Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Nieznane Opowieścitemat: RPG w Grocie (ogólna dyskusja) [zacumowany]
komnata: Nieznane Opowieści
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Field PW
11 lipca 2010, 11:15
14-21 VII jestem na urlopie. Sesja zawieszona, we wtorek pozwolę sobie coś dopisać w Erhothogrodzie (może jeszcze w pon późnym wieczorem).

W pozostałych sesjach proszę MG o przejęcie mnie ;)

AmiDaDeer PW
11 lipca 2010, 12:52
Wczoraj na czacie zapowiadałem kolejną część Ulva. Serdecznie przepraszam graczy, którzy się tym kierowali i na mnie czekali - powody są dosyć złożone.

AmiDaDeer PW
19 lipca 2010, 22:53
Szkoda nieco, że tylko dwie osoby coś w sesji napisały...

Wyjeżdżam. Wracam na początku sierpnia. Proszę Mistrzów o przejęcie mojej postaci i nie robienie nimi jakichś niezwykle ważnych rzeczy, których potem mogę żałować. :P

Field PW
22 lipca 2010, 11:26
Miiiiisiiieeeee, taaaaaatuuuuuuś wróóóóóóciiiiiił ^^ (i się poudziela dzisiaj)

A jako, że są wakacje i różne takie inne, oficjalnie ogłaszam, że zależnie od humoru grę będę prowadził ja albo Gogol ;)

AmiDaDeer PW
1 sierpnia 2010, 13:16
A ja informuję, że będę prawdopodobnie dostępny w czwartek (może wcześniej). Jakby co, to przyszedłem tylko na chwilę, by popatrzeć, co tu się wyrabia. :P

AmiDaDeer PW
15 sierpnia 2010, 22:49
Wracam 21.08. Jeżeli coś ważnego będzie się działo, to postacie do dyspozycji Mistrzów.

A tak poza tym to działać, wilczki puchate! I nowego gracza ugościć! A nie się obijacie, jak gdyby niczego innego do roboty nie było...

AmiDaDeer PW
5 września 2010, 19:17
Wyjeżdżam na obóz integracyjny. Wracam 9. Postaram się dzisiaj coś napisać w odpowiednich tematach, ale niczego nie obiecuję. Done.

Dalerius PW
29 września 2010, 15:16
Można zrobić sesję w Ashanie? :D

Alamar PW
29 września 2010, 16:13
PŁONĄCA STRZAŁA!

Irhak PW
29 września 2010, 16:33
Dalerius - naucz się w końcu, że tutaj to wszystko nazywa się: Ubi(j)soft, (k)Ashan, Fable of Might and Magic, itp., itd.

EDIT - tłumaczyłem tylko dla opieki przed tym tuż nade mną ;P

Eniphoenix PW
29 września 2010, 17:03
A ja bym proponował, żeby to Kreator się nauczył, że nikomu nie narzuci swojego zdania i jak ktoś lubi Ashan, Ubisoft i HoMM5, to tego nie zmieni.

Field PW
29 września 2010, 17:23
Akurat wyjątkowo przychylam się do zdania Eniphoeniksa. Jeżeli ktoś chce i znajdzie chętnych do współpracy, to niech robi sesję i na Gwieździe Śmierci.

Alamar PW
29 września 2010, 17:28
http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=25388

Eniphoenix PW
29 września 2010, 18:14
Po pierwsze, post jest z 2007 roku. Po drugie, sesje "Witajcie w Erhothogrodzie" i "Ulv: Wiatry północy" nie toczą się w świecie might and magic, a jakoś istnieją, więc to nie reguła.

Alamar PW
29 września 2010, 18:19
Cytat:
jest to jeden ze światów stworzonych przez Starożytnych, jednak było to istne laboratorium, a losy się odrobinę inaczej potoczyły.

AmiDaDeer PW
29 września 2010, 18:33
...ale Ulv to political fiction. A skoro odpowiednie władze się na to zgodziły (a nawet wyraziły poparcie, skoro f!eld uczestniczy w mojej sesji :P), to nie widzę powodu, by dla czegoś niezbyt mile widzianego w Grocie robić wyjątek.

Jakkolwiek nie widzę po prostu sensu. :P

dambibi PW
29 września 2010, 19:13
Ashan? Nie za mało o tym świecie wiemy?

Alamar PW
29 września 2010, 20:17
W sumie to jednak zmieniłem zdanie. Ashan może być, ale pod jednym warunkiem: gracze dostaną do łap Miecz Mrozu i Ostrze Armagedonu. ;)

PS
Z dedykacją dla Kreatora i jego zdolności wyciągania właściwych wniosków (choć pozostali też się na to łapią):



f!eldf!eldMoże po prostu damy im Ciebie? :P

Field PW
29 września 2010, 20:17
@dambibi - tyle wiemy, ile wiemy - dość dużo, żeby mieć z tego setting i dość mało, żeby go wypełnić własnymi fabułami. Świat się wciąż rozwija.

Alamar:

Konsultowałem sesję Hobbita ze Starożytnymi - zgoda była, zresztą, ponieważ Acida grzeje temat RPG i tutaj nie zagląda, przeciwnie do Łasicy, zależało mi przede wszystkim na zdaniu tego drugiego. Qui nie miał nic przeciwko. Hobbit, jak się okazało, stworzył jedną z lepszych sesji i bardziej żywotnych, co tylko dowodzi, że warto było dać mu kredyt zaufania.

Nie jestem Starożytnym, ale ta komnata ma swoją specyfikę i bądźmy łaskawi respektować fakt, że jednego z dwóch głównodowodzących ona nie interesuje, póki jest tu spokój, a drugi się udziela na tyle często, że ma pojęcie, o co się rozchodzi. Zatem: póki ja przede wszystkim mam tu coś do powiedzenia, a Rabican wraz z Quim służą mi swoimi cennymi głosami doradczymi (Gogola nie liczymy, bo zwykły kocur :P), to JA będę decydował o tym, czy dana sesja w danym settingu może zostać uruchomiona, nie Ty, Alamarze. Tym bardziej, że udzielasz się tylko w moich sesjach, przy których masz duży udział (zwłaszcza zakulisowy), za co jestem wdzięczny, ale to "tylko" powoduje, że jest to ilość niewystarczająca do bycia najwyższą instancją w tej materii.

Jak to już słusznie było zauważone - post Acida był z 2007 roku, kAshan miał swoją premierę rok wcześniej i był, co tu by nie mówić, niewypałem. Hammers of Fate i Dark Messiah raczej temu nie pomogły, ale potencjał świata zaprezentowały orki i ich frakcja. Można narzekać na odcięcie się od kanonu i pluć na braki logiki w niektórych elementach. Ja to zrzucam na, nazwijmy to, syndrom mitologii (vide "Mitologia Greków i Rzymian" Kubiaka, gdzie prezentowane są kosmiczne rozbieżności, ew. porównanie motywów Orestei i Labdakidów u różnych tragediopisarzy antycznych) - braki logiki dają tutaj pewne ścieżki rozwoju akcji i tła historycznego w ogólnie pojętym lore Ashanu. Fabuła z HVI też nie jest może nadzwyczajna, żeby nie powiedzieć - kiepska - ale np. rzuca światło na powstanie frakcji nekromantów, co może być całkiem niezłą podstawą do kampanii. Przykładów można by mnożyć.

Nie zmienia to faktu jednak, że pamiętam, jak Dalerius próbował uruchomić sesję i zrobił to w sposób, najoględniej mówiąc, kiepski. Zatem musiałby mi przedstawić naprawdę ciekawy pomysł, żeby to ruszyło. Chyba, że ktoś inny ma ochotę uruchomić nową sesję. Z przyjemnością wydam zgodę, jeśli tylko zostaną spełnione podstawowe kryteria:
- autor będzie miał pomysł na setting
- autor będzie miał pomysł na fabułę
- autor będzie miał pomysł na mechanikę gry
- autor będzie realnie oceniał swoje możliwości (czyli od razu zaznaczy, co ile przewiduje update'y, ilu graczy jest w stanie poprowadzić etc.)
- autor, last but not least, furthermore - the most important, będzie umiał posługiwać się językiem polskim na poziomie co najmniej wykształconego licealisty

Xel i Hobbit uruchomili swoje sesje w sposób wręcz modelowy - napisali maila, konsultowali się przez gg. Nie jestem maniakiem kontroli, sesje żyją własnym życiem i jest dobrze. Oby tak dalej.

Qui PW
29 września 2010, 20:39
f!eldo:
będzie umiał posługiwać się językiem polskim na poziomie co najmniej wykształconego licealisty

Trochę mało precyzyjne... Powiedzmy, że posty MG w sesji muszą być powyżej średniej grotowej. Bez błędów i z sensem to niezbędne minimum. Co do settingu, cóż, sądzę, że nie powinien za bardzo odbiegać od tematyki Groty. Czyli większość fantasy/s-f pewien przejdzie. Kashan, niestety, do tematyki Groty się zalicza jak najbardziej, więc może być. Pytanie tylko, czy gracze będą chcieli partycypować, ale to już zależy od MG.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: RPG w Grocie (ogólna dyskusja) [zacumowany]

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel