Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Katedra - Zamek do H3
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

SkorpionXAP PW
8 kwietnia 2011, 15:12
http://www.heroes3towns.com/?town=cathedral&page=units - jednostki (SUPER)
http://www.heroes3towns.com/?town=cathedral&page=buildings - budynki (MOGĄ BYĆ)

1.Co o tym mieście myślicie?

2.A WOGóle wyszło już?
3.Te jednostki są super, jest chociaż jeden pełny def którejś z nich dostępny?
4.... Na razie tyle


Trith PW
8 kwietnia 2011, 15:30
1. Ja o tym nie myślę.
2. Nie. Jest to jedno z miast, które miało być w Horn of the Abyss (chyba drugie w kolejności), ale zostało zawieszone.
3. Żadna z tych jednostek nie jest udostępniona.
4. Ekhm...

PS. By nauczyć się poprawnie wstawiać linki, kliknij tu.

AmiDaDeer PW
8 kwietnia 2011, 16:44
To ja dodam jeszcze od siebie trzy rzeczy:

- jednostki są najprawdopodobniej nieaktualne
- budynki są jedynie namalowane i nie będą prawdopodobnie udostępnione (tak samo było z Cove)
- ten napis dotyczący maksymalnych wymiarów avatara nie był dla jaj

Dziękuję.

Haregar PW
8 kwietnia 2011, 19:59
A ja kończąc serię postów dydaktycznych, że miasto mi się nie podoba. Pomysł fajny, ale cała koncepcja nie, jak dla mnie nie jest "hirołsowa". Z mojego punktu widzenia najgorszy zamek z hipotetycznego dodatku Horn of the Abyss...

SkorpionXAP PW
8 kwietnia 2011, 20:02
@2up
Sorki za avka, ale wydawał się mniejszy, teraz w gimpie zauważyłem że puste obszary są bardzo duże, ale już go przyciąłem.

Mistrzsz PW
8 kwietnia 2011, 20:50
Mi tam się podobają jednostki tzw. Heretyczne typu mroczny anioł nawet super pasowały by na zastąpienie inferno :]

AmiDaDeer PW
8 kwietnia 2011, 21:37
IMO pomysł na miasto jest bardzo dobry (wręcz idealny), realizacja - zdecydowanie gorsza. Zbyt dużo ludzi, co od razu narzuca na myśl powtórkę z Castle, a to mi się nie podoba.

SkorpionXAP PW
9 kwietnia 2011, 09:54
Mnie się właśnie podobają ludzie. Może to nie pasuję do klimatu HOMM I-IV, ale do V chyba już trochę tak...

Co do wykonania, uważam, że wykonanie jednostek jest na 6, ale już budynki, jak mówiłem wyszły słabo.

Nie mniej jednak zobaczył bym z chęcią ten zamek w moich "hirołsach".

Trith PW
9 kwietnia 2011, 10:56
Cytat:
Może to nie pasuję do klimatu HOMM I-IV, ale do V chyba już trochę tak...
A to jest mod do H3, czy do H5? Ja osobiście nie uznaję tych "jednorasowych" "standardów", które zaprezentował nam Ubisoft i nie chcę ich widzieć w H3... Chociaż to tylko moje zdanie. Nie zabraniam nikomu twierdzić inaczej.

Cytat:
że wykonanie jednostek jest na 6
W skali od 1 do 10, czy od 1 do 100? Dobrze, przepraszam za te komentarze.
Wracając do tematu, racja, jednostki trzymają wysoki poziom.

Cytat:
ale już budynki, jak mówiłem wyszły słabo.
Mi ten "ekran miasta" nie wygląda na "końcowy produkt", który miałby się znaleźć w grze (patrząc na standardy grafiki Hoty). Prędzej uznałbym to za coś w rodzaju "szkicu koncepcyjnego".

Oczywiście "nie ma co się drobić nad tą zupą z drobiu", to miasto i tak ma małe szanse na realizację.

SkorpionXAP PW
9 kwietnia 2011, 11:55
1 do 6 - Pokaż mi chociaż jedną jednostkę w h3 o tak dobrym wyglądzie jak te.
*Wyjątkiem według mnie jest ten krasnolud gladiator również z hoty.

Co do budynków też nie uważam że są to efekty końcowe, ale zważając na jednostki wziął bym ten zamek pomimo NAWET takich budynków.

Małe szanse na realizację? Całkiem bym się nie zgodził, WoG powstawał w ciągu lat, więc czemu nie ma być tak z hotą? Zwłaszcza, że oni również robią moda od podstaw.

EDIT
Z resztą była już alpha(?) gdzie rzekomo był nowy zamek, nie zastępujący inny. Więc ich praca jest dobra...

Rzekomo - bo nie grałem :P

Trith PW
9 kwietnia 2011, 12:32
Cytat:
1 do 6 - Pokaż mi chociaż jedną jednostkę w h3 o tak dobrym wyglądzie jak te.
Musimy się teraz zacząć targować "co wygląda lepiej"? Przecież wszyscy dobrze wiemy, że każdy ma swój gust i udowadnianie swoich racji w tej kwestii to jak rozprawianie o religii. Żeby uniknąć nieporozumień, nie twierdzę, że jednostki Katedry wyglądają źle. Wręcz przeciwnie, bardzo mi sie podobają. Chciałem tylko tobie zwrócić uwagę, że podałeś wartość nie określając skali. Dla mnie to było mylące, więc chciałem wyjaśnić tę sprawę.

Cytat:
Małe szanse na realizację? Całkiem bym się nie zgodził, WoG powstawał w ciągu lat, więc czemu nie ma być tak z hotą? Zwłaszcza, że oni również robią moda od podstaw.
Mówiąc "małe szanse na realizację" nie miałem na myśli, że to nigdy nie powstanie. Najprawdopodobniej kiedyś powstanie, ale minie jeszcze kilka długich lat. Wszak WoG rozwija się już (chyba) 10 lat i najaktualniejsza (dostępna publicznie) wersja nie posiada grywalnego zamku. HotA Team na początku twierdził, że doda trzy grywalne miasta, po czym z dwóch zrezygnowali, gdyż najwidoczniej okazało się to nierealne na dzień dzisiejszy. Nie mówię, że całkowicie z tego zrezygnowali, tylko stwierdzam, że Katedra praktycznie nie ma szansy na pokazanie się w Hocie przez najbliższe kilka(naście?) lat, gdyż nie zabiorą się za kolejny zamek, gdy pierwszy (Cove/Zatoka) nawet nie jest skończony.

Zaraz...

Cytat:
Zwłaszcza, że oni również robią moda od podstaw.
Z tego co pamiętam, bazują na WoGu... Chyba, że znowu coś mi się pomieszało.

Alistair PW
9 kwietnia 2011, 12:56
Miał na myśli, pozwolę sobie na domysły, zwykłą skalę szkolną 1-6.

SkorpionXAP PW
9 kwietnia 2011, 13:02
Rozumiem twoje aluzje(?), ja też sądzę, że każdy ma swój gust, ale pytanie w jakiej skali wyglądało trochę...hmm...szyderczo?

Nie chcę się z tobą kłócić, naprawdę, ale z tego co mi wiadomo oni nie "rozbierają" woga, tylko czerpią część rozwiązań czy pomysłów, ale jeżeli się mylę, oświećcię mnie.


@up
Właśnie, w sensie "6" chodziło o to, że jest "na szóstkę"

Trith PW
9 kwietnia 2011, 13:44
<offtopic>
Cytat:
ale pytanie w jakiej skali wyglądało trochę...hmm...szyderczo?
Przepraszam, nie miałem zamiaru Cię urazić. Następnym razem będę uważniej dobierał słowa.

Cytat:
z tego co mi wiadomo oni nie "rozbierają" woga, tylko czerpią część rozwiązań czy pomysłów
W sumie sam już dobrze nie pamiętam o co chodziło z tym powiązaniem między WoGiem a Hotą...

Cytat:
Miał na myśli, pozwolę sobie na domysły, zwykłą skalę szkolną 1-6.
Cytat:
Właśnie, w sensie "6" chodziło o to, że jest "na szóstkę"
No tak, mój błąd. Na początku pomyślałem o 10-cio stopniowej skali, stąd to nieporozumienie. Przepraszam jeszcze raz za ten cały bałagan.
</offtopic>

SkorpionXAP PW
9 kwietnia 2011, 14:12
Eeee.... Wiesz teraz nie wiem czy to co napisałeś jest szczere, czy to znowu jakieś szyderstwa :P

Jeżeli szczere, to ja też przepraszam powinienem bardziej sprecyzować co mówiłem...


AmiDaDeer PW
9 kwietnia 2011, 14:40
SkorpionXAP:
Pokaż mi chociaż jedną jednostkę w h3 o tak dobrym wyglądzie jak te.
Abstrahując od tego czy rzeczywiście jednostki Cathedral są lepsze od tych zrobionych przez NWC: czy mi się wydaje, czy też najważniejsze dla twórców nowych miast jest właśnie wpisanie się w "kanon końca XX wieku" tak, by to miasto wyglądało jak z PRAWDZIWEGO dodatku do H3, a nie lepiej czy gorzej? Zwróć uwagę na to, że wielu fanów (w tym poniekąd ja) narzekało na jednostki H4 właśnie z tego powodu, że były zbyt "różnorodne", co sprawiało wrażenie niezłego miszmaszu.

SkorpionXAP:
Z resztą była już alpha(?) gdzie rzekomo był nowy zamek, nie zastępujący inny. Więc ich praca jest dobra...
Owszem, w wersji alfa Hoty znajduje się nowe miasto - Zatoka. Niestety są pewne błędy, poza tym alpha jest tylko w języku rosyjskim, toteż - parafrazując pewnego członka teamu - wyciek ten może nam, graczom, służyć co najwyżej do podziwiania grafik. A jest w sumie co podziwiać...

Trith:
Katedra praktycznie nie ma szansy na pokazanie się w Hocie przez najbliższe kilka(naście?) lat, gdyż nie zabiorą się za kolejny zamek, gdy pierwszy (Cove/Zatoka) nawet nie jest skończony.
Mimo iż skład Hoty oraz teamów tworzących te wszystkie nowe miasta często się pokrywa, to i tak są to oddzielne zespoły, dzięki czemu Cove (które jest, zdaje się, już ukończone od strony grafik oraz w BARDZO dużym stopniu pod względem technicznym), Cathedral, Stanford czy inne miasta mogą być robione w tym samym czasie, jednocześnie nie opóźniając w znaczącym stopniu prac nad samym dodatkiem.

Trith:
Z tego co pamiętam, bazują na WoGu...
Programista "wspomaga się" WoG-iem. Sama aplikacja jest robiona na podstawie SoD.

SkorpionXAP:
Jeżeli szczere, to ja też przepraszam powinienem bardziej sprecyzować co mówiłem...
Trith to Trith, trzeba się do niego (i do mnie) przyzwyczaić. :P I na pewno mówił szczerze.

Sawyer PW
9 kwietnia 2011, 22:47
Powiem to tak...
To miasto ma małe szanse na powstanie...
Inaczej, gdy powstanie Cove, możemy o tym zacząć gadać. Chyba że będziemy rozmawiać o tym jakie te jednostki są napełnione "pastiszem" i czemu są takie "plastikowe". ;P

BanBreaker PW
9 kwietnia 2011, 23:52
Miasto moim zdaniem jest bardzo dobre. Jednostki też lubię, ktoś musiał się nieźle namęczyć żeby zrobić takie ładne modele z takimi teksturkami ;)

Jedyna rzecz, jaka mnie lekko drażni to animacja chodzenia. Wszystkie jednostki poruszają się jak na jednych kościach, to brzydko wygląda gdy ogląda się je wszystkie naraz, ale to oczywiście nie wpływa na jedwabistość tej frakcji =)

Shin0bi PW
10 kwietnia 2011, 20:29
Wydaje mi się, że ta dyskusja na chwilę obecną jest bezcelowa, ponieważ nawet jeżeli Katerdra dalej się robi - i kto wie, może nawet zostanie ukończona - to zarówno jednostki jak i budynki są w sieci pokazane od bardzo dawna i na 100% są już nieaktualne więc o obecnym wyglądzie Katedry (o ile prace poszły do przodu) nie wiadomo nic.

SkorpionXAP PW
12 kwietnia 2011, 13:16
Wiem że goście od Hoty prosili o nierozpowszechnianie Alfy, ale.. Aż mnie świeżbi żeby zobaczyć chociaż po rusku ten nowy zamek :P
Ma ktoś linka?
strona: 1 - 2
temat: Katedra - Zamek do H3

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel