Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: Sąd Najwyższy
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 45 - 46 - 47

vinius PW
24 września 2010, 11:27
Przypominam uprzejmie, że sala sądu i cała ta komnata to nie miejsce dyskusji, a rozstrzygania spraw organizacyjnych. Jak mniemam, zbędna dyskusja zapewne pójdzie do piachu (kwasu?), więc kontynuujcie ją gdzie indziej.

Haregar PW
15 grudnia 2010, 14:20
Gdybym był natrętny to pozwałbym Mitabrina za nadużywanie mocy i [również Rabicana] obrażanie, za starych czasów kilku tygodni wstecz. Szkoda tylko, że kara wymierzona w tych dwóch panów nigdy nie miała miejsca, a jeden nawet dostał awans na akolitę. :)
Do czego piję? Wielokrotnie mnie się wypomina głupie wybryki, a tak na prawdę wszyscy mają swoje moce i wolną drogę do awansu. I nie, nie zależy mi na funkcji akolity, w czym wielu z Was pewno widzi powód napisania tego wpisu.
Nie widzę po prostu sprawiedliwości, co mnie martwi. Widzę natomiast stronniczość, a jako, że prywatnie się takich spraw nie załatwia co próbowałem pisząc do samego Kwasowego Smoka, piszę to tutaj.

Acid Dragon PW
15 grudnia 2010, 15:06
Nie wiem o jakiej sytuacji dokładnie mówisz, ale cokolwiek to było - wątpię, by kwalifikowało się jako złamanie prawa zawartego w Konstytucji. Przy okazji - Konstytucja nie przewiduje kar za wyrażanie swojego negatywnego, a nawet obraźliwego zdania o kimś. To jest tutaj kwestią kultury osobistej, a nie prawa.

Zasady awansu na Akolitę da się streścić w punktach:
a) aktywność Mieszkańca przynajmniej przez rok
b) zasługi dla Groty, Mieszkańców i/lub sceny HoMM-MM
c) pozytywny wynik głosowania (poprzedzony nominacją)

Miał tam być jeszcze fragment o niekaralności, ale zwyczajnie o nim zapomniałem w momencie spisywania prawa. Uznałem, że ta kwestia będzie rozstrzygana przez kworum głosujących.

W każdym razie przechodząc do rzeczy:
W przypadku Mitabrina stwierdzam, że głosowanie, jak i przyznanie nowego tytułu były ważne, a w przypadku nadużycia uprawnień przez Rabicana - proszę o konkrety, bo nie mam się do czego odnieść.

Haregar PW
15 grudnia 2010, 16:09
Wypowiedź mająca na celu obrażenie mnie to się tyczy Rabicana, ale jako, że mnie jego zdanie czy to co pisze nie obchodzi skupmy się na Mitabrinie.
On wraz z Rabicanem miał być ukarany - Rabi za sytuację wyżej, a Mitabrin za dawanie mnie, Kamixo i znajomemu obraźliwych imion widząc naszą irytację i gniew. Podobno został ukarany za to, bo nazywanie kogoś "talking_vagina" jest równe powitaniu "sieg heil!" - dla mnie też ono oznacza coś innego, niż dla Niemców nazistowskich, ale ja zostałem ukarany, on nie.
To tak gwoli ścisłości. Nie zamierzam się kłócić, a zwyczajnie podważyć wybór.

Acid Dragon PW
15 grudnia 2010, 17:09
Z tego, co pamiętam, wobec tych sytuacji zostały wyciągnięte konsekwencje.

Rabicanowi zostały czasowo odebrane możliwości moderowania chatu, a Mitabrinowi zostało udzielone ostrzeżenie. Poza tym przypominam, że w tamtej sytuacji Ty zachowałeś się jeszcze gorzej.

Nie stawiaj się więc w pozycji pokrzywdzonego, albo równego. Nie zaistniała sytuacja w postaci "ja ukradłem cukierka i siedzę w więzieniu, a poseł ukradł miliony i jest w rządzie".

Jeśli dla Ciebie Twoje "wybryki", jak je określiłeś (w skład których wchodzą: kilkukrotne złamanie Konstytucji Groty w punkcie o wulgaryzmach oraz okrzyki, które wg prawa polskiego mogą być rozumiane jako propagowanie ustroju faszystowskiego), nie są gorsze od incydentu z Mitabrinem, który - de facto - praw Konstytucji nie przekroczył, to ubolewam nad tym, ale w ocenie mojej - a więc obecnej władzy sądowniczej w Grocie jest jednak inaczej.

Mam nadzieję, że podobny incydent się Mitabrinowi nie przydarzy - zwłaszcza teraz, gdy został wyróżniony, ale jeszcze bardziej mam nadzieję, że Tobie nie zdarzy się już złamać naszego prawa.
Twoja droga do otrzymania statusu Akolity jest również otwarta.

AmiDaDeer PW
15 grudnia 2010, 17:11
Przepraszam bardzo, ale o jaką sytuację chodzi? Nie wiem, do czego się odnieść, i mam jedynie wrażenie, iż u Haregara mamy do czynienia ze zwykłą zazdrością (bez urazy)...

Haregar PW
15 grudnia 2010, 17:18
@Acid Dragon - nie będę się prosić o akolitę, ale uważam, że pewne osoby nie zasługują na tę pozycję... z tych trzech wymienionych w newsie tylko vinius jak dla mnie jest godny, a znajdzie się także kilku innych, co nie są akolitami, a zasługują bardziej na tytuł niż Mitabrin, który widać jest równiejszy ode mnie. Przyznałem się i kilkukrotnie przeprosiłem za moje zachowanie, on jednak nie - nadal byliśmy "zabawnymi pizdami", co mnie bardzo smuci i z tego powodu jest mi przykro, dlatego ja jego jako akolitę nie traktuję. Moce mocami, ale człowiek człowiekiem również.
Co do Hobbita to pasuje na akolitę, może mniej o wiele niż vinius, ale jednak.

@Hobbit - nie, nie zazdroszczę. :) Po prostu chcę sprawiedliwości, bo mam wrażenie, jakby pal licho ja, ale niektórych kiedyś pewien dzisiejszy akolita traktował jako drugoklasowców, na przykład Seta, Kamixo vel Rah czy znajomego. Nie wspomnę o banie, gdy zaczęliśmy rozmawiać o realizacji pewnego projektu na czacie. Powód? Bo zanudzamy. Zanudzamy tych, co chcieliby rozmawiać o Grove. Cieszy mnie również, że trochę panowie ście zastopowali z tym, można już pogadać o czymś innym niż słuchać dysput o Nocnych Elfach ^^

vinius PW
15 grudnia 2010, 17:29
Panowie, ja poproszę, byśmy jednak pozostawili te sprawy przed progiem Sądu. Miło mi, zostałem doceniony, Haregarze.
Sądzę jednak, że wiele spraw tutaj poruszanych można załatwić w cztery oczy poza Sądem, który, jakby nie było, służy do rozstrzygania, czy ktoś nie złamał zasad zapisanych w Konstytucji. Liczę, że bez problemu uda wam się wyjaśnić sobie wszelkie sprzeczności na drodze prywatnej, tak zaś tylko antagonizmy się powiększą.

Haregar PW
15 grudnia 2010, 17:35
Viniusie, nie chodzi o to, że ktoś coś powiedział, ktoś coś zrobił, ale że nie zostały wyciągnięte konsekwencje. Nie wierzę w to, że zostały. Powiem więcej - nikt mi nie dał odpowiedzi, dlaczego inni użytkownicy są lepsi od innych? Są równiejsi?

AmiDaDeer PW
15 grudnia 2010, 17:39
viniusie, wtrącę swoje ostatnie zdanie, bo jednak sprawy te wymagają jakiegoś wyjaśnienia.

Haregar:
@Acid Dragon - nie będę się prosić o akolitę, ale uważam, że pewne osoby nie zasługują na tę pozycję... z tych trzech wymienionych w newsie tylko vinius jak dla mnie jest godny, a znajdzie się także kilku innych, co nie są akolitami, a zasługują bardziej na tytuł niż Mitabrin, który widać jest równiejszy ode mnie.
Jakaś zazdrość tu dalej jest. W końcu sam na czacie pytałeś, gdzie można "startować" do bycia Akolitą. A sprawiedliwość... Może też przemawia, jednak pierwsze nie wyklucza drugiego. Pardon moi, takie moje zdanie.

No i warto przypomnieć, iż nie mamy tutaj tak naprawdę do czynienia z demokracją. Dowodem na to jest właśnie status Akolity - czyli niejako wyróżnienie określonych osób.

Odnośnie trafności wyboru: w Mitabrinie widzę - patrząc pod kątem działalności w Grocie - więcej pozytywnych aspektów i mniej negatywnych niż u Ciebie.

Haregar:
Przyznałem się i kilkukrotnie przeprosiłem za moje zachowanie
Que? Nie zauważyłem? Dalej nie mam bladego pojęcia, o jakiej sytuacji mowa, ale staram się czytać wszystkie posty w interesujących mnie komnatach (czyli np. tej) i jakoś nie rzuciło mi się nic takiego w oczy.

Haregar:
on jednak nie - nadal byliśmy "zabawnymi pizdami", co mnie bardzo smuci
Jakąś karę - jak Acid mówił - dostał. Poza tym nie możemy opierać się tylko na pojedynczych przypadkach - w taki sposób vinius i ja również nie powinniśmy być akolitami (bo zarówno jemu, jak i mnie zdarzały się lepsze lub gorsze sytuacje), takoż Ty i wielu innych - łącznie z tymi, którzy są Strażnikami.

Haregar:
i z tego powodu jest mi przykro, dlatego ja jego jako akolitę nie traktuję.
Czy mi się wydaje, czy nikt Ci tego (podobnie jak uznawania Strażników) nie każe?

Haregar:
Co do Hobbita to pasuje na akolitę, może mniej o wiele niż vinius, ale jednak.
Czyli w końcu pasuję, czy nie? Z poprzedniej wypowiedzi wysuwam sprzeczny wniosek, iż się nie nadaję.

Haregar:
Po prostu chcę sprawiedliwości, bo mam wrażenie, jakby pal licho ja, ale niektórych kiedyś pewien dzisiejszy akolita traktował jako drugoklasowców, na przykład Seta, Kamixo vel Rah czy znajomego.
Przypomnę, iż w drugą stronę również to działało, zatem jego złość była w gruncie rzeczy uzasadniona.

Haregar:
Nie wspomnę o banie, gdy zaczęliśmy rozmawiać o realizacji pewnego projektu na czacie. Powód? Bo zanudzamy. Zanudzamy tych, co chcieliby rozmawiać o Grove. Cieszy mnie również, że trochę panowie ście zastopowali z tym, można już pogadać o czymś innym niż słuchać dysput o Nocnych Elfach ^^
Za przeproszeniem: z tego, co widzę, nie zrozumiałeś ironii. Powód był prawdopodobnie bardziej złożony i wynikał z waszych dawnych działań. Acz nie znam sytuacji, więc wypowiedzieć się na ten temat nie mogę.

Odnośnie Grove - mnie samego to szczerze mówiąc już nudzi, ale Strażnicy na to nie reagowali. Nobilitacja? Być może, ale na pewno nie wynika z prywatnych kontaktów.


To tyle, byłbym wdzięczny za wyjaśnienie wątpliwości, które powyżej wyraziłem, i na tym by się temat zakończył. Dziękuję.

Acid Dragon PW
15 grudnia 2010, 17:57
Cytat:
Przyznałem się i kilkukrotnie przeprosiłem za moje zachowanie, on jednak nie

Coś krótka pamięć chyba.
Bo ja mam zapisane, że przeprosił od razu, to raczej Ty ciągle się upierałeś, że mogłeś powiedzieć to, czy owo i że niesłusznie byłeś banowany.

Cytat:
Nie wierzę w to, że zostały.

Przykro mi, że nie wierzysz, ale takie Twoje prawo.

Cytat:
Powiem więcej - nikt mi nie dał odpowiedzi, dlaczego inni użytkownicy są lepsi od innych? Są równiejsi?

Nie są. Jednak jedni się zachowują lepiej, drudzy się zachowują gorzej. Za lepsze zachowanie jest wyróżnienie, za gorsze - brak wyróżniania lub kara. Ty nie zachowałeś się ani w sposób, równy, ani "równiejszy" - zachowałeś się gorzej od innych - złamałeś prawo zapisane w Konstytucji i to po wielokroć.

Haregar PW
15 grudnia 2010, 18:03
Ciekawość to już grzech? ;) Kiedyś pytałem, jak zostać Starożytnym, czyli idąc Twoim tokiem myślenia za wszelką cenę chciałem nim zostać i byłem zazdrosny o coś tam.
Do pojedynczych "wpadek" to nic nie mam, każdy może się zagalopować, ale Rabican po nazwaniu mnie "forumowym głupkiem" nadal cieszył się wolnością słowa, a ja dostałem blokadę na kilka minut za obronę własnej osoby. Dalej, Alamar wyraźnie powiedział, że tacy jak ja nie mogą w żaden sposób awansować, bo kiedyś powiedziałem "sieg heil!" tłumacząc się, że dla mnie to zwykła pochwała zwycięstwa i rozumiem, że wielu może to kojarzyć z nazistami. Przeprosiłem. Wcześniej zakląłem patrząc na to, jak kilka osób (nie pamiętam kto, ale Mitabrin był wśród nich) nadużyło mocy i zrodziła się Sodoma i Gomora. To nie było miłe i również przeprosiłem tłumacząc moje dziwne zachowania.
Mnie nikt nie przeprosił, przeprosin też nie wymagam - nie jestem panienką, ale nawiązując do powyższej wypowiedzi Acida - przeproszenie tłumu to nie przeprosiny poszkodowanego, a moje łamanie Konstytucji wynikało z faktu, że wielokrotnie ją łamano przede mną spamując, nadużywając umiejętności.

Dragonar PW
15 grudnia 2010, 18:50
Haregar:
Co do Hobbita to pasuje na akolitę, może mniej o wiele niż vinius, ale jednak.
Według mnie tak długi staż w Grocie, pomoc w Gaju i grafika 3D, która - nie da się ukryć - jest rzadką umiejętnością wśród modderów, wystarczą, by zostać Akolitą.

Haregar:
Po prostu chcę sprawiedliwości, bo mam wrażenie, jakby pal licho ja, ale niektórych kiedyś pewien dzisiejszy akolita traktował jako drugoklasowców, na przykład Seta, Kamixo vel Rah czy znajomego. Nie wspomnę o banie, gdy zaczęliśmy rozmawiać o realizacji pewnego projektu na czacie. Powód? Bo zanudzamy.
Hobbit się już w tej sprawie wypowiedział, ale pragnę jeszcze przypomnieć, że zanudzanie nie było wcale problemem. Przyczyna tkwiła w negatywnym nastawieniu do New Grove Teamu, które objawiało się od samego początku. Mimo to, próbowałem Wam pomóc w projekcie, ale niestety - nie skorzystaliście.

Haregar:
Cieszy mnie również, że trochę panowie ście zastopowali z tym, można już pogadać o czymś innym niż słuchać dysput o Nocnych Elfach ^^
Dobrze, że o tym wspomniałeś... Niebawem częstotliwość rozmów o nocnych elfach będzie nieco większa. ;)

Jednak nie jest to temat o tym kto powinien, a kto nie powinien zostać Akolitą ani o projektach do WoGa, więc proponuję zakończyć ten wątek...

Acid Dragon PW
15 grudnia 2010, 18:54
Haregarze - wskaż mi więc paragrafy, bo ja ich nie widzę. A nawet jakby istniały - ma się to nijak do tego, co Tobie można przyporządkować.

Masz prawo się nie zgadzać. Ja oczywiście uważam, że dokonałem obiektywnej oceny wszystkich zachowań. Nie uniewinniam ze wspomnianych nikogo, lecz widzę wyraźną gradację tego co w sposób bardziej rażący łamało Konstytucję, kto złamał Konstytucję po wielokroć i jak było to szkodliwe dla Groty, tudzież utrzymania na niej pewnego poziomu.

Nie wykluczam, że się mylę i dokonuję błędnej oceny.
Ale zdania swojego nie zmienię (nawet po dzisiejszym ponownym przeanalizowaniu argumentów) i póki co w sprawach poruszonych w tym Sądzie, jak i w kwestii stwierdzenia ważności głosowania na Akolitę - to zdanie jest prawnie wiążące.

Jeśli uważasz, że moja ocena sytuacji jest niesprawiedliwa lub prawo w Grocie jest niesprawiedliwe - zgodnie z Konstytucją masz możliwość inicjatywy ustawodawczej, a więc zaproponowania zmiany obowiązującego prawa. Póki co, jednak - jest ono wiążące, również dla Ciebie.

Haregar PW
15 grudnia 2010, 21:11
Dragonarze, zauważ, że mówimy tutaj o stosunku do innych mieszkańców. ;) Jeśliby to połączyć to zaiste, że Hobbit zasługuje, wyróżnia się, szczególnie zombiakami... :)
Co do pomocy to z tego co wiem powiedziałeś tylko, że chcesz być za wszelką cenę w creditsach i, że mamy odwalić czarną robotę. Tak słyszałem, jak było - nie wiem, ale większością głosów zostało przegłosowane czy robić Forge z NGT czy bez.

Acidzie, podałeś już wielokrotnie te paragrafy, które ja łamałem, które łamały też przytoczone przeze mnie osoby. Nie będę bawił się w cyrki - i tak nikt nic nie straci na stanowisku i liczę też, że wybór na prawdę był obgadany, a nie przypadkowy.

Dragonar PW
15 grudnia 2010, 21:32
Haregar:
Dragonarze, zauważ, że mówimy tutaj o stosunku do innych mieszkańców. ;)
Oczywiście, ale NGT to zespół osób, które są użytkownikami Groty, więc nie widzę różnicy.

Haregar:
Co do pomocy to z tego co wiem powiedziałeś tylko, że chcesz być za wszelką cenę w creditsach i, że mamy odwalić czarną robotę. Tak słyszałem, jak było - nie wiem, ale większością głosów zostało przegłosowane czy robić Forge z NGT czy bez.
Nie, nie i jeszcze raz nie. Stworzyłem forum, do którego miał mieć dostęp i Wasz i nasz zespół, abyśmy mogli współpracować. Umieściłem na nim potrzebne i zrobione do tej pory pliki, wśród których znajdowały się również materiały stworzone przeze mnie. NGT miało dołączyć do pracy później, ze względu na to, że już robimy jedno miasto, a zajmowanie się dwoma byłoby bardzo nierozsądne. Nie chodziło wcale o "odwalenie czarnej roboty", jak to powiedziałeś. Możesz mi wierzyć lub nie - Twój wybór. Mimo wszystko - sami, czy z nami - niewiele udało się Wam do tej pory zrobić, więc o jakiej "robocie" mówimy?

I ponownie prosiłbym o zakończenie tegoż wątku, gdyż to nie jest odpowiednie miejsce - możemy dokończyć dyskusję na Cmentarnym Czacie.

Irhak PW
15 grudnia 2010, 22:36
To teraz mój komentarz (mam nadzieję, że ostatni w tej dyspucie W OGÓLE).

Cytat:
z tych trzech wymienionych w newsie tylko vinius jak dla mnie jest godny

Fakt... tylko on nie zaczął bawić się światłem na chacie po otrzymaniu statusu Akolity...

A poza tym, to nie wszystko, co się dzieje w grocie i co nie jest według nas poprawne, powinno "wpaść" do Sądu... Ja sam miałem jedną scysję z Alamarem dawno temu i od razu (prawie) na chacie to załatwiliśmy, a nie poszedłem z tym do Sądu...

Field PW
19 grudnia 2010, 23:21
Śmieszne to wszystko. I zarazem żałosne na dłuższą metę - czytam te posty, czytam i nic z nich nie wynika.

Krótko, bo są wątpliwości co do kumoterstwa itd.: było głosowanie na Akolitów (sam je prowadziłem), były długie, ponadmiesięczne dyskusje, które SIŁĄ RZECZY nie zostaną ujawnione, były obiekcje co do niektórych osób i niektóre odpadły, przez co wyłoniła się ta trójka.

Dla mnie jest to nie tyle zazdrość, co dziwny brak poczucia sprawiedliwości. Przede wszystkim jednak widzę mętną argumentację, bez konkretnych dowodów. Nikt nikogo tu na siłę nie trzyma - nie podoba się, można odejść. Cała sprawa natomiast zajeżdża mi pewnym Królikiem z zaprzyjaźnionego forum -_-"

AmiDaDeer PW
28 grudnia 2010, 13:42
<nieaktualne>Błąd. Acid Dragon nie jest Strażnikiem. :P

Fail.</nieaktualne>


A żeby to nie był spam:

Pozywam użytkownika Acid_Dragon o podszywanie się pod inne osoby i nędzną prowokację (EDIT: i za multikonto) i proszę o permanentne go wymazanie (jeśli się da).

Irhak PW
28 grudnia 2010, 13:52
1) Właściwy Acid był eony przed Tobą.
2) To ciebie powinno się usunąć.
3) [pytanie retoryczne] Ktoś go bierze poważnie? [/pytanie retoryczne]

EDIT - dwa posty wyżej jeszcze 5 minut temu był post niejakiego Acid_Dragona...
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 45 - 46 - 47
temat: Sąd Najwyższy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel