Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3] Nagły problem z rozdzielczością...
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Ayshines PW
11 sierpnia 2010, 10:02
Mam monitor o wymiarach 1280 na 768 pixeli. Zawsze jak grałem w heroesa III gra działała na pełnym ekranie. Dzisiaj nagle włączam i co widzę!? Heroes wyświetlił mi się w samym środku ekranu z wyciętymi prostokątami po bokach... Jak to naprawić?

Eteryczny Smok PW
11 sierpnia 2010, 12:20
Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej, lub ściągnij Hd-moda Link.

Ayshines PW
11 sierpnia 2010, 12:22
Ok. Spróbuję, jak będę przy swoim komputerze. Mam nadzieję, że to pomoże. Tylko dziwi mnie dlaczego problem pojawił się tak nagle.

Irhak PW
11 sierpnia 2010, 12:33
Najbardziej prawdopodobna opcja: ktoś (może nawet Ty sam) 'grzebał' w ustawieniach gry i zmienił Ci z full-screen mode na window mode.

Trang Oul PW
11 sierpnia 2010, 13:02
Spróbuj przełączyć za pomocą F4.
EDIT: Mam Win 7 i niepanoramiczne gry to dla mnie żaden problem.

SubArrin PW
11 sierpnia 2010, 15:19
To nie jest czasem domyślne w windows 7?
Zmieniłem ostatnio komputer i teraz zamiast Visty mam W7 i wszystkie gry, które nie mają panoramicznej rozdzielczości nie rozciągają się na cały ekran.

Ayshines PW
13 sierpnia 2010, 15:37
F4 mi nie działa, tak samo jak powyższy mod.

@rdit. Robię reinstalkę... Wyciągnąłem z gry wszystkie zapisy i podrane mapy.

@@edit. Jednak nie pomogło.

Ayshines PW
13 sierpnia 2010, 17:05
Tak dla jasności. Oto dokładnie mój problem:

http://img46.imageshack.us/img46/4918/bladkz.png

Eteryczny Smok PW
13 sierpnia 2010, 17:38
Ayshines:
F4 mi nie działa, tak samo jak powyższy mod.
A na pewno dobrze instalujesz ten mod?
Tzn. Wypakowujesz archiwum zip, a następnie jego zawartość kopiujesz do folderu z grą. Później uruchamiasz Heroes3HDSetup.exe i klikasz na Set deskopt resolution później na Apply, a następnie Launch. Jeżeli tak to jaki błąd się pojawia?

Ayshines PW
13 sierpnia 2010, 18:29
NIc się nie zmienia. Postępuję według wskazówek. Bardzo irytujący błąd. Prubuję wszystkiego...

Field PW
16 sierpnia 2010, 16:38
Nic z tego. Prawdopodobnie zaktualizowałeś sterowniki, które unikają rozciągania ekranu gry na monitorach panoramicznych. Przyzwyczajaj się.

Altair PW
16 sierpnia 2010, 20:00
A tak w ogóle to jakiej karty graficznej używasz?

Ayshines PW
17 sierpnia 2010, 17:38
Nie aktualizowałem sterowników.

Moja karta graficzna to Intel(R) 82865G Graphics Controller.

Galbraith PW
23 listopada 2010, 22:34
Witam, jest to mój pierwszy post. Temat trochę stary, ale wydaje mi się, że znam przyczynę problemu. Zgłaszający nie informuje jaki miał poprzednio monitor, jedynie podaje rozdzielczość ustawioną na nowym monitorze -1280x768 co jest dosyć niestandardowym aspect ratio 5:3 (15:9) Czyżby laptop? HoMM3 natomiast używa standardowego ratio 4:3. Więc po odpaleniu gry, opcje są 2; albo rozciągnięcie ekranu, przez co wszystko wygląda trochę brzydziej, albo 2 czarne paski po bokach. Jeśli po zmianie monitora od razu gra odpala się z paskami to kwestia sterowników i konfiguralności ustawień karty. Miałem taki sam problem z bardziej standardowym ratio (16:9) na bardziej znanej karcie graficznej ale trochę innej, jednak podobnie starej grze. Mianowicie po zainstalowaniu nowych sterowników od Nvidii ekran po odpaleniu na fullscreenie starej gry zrobionej do ratio 4:3 automatycznie włączał 2 czarne paski po bokach, po odinstlowaniu starowników, zachowanie wróciło do normy, czyli gra odpalała się z rozciągniętym, brzydkim obrazem, co korygowałem już ręcznie ustawieniami monitora, przestawiając na ratio 4:3 i tym razem mając sygnał z karty 16:9 i ratio 4:3 z paskami już ustawione na monitorze. Warto wiedzieć, że karta otrzymuje sygnały z monitora o tym w jakich stanach się znajduje, jakie obsługuje aspect ratio, czy rozdzielczość.
Cóż mógłbym polecić... wydaje mi się, że te paski to trochę błogosławieństwo, osobiście nie lubię nienaturalnie rozciągniętego obrazu. Zaradzić Twojemu problemowi nie potrafię, ale na Twoim miejscu, jeśli bardzo Ci na tym zależy, poszukałbym jakichś informacji dla kontkretnie karty i sterowników, lub aplikacji umożliwiających konfigurację tych ustawień.

Disparity PW
26 maja 2011, 10:50
A Heroes III działa w ogóle na oprogramowanaich wyższych niż XP? Zatrzymałem się na tym, że działa on tylko na xp i starszych...

Vridanek PW
26 czerwca 2011, 10:00
mam win 7 i też taka mam (płaski monitor 1440x900 ) to klikam na ustawieniach monitora i automatyczna regulacja lub jeśli są (u mnie raz są raz niema) inne stos ekranu czy jakoś tak apotem pełny ekran i jest ( nie myszką tylko za ekranem ręką są trzy przyciski)

zuber PW
25 grudnia 2013, 20:26
Tu jest rozwiązanie problemu po ang.:
https://communities.intel.com/thread/21187
Po polsku w dużym skrócie:
zmieńcie rozdzielczość na niestandardową po czym w ustawieniach grafiki w opcjach współczynnika proporcji ustawić Pełny ekran (bez ramki)
temat: [H3] Nagły problem z rozdzielczością...

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel