Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Jednostki Przystani
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2

Alamar PW
10 listopada 2010, 18:51


Link do większych grafik

Co uważacie na temat jednostek, ich nazw (jakieś propozycje polskich odpowiedników?), wyglądu, a także które z nich mogą należeć do którego poziomu (core, elite, champion) i jakie będą brakujące jednostki?
Osoba, która wytypuje właściwą siódemkę, będzie mogła się ubiegać o zaszczytne stanowisko Grotowej Wróżki.

dambibi PW
10 listopada 2010, 20:54
Te koniki to imho żałosne są, reszta to powtórka z rozrywki.

Mitabrin PW
11 listopada 2010, 11:06
Dziennik Przystani:
W związku z ostatnim upadkiem kościoła starożytnych król postanowił rozebrać wszystkie katedry w obrębie całego kraju. Z początku nie było wiadomo co zrobić z ozdobami katedr (wszyscy potencjalni nabywcy uważali je za strasznie kiczowate), ale w końcu król zdecydował, że jeśli poprzyczepiamy je do zbroi naszego wojska, to zwiększy się zajebistość królestwa.
Z ostatniej chwili! Wyciek z fabryki Ace i dotarcie tego specyfiku do wodopojów w stajniach armii nie zaszkodziło życiu żadnego konia.

A tak bardziej serio... Co tu komentować? Chyba oczywiste było jakie będą jednostki w tym mieście...


ps. Gdyby w HVI było Forge, to na pewno posiadałoby zamiast katapulty elektromagnes...

Zaratustrian PW
11 listopada 2010, 11:44
Według mnie Jednostki wyglądają w miarę poprawnie, ulepszone formy mają kilka niepotrzebnych ozdóbek, ale można na to przymknąć oko. Ujdą nawet rycerzyki na swych świecących konikach, za to anioły, serafy czy jak ich tam zwą wyglądają beznadziejnie, gorzej nawet od tych z H5, są tandetne i przebajerowane zwłaszcza te ich mieczyki. Szkoda że twórcy poszli w tę stronę, myślę gdyby stylem przypominały Archanioły z HoMM3 byłoby dużo lepiej. Co do brakujących jednostek to myślę iż będzie to tradycyjnie chłop i jakiś czaromiotacz wspierający pozostałe jednostki magią. Zresztą tak jak dambibi uważam iż w przystani jednostki są prawie takie same jak w poprzednich częściach, a ich zastosowanie na polu bitwy nieulegnie żadnym znaczącym zmianą.

vinius PW
24 listopada 2010, 15:44
Nie no, teraz to Ubiwał odstawił fuszerę po maksie. Do bzdurnej, wymyślanej na siłę mitologii dorabia bzdurne, wymyślane na siłę elementy świata.

Aayren PW
24 listopada 2010, 16:24
Podoba mi się. Udało im się ustawić pomiędzy "Wszystko takie same - beeee" a "Jakieś głupie pomysły zamiast starych dobrych jednostek - beeee", czyli wszyscy narzekają, a frakcji wyjdzie to na dobre.

Trzon: Uśrednienie chłopów i zbrojnych, co daje nam pretorian i jedną dodatkową jednostkę, do tego w trzonie strzelcy i (tutaj stawiam jednak na gryfy) szybka jednostka latająca.

Elity: Wolna jednostka stała się żywiołem światła (jakieś zapewne dodatkowe umiejętności), do tego westalki (czyli bardziej lecząca wersja podstawowych mnichów) i podrasowana jazda.

Czempion - Tutaj za zmiany sam był zabił - czyli Archanioły.

Jedyne co mnie boli to te żywiołaki, bo jednak mogli wymyślić coś ciekawszego, poza tym jednak klasyczny zamek, z wprowadzonymi kilkoma ciekawymi ulepszeniami.

Powiedzmy szczerze, czy jakiekolwiek rozwiązanie by wszystkich zadowoliło? Odpowiem - NIE!

Trang Oul PW
24 listopada 2010, 16:29
Aayren:
Czempion - Tutaj za zmiany sam był zabił - czyli Archanioły.
Tu powinni być paladyni/krzyżowcy :> .

Xardas PW
24 listopada 2010, 19:51
Niom, ale znów dodanie paladynów i krzyżowców, to była by powtórka z 5, a widać ze twórcy gry chcą wprowadzić dużo nowinek. ;p

Field PW
24 listopada 2010, 20:23
[bashes himself with the dictionary]

satyr64 PW
24 listopada 2010, 20:36
Są nowinki w grze, ale jak nie ma się pomysłu, to się robi tą samą jednostkę :D . I tak jest dużo nowych nowinek.

Nerevar PW
24 listopada 2010, 21:53
Cytat:
I tak jest dużo nowych nowinek
W jednostkach Przystani (bo o nich rozmawiamy w tym temacie)? Jakoś poza żywiołakami światła żadnych nie zauważyłem. ;P I nie, rozświetlenie konika, zmiana płci kapłanom czy dodanie aniołom drugiego miecza nie robi z nich nowej jednostki. :P

I czy jest coś takiego jak "stare nowinki", że musisz ich nowość podkreślać? ;P

satyr64 PW
24 listopada 2010, 23:31
No ale jak już to nowością w tej frakcji są Uzdrowicielki (nie widziałem w żadnej grze żeby były) no i Żywiołaki światła, więc troszeczkę tych nowych nowinek jest. :P

Nerevar PW
24 listopada 2010, 23:33
Cytat:
No ale jak już to nowością w tej frakcji są Uzdrowicielki no i Żywiołaki światła więc troszeczkę tych nowych nowinek jest :P
Dwie jednostki na siedem, z czego uzdrowicielki to damska wersja kapłana. ;P Niezbyt wiele jak na mój gust. ;)

Cytat:
( Nie widziałem w żadnej grze żeby były )
Disciples się kłania. ;P

Mitabrin PW
26 listopada 2010, 18:02
Oświećcie mnie... Czy tylko mi ta frakcja zaczyna przypominać jakiś pochrzaniony harem?


Poza tym, co prawda nie wiem, jak do końca będą działać uzdrowicielki (np. czy będą mogły też wskrzeszać), ale mam wrażenie, że przez tą jednostkę armia będzie za bardzo imba...

Alamar PW
26 listopada 2010, 19:31
W Disciples nie było z tym problemów. ;P
Poza tym duch z Nekropolii ma wstępnie zdolność obniżania efektów leczenia i uzdrawiania u zaatakowanych jednostek.
Przystań ma być skupiona na defensywie (stad leczenie) kosztem zadawania obrażeń. Przynajmniej w teorii.

Aayren PW
26 listopada 2010, 19:48
Haha! Gdy już się dowiedziałem (z "miejskiego słownika slangu") co znaczy imba, mam jedno pytanie - skąd kolega wyniósł takie wrażenie? Skąd informacje dające tak przerażające wyniki!? Długość sukni, czy może wielkość biustu? Doprawdy! To tak jak mój współlokator który mnie pytał czy jednostka jest mocna, gdy mu pokazywałem jej obrazek. Na nic się zdało tłumaczenie, że na razie jest tylko artwork i mglisty opis, zaś żadnej wartości, ani czegoś do czego można ją odnieść, zaczął się monolog na temat siły i zastosowania. Współlokatorowi się nie dziwię, taki typek mi wpadł w tym roku że szkoda gadać, ale po nas - ludziach poważnych spodziewałbym się słów jakoś zakotwiczonych w rzeczywistości.

Edit: bleh! Brzmię jak prawdziwy dupek! Proszę bez urazy, mam trochę alergię na nasze wrodzone narzekanie na wszystko, ale nie trzeba brać tego za bardzo na poważnie. W końcu jesteśmy w internecie ;)

Mitabrin PW
26 listopada 2010, 20:00
Tylko, że Disciples i Heroes w przypadku potyczek, to dość mocno różne gry (nie grałem w 3, więc nie wiem jak jest tam).

W każdym razie obawiam się, że w późniejszych etapach gry, kiedy posiadać będziemy mieli w armię dużo kapłanek gra będzie wyglądała tak:

Wysyła się jakiś szybki oddział kamikaze, który na początku zacznie zabijać wszystkich strzelających (szczególnie jak tym oddziałem są anioły) i leczy się go ciągle kapłankami, co tworzy "nieśmiertelny" mix (jeśli kapłanki będą mogły wskrzeszać).
Jeśli przeciwnik skupi siłę na oddziale kamikaze, to i tak zostanie on wskrzeszony a jak na kapłankach, to oddział kamikaze będzie atakowany tylko przez kontratak wrogich oddziałów (prorokuję strategię grania Haven, że anioły szarżują a reszta jednostek stoi wokół kapłanki).

Z kolei jak nie będą potrafiły wskrzeszać, to będzie to jednostka zbędna (szczególnie później), leczenie słabszych jednostek będzie się mijało z celem a te silniejsze będą atakowane głównie przez większe/silniejsze grupki stworów...

Cytat:
bleh! Brzmię jak prawdziwy dupek!

Witaj w Grocie, w końcu jestem pewien, że do nas pasujesz. :P

Alamar PW
26 listopada 2010, 20:10
Zapomniałeś o jednym - jeśli przeciwnik ma już anielice, to Ty też czempionów powinieneś mieć. A wtedy jeśli będzie szarżował swymi jednostkami, to zrobisz mu z armii jesień średniowiecza.

Mitabrin PW
26 listopada 2010, 20:54
Nie chodziło mi o szarżowanie wszystkimi oddziałami a tylko aniołem (reszta broni kapłanki). Jeśli kapłanek jest dużo (zakładam, że moc uzdrowienia będzie się kumulowała), to nawet w starciu z innym czempionem anioły mogą uzyskiwać pełną regenerację...

Aayren PW
27 listopada 2010, 00:37
Ale jeśli już ktoś zasiądzie do balansowania, to kapłanki będą miały hp bliską hp jednostek z trzonu, a tym samym może i będą wskrzeszać swoich, ale też staną się głównym celem przeciwnika. Tak to już jest, że jeżeli jednostka ma coś naprawdę silnego, to rekompensuje to słabością innego atrybutu. I moim zdaniem co jak co, ale siłę uzdrawiającą kapłanek można raczej szybko zbalansować. Jak zawsze ślepo wierzę w umiejętności twórców gry ;)
strona: 1 - 2
temat: Jednostki Przystani

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel