ubolewam nad brakiem satyrów i leprechaunów w WoGu. :)
Racja, szkoda, że nie ma leprechaunów... Satyry... Ugh! Jak to ich nie ma w WoGu?! Przecież są od dawna. :D

Aaron PW
6 sierpnia 2011, 08:04
@Dragonar
Masz racje... Zapomniałem o Satyrach z Grove. Cóż zmienię nazwę na Leśne Satyry i będzie ok ;)

@Hobbit
Zanim uderzysz posłuchaj... (a w zasadzie przeczytaj) Hobbici to jedna z najsilniejszych jednostek Rainbow! Dzięki podwójnemu strzałowi i dużej liczbie strzał są niezwykle przydatne! Właśnie na Hobbitach i Kapturach opiera się ofensywa Rainbow.

@Mitabrin
Jak już wspomniał Sawyer to miasto nie jest tym samym... Ta wszystkie bajkowe stworzonka z czwórki są inspiracją tego miasta!

@Pewu
W najbliższym czasie nic mnie nie powstrzyma w tworzenia tego miasta (no może oprócz kija Hobbita...)

@Sawyer
Dzięki, że jako jedyny powiedziałeś dobre słowo o moim projekcie...
A co do pomocy jak miałbyś link do tła Twierdzy i Bastiony (bez żadnych budynków) był bym ci wdzięczny

A jakby ktoś miał pomysł na jednostkę 5 i 7 poziomu do niech mówi
I to na tyle

Irhak PW
6 sierpnia 2011, 09:08
Cytat:
link do tła Twierdzy i Bastiony
Masz je przecież w zasobach gry... h3bitmap.lod->tbrmback.bmp i tbstback.bmp
I nie mówię, że źle czy coś... ale czemu się uczepiłeś tego Rampartu? -.-

Aaron PW
6 sierpnia 2011, 10:51
Irhak ja się wcale nie uczepiłem do Rampart'u. Po prostu, żeby coś dodać trzeba coś odjąć i Rampart jest najbardziej podobny do Rainbow'u...


Irhak PW
6 sierpnia 2011, 11:23
A nie Conflux? IMO to on jest bardziej bajkowy i to właśnie on sie nadaje na Rainbow (tym bardziej, że tamtejsza zorza ma lepszy efekt na Graala niż Rampart :P)...
BTW. tu masz coś nt. Doliny, miasta bardzo podobnego do Twojego ;)

Sawyer PW
6 sierpnia 2011, 13:28
Aaron - Jak mówię sam tego nie zrobisz i samemu tego NIE warto robić, strata czasu. Trzeba mieć tą osobę czy tam dwie żeby było łatwiej i szybciej. Zrobienie samemu miasta żeby pokazać że się umie coś zrobić jest jak dla mnie szaleństwem a nawet głupstwem połączonym z stratą czasu. (Nie, nie urażam BB bo on sam miasta nie robił, chodzi mi osoby które całkowicie same pracują nad miastem)
Tak więc proponuje pomoc, w profilu mam podane swoje gadu gadu, jak chcesz to napisz a chętnie pomogę ci w problemach związanych z miastem.


AmiDaDeer PW
6 sierpnia 2011, 14:52
Aaron:
Zanim uderzysz posłuchaj... (a w zasadzie przeczytaj) Hobbici to jedna z najsilniejszych jednostek Rainbow! Dzięki podwójnemu strzałowi i dużej liczbie strzał są niezwykle przydatne! Właśnie na Hobbitach i Kapturach opiera się ofensywa Rainbow.
Fajnie. Szkoda tylko, że nadal nie widzę grafik. JAKICHKOLWIEK. A wiesz, takie by się właściwie przydały w grze, co nie?

Sawyer:
Jak mówię sam tego nie zrobisz i samemu tego NIE warto robić, strata czasu. Trzeba mieć tą osobę czy tam dwie żeby było łatwiej i szybciej. Zrobienie samemu miasta żeby pokazać że się umie coś zrobić jest jak dla mnie szaleństwem a nawet głupstwem połączonym z stratą czasu.
Osobiście uważam, że nie istnieje w tym przypadku coś takiego jak strata czasu.
Rozumiem obawy i potwierdzam, że większa ilość osób przyśpiesza proces tworzenia modów, lecz sformułowanie "szaleństwo a nawet głupstwo" jest dla mnie grubą przesadą. Pracujesz nad czymś sam? Świetnie, może coś z tego wyjdzie! Hero of Light, zbigniew czy Salamandre udowodnili, że tak naprawdę da się zrobić całe mody w pojedynkę albo ze znikomą "pomocą" od innych osób.

Problem w tym, że wielu nie ma tak naprawdę nic do zaoferowania poza pomysłami. :P


EDIT: Rabi, nie podrywaj nowych! Nie w mojej obecności! >.<

Rabican PW
6 sierpnia 2011, 16:31
Aaron:
Jednorożec z grzywom
Aaron:
Rampart'u [...] Rainbow'u

Mam nadzieję, że ktoś za to został powieszony...

au, moje oczy!



PS. Widzę, że lubisz tęcze i słodkości... Aaron, are you gay?

OGARexs PW
7 sierpnia 2011, 10:27
człowiek tęcza:
A jakby ktoś miał pomysł na jednostkę 5 i 7 poziomu do niech mówi
Poziom 5: czarodziejka
Ul. Poziom 5 Skrzydlata czarodziejka (F.U. coś wam mówi)

Poziom 7: Motyl( coś w stylu smoczego oślizga + motyle skrzydła)
Ul. Poziom 7: czarodziejski motyl (coś w stylu wiwerny+ motyle skrzydła)
Poziom 8: Czarodziejski smok
temat: Rainbow

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel