Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Galeria na Krużganku (uważaj, co wrzucasz, mocium panku)
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 17 - 18 - 19

vinius PW
20 marca 2011, 17:31
Tak zatem: podoba mi się. Ale, jak zawsze, najważniejsza jest konstruktywna krytyka ;).

Co do samej melodii - nie słuchałem tego, czym, według Twej deklaracji, mogłeś się inspirować, ale że jesteś kreatywny chłopak, to podejrzewam, że mogłeś przesadzić. Kompozycja jest interesująca.

Co do strony technicznej - tutaj się muszę jednak przyczepić. Primo, to zainwestuj w lepszy soundfont czy wtyczkę pianina. Słychać, że syntetyczne. Kolejna sprawa z chórkami - żeby wstawiać je tak gęsto trzeba zadbać o ważną sprawę - każdy dźwięk u Ciebie zaczyna się od jakby-westchnięcia, taki urok ogólnodostępnych dźwięków. Może niedostatecznie jasno się wyraziłem. Nie wiem też, czy ostatecznie robiłeś to na syntezatorze, czy na komputerze, obstawiam komputer, ale, że nie jestem pewien, to są dwa wyjścia:
1) http://www.youtube.com/watch?v=ka5MboVH_gM - tutaj mamy przykład wysokiej jakości chórków. Końcówka każdej nuty lekko nakłada się z początkiem następnej.
2) co do komputera - jeśli chcesz, daj mi znać na gg, to wieczorem (czyt. głęboko w nocy) postaram się Ci pokazać, jakie można wybrać rozwiązanie w takiej sytuacji. Sam nie wiem, czy jest dostatecznie dobre.

A, i biały szum jeszcze. Przydaje się by sprawić wrażenie realizmu, czy grania na żywo. Osobiście bym go delikatnie przyciszył. Ale występuje jeszcze wspomniana wyżej sprawa chórków.

Twórz dalej!

Ginden PW
21 marca 2011, 15:42
Tak, to jest całkiem dobre. Nadal odrobinę monotonne, ale to można podciągnąć pod kreację artystyczną.
Chórki trochę dziwnie brzmią, przydałoby się je odrobinę przyciszyć i zmienić ich barwę dźwięku.
PS. Naprawdę nie myślałeś o dodaniu tu jakiegoś instrumentu smyczkowego?

AmiDaDeer PW
21 marca 2011, 16:41
Ginden:
Chórki trochę dziwnie brzmią, przydałoby się je odrobinę przyciszyć
Przyciszenie skutkowało całkowitym zanikiem melodii. :P

Ginden:
Naprawdę nie myślałeś o dodaniu tu jakiegoś instrumentu smyczkowego?
Myślałem. I nawet dodałem. Co brzmiało najzwyczajniej w świecie gorzej od tej wersji.

vinius PW
21 marca 2011, 22:44
Tu też (tj. jeśli chodzi o smyczki) trzeba dobrego banku, bo będzie lipa. Jak mówiłem prywatnie, kiedyś Ci podeślę. Sam szukałem parę lat, zanim znalazłem odpowiednie.

vinius PW
23 marca 2011, 11:56
Dawno nie rysowałem, ale znalazłem kwadrans, więc proszę o wyrozumiałość, ale i krytyczne spojrzenie - czy są jakieś rokowania na przyszłość ;).

http://up.programosy.pl/foto/dsc01470_1.jpg

EDIT: widoczne braki wynikające z jakości zdjęcia proszę uzupełniać własną wyobraźnią ;).

Elia PW
23 marca 2011, 13:41
Rokowanie na przyszłość brzmi: kup czysty papier oraz skaner, inaczej nikt ci niczego sensownego nie powie bo nie będzie ku temu podstaw. Ciężko ocenić rozmazaną plamę...

AmiDaDeer PW
23 marca 2011, 16:19
Przychylam się do poprzedniej wypowiedzi. Na razie mogę powiedzieć nieobiektywnie: niezłe. :P

Xelacient PW
23 marca 2011, 22:10
Jak na mój gust przedramię przy tarczy jest ciut za krótkie, zaś po wielkości hełmu można się domyślic jaki jest najsłabszy punkt owego żołnierza.

Poza tym całkiem niezły "rysunek techniczny", widać żołnierza i w co jest uzbrojony, tylko nie mogę dojść czy on ma wzmocniony kaftan czy lekką płytówkę. xD

Ulung PW
25 kwietnia 2011, 17:25
Przedstawiam Wam Gnijącą Lamassu z Heroes of Might & Magic VI! Jest ona wykonana krok po kroku w przyspieszonym filmiku od początku do końca jak ona powstawała.

Początkowo miała to być praca na konkurs organizowany przez portal Gry-Online, jednak okazało się, że również pozycja oryginalnego artworka wpisuje się w "wykorzystywanie elementów innych prac" ... jako, że nie chciało mi się już nic nowego robić, a długość też nie jest dobra (skrócenie jej zniszczyłoby zaisty efekt) zostawiłem to tak jak jest na serwisie YouTube w ramach mojej pracy, nie na konkurs.

Co o niej sądzicie? Chciałem uzyskać ręczny efekt Putrid Lamassu na podstawie tego artworku stworzonego przez grafików w technice komputerowej Ubisoftu. :)

Aklantes PW
25 kwietnia 2011, 18:32


Witam wszystkich mieszkańców Groty. Serdecznie zapraszam na audycję poświęconą degradacji współczesnej popkultury i młodzieży na www.radiobryff.pl w poniedziałek 25.04.2011. (dzisiaj) o godzinie 20. W programie, który poprowadzę wraz z siostrą, poruszę także kwestię gier Might & Magic. Jest także możliwość aktywnego uczestniczenia w audycji za pośrednictwem komunikatora Gadu - Gadu (nr: 28183532). Gorąco polecam. Aklantes.

AmiDaDeer PW
25 kwietnia 2011, 20:10
Z czystej ciekawości chciałem posłuchać tej audycji. Jest jednak duży problem: tnie się niemożebnie. I zdaje się, że to nie jest kwestia jakości mojego łącza.

Choć zdążyłem zauważyć, że - konstruktywnie - twoja siostra wypada lepiej od Ciebie. Za dużo "yyy". :P Ale pracuj dalej, bo i tak wypadasz nieźle!

***

Dziennik ze słuchania i takie tam

1. Muzyka dobra. Terracotta, pie - HEY!
2. Wstawka z królem Julianem była kompletnie niepotrzebna. Choć reszta jak najbardziej mi się podoba.
3. Co jakiś czas przerywa się, co jest wkurzające. Niezwykle.
4. Wkurzające są też te krzyki. To też mogliście pominąć. :P
5. To samo dotyczy zbyt często się pojawiających krótkich występów. Czasem wypada to zbyt głupawo niestety. Choć mogło być gorzej, zdecydowanie.
6. Dalej przerwy ("terroryści"? :P). Zuoo.
7. To z Forgotten Realms byłoby ciekawe, gdyby nie przerwy. :/
8. Teraz to właściwie jest nie do słuchania... Przeklęci terroryści.
9. Mogę jednak dodać, że widać, że się przełamałeś i wiesz, o czym mówić. Oby tak dalej!
10. Ok, 10 minut do końca audycji, ale nie mogę teraz w ogóle jej przesłuchać. Jednak podobała mi się. Może będę słuchał tego radia częściej...

Acid Dragon PW
26 kwietnia 2011, 21:45
A ja bardzo bym prosił o jakiś skrót merytoryczny ;).

O czym toto było w odniesieniu do gier MM?

Ja niestety wczoraj na poświątecznym "wyjeździe" byłem.

AmiDaDeer PW
27 kwietnia 2011, 16:21
Szczerze mówiąc nie zdziwię się, jeśli to odniesienie do MM (jak i wstawka o Forgotten Realms) było podczas tych "przerw terrorystycznych"...

Z tego, co zrozumiałem, w skrócie: owczy pęd. Powtarzanie raz sprawdzonych wzorców aż do mdłości, a przy tym kontrolowanie gustów nastolatków na podstawie wszechobecnych trendów. Dużo Zmierzchu, dużo popkultury, powtarzająca się fantastyka, dużo Zmierzchu, media "kształtujące" światopogląd, dużo Zmierzchu i dużo Zmierzchu. I - najważniejsze - sznauceroaniołoćwierćwampiry (czy jakoś tak) i inne mieszanki.

Ale niestety dużo było problemów technicznych, które wprowadzały zamieszanie i pewnie mocno okroiły całą audycję z faktycznej treści. A szkoda.

Może więc Aklantes dopowie to, o czym nie wspomniałem. :P

Trith PW
29 kwietnia 2011, 20:29
Z cyklu "robię, bo muszę":

Smoczy Golem na tle Niebiańskiej Kuźni - jeśli ktoś jeszcze wcześniej tego nie widział, zamieszczam tu. (W formie obrazka rozszerzyłby forum.)

Dla mniej zorientowanych, jest to efekt mojej pracy na ten konkurs, a jeśli kogoś interesuje, mój filmik jest tu (tak, założyłem konto na "jutubcu" specjalnie na tę okazję).

Acid Dragon PW
29 kwietnia 2011, 21:32
Absolutnie rewelacyjne.
Może nie tak pedantycznie, chorobliwie szczegółowe, jak pewna grafika lisza, ale za to rezultat końcowy wg mnie wygląda lepiej.

Ile czasu Ci to wszystko zabrało?

Trith PW
29 kwietnia 2011, 22:26
Obliczając na podstawie nieskróconego filmiku wychodzi coś około 7 godzin, ale robiłem to "pomalutku" i siedziałem nad tym chyba tydzień, wychodziłoby godzinę dziennie...

Bardzo się cieszę, że Smokowi się podoba. Napisałem w opisie filmiku, że to właśnie z dedykacją dla Smoka (po części taki spóźniony prezent urodzinowy).

A tak przy okazji, już się boję, jak niektórzy "fani serii" będą mogli zareagować na elementy Niebiańskiej Kuźni w tle...

Aklantes PW
30 kwietnia 2011, 17:35
Po pierwsze chciałbym przeprosić za moją późną odpowiedź, ale sprawy matury, zdrowia i paru innych rzeczy zgniotły moją czasoprzestrzeń.
Po kolei:
Hobbit:
Choć zdążyłem zauważyć, że - konstruktywnie - twoja siostra wypada lepiej od Ciebie. Za dużo "yyy". :P

Siostra była niezwykle zadowolona z Twojej opinii, (de facto sam podzielam Twoje zdanie na ten temat :) ). Masz całkowitą rację i (poniekąd) postanowiłem tworzyć taką audycję, by wystąpienia publiczne nie były wyłącznie dla mnie "żadnym problemem" i "sytuacją bezstresową", ale i "ucztą dla uszu audytorium" :)

Ad 2: Król Julian się pojawił, ponieważ jedna ze słuchaczek napisała na Gadu-Gadu, że mój głos bardzo jej przypomina głos aktora tę postać dubbingującego (sic!)
Ad 5: Co miasz na myśli?
Ad 9: O którym fragmencie audycji piszesz?


Acid Dragon:
O czym toto było w odniesieniu do gier MM?

Opowiedziałem o smutnym końcu wydawnictwa 3DO, oraz o losie, który spotkał uniwersum przez nich stworzone. Troszeczkę także się pozżymałem na pomysły gości od Ubiwału, przyrównując to nieco do tego, co się dzieje z uniwersum Forgotten Realms.

Hobbit:
sznauceroaniołoćwierćwampiry (czy jakoś tak)

Wymysł Marty (właściwie "Sznaucero_półupadłe_anioło_ćwierćwampiry" (podkreślniki umieszczone w celu ułatwienia odcyfrowania tego potwora))


Pragnę także bardzo przeprosić za problemy techniczne. Wydaje mi się, że namierzyliśmy już ich źródło i nadchodząca audycja ( 2 maja - o chorobach nowotworowych ) będzie wolna od wszelkich ataków terrorystycznych.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich bywalców Groty, dziękuję za zainteresowanie moją działalnością i zachęcam do słuchania najbliższej audycji :)
Do usłyszenia!

AmiDaDeer PW
30 kwietnia 2011, 18:28
Aklantes:
Król Julian się pojawił, ponieważ jedna ze słuchaczek napisała na Gadu-Gadu, że mój głos bardzo jej przypomina głos aktora tę postać dubbingującego
Ty i Boberek? Jakoś nie zauważyłem.

Aklantes:
Co miasz na myśli?
Co jakiś czas miałem do czynienia z bardzo krótkimi "scenkami rodzajowymi" mającymi na celu bodajże wprowadzenie nas w dobry nastrój... Niestety było ich nieco za dużo jak na mój gust.

Aklantes:
O którym fragmencie audycji piszesz?
Właściwie to nie mam pojęcia. :P Ale wydaje mi się, że te "yyy" trwały maksymalnie pół godziny, a moja reakcja na to była spóźniona.

Aklantes:
Opowiedziałem o smutnym końcu wydawnictwa 3DO, oraz o losie, który spotkał uniwersum przez nich stworzone. Troszeczkę także się pozżymałem na pomysły gości od Ubiwału, przyrównując to nieco do tego, co się dzieje z uniwersum Forgotten Realms.
Akurat wtedy nastąpiły problemy techniczne... :/

Aklantes:
Wydaje mi się, że namierzyliśmy już ich źródło i nadchodząca audycja ( 2 maja - o chorobach nowotworowych ) będzie wolna od wszelkich ataków terrorystycznych.
Bardzo się cieszę, zapewne do następnej audycji również zasiądę (przynajmniej na chwilę).

Aklantes PW
30 kwietnia 2011, 18:42
Hobbit:
Ty i Boberek? Jakoś nie zauważyłem.

Ja też nie.

Hobbit:
Co jakiś czas miałem do czynienia z bardzo krótkimi "scenkami rodzajowymi" mającymi na celu bodajże wprowadzenie nas w dobry nastrój... Niestety było ich nieco za dużo jak na mój gust.

Cenna uwaga. Dziękuję.

Hobbit:
Właściwie to nie mam pojęcia. :P Ale wydaje mi się, że te "yyy" trwały maksymalnie pół godziny, a moja reakcja na to była spóźniona.

Wynika to zapewne z tego, że była to moja pierwsza audycja. Dołożę wszelkich starań, by takie zająknięcia już się nie powtarzały.


Ginden PW
30 kwietnia 2011, 21:58
*wybucha mrocznym śmiechem, słysząc, że następna audycja będzie o chorobach nowotworowych - uwielbia słyszeć modne i bzdurne twierdzenia z ust osób bez wykształcenia*

Co do smoczego golema - świetny, masz uścisk macki Cthulhu.

f!eldf!eldTake care of your words. Chyba, że wiesz, co będzie mówione i masz 100% pewność, że mertytorycznie będzie leżeć. A nawet wtedy są delikatniejsze formy.

strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 17 - 18 - 19
temat: Galeria na Krużganku (uważaj, co wrzucasz, mocium panku)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel