Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [różne] Pytania natury technicznej
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Magiiczny PW
9 stycznia 2011, 15:32
Witam serdecznie ;) Mam pare pytan odnosnie heros 3 z dodatkiem WOG + dodatkiem takim jak "Nowe ulepszenia" ze strony: http://www.wog.acidcave.net/upgrades.php?sec=5


1. Mam problem z duchami w czasie walki jak naturalnie zaatakuje duchami i z 5 zrobi mi sie 10, zaraz po wygranej znow mam ich 5... Przed dodatkiem "nowe ulepszenia" nie bylo tego problemu dopiero teraz wystepuje czy da sie z tym cos zrobic?

2. W miastach po kupieniu tego budynku co ulepsze nam jednostki naprzyklad archanioly w te zlote archanioly nie mam mozliwosci wyboru kupna ich tzn jak wchodze w jakis buzynek i chce kupic nie mam 3 roznych jednostek do kupienia a standardowo 2 i doopiero po kupnie moge je ulepszyc na te jeszcze lepsze co z tym sie wiarze mam ich pelno i sa za dobrzy. slyszalem ze jest taka mozliwosc zrobienia by podczas kupna jednostek byl wybor ktore chce i kazdy poziom lepszy automatycznie obniza mi ilosc jednostek, zapewne w opcjach jest to mozliwe do rpzestawioanie ale nie wiem ktora opcja od tego jest ;)

3. Chcialbym z kolega razem sobie rpzy ejdnym kompie grac w herosy niby nic trudnego w tym ale zawsze jak damy jaaks mape z neta to sa jakies bledy w nich takie jak brak przejscia albo ze jest zbyt latwo. gdy damy losowa mape komputer zawsze ustawia tak mape ze wszyscy wrogowie sa kolo nas juz na starcie :/ a my cchemy troszke sie pobawic zanim spotkamy wrogow... a zazwyczaj ejst tak ze jeden z nasz ma juz po 1 miesiacu ataki wrogow komputerowych a 2 dopiero po 2 naprzyklad. czy macie jakas rade na to ? jakas mape polecicie? albo cokolwiek ?


bardzo bylbym wdzieczny za jakakolwiek pomoc ;)


Ad.1 Jeszcze jedno pytanie czy da sie cos zrobic z rozdzielczoscia? mam dobry sprzet i dosc spory monitor ;) watpie by sie dalo ale jak cos mozecie poradzic slucham uwaznie ;)

Nerevar PW
9 stycznia 2011, 16:33
1. Gdybyś poczytał dokumentację, wiedziałbyś, że
Cytat:
Duchy mają zmienione statystyki (głównie na plus) - (atak 7, obrona 7, obrażenia 3-5, PŻ 18, szybkość 8 - oprócz ostatniego statystyki te są takie jak u upiorów), ALE ich umiejętność specjalna też została zmieniona - dalej mogą podczas walki ożywiać duchy z zabitych przeciwników, lecz nowe duchy (czyli te, które przekroczą liczbę duchów sprzed walki) ZNIKAJĄ gdy bitwa dobiegnie końca.

Z pozostałe 2 pytania to nie moja działka ;)

Trith PW
9 stycznia 2011, 16:36
1. Autor moda specjalnie to zmienił, żeby duchy po kilku walkach nie zaczęły się mnożyć szybciej niż króliki wspomagane statuetką legionisty.

2.
Cytat:
nie mam 3 roznych jednostek do kupienia a standardowo 2 i doopiero po kupnie moge je ulepszyc
Jeśli dobrze słyszałem, to autor nie był pewien, czy wywołanie okna do rekrutacji trzech rodzajów jednostek będzie działało zgodnie z oczekiwaniami, więc jest tak, jak jest.

Cytat:
slyszalem ze jest taka mozliwosc zrobienia by podczas kupna jednostek byl wybor ktore chce i kazdy poziom lepszy automatycznie obniza mi ilosc jednostek, zapewne w opcjach jest to mozliwe do rpzestawioanie ale nie wiem ktora opcja od tego jest
Hm... Chodzi o tę opcję obniżenia przyrostu ognistych ptaków/feniksów? Zbytnio się w to nie zagłębiałem, może ktoś inny będzie w stanie wytłumaczyć.

3.
Cytat:
zawsze jak damy jaaks mape z neta to sa jakies bledy w nich takie jak brak przejscia albo ze jest zbyt latwo.
Nowe Ulepszenia wymagają wogifikacji, która może namieszać w normalnych mapach. Sprawa tyczy się map RoE/AB/SoDa ze względu na nieprzystosowanie do wogifikacji i również map WoGa, które często zawierają własne, wewnętrzne skrypty, których nie powinno się mieszać z wogifikacją.

Cytat:
gdy damy losowa mape komputer zawsze ustawia tak mape ze wszyscy wrogowie sa kolo nas juz na starcie :/
Można spróbować pogrzebać w pliku tekstowym odpowiedzialnym za generowanie map losowych, niestety ja się na tym nie znam.

Ad.1 Polecam HD Mod.

Magiiczny PW
9 stycznia 2011, 16:52
z tymi 3 oknami to chodzi wlasnie o te potwory ulepszone moj kolega mowil ze u niego keidy mozna bylo w oknie siedliska w zamku wybrac przy zakupie potwora czy chce sie:

Anila, archaniola czy tego ulepszonego archaniola

Co za tym idzie kazdy wyzszy poziom obnizal ich ilość.

Bo na ta chwile troszke ejst to bez sensu ze kupie sobie 3 archaniołów i ulepsze 3 do lepszej jednostki bo do bardzo silna jednostka... a tak zawsze bylby dylemat czy wole miec 3 archaniołów czy 1 tego "mega archaniola"


ale i tak dziekuje wam za odpowiedz ;) Bardzo mi sie przydaly :)
co do duchow to w zasadzie dobrze wyszlo ;)


A i jeszcze mam jedno pytanie. Co najlepiej polecicie by grafike gry zmienic troszke widzzialem tu ze sie w to bawili kiedys i nawet cos sciagnalem ale z tego co widze to tylko w polowie chyba zrobione bylo.
Chodzi mianowicie o wyglad okien nie wiem jak dokaldnie to wytlumaczyc
chodzi o to:

http://img10.imageshack.us/img10/2176/clipboard02s.png

Czy jest gdzies plik juz gotowy w calości ?





Erui PW
9 stycznia 2011, 17:07
Moda zmieniającego interfejs Herosów szukaj w dziale:Grafiki i dodatki do WoGa.

avatar PW
9 stycznia 2011, 19:16
Cytat:
i jeszcze mam jedno pytanie. Co najlepiej polecicie by grafike gry zmienic troszke widzzialem tu ze sie w to bawili kiedys
Czy jest gdzies plik juz gotowy w calości ?

Ostatnia wersja New Interface Mod jest m.in tu: http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=119

Magiiczny PW
9 stycznia 2011, 20:05
Avatar ale z tym jest maly klopot po zainstalowaniu jest all po angielsku kiedy wgrywam tlumaczenie pl to wyskakuje masa bledów ;) podczas gry

tryk016 PW
9 stycznia 2011, 20:12
trzymaj tu masz dobrą stronę z New Interface Mod http://tp-mod.ucoz.net/index/nim/0-12

Magiiczny PW
10 stycznia 2011, 09:40
cos tez nie zabardzo

Magiiczny PW
10 stycznia 2011, 09:47
chyba sobie odpuszcze bo widze ze ciezko z tym bedzie ;) no trudno

Irhak PW
10 stycznia 2011, 15:27
Cytat:
Czy jest gdzieś plik już gotowy w całości ?

Sęk w tym, że ten mod nie jest zrobiony w 100%. Oblicza się, że zostało podmienionych jedynie ok. 40% grafik...

Cytat:
Ostatnia wersja New Interface Mod jest m.in tu: http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=119

Nie wiem jak to wygląda, ale NI ma osobne instalki... niestety po angielsku, bo to jest mod międzynarodowy, który zmienia GRAFIKI... a to co w skarbcu jest... no cóż, to coś znacznie większego niż NI...

@tryk016 - mimo, że jestem w NI Team, to nie zauważyłem tej strony, dzięki... a jeszcze jest instalka tutaj... niestety również z ERA, ale jeśli dobrze się rozeznasz w paczce, to będziesz wiedział co z niej wyciągnąć, aby cieszyć się NI ;P

Magiiczny PW
11 stycznia 2011, 10:54
To skoro pomagacie chetnie to moze poradzicie mi jak podmienic jednostki:

Sciagnalem ten program "nasze jednostki <pierwszy post>", zmeinilem nazwe najpierw na jedna potem na druga tak jak bylo w poscie,
ściągnałem plik z muszkieterem, rozpakowalem i zmienilem nazwe pliku tego wiekszego na taki jak sie nazywa pikinier na forum w "poradnik woga" ;)
wszystko umiescilem w "data" i przeciągnąłem te pliki na ten program ze zmieniona nazwa, pojawil sie ów czarny ekranik na 1 sec. ale po uruchomieniu gry lipa ;)


<moze ma to zwiazek jakis z tym ze mam te "nowe ulepszenia" albo spolszczenie albo ze mam XP ? albo ze gram na herosach tych HD.

Trith PW
11 stycznia 2011, 15:51
Chodzi o instrukcję z tego tematu? Jeśli tak, to powtórzę to, co już raz tłumaczyłem. (bo odnośnik do posta prowadziłby do czarnej dziury.)
Cytat:
Zmień nazwę pliku SimpleLoD na "h3sprite", a nie na "h3sprite.exe". Wtedy program będzie się odnosił do h3sprite.lod, a nie do h3sprite.exe.lod.

Jeddite PW
11 kwietnia 2011, 16:50
Cześć. Mam pytanie: czy h3 złota edycja + WOG + NU + FU osiągają maksymalny limit jednostek (256)?

Acid Dragon PW
11 kwietnia 2011, 17:29
Nie, gdyż ani NU, ani FU nie dodają żadnej jednostki, ale podmieniają istniejące.
Liczba jednostek pozostaje więc taka sama jak w WoGu.

Jeddite PW
11 kwietnia 2011, 18:52
Dziękuję Acid Dragonie :-)

Jeddite PW
27 maja 2011, 20:24
Jak przypisać staty danej jednostce? Chodzi mi np. jak przypisać staty nomada defowi nomada?

Shin0bi PW
27 maja 2011, 21:02
Staty nie są przypisane do defa, tylko do konkretnego miejsca na jednostkę. Możesz skryptami ERM lub edycją plików tekstowych zmienić statystyki potwora o numerze np. 150 i każdy def jaki umieścisz w miejscu potwora o numerze 150 będzie miał te same określone w skrypcie lub pliku staty. Jednak dodawanie zdolności specjalnych jest możliwe tylko skryptami - poprzez edycję plików tekstowych możesz zmieniać jedynie statystyki. (i ma to efekt w całej grze, przy skryptach ERM możesz natomiast wybrać, czy działać to będzie tylko na danej mapie czy w całej grze.)

Jeddite PW
28 maja 2011, 13:43
Dzięki

Blind_Death PW
31 maja 2011, 21:25
Mam pytanie co do ścieżek dzwiękowych(tych nowych co w WoGu sie pojawiły) z miast. Gdzie moge je znaleźć tudziez pobrać ?

Pozwolę sobie edytować mój post zeby nie pisac kilka razy po sobie.
Chodzi o moda "four upgrades", otóż kiedy go zainstalowałem część gry sama przetłumaczyła sie na jezyk angielski. Probowałem ponownie zainstalować łatke polonizującą ale to nie pomogło. Wiecie co można z tym zrobić ?
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [różne] Pytania natury technicznej

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel