Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 - 36

AmiDaDeer PW
5 grudnia 2010, 18:48
Hipokryzja to też dwulicowość. Jeżeli ktoś z jednej strony chce czegoś, a z drugiej uważa, że to coś nigdy nie wyjdzie, to jak inaczej mam to nazwać (pomijając wszelkie metafory czy zabawne lub nie porównania)?

Nie, janiepawle, alpha nigdy nie miała wyjść, więc raczej nas nie poinformują o tym, że cokolwiek tajnego powstało. Ostatnio natomiast nie ma żadnych newsów, które byłyby dla kogokolwiek spoza teamu ważne.

Co do mojego postu - bez cytatów całość straciłaby sens.

I jeszcze jedno:

Cytat:
"Jak poinformował Darkmoon (członek HotA Teamu), HotA 1.0 beta zostanie wydana pod koniec lutego 2009 roku!" - o proszę, a więc nawet była zopowiadana wersja BETA czyli wersja, która nie jest sfinalizowanym produktem.
Wiele informacji jest sprzecznych. Pierwsza zapowiedź mówiła o wersji "1.0 0.1 beta", więc...

satyr64 PW
5 grudnia 2010, 21:53
Mi się wydaje, że ten dodatek jest rozwijany, ale informacje będą jak będzie znaczna część projektu (Chodzi mi, że od tego momentu od którego wszystko ucichło). Chyba, że informacje są tajne...

Trith PW
6 grudnia 2010, 16:41
<spam>A ja wczoraj dostałem topór!</spam>

Teraz trochę poważniej... W powyższym poście janapawla nie widzę nic poza atakiem na Hobbita. Stwierdzam to na podstawie, iż nie wymieniono w tym poście żadnych, nawet ogólnikowych stwierdzeń, czy też pojęć odnoszących się do HotA, WoGa, H3 lub czegokolwiek innego, co mieściłoby się w zakresie dyskusji przewidzianej w tym temacie. Z czego jasno wynika, iż ów post jest spamem nie lepszej jakości niż moje stwierdzenie o toporze (które przynajmniej nikogo nie obraża).

A teraz, żeby nie wyszło na to, że niby stronniczy jestem... Według mojego osądu winni są wszyscy, którzy brali aktywny udział w tej "dyskusji", z czym muszę z przykrością wyraźnie podkreślić rolę Hobbita w całym zamieszaniu. Tak jak pierwsze posty (Hobbita jak i janapawla) nie były (rażąco) oderwane od zagadnienia i nie wyglądają na zbyt obraźliwe, tak każdy kolejny post był (wydaje mi się) pisany z jakąś chorą nienawiścią i chęcią udowodnienia swoich racji, które miałyby być jednoznaczne ze zmieszaniem drugiej strony konfliktu z błotem. W tej sytuacji Hobbit jak i janpawel zapomnieli, iż mądrzejszy i silniejszy jest ten, kto nie da się wciągnąć w kłótnię. W tym wypadku niestety obaj nie zgrzeszyli mądrością tocząc jakiś bezsensowny spór, nie ważne, o co, ważne, żeby było się o co spierać i mieć możliwość udowodnienia swoich racji, które w rzeczywistości nie mają większego znaczenia.

Zatem apeluję do NATYCHMIASTOWEGO zakończenia... Inaczej... Urwania tego sporu i zaprzestania jego drążenia, gdyż taki stan rzeczy nie doprowadzi do niczego dobrego. Krótko mówiąc, wykażcie się konieczną odrobiną powściągliwości, przełknijcie złe słowa i zapomnijcie o całym zajściu, gdyż jest to spór (na moje oko) nierozwiązywalny, a w dodatku niewielkiej wagi.


Kończąc moją apelację chciałbym poprosić jeszcze tylko o wiadro kwasu, bo na te kłótnie patrzeć się spokojnie nie da oraz sugeruję zamknąć ten temat, jak na HC, do czasu pojawienia się jakichś konkretnych informacji na temat HotA.

I przepraszam za ten eksces.

Emperor Quar PW
6 grudnia 2010, 16:42
Zdaje się, że wszyscy się podenerwowali brakiem niuansów na temat moda.

Więc oto prezent na Mikołajki dla janpawla i Hobbita. Tak - do trollingu można zaliczyć zabijanie tematu poprzez udowadnianie swoich wyższości. I nie ma znaczenia kto zaczął, bo obaj daliście się wciągnąć. Oby wasze posty rozpuściły się w smoczym kwasie (tudzież galaretce :P ).

To tyle i (nie)pozdrawiam.

Irhak PW
6 grudnia 2010, 16:47
Ja tylko dopowiem jeszcze tylko jedno:


janpawel PW
6 grudnia 2010, 16:50
^ Twój post też jest spamem, ale Ty chyba nie za bardzo sobie zdajesz z tego sprawę...

". W tej sytuacji Hobbit jak i janpawel zapomnieli, iż mądrzejszy i silniejszy jest ten, kto nie da się wciągnąć w kłótnię"

Mylisz się. Tak mówią Ci, którym skończyły się argumenty. Z resztą to łatwo obalić - czy dobrym kapitanem statku byłaby osoba, która ustępowałaby każdej jednostce, która się z nim nie zgadza?

Sawyer PW
6 grudnia 2010, 16:52
Popieram Quara i proponuje aby zamknąć ten temat do czasu następnych KONKRETNYCH informacji, bo widać że ostatnio niektórym grotowiczą się nudzi, proszę o kogoś ze starożytnych bądź strażników o zrobienie tutaj porządku.

Z poważaniem
Rah

Acid Dragon PW
6 grudnia 2010, 18:54
Od 30 postów trwa flamewar na temat spamu, wytykania spamu oraz wytykania wytykania spamu. Plus dywagacje o tym czy jeden jest hipokrytą, a drugi gimnazjalistą :P.

Od 60 postów właściwie żaden nie zawierał merytorycznej treści dotyczącej HotA.

Od miesięcy, żeby nie powiedzieć - lat, twórcy dodatku nie ogłosili żadnej nowej informacji, czy zapowiedzi.

W takiej sytuacji zgadzam się, że do czasu pojawienia się jakiejkolwiek wiarygodnej informacji o HotA ten temat najlepiej będzie zamknąć.

Na osłodę link do grotowej strony o HotA przygotowanej głównie przez Tarnooba. Strona stanie się "pełnoprawną" częścią Groty w momencie, w którym jej przedmiot, a więc sam dodatek, będzie można uznać za wiarygodny (pomijając wszelkie wersje alfa, beta, gamma, delta, etc.).

Acid Dragon PW
13 października 2011, 21:12
Za sugestią Hobbita temat ponownie otwieram.

Przypominam jednak dwie rzeczy:
1. Temat ten służy do rozmów o "Horn of the Abyss", nie do prywatnych wojen i ocen personalnych.
2. Nie wiemy kiedy planowana jest premiera HotA, czy też jej wersji beta lub jakiejkolwiek innej. Jeśli będziemy wiedzieć - na pewno powiemy. Do tego czasu proszę o niezadawanie w kółko tego samego pytania.

AmiDaDeer PW
13 października 2011, 21:52
To teraz jako naczelny HotAfag polskiego fandomu HoMM (brzmi dumnie :P) zamieszczam wieści sprzed paru dni - w skrócie:

1.Docent Picolan powraca, a do teamu dołącza Axolotl, grafik 3D znany z projektu miasta Abyss.

2.Pojawiły się informacje odnośnie:
- artefaktów
- bohaterów
- jednostek alternatywnych
(wszystko warto przejrzeć, może bowiem za dużo informacji tu nie ma, jednak okazuje się, że HotA Crew jak najbardziej chce rozwinąć fabułę serii MM, a nie tworzyć własne wzięte znikąd historie)

3.Na pytanie Marciusa czy zostanie zaktualizowany dział ze screenami padła odpowiedź:

XEL:
Да.

I to w sumie tyle.


Ja osobiście mam mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo mnie cieszy pomysł z nowymi bohaterami, którzy już wystąpili w innych częściach MM (wreszcie będziemy mogli zagrać Archibaldem), oraz to że fabuła dodatku nie będzie sobie a muzom. Z drugiej jednak pomysły na alternatywne jednostki wydają mi się być troszkę chaotyczne w tym momencie, a cała idea nowego hiperpotężnego artefaktu składającego się z czterech reliktów jest nieco sztampowa.

Poza tym nasuwa mi się na łeb pewna myśl... Nie zdziwię się, jeśli zamiast Horn of the Abyss 2.0. ujrzymy tytuł "Harp of Winds" (tak w ramach Stanfordu - podniebnego miasta), a potem dodatki nazwane po pozostałych dwóch artefaktach (Eternal Flame i Emerald Shield? To ostatnie brzmi akurat najgorzej :P)...

Cieszę się jednak, że coś się dzieje i że jednak HotA Crew chce wyjść do fanów przynajmniej w takim stopniu. Szkoda tylko, że data premiery wciąż nieznana... choć z drugiej strony polityka stronienia od konkretnych dat ma swoje zalety...

Bluearga PW
13 października 2011, 22:37
W sumie poza obrazkami to niewiele zrozumiałam, a tłumaczyć mi się nie chciało :P

Też mam dziwne wrażenie, że zbyt chaotyczne to wszystko jest, a miasta moim zdaniem zbytnio nie pasują do klimatu(To pirackie wydaje mi się najlepsze). Graficznie jednostki są bardzo dobre, ale to nie wszystko.

Alternatywne ulepszenia są bardzo dobrym pomysłem, oby tylko jakoś porządnie to zrobili. I żeby były alternatywne a nie jako trzecie ulepszenie(W HV bywało różnie z tym)

Mam też nadzieję, że ich mod będzie w pełni funkcjonalny razem z WoG, bo nie chce mi się robić już 3 kopii HIII, a każda to zupełnie co innego :P

AmiDaDeer PW
14 października 2011, 13:40
Bluearga:
miasta moim zdaniem zbytnio nie pasują do klimatu(To pirackie wydaje mi się najlepsze).
Jak już mówiłem (ale chyba nie tutaj :P) na chwilę obecną jedynie pirackie Cove jest pewniakiem. Na drugim miejscu znajduje się podniebne Stanford, potem bodajże Tartar - "lodowe piekło".

Informacje sprzed dwóch czy trzech lat dotyczące Cathedral i Kronverku są nieaktualne i raczej tych dwóch miast twórcy nie biorą pod uwagę (choć wszystko jest możliwe).

Bluearga:
Alternatywne ulepszenia są bardzo dobrym pomysłem, oby tylko jakoś porządnie to zrobili. I żeby były alternatywne a nie jako trzecie ulepszenie
Alternatywnych ani trzecich ulepszeń HotA Crew z tego co wiem wprowadzić nie zamierza ("Не надо предлагать альтергрейды! Мы не делаем Героев 5 на старом движке!" - Mugais w temacie o ignorowanych propozycjach; też warto poczytać, choć ma już jakieś 2 lata).

Jedynie w mieście piratów - jak zresztą wynika z przecieku wersji alfa - jednostka trzeciego poziomu ulepsza się dwa razy, tak jak smoki w HoMM2 (wątpię, by takie coś wprowadzili w pozostałych miastach), a w planach są alternatywne jednostki na poszczególnych poziomach - jak w HoMM4. :P

Bluearga:
Mam też nadzieję, że ich mod będzie w pełni funkcjonalny razem z WoG, bo nie chce mi się robić już 3 kopii HIII, a każda to zupełnie co innego :P
Zakładam, że HotA będzie z WoGiem... hmm... "kompatybilna", ale nie funkcjonalna.

Innymi słowy: WoG w tym samym folderze jak najbardziej będzie mógł sobie być (tak wnioskuję ze screena edytora map oraz z wersji alfa z przecieku), lecz HotA z WoGowych rozwiązań raczej korzystać nie będzie (no chyba że z ERM, ale i to jest wątpliwe). Sam sobie zresztą nie wyobrażam połączenia WoGa i Hoty. Jak dla mnie - dwa zupełnie różne światy, w niewielkim stopniu się pokrywające.

avatar PW
14 października 2011, 18:47
Też nie oczekuję połączenie HotA z WoGiem - zbyt dużo potencjalnych błędów, których naprawa zajęła by kolejne lata. Po co to komu?

Lyokoheros PW
15 października 2011, 00:38
Odpowiedź jest prosta, bez wątpienia bardzo wielu(a przynajmniej ja) chciałoby zagrać w Hotę z połączoną w WoGiem.

AmiDaDeer PW
15 października 2011, 14:39
Zakładam, że byś nie chciał, gdybyś zobaczył efekt połączenia. :P

Anyway - znalazłem wypowiedź Hippocampusa i pytanie do niego (odpowiedź na następnej stronie) dotyczące WoGa. Szczerze mówiąc niektórych rzeczy nie do końca zrozumiałem, ale mimo wszystko pewne wątpliwości powinny te dwa posty rozwiać.

satyr64 PW
18 października 2011, 17:33
Na Heroes Community zauważyłem informację, w której użytkownik oznajmia, że HotA 1.0 jest już dostępna !

Edit: Nie potwierdzam, że jest to prawda.

witchking PW
18 października 2011, 18:04
Parę postów wcześniej przed ta informacją ktoś podaje linka do Hota 0.1 moim zdaniem to błędna interpretacja tamtego posta. Ale mogę się mylić

AmiDaDeer PW
23 października 2011, 12:37
Ktoś po prostu znowu dał linka do alfy, siejąc zamęt i popłoch.

Jak HotA wyjdzie, to HotA Crew nas o tym oficjalnie poinformuje. :P

EDIT: O ile dobrze zrozumiałem Entuser zaangażował się w coś innego/jest po prostu mało aktywny, toteż głównymi programistami stali się Sav i feanor.

Ciekawostka - feanor jest zaangażowany w jeden z projektów odtworzenia Forge. Nie sądzę, by to miało swoje przełożenie w pierwszej wersji HotA, ale jeśli fabuła ma nawiązywać do historii MM, to może coś "kuźniowatego" się później pojawi... ;P

satyr64 PW
23 października 2011, 21:52
Na HC Al_Mualim wstawił logo dodatku.

Link: http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=34273&pagenumber=4

Mitabrin PW
23 października 2011, 22:47
heh... news roku... -_-
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 - 36
temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel