Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przykręcony] Wersje wydań gier z serii HoMM w Polsce
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2

Alamar PW
23 października 2008, 11:50
Jeśli możecie, to podajcie swoje wersje danych części heroesów wydanych w Polsce, szczególnie:

- tytuł (np. RoE z Extra Gry, H1-3 z Sagi CDP, H3 z CD ACTION czy innego Clicka),

- wydawcę (np. CD Projekt, Cenega, tytuł i numer pisma komputerowego),

- nazwę wersję pliku exe (np. h3blade.exe 2.1.0.0),

- co było dołączone do gry (np. instrukcja, drzewko rozwoju, poprzednie części gier - szczególnie zwróćcie uwagę, czy przy H1 dodano KB - polecam sprawdzić zawartość płytki),

- zauważone/znane błędy w danej wersji (np. niemożliwość przejścia 6 kampanii w HIV:GS od CD Projektu bez odpowiedniego patcha; brak polepszeń statystyk jaszczurek i ważek, mimo wzmianki w instrukcji, w SoDzie od IM Group),

- (opcjonalnie) znane Wam sposoby na likwidację danych błędów (np. patche oficjalne bądź też nie).


Tylko bez żadnych "nie posiadam tej gry/mam ją niekompletną" - proszę wpisywać te tytuły/wydania, co do których macie pewność, że zawierają wszystko jak w dniu wydania (gazet nie liczę, bo tam zazwyczaj nawet instrukcji brak).

Aha i bez HV - akurat z tą częścią nie ma (na razie) problemów z określenie co i jak (czy tez poszczególnych reedycji).


Thanks from the mountain.

Dark Dragon PW
30 października 2008, 17:20
Heroes of Might and Magic

a)CDA
pokrótka recka i instrukcja w czasopiśmie, płytka z grą w j. ang.

b)eXtra klasyka
klasyczny box [cienki, pojedynczy] i płytka z grą w j. pol (być może i była instrukcja :P)

c)eXtra klasyka next
podwójny box, instrukcja, reklamówki, płytka w j. pol

Heroes of Might and Magic II [Gold]

a)GRY extra
płytka z pol. ver. + mapy do części II-IV, poradniki, łatki, tapety etc., instrukcja zawarta w gazecie

b)eXtra klasyka
klasyczny box [cienki, pojedynczy] i płytka z grą w j. pol (być może i była instrukcja :P)

c)eXtra klasyka next
podwójny box, instrukcja, reklamówki, płytka w j. pol

Heroes of Might and Magic III [ZE]

eXtra klasyka next
podwójny box, instrukcja, reklamówki, płytka w j. pol

Heroes of Might and Magic IV [ZE]

eXtra klasyka next
podwójny box, instrukcja, reklamówki, płytka w j. pol

Posiadam także oryginalną płytkę z H3AB: Misje dodatkowe.
Radzę sobie tak, że mam nieoryginalne ver. ww. gier od 3DO, które traktuje jako kopie zapasowe :P

Alamar PW
27 listopada 2008, 12:21
Heroes of Might and Magic 1: Kolekcja za grosik (tylko czemu kosztowało to pięć dych?)

- Wydawca: Mirage (kartonowe pudełko)
- Płytka CD z HoMM1 i KB (obie gry po angielsku)
- Instrukcja (wygląda na ksero wcześniejszego wydania) 58 str. po polsku, w tym grafiki miast, jednostek czarów, kopalń i surowców.
- Problemy: do instalacji wymaga Windowsa 95; wystarczy jednak skopiować katalog z grą z płytki na komputer, by działała.

Heroes of Might and Magic 3

- Wydawca: Mirage (kartonowe pudełko)
- Płytka CD z HoMM3:RoE (w całości po polsku, właściwie polskawemu)
- Instrukcja 144 str. po polsku, w tym listy od JVC i Wilbura Humphreya, grafiki umiejętności, czarów, jednostek, bohaterów.
- Karta pomocy podręcznej (kolorowa, dwustronna) z drzewkiem rozwoju każdego z miast.
- Standardowa dla H3:RoE mapka Myth and Legends, która została usunięta z późniejszych wydań HoMM3.

Heroes of Might and Magic 3: Armageddon's Blade

- Wydawca: IM Group (kartonowe pudełko)
- Płytka CD z HoMM3 AB (w całości po polsku)
- Instrukcja 28 str. po polsku, w tym list or Lucyfera Kreegana, grafiki nowych bohaterów i jednostek.
- Karta pomocy podręcznej (kolorowa, dwustronna) z drzewkiem rozwoju Wrót żywiołów i statystykami wszystkich jednostek w grze.
- Wersja gry 2.1

Heroes of Might and Magic 3: The Shadow of Death

- Wydawca: IM Group (kartonowe pudełko)
- Płytka CD z HoMM:SoD i HoMM3:RoE (w całości po polsku)
- Instrukcja 34 str. po polsku, w tym list od Yoga, grafiki nowych bohaterów, nowych jednostek neutralnych (znanych z AB).
- Karta pomocy podręcznej (kolorowa, dwustronna) - ta samo co w powyższym wydaniu RoE)
- Karta instalacji
- Problemy: brak modyfikacji jaszczurów i ważek wspomnianych w instrukcji, "harpie gniazda" w Zamku, błędy podczas grania w kampanię RoE z płytki SoD; nieoficjalny patch poprawia większość tych problemów.

Heroes of Might and Magic IV

- Wydawca: CD Projekt (kartonowe wydanie)
- Dwie płytki CD z HoMMIV (w całości po polsku) oraz trzecia płytka z HoMM1 (w całości po polsku) i czwarta z HoMM2 Gold (w całości po polsku)
- Instrukcja 128 str. po polsku, w tym listy od JVC i Solmyra ibn Wali Barada, grafiki czarów, umiejętności.
- "Instrukcja" do HoMM1 i HoMM2 8 str. po polsku - opis instalacji i podstawowych informacji o grach.
- Dodatkowe materiały na płytkach (pliki pdf): Karta pomocy podręcznej HIV ze statystykami jednostek (po angielsku), Karta pomocy podręcznej HIV z drzewkiem rozwoju miast (po angielsku), Karta pomocy podręcznej H1 ze statystykami jednostek (po polsku), Instrukcja H1 (96 str. po polsku - ta sama co w powyższym wydaniu firmy Mirage), Instrukcja H2 (137 str. po polsku)
- Problemy: trudności z uruchomieniem HoMM1 pod Windowsem XP; H2 Gold za to ma wszystko sprawne, nawet muzykę z CD (operę).
Błędy w kampanii natury wysypujące do Windowsa; trzeba pobrać łatkę wydaną przez CDP

Heroes of Might and Magic IV: The Gathering Storm

- Wydawca: Cd Projekt (kartonowe pudełko)
- Płytka CD z HoMMIV:GS (w całości po polsku)
- Instrukcja (wkładka do CD) 19 str. po polsku
- Problemy: niemożliwość rozpoczęcia szóstej, finalnej kampanii; trzeba pobrać łatkę wydaną przez CDP

Alamar PW
1 grudnia 2008, 15:06
Dark Dragon:
Heroes of Might and Magic III [ZE]

eXtra klasyka next
podwójny box, instrukcja, reklamówki, płytka w j. pol

Heroes of Might and Magic IV [ZE]

eXtra klasyka next
podwójny box, instrukcja, reklamówki, płytka w j. pol

Mógłbyś jeszcze wspomnieć, czy wydania te mają logo 3DO czy już Ubisoftu?
Oraz czy w H2 jest możliwość ustawienia muzyki jako opery?


Post do późniejszej kasacji.

Dark Dragon PW
29 grudnia 2010, 18:33
Na opakowaniach rozumiem... więc na eXtra Klasyce jest 3DO, a na eXtra Klasyce neXt jest już Ubi. w Najbliższym czasie sprawdzę tą operę... tylko z której ver. - tej z Ubi może?

PS wiem, że późno odpowiadam : P

noname PW
30 grudnia 2010, 09:02
Ja mam płytkę której szczerze mówiąc pochodzenia nie znam .
RoE
Wersja pliku 3.2.0.0
Na płytce jest napisane że gra została wydana w 2007 roku przez Ubisoft i przetłumaczona przez CDprojekt.
Nośnik 1 CD

Haregar PW
30 grudnia 2010, 11:51
noname:
Ja mam płytkę której szczerze mówiąc pochodzenia nie znam .
RoE
Wersja pliku 3.2.0.0
Na płytce jest napisane że gra została wydana w 2007 roku przez Ubisoft i przetłumaczona przez CDprojekt.
Nośnik 1 CD
Może to jest płytka dołączana do HoMM5 w jednej z edycji? Ja mam taką właśnie - 4x CD H5 oraz 1x CD z H3: RoE.

noname PW
30 grudnia 2010, 21:39
Nie wiem bo dostałem od kolegi bez pudełka, ale wyraźnie widać że oryginał.
Wcześniej miałem Złotą Edycję eXtra klasyke ale się spsuła.

EDIT
>>>- Standardowa dla H3:RoE mapka Myth and Legends, która została usunięta z późniejszych wydań HoMM3.

Alamar mógłbyś gdzieś wrzucić tą mapkę jak to jest ta co myślę to była super !

mariez PW
16 marca 2011, 00:51
Ubisoft Exclusive: Heroes of Might and Magic I-IV COMPLETE.
Wydawca: Ubisoft, język polski (pełna lokalizacja), grudzień 2010.
Nie CDProjekt, nie Cenega.
Jedna płyta DVD, dvd-box, bez papierowej instrukcji, okładka nawiązująca do Heroes IV. Menu instalatora podobne do tego z Kolekcji Wszech Czasów (ale nie to samo).

Zawiera
King's Bounty (po angielsku i bez emulatora)
Heroes I - polska edycja lokalizowana onegdaj przez Cdprojekt
Heroes II gold - -II-
Heroes III - Złota Edycja (nie jest to wcale Heroes III Complete), wersja pliku 3.2.0.0., kompatybilna z innymi Złotymi Edycjami. Statystyki jednostek w Sod pozostają niepoprawione, nie wyświetlają się także ilości jednostek wrogów. Muzyka w mono)
Heroes IV również Złota Edycja.

Nie zawiera dodatku Desecrated Lands oraz Heroes Chronicles.

Oprócz w/w gier na płycie znajduje się folder Bonus, a w nim
- ścieżki dźwiękowe z trzech części Herosów w formacie WMA Lossless (to znaczy w jakości CD audio), trochę artów i grafik, wygaszacz ekranu.

Ciekawostki:
Kampanie z Heroes III RoE działają jak należy, tj przenoszą bohaterów pomiędzy scenariuszami. Sposób na spatchowanie pozostałych błędów: patch do Złotej Edycji H3 z Jaskini Behemota, autorstwa Hellburna.
Menu gry Heroes IV zawiera link do portalu o Heroes VI (Sic!)
Wydanie jest bliźniaczo podobne do wydania tych gier z Kolekcji Wszech Czasów, ale nie zawiera instrukcji ani poradników do gier, tych oryginalnych ani tych od gram.pl i gry-online. Zamiast tego do wszystkich gier jest tylko jedna, okrojona wspólna instrukcja w pdf, nienadająca się do wydrukowania. Zmianie uległy także autoruny oraz programy instalacyjne (między innymi jest nowa Umowa licencyjna zabraniająca publikowania własnych map do Heroes w sieci).

Nerevar PW
16 marca 2011, 19:39
Cytat:
(między innymi jest nowa Umowa licencyjna zabraniająca publikowania własnych map do Heroes w sieci).
Le WTF?

mariez PW
17 marca 2011, 02:23
Nie wiedziałem, że to kogoś zainteresuje, ale skoro tak, to cytując wprost z EULA dla Heroes III z tego wydania:
"3- Prawo do użytkowania Produktu Multimedialnego
Użytkownikowi nie wolno:
[...]
- Przesyłać Produktu Multimedialnego poprzez sieć telefoniczną lub jakąkolwiek metodą cyfrową, z wyłączeniem gry wieloosobowej na autoryzowanych serwerach
- Tworzyć lub dystrybuować nieautoryzowanych poziomów i/lub scenariuszy
- Dokonywać dekompilacji lub rozkładania Produktu Multimedialnego na części"
etc.

EDIT:

Miesiąc czekania i jest! Odpowiedź z Ubisoft Polska :)Cytuję "Licencja stanowi, że zabronione jest edytowanie zawartości gry, czyli wszystkich map które są stworzone jako część gry. Nie ma natomiast żadnych przeszkód, aby mógł Pan skorzystać z dodanego do gry edytora do map, aby tworzyć dodatkowe mapy do gry, z których chce Pan korzystać."

Pisali czarno na białym, a ja zrozumiałem źle. Okryłem się hańbą, a wystarczyło nie czytać, nie martwić się, robić swoje...


Alamar PW
17 marca 2011, 08:29
Bardziej brzmi to jak standardowa umowa "skopiuj/wklej bez czytania", niż właściwa EULA dla Heroesów czy innej gry z edytorem map.
Podejrzewam, że jak zwykle wklejoną standardową "regułkę", nawet nie czytając oryginalnego EULA.

m_gol PW
28 marca 2011, 02:35
Kurcze, myślałem, że będzie Complete (wersja 4.0)... Nie do końca rozumiem Ubisoft, czemu nie wydają produktu w najnowszej wersji?

I jedno pytanie, jeśli mogę - jak wygląda multiplayer online pomiędzy osobami z wersjami 3.2 i 4.0? Są jakieś konflikty/niedogodności?

EDIT: Chciałbym sprostować jedną rzecz: na płycie są pdfy z instrukcjami i poradnikami do wszystkich czterech części z dodatkami, nie jakiś "jeden niedrukowalny pdf". Znajdują się w katalogu "bonus".

Alamar PW
28 marca 2011, 13:37
Czy przypadkiem wersje 3.2 i 4.0 nie są tym samym, tylko inaczej numerowanym dla poszczególnych wydań?
Wprawdzie polskie wydanie Złotej Edycji zazwyczaj nie mają uaktualnienie 2.2. do AB (a więc zmian parametrów jaszczuroldzi, ważek, cerberów i koszty najęcia aniołów), ale chyba reszta jest taka sama.

Fedra PW
7 lipca 2011, 20:42
Mam ciekawe wydanie Herosów I-IV za pięćdziesiąt złociszy z... chyba Media-Marktu.
Wszystko elegancko na jednej płytce DVD(kupiłam, bo stare od III i IV odmawiały posłuszeństwa). Bardzo mnie cieszy, że wepchnęli te części na jeden nośnik.
- Heroes I-IV Complete, Ubisoft, rok wydania - 2010

[Co do V i jej dodatków to nie pamiętam, ale kupowałam pierwsze od razu jak wychodziły.]

Dru PW
29 listopada 2011, 22:33
Ostatnio kupiłem sobie płytkę z edycji - Ubisoft Exclusive: Heroes of Might and Magic I-IV COMPLETE. Z ciekawości wcisnąłem kategorie "BONUS" z autorunu i poprzeglądałem foldery tam zawarte. W katalogach są zamieszczone instrukcje, mapy, ikony, tapety i arty....

Wszystko zdawało się zwyczajne dopóki nie wszedłem w arty/h3 i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem grafiki z WoGa! Chodzi o trzech dowódców i paręnaście obiektów z nieoficjalnego dodatku. Czy ktoś potrafi to wyjaśnić?

EDIT: W mapach zauważyłem mapy do WoGa też ;)

Tutaj dowody:
http://img84.imageshack.us/img84/5079/20111129222433.jpg
http://img24.imageshack.us/img24/7006/20111129222456.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/3416/20111129222504.jpg

Acid Dragon PW
29 listopada 2011, 23:17
Nazwy plików są identyczne, jak grafik na oficjalnej stronie WoGa. No cóż - może ktoś "przemycił" te grafiki do owych bonusów, żeby zainteresować WoGem jeszcze tych kilku fanów serii, którzy o nim nie słyszeli? :)

W każdym razie - fajne znalezisko, Dru :)

Dru PW
30 listopada 2011, 22:27
WoGle się zdziwiłem, że Ubi zostawiło filmiki z logiem 3DO. Myślałem, że jako nowi nabywcy serii i posiadania pełnego kodu gry to nie sprawi im problemu zastąpienie loga w filmiku lub na obrazkach swoimi emblematami...

CRW PW
4 lutego 2012, 11:21
Posiadanie pełni praw do gry to jedno, prawa autorskie to drugie. Nie można ot tak sobie zaingerować kod i zamazać czyjeś autorstwo.

Postanowiłem się zarejestrować co by nabazgrać w tym wątku.
Mam w swoim posiadaniu edycję Heroes II wydaną jeszcze przez Mirage, niemniej wątpię, żeby była to pierwsza edycja. W jej skład wchodziły:

1. CD z HoMM2 bez muzyki audio (czyli same dane), wersja DOS/Windows, jakieś śmieci od 3DO też były na płycie, aczkolwiek zrobione z błędami
2. CD z PoL, tym razem z muzyką audio, wersja DOS/Windows
3. Płyta dodatkowa z zestawem map, jakimiś demami i spolszczeniem do dosowej wersji HoMM2 (bez dodatku). Tłumaczenie, wg readme, zrobione dość pospiesznie, co niestety widać. Brak polskich znaków, wszystkie stringi tłumaczone musiały mieć tę samą długość co oryginalne itp.
4. Instrukcja do SW
5. Instrukcja do PoL
6. Drzewko technologii/karta z jednostkami (to samo, co jest do ściągnięcia na GoG).
7. Karta rejestracyjna, jakieś pkt (pewnie jakaś promocja w tamtych czasach), może jeszcze jakieś śmieci od Mirage.

Wszystko w kartonowym pudle. Przynajmniej moja wersja miała rozwalające się pudełko na płyty :D

Acid Dragon PW
4 lutego 2012, 11:52
Gwoli ścisłości - 3DO nie było "autorem" HoMM-MM, ale jedynie wydawcą i właścicielem autorskich praw majątkowych. Te prawa przeszły teraz na Ubisoft, więc teoretycznie mógłby on ów filmik wymienić sobie na logo Ubisoftu.

Autorskie prawa osobiste (a więc m.in. prawo do oznaczania utworu swoim imieniem, czy pseudonimem) mają członkowie New World Computing i tych rzeczywiście z gry nie można "wymazać" już nigdy.
strona: 1 - 2
temat: [przykręcony] Wersje wydań gier z serii HoMM w Polsce

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel